użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Borówka wysoka » owady w kwiatach
owady w kwiatach [wiadomość #126031] śro, 14 maj 2014 22:45 Przejdź do następnej wiadomości
pankracy jest aktualnie niedostępny pankracy
Początkujący
Witam, od kilku dni obserwuje, że w środku kwiatów, w kielichach siedzą drobne muszki. Liście nie są pogryzione, kwiaty nie wyglądają na uszkodzone, ale muszki w nich siedzą, jest ich bardzo dużo. Niestety trudno jest mi zrobić zdjęcie bo aparat nie chwyta takiego przybliżenia. Czy należy się martwić?
Odp: owady w kwiatach [wiadomość #126749 (odpowiedź na #126031) ] wto, 20 maj 2014 14:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Heavy jest aktualnie niedostępny Heavy
Zaawansowany
Pryśnij na wszelki wypadek Calypso wieczorkiem.
Ciekawe co to takiego???
Odp: owady w kwiatach [wiadomość #126762 (odpowiedź na #126749) ] wto, 20 maj 2014 17:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
gdzie pryskaj, co pryskaj, Heavy co ty opowiadasz. nie wie co ma zwalczac , nie wie czym a jakis prog szkodliwosci ? a moze juz calipso w tym sezonie stosowal ?

Nie popelniaj takich niestety szkodliwych podpowiedzi.
Odp: owady w kwiatach [wiadomość #126918 (odpowiedź na #126031) ] czw, 22 maj 2014 07:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tosia jest aktualnie niedostępny tosia
Początkujący
teraz każdy owad zapylający jest na wagę złota, więc takie wybicie wszystkiego co lata przyniesie więcej szkody niż korzyści. w borówce aż buczy od trzmieli i murarek, trzmiele pracują do ciemnego.
a to coś to muszki czy takie malutkie chrząszczyki (jak słodyszek na rzepaku)?
Odp: owady w kwiatach [wiadomość #126936 (odpowiedź na #126031) ] czw, 22 maj 2014 10:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Heavy jest aktualnie niedostępny Heavy
Zaawansowany
Napisałem wieczorkiem!!! Rozumiem że zasady oprysku to elementarz!
Nie uważam mojej podpowiedzi za złą!!!!
Odp: owady w kwiatach [wiadomość #127217 (odpowiedź na #126031) ] sob, 24 maj 2014 21:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
pankracy jest aktualnie niedostępny pankracy
Początkujący
niczym nie pryskałem, nie wiem co to było, ale siedziały w w samych kwiatach i też na liściach, nie zauważyłem jednak żadnych uszkodzeń dlatego odpuściłem oprysk. Trzmieli i murarek zatrzęsienie.
Poprzedni wątek:którą odmianę borówki polecacie ?
Następny wątek:Borówka - fertygacja nawożenie kropelkowe
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]