użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » Jakie odmiany malin wieloletnich??
Jakie odmiany malin wieloletnich?? [wiadomość #10318] pią, 07 grudzień 2007 08:47 Przejdź do następnej wiadomości
mateusz79 jest aktualnie niedostępny mateusz79
Nowy
Chcę założyć plantcję malin przy podporach.W chwili obecnej mam Norne i Veten i Malling Seedling.
Odp: Jakie odmiany malin wieloletnich?? [wiadomość #11187 (odpowiedź na #10318) ] wto, 22 styczeń 2008 11:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mateusz79 jest aktualnie niedostępny mateusz79
Nowy
Widzę,że temat upadł śmiercią naturalną-odwiedzin dużo,a odpowiedzi brak...... czyżby maliny owocujące na dwuletnich pędach bbyły tak bardzo dochodowe Very Happy
Odp: Jakie odmiany malin wieloletnich?? [wiadomość #11325 (odpowiedź na #11187) ] nie, 27 styczeń 2008 20:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
matrach1 jest aktualnie niedostępny matrach1
Nowy
Witam. Sam zadaje sobie to pytanie, jaką odmianę wsadzić. Przez kilkanascie lat uprawiałem Promisa i Sedlinga , niestety w ostatnich 2 latach zamieranie pędów wyniszczyło mi plantacje , ta choroba jest według mnie głównym problemem plantacji wieloletnich. Mam tez 2 letnia plantacje późnej odmiany Beskid , owocuje na razie obficie niestety owoce nie są duże i na giełdzie gdzie ja sprzedaje swój plon nie za bardzo mają wzięcie.
Mam tez małe nasadzenie nowej odmiany Laszka podobno wielkie owoce , ale nic nie mogę więcej powiedzieć ponieważ dopiero w tym roku będzie pierwszy raz owocować. Paru moich znajomych ma odmianę Glen Ample i zdania są podzielone , jedni bardzo sobie ją chwalą inni mówią że zbiegiem lat owoce drobnieją. Jednak z tego co obserwuję Glen Ample jest najbardziej wartościową odmianą.
Odp: Jakie odmiany malin wieloletnich?? [wiadomość #11888 (odpowiedź na #11325) ] sob, 16 luty 2008 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzewinskiz jest aktualnie niedostępny krzewinskiz
Nowy
tak, tak glen jest najlepszy pod kazdym względem, sprzedaje go bardzo duzo
Odp: Jakie odmiany malin wieloletnich?? [wiadomość #12134 (odpowiedź na #11888) ] nie, 24 luty 2008 11:59 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Gość
Witam, uprawiający maliny letnie pewnie zdążyli już zauważyć że z programu ochrony roślin został wycofany sumilex 500 sc, po prostu już go nie ma w spisie, do wycofania przygotowane już są jego odpowiedniki stoper oraz preweks.Więc czym tu chronić malinę od zamierania pędów? Dla mniej zorientowanych w temacie powiem że Euparenu nie było już w sprzedaży w 2007.
Przeglądając ostatnie Hasło Ogrodnicze trafiłem na artykuł o herbicydach stosowanych w uprawie chrzanu i jest mowa o środku o nazwie Butisan 500 SC który w Polsce jest wycofany a w Niemczech bedzie wycofany dopiero w 2013 roku
Moje pytanie brzmi: czy ktos wie czy te środki są może jeszcze dopuszczone do stosowania w Niemczech, Austrii, badż Holandii?
Pozdrawiam.
Następny wątek:Uprawa malin
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]