użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - agrotechnika » Cięcie porzeczek - tematy połączone
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118395 (odpowiedź na #118388) ] sob, 08 marzec 2014 17:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lacoste80 jest aktualnie niedostępny lacoste80
Zaawansowany
Kazio napisał(a) dnia sob, 08 marzec 2014 02:52

ja wczoraj ciąłem odmiane Tisel i zaobserwowałem,że porzeczka rusza z wegetacja. Zamierzam już sypnąć coś pod nią. Czy jeśli zetnie się porzeczkę prawie po ziemi to na drugi rok odbije? I kiedy powinno się to robić?
Było na forum ze dwa razy poruszane.Poszukaj.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118420 (odpowiedź na #6785) ] sob, 08 marzec 2014 20:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Porzeczkę ciąć można zawsze, i zawsze odbije. Ja jeśli na odrost to tnę zaraz po zbiorach to do jesieni Tisel za kolano rośnie, i na drugi rok już można kombajnem lecieć.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118719 (odpowiedź na #118420) ] śro, 12 marzec 2014 17:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stefan74 jest aktualnie niedostępny stefan74
Zaawansowany
Fragii napisał(a) dnia sob, 08 marzec 2014 08:24

Porzeczkę ciąć można zawsze, i zawsze odbije. Ja jeśli na odrost to tnę zaraz po zbiorach to do jesieni Tisel za kolano rośnie, i na drugi rok już można kombajnem lecieć.

Witam jak Ci owocuje po takim odmlodzeniu?
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118728 (odpowiedź na #6785) ] śro, 12 marzec 2014 19:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja mam tylko jeden rząd, na którym testowałem. Oddał w pierwszym rok po przycięciu z rządka 300m 1200KG. W tym roku będzie drugi sezon więc zobaczymy.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118742 (odpowiedź na #118728) ] śro, 12 marzec 2014 20:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Czyli miałeś ok. 600 krzaków wychodzi że z jednego 2kg z tego co pisałeś to jak ściąłeś powiecmy po zbiorach w 2013r to jechałeś kombajnem w 2014r i z tego miałeś taki plon. to że urosły poza kolano do jesieni to się zgodzę ale to tylko do tej wysokości owocowały w 2014 , a ten plon 1200kg Rolling Eyes to chyba lekko przesadziłeś
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118744 (odpowiedź na #6785) ] śro, 12 marzec 2014 20:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
faktycznie dido, czyli jak mamy na hektarze 4500 krzakow i razy 2kg = 9 ton i to przy dobrze owocujacej porzeczce bo nie jest latwo tyle osiagac. a jemu po scietej porzeczce tyle sie urodzilo.. Laughing niezly bajer wciska a moze za dlugo przytrzymal spacje i jedno 0 mu sie dopisalo Laughing
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118746 (odpowiedź na #118744) ] śro, 12 marzec 2014 20:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin83 jest aktualnie niedostępny marcin83
Zaawansowany
fakt... wydajności z hektara to koledzy niektórzy mają że ho ho... Very Happy
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118749 (odpowiedź na #6785) ] śro, 12 marzec 2014 20:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
tak, 9 ton z hektara jest mozliwe przy dobrym roku ale nie kilkanascie miesiecy po scieciu krzaka rowno z ziemia...
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118750 (odpowiedź na #118749) ] śro, 12 marzec 2014 20:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazioo jest aktualnie niedostępny Kazioo
Nowy
chyba, że rodzi 2 razy w roku;)
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118765 (odpowiedź na #118750) ] śro, 12 marzec 2014 23:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stefan74 jest aktualnie niedostępny stefan74
Zaawansowany
ja sciolem po zbiorze 2012 to w 2013 mialem po kilka gronek a wyrosl pieknie Tisel.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118775 (odpowiedź na #6785) ] czw, 13 marzec 2014 10:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
9 ton z Tisela?! Tyle to ja z 2 letniego miałem Very Happy Sorry Panowie ale ja mam w bardzo dobrym roku 20 ton z ha. Sadzonek na 1ha mam około 5tyś. Czyli z krzaka 4 kilo, to Was dziwi?!
Nawadnianie, pszczoły, zero przymrozków i jest.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118779 (odpowiedź na #118775) ] czw, 13 marzec 2014 14:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Fragii napisał(a) dnia czw, 13 marzec 2014 10:36

9 ton z Tisela?! Tyle to ja z 2 letniego miałem Very Happy Sorry Panowie ale ja mam w bardzo dobrym roku 20 ton z ha. Sadzonek na 1ha mam około 5tyś. Czyli z krzaka 4 kilo, to Was dziwi?!
Nawadnianie, pszczoły, zero przymrozków i jest.

No i najwięcej narzekasz. Smile
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118784 (odpowiedź na #6785) ] czw, 13 marzec 2014 16:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Bo nie po to człowiek się stara, aby później sprzedać towar za 1.50. Gdyby nie było nowych odmian to większość miała by 3 tony z Ojebyna czy Titanii i było by w porządku. Teraz są lepsze i mają 8 ale 8 ton to ma każdy, nawet ten co się kompletnie nie zna może mieć 8 ton z ha. A to że już po woli nie ma ŚOR to inna sprawa.
Jak ktoś wsadzi, posieje byle jaki nawóz, dwa razy opryska i cieszy się że ma 8 ton to on i z ceny 1zł będzie zadowolony i szczęśliwy...

[Uaktualnione dnia: czw, 13 marzec 2014 16:48]

Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118790 (odpowiedź na #6785) ] czw, 13 marzec 2014 18:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
powiedz mi jedno: jak ty, majac 20 ton z hektara mozesz narzekac na cene 1,5 zl?
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118800 (odpowiedź na #6785) ] czw, 13 marzec 2014 19:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ano nie jestem. Jak pracuje w firmie i robię zajebiste aplikacje, dostaje zajebiste pieniądze. Jeśli udaje mi się zrobić 20 ton z ha to uważam, że jestem zajebisty i kasa też powinna być zajebista. Ja wiem, że większość w ogóle nie docenia swojej pracy i jak nie raz słucham to myślę że nie którzy nawet za darmo mogli by pracować, a najważniejsze aby trochę grosza wpadło...
Poza tym żeby 20 ton mieć trzeba trochę wydać...
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118843 (odpowiedź na #6785) ] czw, 13 marzec 2014 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
ok ale mysle ze problemem nie jest oplacalnosc u ciebie a to ze jestes zbyt zachlanny. Skoro nie jestes zadowolony z zyskow z porzeczki a to juz ustalilismy to po co to robisz? Zajmuj sie programowaniem (tez sie tym zajmuje , it to dobry biznes) i zostaw te porzeczki. Ok ludzie powinni dostawac kase za prace ale np. jesli pracuje u kogos i za malo mi placa to odchodze i tyle i to samo w rolnictwie. Nie oplaca sie to nie uprawiaj a nie narzekasz. Masz troche racji w tym co piszesz ale nie rozumiem z czym ty masz problem... Nie wiem po co zwracasz uwage na to czy ludzie robia bo cos tam wpadnie.
Patrz na siebie. Takze nie wymagaj zbyt wiele i jesli nie odpowiadaja ci warunki to odpusc. Sa tacy co im odpowiadaja skora sadza porzeczke.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118848 (odpowiedź na #6785) ] czw, 13 marzec 2014 23:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ale żeś teraz filozoficznie i elokwentnie pojechał... Jak jesteś taki mądry to wiedział byś że jak jesteś programistą i Ci warunki nie odpowiadają to nie idzie pracować jako pilot statków kosmicznych bo się na tym nie znasz. Dlatego ja nie zajmę się uprawą maliny, truskawki czy jabłek bo ja kompletnego pojęcia nie mam o tym. I nie pytaj sie głupio po co to robię, bo już kilka razy pisałem że dla mnie to hobby, rodzice się tym zajmowali i mnie wciągnęli i tak zostało.

Widzę że kompletnie nie zakumałeś o co mi chodzi. Ja mam gdzieś zysk z tego, mnie kompletnie nie interesuje to że to się nie opłaca. Ja mam prace z której spokojnie sobie będę żyć. Nawet jak porzeczka będzie po 30 gr to po mnie to spływa, ja zysk z tego przeznaczam na modernizacje i rozwój, jak zysku nie będzie to najwyżej kupię mniej nawozu i tyle. Owszem zirytowałem się kiedy kolejny środek Topsin został wycofany, ale tylko dlatego że to utrudnia uprawę.

Jak przyjdzie czas na ceny 30gr to 90% towarzystwa z Tobą na czele będzie jęczeć i narzekać jaki to nasz kraj i rząd zły i nie dobry.

[Uaktualnione dnia: czw, 13 marzec 2014 23:39]

Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118852 (odpowiedź na #118848) ] pią, 14 marzec 2014 07:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Szkoda z tym " panem " dyskutować on po prostu popadł w samo zachwyt . Fragii pamiętaj że dzisiaj są czasy jakie są dziś masz pracę a jutro jej nie masz i sam będziesz zap.... za 30g/kg , twoje posty (większość) to wręcz bajki wyssane z palca ocknij się wreszcie i zacznij normalnie żyć i zacznij TRAKTOWAĆ LUDZI na tym forum normalnie. Pamiętaj że to ty dostałeś gospodarstwo na tacy a inni zaczynają od początku i to tym ludziom należy się szacunek , zacznij normalnie funkcjonować na tym forum jak doradzasz to szczerze a nie tak jak ostatnio i nie wymądrzaj się bo są ludzie na tym forum którzy mają o wiele większą wiedze i są normalni.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118853 (odpowiedź na #118848) ] pią, 14 marzec 2014 07:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michal009 jest aktualnie niedostępny michal009
Stały bywalec
To to troszkę odbiegliście od tematu. Już o opłacalności porzeczki mamy i to nawet dwa wątki.

Co do kosztów to kolega @marluk to i za te 30 groszy da radę wyprodukować i to jeszcze zrobi z zyskiem. Tylko, że w naszym regionie nie ma takich ziem, żeby produkować opłacalnie w okolicy złotówki, a nie mówiąc już taniej, lecz jemu się na pewno uda.

@ Fragi, nas pasjonatów i tak nie zrozumieją, dla nas pójście w pole to jak pojechanie na mini wakacje, mózgownica w plenerze odpoczywa w tempie turbo.

Faktu nie zmienia też to, że każdy z nas, wkładając określone środki i określoną pracę, chciał by dostać w zamian przyzwoitą płacę, ale przez niektórych, co piszą, że opłaca się produkować za złotówkę mamy rynek owocowy jaki mamy. A, poźniej gadają jeden z drugim (nawet wśród moich znajomych), że zastosują ten środek bo jest tańszy, a kiedyś był dopuszczony do porzeczki. Jak by była przyzwoita zapłata za owoc to i każdego plantatora było by stać na zakup odpowiednich środków, czy sprzętu.

No, to już wystarczy, teraz wracamy do cięcia.

Bardzo macie połamaną porzeczkę po zimie? U mnie jest trochę połamanych i dużo ponadgryzanych. nie pamiętam kiedy ostatnio zwierzyna narobiła mi takich szkód. Ja przecinałem po zbiorach, ale widzę, że muszę się wybrać jeszcze raz na spacerek. Smile

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię na dany temat. Jeśli skorzystasz z niej, to tylko na własne ryzyko.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118854 (odpowiedź na #118848) ] pią, 14 marzec 2014 08:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Fragii napisał(a) dnia czw, 13 marzec 2014 11:37

Ale żeś teraz filozoficznie i elokwentnie pojechał... Jak jesteś taki mądry to wiedział byś że jak jesteś programistą i Ci warunki nie odpowiadają to nie idzie pracować jako pilot statków kosmicznych bo się na tym nie znasz. Dlatego ja nie zajmę się uprawą maliny, truskawki czy jabłek bo ja kompletnego pojęcia nie mam o tym. I nie pytaj sie głupio po co to robię, bo już kilka razy pisałem że dla mnie to hobby, rodzice się tym zajmowali i mnie wciągnęli i tak zostało.

Widzę że kompletnie nie zakumałeś o co mi chodzi. Ja mam gdzieś zysk z tego, mnie kompletnie nie interesuje to że to się nie opłaca. Ja mam prace z której spokojnie sobie będę żyć. Nawet jak porzeczka będzie po 30 gr to po mnie to spływa, ja zysk z tego przeznaczam na modernizacje i rozwój, jak zysku nie będzie to najwyżej kupię mniej nawozu i tyle. Owszem zirytowałem się kiedy kolejny środek Topsin został wycofany, ale tylko dlatego że to utrudnia uprawę.

Jak przyjdzie czas na ceny 30gr to 90% towarzystwa z Tobą na czele będzie jęczeć i narzekać jaki to nasz kraj i rząd zły i nie dobry.

posluchaj... Tu nie chodzi o filozofie. Ja ciebie kompletnie rozumiem ze to hobby ja mam podobnie. Ja mam mniej niz 5ha porzeczki i myslisz ze ja z tego zyje? Przeciez to samobojstwo. I zapewniam cie ze nie bede narzekal na niska cene bo to nie jest dla mnie kwestia duzej straty. Ty masz inny dochod ja tez i jest fajnie ale tak jak mowi dido zmien troszke podejscie do innych ludzi bo dzis jestes kims a jutro moze roznie byc. Zycie pisze rozne scenariusze. Ja wiem ze i tak nigdy nie zbije kokosow na porzeczce ale chce sam sobie udowodnic ze potrafie ja doprowdzic do wysokiego plonowania. Na tym mi zalezy. Tu nie chodzi o to zeby kogos zjechac tylko kulturalnie wymieniamy uwagi i o to chodzi. A na pewno za nic bym nie oddal pracy w informatyce w zamian za rolnictwo tylko i wylacznie. Z reszta ty cos o tym wiesz.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118860 (odpowiedź na #6785) ] pią, 14 marzec 2014 09:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja tam już głosu zabierać nie będę lepiej... Teraz będę czytał posty tych którzy znają się lepiej, mają większą wiedzę i mają 8 ton z ha.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #118940 (odpowiedź na #118860) ] sob, 15 marzec 2014 09:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin83 jest aktualnie niedostępny marcin83
Zaawansowany
może założyć nowy temat?
Rekord w wydajności zbioru porzeczki z hektara. Very Happy Każdy na pewno ma się czym pochwalić..... Twisted Evil
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #127801 (odpowiedź na #6785) ] czw, 29 maj 2014 14:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dzialkowiec1111 jest aktualnie niedostępny Dzialkowiec1111
Zaawansowany
Witam
2 lata temu posadziłem w swoim ogródku porzeczkę odmiany Tisel,w tym roku wczesną wiosną pierwszy raz ją przycięłem(Na 1-3 pąki) w celu lepszego rozkrzewienia i wypuściła dużo nowych pędów ale idą strasznie poziomo i blisko ziemi(Jak na zdjęciu z linka),myślicie że mogę to tak zostawić czy raczej muszę ją jakoś przyciąć?

http://zapodaj.net/1b97d2880f4f8.jpg.html

[Uaktualnione dnia: czw, 29 maj 2014 15:06]

Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #127814 (odpowiedź na #127801) ] czw, 29 maj 2014 16:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ldabrowski1 jest aktualnie niedostępny ldabrowski1
Stały bywalec
Te pędy usuń,bo się ukorzenią i ogólnie zatracisz pokrój krzewu i zrobi się bałagan.,
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #127826 (odpowiedź na #6785) ] czw, 29 maj 2014 17:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dzialkowiec1111 jest aktualnie niedostępny Dzialkowiec1111
Zaawansowany
A lepiej zrobię jak usunę je teraz czy wczesną wiosną(Zanim zazielenią się pąki) ?

I co mogło być przyczyną tak dziwnego rozgałęźienia się?
Sadzona była z 10 cm głębiej niż rosła w szkółce,tak samo zrobiłem też z Titanią,porzeczkami czerwonymi,agrestem i bardzo ładnie się rozgałęźiły.
Odp: Cięcie porzeczek - tematy połączone [wiadomość #127835 (odpowiedź na #127826) ] czw, 29 maj 2014 19:13 Przejdź do poprzedniej wiadomości
ldabrowski1 jest aktualnie niedostępny ldabrowski1
Stały bywalec
To rozgałęzianie jest normalnym zjawiskiem przy dobrych warunkach ...Krzewy mają duży wigor i część pędów nie ma miejsca to płoży się z dołu...Te płożące to urwij teraz.
Poprzedni wątek:mróz w porzeczce
Następny wątek:zawiązywanie porzeczki 2014
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]