użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja  (3) 2 Głosów
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #118596 (odpowiedź na #38968) ] pon, 10 marzec 2014 19:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mariusz321 jest aktualnie niedostępny mariusz321
Zaawansowany
30 litrów na 1ooo l wody gdy nie ma lisci czysci zgorzele podobno niezle ja dopiero mam zamiar poprubowac niestety na jesieni sie nie wyrobiłem bo najlepiej jest to dawac jesienia lub na przedwiosniu ale najlepiej jesienia po opadnieciu lisci podobno czysci sad extra i tanie jak barszcz
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #118602 (odpowiedź na #38968) ] pon, 10 marzec 2014 19:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maniek36 jest aktualnie niedostępny maniek36
Zaawansowany
zapowiada sie pogodowo ładny tydzien to jak można już zastosować ten Podchloryn sodu? czy jeszcze czekać na lepszy moment?
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #118612 (odpowiedź na #38968) ] pon, 10 marzec 2014 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cycek jest aktualnie niedostępny cycek
Stały bywalec
na twoim miejscu wykonał bym zabieg jak bedą zapowiadać kilka dni pochmurnych -podchloryn rozkłada się pod wpływem słonca i temperatury. a jesli zastosujesz go przed pochmurną pogodą dłuzej moze działać.

okolice warki
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #118622 (odpowiedź na #38968) ] pon, 10 marzec 2014 23:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
WOJTAS83 jest aktualnie niedostępny WOJTAS83
Początkujący
Podchloryn rozkłada się w ciągu kilku godzin. Już można stosować. W ubiegłym toku stosowałem kiedy na ligolu wychodziły już listki i nic złego się nie stało.
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #118851 (odpowiedź na #38968) ] pią, 14 marzec 2014 07:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniek35 jest aktualnie niedostępny Maniek35
Początkujący
Witam, czy uzasadnionym bedzie zastosowanie podchlorynu który przez 3-lata leżakował szczelnie w pojemniku? czy coś się do tej pory utleniło i skuteczność nie bedzie zagwarantowana, czy też bedzie ruzyko aby go już zastosować (np negatywny wpływ na pąka/drzewko)
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #119514 (odpowiedź na #118851) ] śro, 19 marzec 2014 22:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Keczup jest aktualnie niedostępny Keczup
Zaawansowany
Podchloryn sodu jest dość trwały chemicznie, więc jeśli był szczelnie zamknięty to powinno być ok.
Odp: Podchloryn sodu/ NaOH na rany rakowe, zgorzele - termin stosowania i aplikacja [wiadomość #119517 (odpowiedź na #118851) ] czw, 20 marzec 2014 07:03 Przejdź do poprzedniej wiadomości
szymke jest aktualnie niedostępny szymke
Zaawansowany
Maniek35 napisał(a) dnia pią, 14 marzec 2014 07:34

Witam, czy uzasadniony bedzie zastosowanie podchlorynu który przez 3-lata leżakował szczelnie w pojemniku? czy coś się do tej pory utleniło i skuteczność nie bedzie zagwarantowana, czy też bedzie ruzyko aby go już zastosować (np negatywny wpływ na pąka/drzewko)

Jak ja kupowałem podhloryn w hurtowni i pytałem o przechowywanie to powiedziano mi że sie utlenia i później trzeba zwiększyć dawkę ale ile % ubywa tego mi nie powiedziano
Poprzedni wątek:Nowy program ochrony roślin (wersje papierowe 2014r.)
Następny wątek:Miedzian +Merpan
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]