użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Czereśnia » Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014  (5) 1 Głosów
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123434 (odpowiedź na #123432) ] nie, 27 kwiecień 2014 13:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2282

Jak wół jest napisane .
"Ważną cechą zraszaczy przeciwprzymrozkowych jest czas obrotu, który nie powinien być dłuższy niż 1 minuta. W przeciwnym razie okres pomiędzy kolejną porcją wody, która dotrze do roślin, może być dłuższy niż okres krytyczny dla danych warunków. Źle zaprojektowana instalac­ja i nieodpowiednio dobrany sprzęt bywa powodem wystąpienia dużych strat przymrozkowych (nawet wyższych niż na terenach, gdzie nie było zraszania). "

Czyli by zraszanie opryskiwaczem było skuteczne ,należy przejechać koło każdego drzewa co minimum minutę , bez przerw na napełnianie .

Ps. Melomantho też się mylisz Smile

[Uaktualnione dnia: nie, 27 kwiecień 2014 13:37]

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123439 (odpowiedź na #122932) ] nie, 27 kwiecień 2014 13:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
tak tyle że to teoria , a praktyka pokazała co innego, bierzmy pod uwagę jeszcze inną kwestię nie wszędzie pąki były w jednakowej fazie
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123462 (odpowiedź na #122932) ] nie, 27 kwiecień 2014 15:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
Panowie żeby jakaś mieszanka zadziałała na przymrozki to nie dajemy jej tuż przed przymrozkiem tylko 48godz.wcześniej i nie cynk i bor
tylko saletra potasowa+chelat cynku+czysty aminokwas żeby jak najszybciej się wchłoniły w drzewo.
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123522 (odpowiedź na #122932) ] nie, 27 kwiecień 2014 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Szanowny Kolego farmer4 Very Happy
po pierwsze: nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek, ktokolwiek na tym forum mnie zjechał za moje jakże kretyńskie wypowiedzi
po drugie: nie wiedziałem że jesteś tak wrażliwy na uwagi, gdybym wiedział - przemilczałbym
po trzecie: warto jednak kierować się teorią sprawdzoną w (swojej) praktyce, a nie tym co robi większość, bo jak nie raz zdarzyło mi się rozmawiać z co niektórymi kolegami to na pytanie: po co, na co pryskasz? słyszałem odpowiedź: na robala (i tak profilaktycznie raz na tydzień od końca kwitnienia do zbioru)...
nie będę nikogo przekonywał do tego, że jeśli nie ma się deszczowni to w przymrozki niech lepiej wypije piwko wieczorem i prześpi się - niektórzy wiedzą lepiej...
I jeszcze jedno skoro u was "od dawien dawna wszyscy tak robią" może komuś, kiedyś zdarzyło się zostawić kontrolę? bo ja jeszcze od nikogo nie słyszałem niczego w stylu: "Tak zostawiłem kontrolę i była zaj...sta różnica". Za to za każdym razem słyszałem, że "następnym razem idę spać"...

[Uaktualnione dnia: nie, 27 kwiecień 2014 20:59]

Marek
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123582 (odpowiedź na #123522) ] pon, 28 kwiecień 2014 08:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ldabrowski1 jest aktualnie niedostępny ldabrowski1
Stały bywalec
Opryskując przed przymrozkiem zostawiłem kontrolę,ale nie chce mi się grzebać w kwiatach, poczekam na owoce,aby ocenić skuteczność zabiegu.
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123584 (odpowiedź na #122932) ] pon, 28 kwiecień 2014 09:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
Kolego moja wina za co przepraszam pomyliłem Cię z gościem ,który ma podobny nick do Twojego, a jego wpisy już nie jednego mocno wkurzyły, bo jak wielu kolegów zauważyło, że jest on handlarzem lub pośrednikiem, który nie ma nic wspólnego z rolnictwem i inne przyświecają mu cele?

Jednak nie wiem z kąt tak sposób myślenia, jeżeli mi się udało to oznacza,że ma to sens, ale nie oznacza to , że następnym razem lepiej wypić piwko i iść spać, upraw czereśni staje się coraz mniej dochodowa, wielu zaznacza, że zmienia się klimat na niekorzyść czereśni, to wszystko to teoria gdybym opierał się na komunikatach to tak należało by zrobić, ale wystarczyło popatrzeć w niebo i na zachodzące słońce by wiedzieć, że mróz będzie, a o 21 nie było na niebie ani jednej chmurki tylko gwieździste niebo i łysy unoszący się do góry, gdyby było tak jak napisał jeden z kolegów że kwiat porzeczki może obsypać się przy +4 to nikt by jej nie sadził to tylko teoria a przecież wpływ ma na to teren, usytuowanie , ziemia, zastoiska itp, jak pisałem ten ostatni mróz był nietypowy bo pojawił się nie nad ranem, i tylko przez 2 godziny, a później to był raczej przymrozek, z pewnością gdyby mróz trwał do rana i u mnie były takie straty, a jest to temperatura najniższa jaką zanotował termometr, jak długo to trwało trudno określić, ale prawdopodobnie krótko bo szybko zszedł do -1.

Z pewnością wiedza i doświadczenie trzech pokoleń wstecz jest dobrym zapleczem do pracy.
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123595 (odpowiedź na #123584) ] pon, 28 kwiecień 2014 09:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
Jak wyglada sprawa na dzien dzisiejszy z czeresniami? Bo u mnie po zimie nie było w ogóle uszkodzeń, kwiatu az grubo na kazdej odmianie, po przymrozku powiedzmy zmarzło nie wiecej jak 20% kwiatu, jedynie na jednej nowosci o szkolkarza do przetestowanie przetrzebiło mocno, ale ogolnie było nadal grubo kwiatu. W tej chwili widze ze czesc odmian sie czysci i szału nie bedzie z tymi czeresniami, ale moze to dobrze bo przynajmniej wyrosna. Jedyny problem mam ze sliwka oneida bo tam prawie wszystko obleciało, załuje jedynie ze poszedl oprysk na zoltoroga, w zeszlym roku po zimie mi wszystkie kwiaty przemarzły a w tym nie wiem co sie stało.
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123703 (odpowiedź na #122932) ] pon, 28 kwiecień 2014 22:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Ja na razie jedynie pokusiłbym się o ocenę buralata i vana i wydaje się, że będzie całkiem dobrze, co do późniejszych jeszcze trochę trzeba się wstrzymać z oceną

Marek
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123808 (odpowiedź na #122932) ] wto, 29 kwiecień 2014 21:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cycek jest aktualnie niedostępny cycek
Stały bywalec
jak u was zawiązanie? u mnie na poznanskiej nie wygląda tak źle jak narazie zobaczymy ile sie obsypie

okolice warki
Odp: Uszkodzony pręcik kwiatowy 2014 [wiadomość #123847 (odpowiedź na #123808) ] śro, 30 kwiecień 2014 07:20 Przejdź do poprzedniej wiadomości
pit2008 jest aktualnie niedostępny pit2008
Stały bywalec
Witam.To,że na Poznańskiej ok to norma ale na Kordii to nawet owady zapylać nie chciały bo kwiat pusty i czarny w środku tak ,że na plon raczej nie ma co liczyć .Pozdrawiam. Confused
Poprzedni wątek:Gumoza u czereśni
Następny wątek:brak slupka w kwiacie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]