użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Aronia » Walka ze szpakami  (4) 1 Głosów
icon8.gif  Walka ze szpakami [wiadomość #18456] śro, 13 sierpień 2008 10:30 Przejdź do następnej wiadomości
longin100 jest aktualnie niedostępny longin100
Nowy
Witam
Jak sobie dajecie radę z tymi wstrętnymi ptakami.U mnie jest ich tyle że czarno na niebie,żrą aronię aż szlag mnie trafia.Strzelam z pukawki gazowej ale się przyzwyczaiły i niewiele to daje.Może macie inne sposoby do walki z tymi sępami
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18459 (odpowiedź na #18456) ] śro, 13 sierpień 2008 13:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Brak treści wiadomości

[Uaktualnione dnia: nie, 17 sierpień 2008 13:10] przez Moderatora

Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18471 (odpowiedź na #18456) ] śro, 13 sierpień 2008 21:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja w wisniach miałem taki sam problem ze szpakami i kupilem elektroniczny odstraszacz. Jest tam nagrane chyba z 15 odglosow innych ptakow ktorych szpaki się boją. U mnie sie sprawdzilo na 90 % przylatywaly aby te nieliczne a tak to spokoj byl Smile
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18484 (odpowiedź na #18456) ] czw, 14 sierpień 2008 18:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
longin100 jest aktualnie niedostępny longin100
Nowy
No właśnie myślałem nad czymś takim tylko zastanawiam się czy faktycznie to działa i odstrasza szpaki.hala514 jakiej firmy masz to urządzenie .Może ktoś jeszcze ma urządzenia o podobnym działaniu.Chodzi mi o opinie czy warto to kupować.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18495 (odpowiedź na #18456) ] czw, 14 sierpień 2008 22:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja tam jakies firmy super strach. Ale powiem Ci ze u mnie to zdala egzamin tylko nie liczne okazy siadaly. to jest twoj wybor twoje pieniadze ja tylko mowie co ja zrobilem w sadzie i jak to sie sprawuje Smile
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18499 (odpowiedź na #18495) ] pią, 15 sierpień 2008 10:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
 Aha wiosna takze chodzilem po okolicznych sadach i zrzucalem gniazda.
.
Nie będę komentował strzelania z wiatrówki . Zrzucanie gniazd to już po prostu debilizm. Myślisz ,że ptaki karmią młode czereśniami ? Karmią je owadami i chronią sad. Poza tym nie wierzę ,że potraficie odróżnić gniazda różnych gatunków i na pewno niszczyliście także gniazda tych ptaków które czereśniom nie szkodzą.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18516 (odpowiedź na #18499) ] sob, 16 sierpień 2008 08:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
sigmund nasadz sobie czereśni czy aroni dopiero wtedy pogadamy,szpaki to szkodnik do wyeliminowania,niewazne w jaki sposób,a jak chcesz protestować to wskakuj na drzewo.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18517 (odpowiedź na #18456) ] sob, 16 sierpień 2008 08:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Witam,
zachęcam kolegów do przeczytania następujących tematów:

http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/t/37 6/
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/t/27 36/
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/t/21 95/
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/t/96 3/

i dokładniejszego przeglądania forum - pomoże to z pewnością w bardziej merytorycznej dyskusji na temat szpaków w uprawie aronii Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18524 (odpowiedź na #18517) ] sob, 16 sierpień 2008 17:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Kolego Delan czereśni to ja mam sporo i wiem coś o szpakach. Gniazdo w sadzie to korzyść dla sadownika . Szpaki choćbyś pozrzucał wszystkie gniazda jakie znajdziesz i tak przylecą za pokarmem gdzie zechcą. Zrzucanie gniazd to barbarzyństwo.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18528 (odpowiedź na #18456) ] sob, 16 sierpień 2008 18:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak nie odruzniasz gniazd pozytecznych ptakow od gniazd wiczołow to z toba jest chyba cos nie tak. A po drugie to chyba jak pozrzucalem jaja kwiczolow to pozniej mniej starych przylatywalo, nie sądzisz???
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18536 (odpowiedź na #18456) ] nie, 17 sierpień 2008 14:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
nie stresuj czlowieka, moze dostanie w zawiasach.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18549 (odpowiedź na #18456) ] pon, 18 sierpień 2008 08:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Witek jest aktualnie niedostępny Witek
Początkujący
Jeśli chodzi o armatki gazowe, to widziałem ciekawe zjawisko jakiś czas temu - leciało sobie stado szpaków, gruchnęło i stado natychmiast zrobiło zwrot i skierowało się prosto w kierunku strzału. Wygląda, że część ptaszysk zaczęła uznawać armatki gazowe za oznaczenie stołówek...
Aparatury biosoniczne powinny działać (wykorzystują to na lotnisku na Okęciu), tylko nagranie odgłosów strachu powinno być dobrej jakości, lepiej żeby leciało nieregularnie, było urozmaicone, nie ta sama śpiewka cały czas.
W dzikich krajach (np. Wielka Brytania) jest dopuszczone polowanie na szpaki z wiatrówek, u nas nie wolno i już. Nie sądzę, żeby to się miało zmienić, choć może i zasadne byłoby, żeby po spełnieniu określonych warunków i w Polsce uzyskać status "pest controlera".
Z ciekawostek może takie dość elitarne hobby:
http://www.sokolnictwo.pl/
czasochłonne jak to hobby, no i lepiej żeby sąsiad gołębi nie hodował Smile, ale nie wiem czy jest skuteczniejszy straszak od sokoła krążącego nad sadem.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #18570 (odpowiedź na #18456) ] wto, 19 sierpień 2008 10:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
w tym roku zdecydowalem sie zakupic urzadzenie akustyczne BIRD_GARD PRP PLUS .Jestem zadowolony ,bo od tego czasu szpakow nie bylo.produkt kupiony w niemczech o 1/3 taniej .Moge podac adres jesli ktos by chcial.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #38397 (odpowiedź na #18456) ] nie, 18 kwiecień 2010 22:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
vitara jest aktualnie niedostępny vitara
Nowy
A mój sposób to stare tanie radio albo kolumna na drzewo nawet nie trzeba głośno grać, zeby żadne ptaszysko nie siadło i dźwięki się nie powtarzają wcale. Sprawdzone polecam
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #52937 (odpowiedź na #38397) ] wto, 22 luty 2011 13:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Spróbuję to radio w tym roku na czereśniach, ale widzę, że kiedy obsiądą druty, a drogą przejeżdżają samochody / każdy inny /, to też nie reagują... Smile Pozdrawiam !
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #52947 (odpowiedź na #52937) ] wto, 22 luty 2011 18:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
To ustaw sobie jakąś ciekawą stację na tym radiu bo po trzech dniach będzie ono grało dla Twojej rozrywki ewentualnie stanie się utrapieniem sąsiadów ze względu na ilość decybeli bądź nieinteresujące ich treści przymusowo słuchane. Szpaki będą je ignorować. Sprawdzone - nie polecam jako odstraszacz szpaków.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #52996 (odpowiedź na #18456) ] śro, 23 luty 2011 12:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Hm...a gdyby tak puszczac im nagrane głosy ptaków drapieżnych ?
Co o tym sądzicie? Razz
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #53000 (odpowiedź na #52996) ] śro, 23 luty 2011 14:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
darius napisał(a) dnia śro, 23 luty 2011 12:33

Hm...a gdyby tak puszczac im nagrane głosy ptaków drapieżnych ?
Co o tym sądzicie? Razz

Ja takiej aparatury biosonicznej używam już od 2 sezonów w uprawie czereśni. Kupiłem drogi, ale profesjonalny sprzęt...nie za 199zł na allegro. Na razie odstrasza bez zarzutu-ptaki jeszcze się nie przyzwyczaiły...Wydaje odgłosy drapieżców i nękanych ptaków tego samego gatunku...
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #53007 (odpowiedź na #53000) ] śro, 23 luty 2011 17:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Jakość urządzenia ma oczywiście duże znaczenie, ale nawet to z najwyższej półki na nic się nie zda jak będzie miało nagrane odgłosy obcych dla naszej części kontynentu drapieżników. Na to przy zakupie trzeba zwrócić koniecznie uwagę.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Walka ze szpakami [wiadomość #129431 (odpowiedź na #18456) ] śro, 11 czerwiec 2014 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Medrek jest aktualnie niedostępny Medrek
Nowy
Ja ze szpakami walcze co rok i jest to walka z góry przegrana. Dziele się więc z nimi czereśniami, wiśniami itd. Nie bo chcę, tylko wyjścia nie mam Sad Żadne strachy nie pomagają. Siatka ochronna też nie :/
Poprzedni wątek:Stowarzyszenie Polska Aronia
Następny wątek:zero aronii w tym roku
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]