użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » informatyka » Pomoc w wyborze domeny...  (5) 1 Głosów
Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120317] nie, 30 marzec 2014 13:46 Przejdź do następnej wiadomości
marcolee jest aktualnie niedostępny marcolee
Początkujący
Witam,
Jestem producentem owoców jagodowych.

Chciałbym swoimi spostrzeżeniami dzielić się z innymi producentami z tej branży.

Myślę, aby za jakiś czas otworzyć jakąś stronę www.

Najtrudniejszy jest wybór dobrej domeny internetowej, gdyż większość jest już zajęta.

Zarejestrowałem sobie dwa adresy, ale nie wiem, który byłby najlepszy.

I tu moja prośba do Was. Który z poniższych adresów Waszym zdaniem byłby najodpowiedniejszy...

Wasze pierwsze skojarzenie, myśl po przeczytaniu :

jagodnictwo.pl

jagodnicy.pl

Będę wdzięczny za podpowiedz...
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120319 (odpowiedź na #120317) ] nie, 30 marzec 2014 14:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
...jagodnictwo.pl? to jakoś nie po Polskiemu za bardzo Smile,nie wiem czy w ogóle Google będzie w stanie powiązać słowa pokrewne z taką domeną... Moja propozycja to jagodowe.pl tylko nie wiem czy przypadkiem ta domena nie jest już zajęta... Confused
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120326 (odpowiedź na #120319) ] nie, 30 marzec 2014 15:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
fruity81 napisał(a) dnia nie, 30 marzec 2014 02:14

...jagodnictwo.pl? to jakoś nie po Polskiemu za bardzo Smile,nie wiem czy w ogóle Google będzie w stanie powiązać słowa pokrewne z taką domeną... Moja propozycja to jagodowe.pl tylko nie wiem czy przypadkiem ta domena nie jest już zajęta... Confused

Niestety jagodowe.pl jest zajęta, chyba, że jagodowe.com

Ale czy końcówka com ma rację bytu ?
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120341 (odpowiedź na #120317) ] nie, 30 marzec 2014 17:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
a czy wiesz co znaczy to com?
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120343 (odpowiedź na #120341) ] nie, 30 marzec 2014 18:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Fragii napisał(a) dnia nie, 30 marzec 2014 05:58

Oczywiście...Smile com to domena globalna, ale czy na takiej domenie można postawić serwis, który zyska na popularności ? Wciąż w Polsce królują końcówki pl
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120347 (odpowiedź na #120317) ] nie, 30 marzec 2014 19:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub3GS jest aktualnie niedostępny Jakub3GS
Zaawansowany
jagodziary.pl Laughing , a tak na poważnie, to jagodowyogrod.pl
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120385 (odpowiedź na #120317) ] nie, 30 marzec 2014 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
A więc, czy domena jagodowe.com z koncówką globalną ma szansę przebicia się w Polsce gdzie króluje pl ?

Bardzo proszę o fachowe opinie na forum lub maila mareklew@autograf.pl
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120387 (odpowiedź na #120317) ] nie, 30 marzec 2014 21:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ludwik2002 jest aktualnie niedostępny Ludwik2002
Nowy
ja dałbym www.jagodowe.com.pl
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120389 (odpowiedź na #120343) ] nie, 30 marzec 2014 22:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
marcolee napisał(a) dnia nie, 30 marzec 2014 06:07

Fragii napisał(a) dnia nie, 30 marzec 2014 05:58

Oczywiście...Smile com to domena globalna, ale czy na takiej domenie można postawić serwis, który zyska na popularności ? Wciąż w Polsce królują końcówki pl

Domena .com oznacza, komercyjne a nie globalne. Np. .gov oznacza strony rządowe lub polityczne. Natomiast .pl .uk .de czy .ru to domeny narodowe. Dlatego w Polsce króluje .pl a np, w Niemczech .de itd. Może najpierw poczytaj o tym trochę a potem się zastanawiaj nad nazwą strony.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120392 (odpowiedź na #120389) ] nie, 30 marzec 2014 22:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
admin jest aktualnie niedostępny admin
Zaawansowany
Administrator
Najlepiej .pl następnie .com.pl ale tak naprawdę ważna jest treść samego serwisu. Jeśli treść będzie unikalna, a serwis/strona będzie aktualizowana żywa, Google polubi domenę i będzie często zaglądał do serwisu aby indeksować linki.

Nazwa, tak aby łatwo się kojarzyła…

Administrator portalu
sadownictwo.com.pl
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #120623 (odpowiedź na #120392) ] śro, 02 kwiecień 2014 21:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
A co myślicie o nazwie:

jagodziarz.pl

lub

jagodziarze.pl

Słowa te szczególnie w mediach odnoszą się do zbieraczy jagód, ale równie dobrze mogłyby dotyczyć osób uprawiających rośliny jagodowe...To dość popularne słowa.

Jak to brzmi Waszym zdaniem ?
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #122176 (odpowiedź na #120317) ] śro, 16 kwiecień 2014 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rodecro jest aktualnie niedostępny rodecro
Zaawansowany
Coś wiem więc się wypowiem. Moim zdaniem najbardziej trafną dla ludzi byłaby domena jagodnictwo.p., ale niestety już zajęta.
Dla Google owszem nazwa w domenie ma pewne znaczenie, ale algorytmy Google zmieniają się ciągle, ciągle ewoluują więc słowo kluczowe nie jest już tak ważne jak było to kiedyś.
Na TOP pozycję wpływa wiele składników, ilość linków odsyłających do domeny, wartość strony itd. itd.
Pytanie dla kogo tworzysz serwis dla Google czy dla ludzi. Jak dla ludzi to ważne jest, aby domena była łatwa do zapamiętania. Tak jak tutaj sadownictwo.com.pl lepsza byłaby sadownictwo.pl, ale pewnie tę domenę ma jakiś domainer, który zna jej wartość, ale cena zakupu dla właściciela strony sadownictwo.com.pl jest zbyt wygórowana bo obstawiam, ze już dawno bylibyśmy przekierowywani na stronę sadownictwo.com.pl z domeny sadownictwo.pl, ale jak na razie nic się nie dzieje. Sadownictwo.pl moim zdaniem warta jest minimum ze 100000 zł więc właściciel tej domeny wie, że kiedyś dobrze ją spienięży.

Jak chcesz tworzyć serwis z jagodami na pewnie będzie to już serwis do mniejszej grupy ludzi w zasadzie tylko tych, którzy się tym tematem zajmują, ale abyś pozyskał zainteresowanych naprawdę musisz sporo pracy w to włożyć.

.com domena najwyższego poziomu stworzona do wykorzystywania jej w celach biznesowych i komercyjnych, ale nie tylko.

Domena .com jest najpopularniejszą domeną na świecie, korzystają z niej również podmioty niekomercyjne (organizacje), choć dla nich przeznaczone są m.in. domeny .org. To dla domen z rozszerzeniem .com jest najwięcej transakcji o najwyższych cenach.

Ponadto .com jest domeną globalną pod którą zazwyczaj działają globalne marki.

Końcówka .pl jest popularna i dobrze się sprawdza jak działamy w PL, łatwy adres i w ogóle, ale jak się firma rozrasta i ma już oddźwięk na świecie dziwnie wygląda z rozszerzeniem .pl w innych krajach dlatego model biznesowy dobrze się sprawdza w oparciu o .com. Jak ktoś mówi pepsi, sony to wiadomo, sony.com pepsi.com

Generalie można postawić serwis na jakiejkolwiek domenie wiadomo xyzabc.net.com.pl jakoś tak dziwnie wygląda, ale xyzabc.pl już lepej tylko lepiej dla ludzi jeśli jest to nazwa, która albo charakteryzuje markę albo coś z czym ludzie tę domenę kojarzą np. jagody i serwis dla ludzi z tej branży jagodnictwo.pl. Zawsze można odkupić domenę. Pod adre4em nic nie m, ale jest zarejestrowana. Pewnie ktoś na handel trzyma z 10000 zł trzeba liczyć, ale może da się i mniej dużo mniej.

Zawsze możesz odpalić serwis pod nazwą najlepiej Ci pasującą jak nie padniesz ze zmęczenia i będzie Cię stać to pomyślisz o zakupie tego adresu pod którym chciałbyś działać.
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #123226 (odpowiedź na #122176) ] sob, 26 kwiecień 2014 11:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
temat mi bliski, troche zajmuje sie stronami Smile jezeli moge cos zasugerowac to domeny sugerowane przez Ciebie sa troche ciezkie Smile sprawdz pw, tam sa moje sugestie, ktorych tu podawac nie chce, bo roznie bywa Smile

W tym momencie koncowka juz nie jest taka wazna, wazna jest tresc, jezeli bedzie sensowna, to ludzie sobie ja podadza nawet jakby byla najbardziej z czapy. Mnostwo zajetych to ludzie kombinuja, z innymi narodowymi, czy tam funkcjonalnymi, powstaja twory typu jestem.mobi Smile

Mozna kombinowac i sobie utrudniac ale po co. Nie wiem jaka jest dokladnie Twoja koncepcja, ale z tego co napisales to zrobilbym tak Smile Na jakiejs fajnej domenie zrobilbym prosta wizytowke, tego co tam masz i postawil bloga tzw. experckiego. Blogi przystosowane sa do wymiarny informacji, i znacznie latwiej nimi zaistniec, zalet moglbym wymieniac mnostwo. Poziej podlinkowac jedno z drugim i bez balaganu i wielkich nakladow moglbys profesjonalnie zaistniec w internecie Smile

edit: widze ze nie ma tu wiadomosci prywatnych Sad prosze mi podac jakiegos maila to podesle to co mialem wyslac prywatnie

[Uaktualnione dnia: sob, 26 kwiecień 2014 11:09]

Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #123320 (odpowiedź na #120317) ] sob, 26 kwiecień 2014 21:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam,
mail: mareklew@autograf.pl
Odp: Pomoc w wyborze domeny... [wiadomość #129623 (odpowiedź na #120317) ] sob, 14 czerwiec 2014 15:58 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Początkujący
Zdecydowałem się na nazwę:

http://jagodowe.com/

pozdrawiam
marcolee
Poprzedni wątek: Program do jazdy równoległej
Następny wątek:Zagraniczne fora o tematyce sadowniczej.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]