użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Śliwa » Opadzina liści na prezydencie
Opadzina liści na prezydencie [wiadomość #128151] nie, 01 czerwiec 2014 18:20 Przejdź do następnej wiadomości
Piotrek88 jest aktualnie niedostępny Piotrek88
Początkujący
Witam, mam pytanie do kolegów którzy mają większe doświadczenie w uprawie śliw, dlaczego mój prezydent gubi liście? Uprawiam prezydenta 5 lat ale mam pierwszy raz taki przypadek. Na innych odmianach jest w porządku
Odp: Opadzina liści na prezydencie [wiadomość #128171 (odpowiedź na #128151) ] nie, 01 czerwiec 2014 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
compact jest aktualnie niedostępny compact
Nowy
u siebie w tym roku obserwuje nasilenie się dziurkowatości liści mimo dużej ilości miedzianu wiosną, może w tym problem?
Odp: Opadzina liści na prezydencie [wiadomość #128207 (odpowiedź na #128171) ] nie, 01 czerwiec 2014 21:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Też typuję dziurkowatość, która często dokucza mi na brzoskwiniach a skuteczny / na brzoskwiniach / jest przeciwko niej, Topsin... A opadanie liści to jeden z jej objawów... I taki przekropny rok jak ten, jej sprzyja... Nie wykluczone że President jest bardziej od innych odmian, wrażliwy na tą chorobę...Pozdrawiam !
Odp: Opadzina liści na prezydencie [wiadomość #128272 (odpowiedź na #128151) ] pon, 02 czerwiec 2014 11:21 Przejdź do poprzedniej wiadomości
delikates jest aktualnie niedostępny delikates
Zaawansowany
Też mogę potwierdzić dużą podatność Presidenta na dziurkowatość. Nasilenie jej w różnych latach jest różne na ogół im więcej deszczów tym większy kłopot z dziurkowatością. Z pośród wielu odmian śliw jakie uprawiam tylko President ma kłopoty z dziurkowatością.
Poprzedni wątek:Zawiązywanie Śliw 2014
Następny wątek:na owocówke i zwójki oraz mszyce
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]