użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Dopłaty, podatki, kredyty » Zmiany w dopłatach.
Zmiany w dopłatach. [wiadomość #131923] pią, 04 lipiec 2014 15:12 Przejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Wczoraj w Agrobiznesie powiedzieli że koalicja rządowa chce zmniejszać od przyszłego roku, dopłaty MAŁYM GOSPODARSTWOM , a zwiększyć większym gospodarstwom. Nie można karać małych. Patrjotyzm mają gdzieś. Ja przy następnych wyborach będe wiedział na kogo głosować.Wszyscy według prawa jesteśmy równi.

[Uaktualnione dnia: pią, 04 lipiec 2014 15:15]

Odp: Zmiany w dopłatach. [wiadomość #131924 (odpowiedź na #131923) ] pią, 04 lipiec 2014 15:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Kolego Jancyk , akurat oglądałem ten Agrobiznes i te propozycje iii proponuję Ci abyś je jeszcze raz dokładnie przeanalizował.A co do wyborów to zastanów się z kim Prezesik może wejść w koalicję i wtedy możesz sobie marzyć o gruszkach na wierzbie.

A propozycja jest moim zdaniem ciekawa , bo część dopłat a nie całe! ma być celowana do gospodarstw o określonej wielkości.Propozycje są różne ale wszystkie celują w gospodarstwa mniejsze(średnie i małe) a nie w duże(chyba było do 80ha).I moim zdaniem dodatkowe dotowanie średnich ma największy sens.

A nie zauważyłem gdzieś ten wątek zamieścił...Brawo! typowy temat tyczący śliw.

[Uaktualnione dnia: pią, 04 lipiec 2014 15:24]

Odp: Zmiany w dopłatach. [wiadomość #131929 (odpowiedź na #131924) ] pią, 04 lipiec 2014 16:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jago01 jest aktualnie niedostępny jago01
Nowy
:lol: pięknie to ująłeś kolego ale nawet jak zabiorą małym to i tak do ciebie za parobka nie pójdę .
Odp: Zmiany w dopłatach. [wiadomość #131930 (odpowiedź na #131923) ] pią, 04 lipiec 2014 16:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Warjant A. 110 JPO + 74 zazielenianie, 5-10/h 110 JPO\h +20euro.........10-30/h 110JPO/h +80 euro/na hektar. Te 80 to jest euro a ja nie mam co zazieleniać będe miał tylko 110 a to duża różnica. Te dodatki (20euro) i (80 euro w przeliczeniu na złotówki) to jest za HEKTARY. wcześniej czy później któryś rząd zrobi PODATEK KATASTRALNY (jest na Łotwie) i ci co mają wszystkiego dużo też mogą ucierpieć bo to jest 2 procent wartości majątku na rok.A to mogą wprowadzić jak rząd skończy sprzedaż ziemi państwowej, i innych firm, i do tego deficyt urośnie, i doprowadzi do kryzysu jakiego nie było dotąd.A armia urzędników liczy już ok. 500tys. to za komuny tyle nie było.

[Uaktualnione dnia: pią, 04 lipiec 2014 18:42]

Odp: Zmiany w dopłatach. [wiadomość #132146 (odpowiedź na #131930) ] nie, 06 lipiec 2014 17:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
A dla mnie jest logiczne to, że im więcej masz hektarów tym więcej złotówek dostajesz... Smile Czy może uważacie, że proporcje powinny być odwrócone ? Jeśli jesteś za tak wyślij SMS do PSL-u. (odpowiada za polityke rolną...) Jeśli natomiast jesteś za tą drugą propozycją - zabrać dużym, dać małym wyślij SMS-a do Prezesa...Jeśli nie macie danych kontaktowych, do do Torunia. Tam mu dane i wyniki przekażą... Smile
Tam, gdzie jest mowa o pieniądzach, tam kończy się sprawiedliwość...

[Uaktualnione dnia: nie, 06 lipiec 2014 17:22]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Zmiany w dopłatach. [wiadomość #132196 (odpowiedź na #131923) ] pon, 07 lipiec 2014 07:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Do tej pory dla sadu, dopłata jest jednakowa (oprócz truskawek), za każdy POJEDYŃCZY hektar, dla wszystkich sadowników jednakowa.A im chodzi o to by było mniej małych gospodarstw. To dlaczego nikt nie chce żeby było mniej małych firm tylko wali się pieniądze żeby było ich dużo. Kolega był we Włoszech w górach w sadach to mówi że tam gdzie on był to są same 2- 4 hektarowe sady i stać ich na siatki przeciwgradowe, światczy to że mają duże pieniądze. W Polsce 95 procent jest gospodarstw do 6 hektarów, i prędzej ci posłowie spadną z fotela niż zepchną mnie z ziemi. A tych co zepchną to będą nieliczni którzy się na to zgodzą.Ja mam prawie 5 całkiem nieżle mi się gospodarzy pomimo klęsk pogodowych.

[Uaktualnione dnia: pon, 07 lipiec 2014 08:10]

Odp: Zmiany w dopłatach. [wiadomość #132223 (odpowiedź na #132196) ] pon, 07 lipiec 2014 13:10 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Generalnie jestem wrogiem takiego podziału tych dopłat bezpośrednich. Dopłata powinna trafić wyłącznie do tych producentów, którzy produkują żywność na rynek i mogą wykazać się fakturami... Nie RR-kami, bo to szemrany sposób wystawiania dowodu sprzedaży, ale fakturami VAT.Dlaczego. Bo jest to wówczas sprawiedliwe. Każdy inny podział jest swego rodzaju utrzymywaniem fikcyjnego rolnictwa w postaci niby gospodarstw, które są a de facto ich nie ma, bo ziemie wykorzystuje całkiem ktoś inny...

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Poprzedni wątek:Działka rolna zabudowana -dopłaty bezpośrednie
Następny wątek:Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk zywiolowych
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]