użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Mechanizacja sadownictwa » Jaki SWIDER do drzewek i slupkow?
Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112106] pią, 13 grudzień 2013 16:53 Przejdź do następnej wiadomości
dareks55 jest aktualnie niedostępny dareks55
Stały bywalec
Koledzy stoje przed sadzeniem kilku tys.szt.jabloni,Chce sadzic pod swider i mam dylemat jaki swider kupic???Ten z MCMS'u z hydraulika na boki,czy lepiej na plyte z przodu??a może z Ditty??Urzadzenie ma również sluzyc do wiercenia pod slupy do drutu.Konkretnie- chodzi mi tylko o swider,nie będę sadzil sadzarka.Co lepsze i co wybrać??Macie jakies propozycje?Sa tez swidry do trzymania we dwoje(hydraulika)z Mcms'u.pzdr
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112110 (odpowiedź na #112106) ] pią, 13 grudzień 2013 17:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marx2000 jest aktualnie niedostępny marx2000
Początkujący
ja kolego posiadam świder spalinowy. wiercę otwory pod drzewka paliki oraz słupy i bardzo sprawnie nim idzie praca i nie narzekam na niego.
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112112 (odpowiedź na #112106) ] pią, 13 grudzień 2013 17:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pielgrzym jest aktualnie niedostępny pielgrzym
Początkujący
a czemu nie sadzarką ?Smile
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112118 (odpowiedź na #112106) ] pią, 13 grudzień 2013 18:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kenrad jest aktualnie niedostępny kenrad
Nowy
Witam
Kolego, posiadam świder z Warki jakieś 10 lat, wywierciłem ok. 7 tys. dołków i działa. Ja mam bez przesuwu i to błąd - zamierzam wstawić siłownik aby łatwiej wjechać w wywalony słupek lub drzewko.
Wiercąc pod nasadzenie jadę na wstecznym - łatwiej trafić Very Happy
Pozdrawiam Konrad
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112120 (odpowiedź na #112106) ] pią, 13 grudzień 2013 18:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Jeśli ma być zakupione narzędzie to świder lepszy od sadzarki bo po prostu ma więcej zastosowań.
W tym roku kupiliśmy we trzech świder "niebieski" zwykły na tył ciągnika.Pewnie boczny byłby wygodniejszy, ale przy wąskim ciągniku chyba da się wmanewrować z maszyną w już rosnącym rzędzie.
Przy nowych nasadzeniach ja jeździłem normalnie do przodu, natomiast z boku była druga osoba która informowała o położeniu świdra.
Oczywiście tempo pracy w porównaniu ze szpadlem , to przepaść.Inna sprawa , w tym roku o ogromnym znaczeniu.Na glebie ciut cięższej, na płaskim gdzie woda wiosną szalała,świder dawał idealne spulchnienie gleby.A sadzić można było spoko w jedną osobę i stawianie drzewek i wstępne obsypanie robiło się błyskawicznie-bez szpadla , ziemię spychało się nogą.Każdy z nas trzech używał w tym roku tego narzędzia i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu.
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112122 (odpowiedź na #112106) ] pią, 13 grudzień 2013 18:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RENKO1 jest aktualnie niedostępny RENKO1
Zaawansowany
Marx2000 Jak zachowuje się świder jak są kamienie .
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112126 (odpowiedź na #112122) ] pią, 13 grudzień 2013 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lpjakobczyk jest aktualnie niedostępny lpjakobczyk
Początkujący
ja zrobiłem sam świder na wzór tego niebieskiego z warki przekładnie kupiłem na giełdzie w słomczynie trochę stali wiertła z allegro używane i mam świderek za 1500zł
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112127 (odpowiedź na #112112) ] pią, 13 grudzień 2013 19:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
pielgrzym napisał(a) dnia pią, 13 grudzień 2013 05:43

Dlatego,że chce wsadzić równo, żeby dobrze było uprawiać kultywatorem i żeby oko cieszylo:-)
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112133 (odpowiedź na #112118) ] pią, 13 grudzień 2013 20:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piotreknnn jest aktualnie niedostępny piotreknnn
Początkujący
kolego kenrad 7 tyś to nie tak dużo są lata że tyle sie wywierci za sezon; a świder bodajrze kupiony był z 15 lat temu i problemu jeszcze z nim nie było ; wtedy jeszcze nie było na siłownikach ale tera pewnie wybrałbym z siłownikiem

[Uaktualnione dnia: pią, 13 grudzień 2013 20:28]

Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112134 (odpowiedź na #112106) ] pią, 13 grudzień 2013 20:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marx2000 jest aktualnie niedostępny marx2000
Początkujący
kolego RENKO1 niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak świder radzi sobie jak natrafi na kamienie ale u mnie natrafiło parę razy na pozostałości po wcześniejszym ogrodzie na dość sporawe korzenie i sprzęgło zadziałało i wiertło świdra zatrzymało się nie uszkadzając świdra
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112172 (odpowiedź na #112127) ] sob, 14 grudzień 2013 12:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wiosna jest aktualnie niedostępny Wiosna
Zaawansowany
dareks55 napisał(a) dnia pią, 13 grudzień 2013 07:37

pielgrzym napisał(a) dnia pią, 13 grudzień 2013 05:43

Dlatego,że chce wsadzić równo, żeby dobrze było uprawiać kultywatorem i żeby oko cieszylo:-)

Posiadam dwa świdry hydrauliczny skierniewicki i mechaniczny z przesuwem mcms (notabene przesuw używany był możne dwa razy to jakieś nieporozumienie Razz) i od dobrych 7 lat sadze drzewka wyłacznie pod sadzarke jest pare razy szybciej a to czy jest rowno zalezy od operatora sadzarki. Swider wykorzystywany jest jedynie do robienia dołków pod słupki i pod nasadzenia wypadów...
ps.. Ma ktos moze frez od mcms ? jak sie nim pracuje ?
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112176 (odpowiedź na #112106) ] sob, 14 grudzień 2013 17:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
A co myślicie o świdrze do słupków spalinowym ? Jakieś wady?
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112178 (odpowiedź na #112106) ] sob, 14 grudzień 2013 18:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kolooo jest aktualnie niedostępny kolooo
Początkujący
ja mam z mcms z przesuwem i nie narzekam
dołki wiercę sam, przesuw dobra sprawa dużo łatwiej nacelować w odpowiednie miejsce
czasami jak duży kamień się trafi to potrafi przesunąć świder na bok
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112179 (odpowiedź na #112106) ] sob, 14 grudzień 2013 18:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
WOJTAS83 jest aktualnie niedostępny WOJTAS83
Początkujący
Wszystkie z tych maszyn mają swoje wady i zalety. Świder boczny to nieporozumienie jak dla mnie (czyba że do wiercenia pod rusztowanie) bo praca nim idzie bardzo wolno i praktycznie nie nadaję się na ciężką ziemię, wiem bo miałem taki pożyczony w tym roku na wiosnę i wierciłem 700szt pod rusztowaniem na glinie. Zajęło mi to dwa dni. Swój mam zwykły na tył i do wiercenia pod drzewka jest dobry, ale pod słupy się nie nadaje bo nie jest to świder na tym długin ramieniu i ciężko się wierci między drzewami oraz ma za krótkie wiertło, a długie nie podchodzi bo zawadzało by o ziemię podczas transportu. Ale mam zamiar kupić właśnie taki z MCMS z przesuwem bocznym. Sadzarka natomiast jest dobra na gleby lekkie i średnie, jak kiedyś sadziłem na glinie to ziemia się tylko otworzyła i zamknęła. Do sadzarki ziemia musi być poprostu sypka, a świder jak któryś z kolegów zauważył świetnie ją spulchnia. Świder spalinowy to fajna sprawa do wiercenia pod słupy, tyle że wg mnie też na lżejszych ziemiach bo na glinie mogło by być ciężko nim pracować moim zdaniem. Co do awaryjności to mój ma z 15 lat i dużo wywiercił dołków, jest skonstruowany przez jednego z właścicieli MCMS kiedy to jeszcze produkował maszyny we własnym podwórku i przez ten czas tylko raz udało mi się urwać wiertło kiedy na glinie trafiłem w kamień o średnicy 50cm, wtedy przód MF 255 przeskoczył Very Happy o pół metra w bok, aż zgasiło ciągnik, dodam że nie posiadam wałka ze sprzęgłem.
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112199 (odpowiedź na #112179) ] sob, 14 grudzień 2013 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Ciekawostka co do świdra - w tym roku rwałem Groniastą i wiele drzew miało zawinięte korzenie jak baranie rogi właśnie w obrębie działania świdra i to na lekkiej glebie. Orałem na jakieś 40 cm i wydawało mi się, że jest dobrze, a korzenie wolały rosnąć w kółko Smile
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112215 (odpowiedź na #112127) ] nie, 15 grudzień 2013 12:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pielgrzym jest aktualnie niedostępny pielgrzym
Początkujący
sadzarka tez mozna równo wsadzic:)dobrze doprawiona ziemia i sprawny operator potrafia czynic cuda;)a o szybkosci sadzenia nawet nie wspomne..
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112220 (odpowiedź na #112106) ] nie, 15 grudzień 2013 16:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kosin jest aktualnie niedostępny kosin
Stały bywalec
Z jakich okolic jesteś? Tu chłopaki dobre świdry robią http://ryszmet.pl/ .Po co pchać Ci się w koszty jak używasz tylko kilka dni w roku - pod słupki do drutów też wywiercisz (robią cienkie a długie wiertła) - wystarczy dobrze podjechać lub jak jest ciągnik krótki i ze wspomaganiem np.Landini mistral itp. Chyba że tak jak inni piszą o sadzarce ale to z kilkoma sąsiadami zrzuta i kupujecie bo jak na jednego to spory koszt - chyba że co roku po kilka tysięcy będziesz sadził.

[Uaktualnione dnia: nie, 15 grudzień 2013 16:55]

Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #112228 (odpowiedź na #112220) ] nie, 15 grudzień 2013 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
kosin napisał(a) dnia nie, 15 grudzień 2013 04:43

Z jakich okolic jesteś? Tu chłopaki dobre świdry robią http://ryszmet.pl/ .Po co pchać Ci się w koszty jak używasz tylko kilka dni w roku - pod słupki do drutów też wywiercisz (robią cienkie a długie wiertła) - wystarczy dobrze podjechać lub jak jest ciągnik krótki i ze wspomaganiem np.Landini mistral itp. Chyba że tak jak inni piszą o sadzarce ale to z kilkoma sąsiadami zrzuta i kupujecie bo jak na jednego to spory koszt - chyba że co roku po kilka tysięcy będziesz sadził.

Taki na moście to mam,to raczej nadaje się do zruszenia ziemi i częściowego wydostania jej z dolka,takze odpada.Sadzenie kilku tys.zdarza mi się raz na bardzo dluuuuugi czas,wiec co roku owszem posadzam,ale nie takie ilości.Celuje raczej w ten z MCMS'U,chcialbym się dowiedzieć jak się sprawuje ten na plyte od podnośnika,slyszalem,ze sa problemy z wyciagnieciem go z dolka jak się wierci pod slupy-jest napędzany hydraulicznie.Moze ktoś się wypowie??
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #118648 (odpowiedź na #112106) ] wto, 11 marzec 2014 14:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
A co myślićie o tym świdrze nadaje się do sadzenia drzewek?

[Uaktualnione dnia: wto, 11 marzec 2014 14:28]

Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #120218 (odpowiedź na #112110) ] pią, 28 marzec 2014 19:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wlodekpo jest aktualnie niedostępny wlodekpo
Początkujący
marx2000 napisał(a) dnia pią, 13 grudzień 2013 05:14

ja kolego posiadam świder spalinowy. wiercę otwory pod drzewka paliki oraz słupy i bardzo sprawnie nim idzie praca i nie narzekam na niego.

Jak sprawuje się świder. Czy masz firmowy czy chińczyka, jedno czy dwuosobowy? Zastanawiam się nad zakupem do otworów pod słupki rusztowania.
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #121275 (odpowiedź na #120218) ] śro, 09 kwiecień 2014 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kewals jest aktualnie niedostępny Kewals
Stały bywalec
Czy ktoś używa świdra spalinowego do robienia dołków pod slupy??
Jedna osoba da rade wiercic? I czy warto to kupić?
Świder hydrauliczny [wiadomość #121284 (odpowiedź na #112106) ] śro, 09 kwiecień 2014 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
driud26 jest aktualnie niedostępny driud26
Nowy
Polecacie świder hydrauliczny montowany na podnośniku tylnym z firmy MCMS?????
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #121296 (odpowiedź na #112106) ] śro, 09 kwiecień 2014 22:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jacek55 jest aktualnie niedostępny jacek55
Zaawansowany
Mam Stihla BT121 jednoosobowy świder. super sprawa mam go juz no z 4 lata. pracuje na ciężkim kawałku ziemi bo żwiry i kamienie glina itp. polecam ale trzeba uważać bo czasem można wokół niego niezle tańcować jak złapie o kamień a sprzęgło nie złapie Evil or Very Mad jak sie ma gleby takie leciutkie śmieszne to robota takim sprzętem to bajka Cool chociaż ja tez nie narzekam do pracy tym potrzeba jednego gościa a nie trzech jak to jest gdy sie pracuje świdrem hydraulicznym dwuosobowym zapinanym do ciągnika. Jak narazie nic sie nie działo oprócz wymiany ostrza normalna rzec stępiło się od kamieni nie pamiętam już ile kosztuje jeden nożyk ale sporo jak na kawałek metalu ale musi byc odpowiednio twardy, opłaca sie kupić oryginał.
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #121314 (odpowiedź na #121284) ] czw, 10 kwiecień 2014 10:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jabcok1 jest aktualnie niedostępny Jabcok1
Zaawansowany
jesli chodzi ci czy montowany na widlaku na płycie to nie
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #121333 (odpowiedź na #121284) ] czw, 10 kwiecień 2014 12:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wilzanin jest aktualnie niedostępny wilzanin
Nowy
Zakupiłem świder ręczny z mcms poniważ znajomi mi polecił. Szło nieżle. Niestety po 50 nawierconych otworach plecy mi nie wytrzymały. Odkręciłem rączki i zamontowałem do masztu do ciągnika. Otwory wychodzą bardzo głębokie. Wpuszczam aż do samego silniczka. A celowanie jest bajecznie proste w ciągniku ze wspomaganiem. Żeby skoordynować podnoszenie i kręcenie potrzeba trochę wprawy. Ale ogólnie polecam
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #121429 (odpowiedź na #112106) ] czw, 10 kwiecień 2014 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wlodekpo jest aktualnie niedostępny wlodekpo
Początkujący
Dzięki za informacje. U dilera pytałem o cene Shocked razem z wiertłem ponad 3000 pln, natomiast chińczyk z trzema wiertłami na aukcji 700-800 i 24 miesiące gwarancji. Chyba zdecyduje się na chinola.
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #121445 (odpowiedź na #121284) ] pią, 11 kwiecień 2014 07:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
Ja osobiście w 90% używam świdra hydraulicznego do wkręcania kotew rewelacja!!!, przy wierceniu otworów pod słupy najlepszy jest mechaniczny na wom poprostu większa siła.
Hydrauliczny po trafieniu na kamień zatrzymuje sie Sad
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #121451 (odpowiedź na #121445) ] pią, 11 kwiecień 2014 08:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cyperkill jest aktualnie niedostępny cyperkill
Nowy
W tym roku kupiłem świder hydrauliczny przedni na maszt.Wsadziłem nim w 4,5 dnia 6,5 tys drzewek . Jeśli nie masz dużo kamieni to jak najbardziej polecam. Cały czas patrzysz do przodu i nie ma problemu z bólem szyi.
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #124760 (odpowiedź na #112106) ] wto, 06 maj 2014 17:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
jak już brać swider spalinowy to cos dobrego bo chinola sie nie oplaca, ja pod słupki mam cos takiego i jestem zadowolony bardzo , a drzewka tylko sadzarka sadzić jak juz Wink
https://www.elektronarzedzia24.pl/wider-glebowy-da300e-hitac hi-p-14053.html
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #131484 (odpowiedź na #121284) ] wto, 01 lipiec 2014 17:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adas1 jest aktualnie niedostępny adas1
Początkujący
Witam czy ktoś posiada końcówkę do wkręcania kotew do świdra hydraulicznego na maszt z mcms'u?? proszę o zdj.
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #131503 (odpowiedź na #121284) ] wto, 01 lipiec 2014 19:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yareq5 jest aktualnie niedostępny yareq5
Początkujący
do Cowboy
Świder hydrauliczny zatrzymuje się jeżeli masz małą wydajność pompy hydraulicznej w ciągniku i ważne żebyś miał wolny powrót do którego podłączasz silnik hydrauliczny. Ja nie zauważyłem poważnego problemu z zatrzymywaniem się świdra uważam że jest ok.
Odp: Świder hydrauliczny [wiadomość #131541 (odpowiedź na #131503) ] wto, 01 lipiec 2014 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
yareq5 napisał(a) dnia wto, 01 lipiec 2014 07:14

do Cowboy
Świder hydrauliczny zatrzymuje się jeżeli masz małą wydajność pompy hydraulicznej w ciągniku i ważne żebyś miał wolny powrót do którego podłączasz silnik hydrauliczny. Ja nie zauważyłem poważnego problemu z zatrzymywaniem się świdra uważam że jest ok.

Wydajność pompy hydr. jest wystarczająca ok 70 L/m na wyjściu, jak trafisz na większy kamień na 100% się zatrzyma, wielokrotnie tak miałem przy wkręcaniu kotew. Świder hydrauliczny nigdy nie będzie miał tej mocy co mechaniczny na WOM.
Odp: Jaki SWIDER do drzewek i slupkow? [wiadomość #132323 (odpowiedź na #112106) ] wto, 08 lipiec 2014 11:11 Przejdź do poprzedniej wiadomości
kenrad jest aktualnie niedostępny kenrad
Nowy
Ja zakupiłem chińczyka pod palikowanie , przeżył już/dopiero 2 tys. otworów i jeszcze działa. Można podejść blisko z wierconym otworem do drzewa.
Wiertło fi 200 mm to chyba tylko na piasku można od razu nim wiercić. Natomiast fi 100 mm idzie nawet w glinie u mnie. Ma sprzęgło (skrętna sprężyna) na wiertle ale na kamieniu można "zatańczyć".

A chińczyk jest z Bassa. Na bieżąco trzeba sprawdzać śrubki bo potrafią się wykręcać no ale cena 500 zł więc niech każdy sobie odpowie co wymagać w porównaniu do 3-4 tys za Stihla i Hitachi.
Poprzedni wątek:oś do platformy
Następny wątek:Jaką pilarkę najlepiej kupić?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]