użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Uprawa malin
Uprawa malin [wiadomość #899] pią, 12 styczeń 2007 07:55 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Chciał bym sie zorjętować jak u siebie prowadzicie malinę tzn. jaką stosujecie rozstawę, jakie nawozy, czym pryskacie na choroby, jakie rozwiązanie proponujecie do podtrzymania roślin,ja stosuje na choroby Euparen Multi teraz z racji że jest wycofany Sumilex , na szkodniki Fastak Basudin, a do nawożenia stosuje wiosną kemire 8-20-30,potem saletre amonową a dolistnie Wapnowit Alkalin potasowy Fostar. Chciał bym poznać wasze opinie na ten tema.
Pozdrawiam

[Uaktualnione dnia: czw, 18 styczeń 2007 14:32] przez Moderatora

Odp: Uprawa malin [wiadomość #1467 (odpowiedź na #899) ] nie, 28 styczeń 2007 18:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam.W dziale artykuły jest metodyka uprawy malin,przejzyj ja sobie napewno uzyskasz pare odpowiedzi na swoje pytania. Cool
Odp: Uprawa malin [wiadomość #3474 (odpowiedź na #899) ] śro, 25 kwiecień 2007 22:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Witam.Chcialbym się dowiedziec ile u nas w kraju jest w sprzedaży odmian jesiennych malin i które z nich uważacie za najlepsze?
Pozdrawiam.
Odp: Uprawa malin [wiadomość #7520 (odpowiedź na #899) ] wto, 14 sierpień 2007 11:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
witam Chciałbym się zapytać czy w innych stronech też plesnieje malina tak jak u mnie. Jak z tym walczyć jakimi środkami czy coś teraz może jeszcze jej pomóc?
Odp: Uprawa malin [wiadomość #7730 (odpowiedź na #7520) ] nie, 19 sierpień 2007 22:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Powinien Pan stosować switch-w trakcie rejestracji na maline (syngenta) , signum(BASF) (3 dni karencji) i Teldor(BAYER)( 1 dziń) Bardzo skuteczne środki niestety dość drogie Confused . Nie są gorsze od Euparenu .
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9382 (odpowiedź na #9368) ] sob, 20 październik 2007 18:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maksik jest aktualnie niedostępny maksik
Początkujący
Człowieku wyluzuj sytuacja wygląda nastepująco:
Przez pierwsze 2-3 lata trzeba dołożyć do każdego
ha minimum 5.000 a ty pytasz ile można zarobić!!!!!
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9392 (odpowiedź na #9368) ] nie, 21 październik 2007 01:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cypekr jest aktualnie niedostępny cypekr
Zaawansowany
Bo cena w tym roku była taka wysoka?Wink człowieku, dobrze przemyśl swoją decyzje. To inwestycja wymagająca ogromnych nakładów pracy i pieniędzy. A jeżeli myślisz że dostaniesz na forum przepis jak, co i gdzie to rozczaruje cie- minie jakies 10 trudnych lat zanim bedziesz mogl sie uznac za dobrego "maliniarza". Wszystko trzeba przerobić na wlasnej skórze, uczyć się na własnych błędach.
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9394 (odpowiedź na #9368) ] nie, 21 październik 2007 08:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Do tych 7 pytań trzeba dodać 8 pytanie najważniejsze.Kto to będzie obrywał?Czyli ile będziesz miał ludzi na 1ha malin? Według mnie na 1 ha malin potrzeba ok 10-15 pracowników.
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9396 (odpowiedź na #9368) ] nie, 21 październik 2007 08:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mateusz99 jest aktualnie niedostępny mateusz99
Początkujący
czemu wszyscy odradzają sadzenie im bardziej sie odradza tym jest większa ochota na sadzenie jeśli masz jakieś wyobrażenie o gospodarce to sam powinieneś wiedzieć że jeśli się cos sadzi to najpierw trzeba pracować a potem mysleć o dochodach ps zapomnij o pracownikach ze wschodu bo to juz nie wróci oni wolą pojechać na zachód bo tam mają większą kase
Tak jak powiedziała martadomska w tym roku była cena ale ona była spowodowana wiosennymi MROZAMI a nie koniunkturą to tak jak z czarną porzeczką ludzie znowu robią straszne nasadzenia
Dobrze się zastanów na tymi malinami ale niczego nie można ci odradzać bo to twoja kasa
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9408 (odpowiedź na #9368) ] nie, 21 październik 2007 13:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
blufut jest aktualnie niedostępny blufut
Zaawansowany
7 lat temu posadziłem 30 arów maliny letniej. Od dwóch lat w jej miejscu rośnie jezyna. Za dużo pracy- za mały dochód. Tak krótko mogę sprecyzować uprawę maliny Smile Teraz mi tylko brakuje jej zapachu podczas zbioru.
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9425 (odpowiedź na #9368) ] pon, 22 październik 2007 08:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik37 jest aktualnie niedostępny sadownik37
Nowy
Może dodasz
-jaki areał myślisz poświęcić na uprawę
-czy ma to być malina letnia czy jesienna
Odp: Uprawa Malin od zera?? [wiadomość #9432 (odpowiedź na #9408) ] pon, 22 październik 2007 15:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekZ jest aktualnie niedostępny SlawekZ
Nowy
blufut napisał(a) dnia nie, 21 październik 2007 01:48

7 lat temu posadziłem 30 arów maliny letniej. Od dwóch lat w jej miejscu rośnie jezyna. Za dużo pracy- za mały dochód. Tak krótko mogę sprecyzować uprawę maliny Smile Teraz mi tylko brakuje jej zapachu podczas zbioru.

Witam czy to oznacza że uprawa jeżyny wymaga mniejszych nakładów i jest bardziej opłacalna???????
Odp: Uprawa malin [wiadomość #12440 (odpowiedź na #899) ] pią, 07 marzec 2008 11:48 Przejdź do poprzedniej wiadomości
sorek jest aktualnie niedostępny sorek
Początkujący
Nie jest dobrze. Za wcześnie to zaczyna się.

http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/393/0/

• Załącznik: IMG_1471.JPG
    (Rozmiar: 50.26KB, Pobrane 5689 razy)

Poprzedni wątek:Jakie odmiany malin wieloletnich??
Następny wątek:Zbiory malin 2009
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]