użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » pozostałe informacje » Dobre czasopismo sadownicze
Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #121853] pon, 14 kwiecień 2014 23:16 Przejdź do następnej wiadomości
farmer9994 jest aktualnie niedostępny farmer9994
Stały bywalec
Witam które czasomismo sadownicze według was jest najlepsze?Zaprenumerowałem Sad Nowoczesny ale według mnie jest do niczego bo same reklamy i informacje mało przydatne dla sadownika.Czy znacie coś lepszego? Chciał bym aby było w nim dużo wskazówek dotyczących agrotechniki ,ochrony które mógł bym wykorzystać w swoim sadzie.

[Uaktualnione dnia: pon, 14 kwiecień 2014 23:18]

Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #121857 (odpowiedź na #121853) ] pon, 14 kwiecień 2014 23:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
A ja sobie Sad Nowoczesny i Miesięcznik Praktycznego Sadownictwa cenię... Również warto zaglądać do OWK i Hasła, ale mnie przeszkadzają tam trochę artykuły np. o kalafiorach czy gożdzikach, których nie uprawiam...Pozdrawiam !
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #121889 (odpowiedź na #121853) ] wto, 15 kwiecień 2014 09:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Kolego farmer , to musisz sam sobie otworzyć redakcję i założyć własne pismo sadownicze , które traktować będzie wyłącznie o tematach które ciebie interesują.

Sadownictwo to uprawa wielu gatunków (wielu jest zdziwionych że sad śliwowy to też sad) , na przeróżnych glebach , w sadach o przeróżnych modelach ich prowadzenia.Sadownictwo to maszyny stosowane w sadownictwie są ich setki , to także zbiór , przechowywanie itp itd.
I w każdym!!! numerze , każdego!!! czasopisma są tematy które komuś pasują i które komuś nie pasują.Jak chcesz mieć tylko swoje tematy to ... patrz pierwszy akapit.

Najnowszy SN : 128 stron artykułów w tym 5 stron artykułów reklamowych czy to za dużo? Oczywiście,że nie.Często forumowicze oburzają się na reklamy.Mamy ich dwa rodzaje jedno :zwykła zajawka-kup produkt X drugie artykuł sponsorowany.Ten drugi przypadek często zawiera informacje których nie wyczytamy na etykiecie.To czy wierzyć tej reklamie czy nie- to nasza wolna wola.Ale aby wydać osąd potrzebna jest wiedza a jednym z jej elementów są informacje zawarte w takim artykule.
I uwaga ogólna - reklamom wiele osób mówi stanowcze nie...a potem w wielu wątkach te same osoby zadają pytania o środki , narzędzia , materiał roślinny który w wielu reklamach jest opisywany...ręce opadają.Trochę logiki i konsekwencji w myśleniu.
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #121935 (odpowiedź na #121889) ] wto, 15 kwiecień 2014 13:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazioo jest aktualnie niedostępny Kazioo
Nowy
kolego Turysta czego tak Disujesz farmera, oczywiste jest to ze w kazdym numerze jest co innego, ale zwiazane z tematyką sadownictwa. Ja sad nowoczesny zmieniłem z czasopisma Sad. I to był błąd. Nic w nim nie ma chude przychodzą te gazety w porównaniu do kolegi co przychodzi mu Sad to bez porówniania i nie chodzi tu o reklamy. W przyszłym roku przechodze znów na prenumerate Sadu.
Ksiązka dobra z wydawnictwa hortpress o sadownictwie przybliża wiedzę...
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #121938 (odpowiedź na #121853) ] wto, 15 kwiecień 2014 13:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cycek jest aktualnie niedostępny cycek
Stały bywalec
dla mnie lepszy jest MPS SAD od sadu nowoczesnego

okolice warki
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #122033 (odpowiedź na #121938) ] wto, 15 kwiecień 2014 22:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jacekkk jest aktualnie niedostępny Jacekkk
Początkujący
Ale nie ma w nim felietonu Grzegorza Klimka...
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #122143 (odpowiedź na #122033) ] śro, 16 kwiecień 2014 19:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Bardzo cenię felietony doktora Klimka, tylko mają one jedną wadę... Na ogół tylko opisują rzeczywistość... A pismo fachowe powinno też / i tak się przeważnie dzieje / informować i doradzać... Moim zdaniem każdy sadownik powinien prenumerować obydwa, tj. SN i MPS... To w końcu kosztuje grosze, które warto wydać, choćby w roku tylko kilka przeczytanych informacji dało się wykorzystać w praktyce...Pozdrawiam !
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #122161 (odpowiedź na #121853) ] śro, 16 kwiecień 2014 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Melontha masz racje że najlepiej prenumerować sad nowoczesny i MPS Sad, ja prenumeruje nowoczesny od 2007 r. i kiedyś byłem zachwycony ilością tematów dotyczących produkcji, tzn. agrotechniki a teraz to jest mały procent takich artykułów. Więcej jest artykułów zachęcających do kupna tego czy tamtego. Gdybym miał co roku worek pieniędzy to byłbym zadowolony. A mnie potrzebna jest wiedza.
Odp: Dobre czasopismo sadownicze [wiadomość #122185 (odpowiedź na #122161) ] śro, 16 kwiecień 2014 21:54 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Prawda jest taka że ta wiedza aż tak często się nie zmienia i nie co chwilę jest jakaś sensacja... Dużo artykułów to tylko przypomnienia... Ale choć w takim np. programie i sposobie zwalczania zwójek są takie przypomnienia, to jednak czasem pojawia się jakiś nowy preparat... I co ważne, bywają też tabele, na których jego skuteczność porównywana jest z innymi... A Ty wybieraj i decyduj...Ale skąd człowiek miałby wiedzieć o tym wszystkim gdyby nie gazetka ?...Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:Wiosna 2014
Następny wątek:handel z Rosją
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]