użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - odmiany » Porzeczka czerwona Rondon, pierwszy rok owocowania
Porzeczka czerwona Rondon, pierwszy rok owocowania [wiadomość #124145] sob, 03 maj 2014 11:25 Przejdź do następnej wiadomości
sadki91 jest aktualnie niedostępny sadki91
Nowy
Witam
Posiadam 1 ha, młodą plantacje porzeczki czerwonej odmiany Rondon, ładnie rośnie, miejscami jej wysokości dochodzi do 1 metra. Ma porządne nawożenie i ochronę.
W tym roku wypada jej pierwsze owocowanie i mam problem bo owoców jest mało, po ok 4-5 grona kwiatów/owoców, na pędzie i to zazwyczaj od samej góry.
Nie wiem czy ta odmiana tak ma, za młodu, czy coś jej coś dolega:-///
Miał ktoś podobny problem????
Pozdrawiam
Adam
Odp: Porzeczka czerwona Rondon, pierwszy rok owocowania [wiadomość #124148 (odpowiedź na #124145) ] sob, 03 maj 2014 11:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
danka002 jest aktualnie niedostępny danka002
Początkujący
rondom zaczyna owocowac na galeziacch 2-letnich polnia zbioru 3-4 letnie galezie.
Odp: Porzeczka czerwona Rondon, pierwszy rok owocowania [wiadomość #124149 (odpowiedź na #124145) ] sob, 03 maj 2014 11:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Porzeczka czerwona ma to do siebie, że owocuje głównie na pędach dwuletnich i starszych, więc nic dziwnego w tym by nie było. Czarna natomiast bardzo dobrze owocuje już na pędach jednorocznych.
Nie mam Rondoma, ale takie kwitnące wierzchołki lubi mieć chyba Jonkers w pierwszym roku po posadzeniu. Ale nie podejrzewam, że ktoś mógł przekręcić Cię na odmianie?
Odp: Porzeczka czerwona Rondon, pierwszy rok owocowania [wiadomość #124500 (odpowiedź na #124149) ] nie, 04 maj 2014 22:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin83 jest aktualnie niedostępny marcin83
Zaawansowany
kolego sadki91 mam rondoma który w tym roku będzie pierwszy raz owocował i kwitnie podobnie jak u ciebie na wierzchołkach. Jest to normalne przy czerwonej porzeczce.
Odp: Porzeczka czerwona Rondon, pierwszy rok owocowania [wiadomość #124544 (odpowiedź na #124145) ] pon, 05 maj 2014 09:32 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Tak, to jest normalne.
Ta odmiana tak ma, ja ją mam jakiś czas i w pierwszym roku owocu jest mało, ale za to w następnych latach nadrabia tą stratę Very Happy
Poprzedni wątek:Porzeczka czerwona Vitan
Następny wątek:Sjuta Kijewska - wszystko o tej odmianie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]