użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » pozostałe informacje » Rosja i eksport owoców
Rosja i eksport owoców [wiadomość #117817] nie, 02 marzec 2014 17:10 Przejdź do następnej wiadomości
kwiatsad jest aktualnie niedostępny kwiatsad
Zaawansowany
Sytuacja na wschdzie jest nieciekawa . Możemy mieć olbrzymie problemy ze zbytem jabłek do Federacji Rosyjskiej ...Nie wspomnę o samym problemie na Ukrainie.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117820 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 17:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
...i co w związku z tym Confused Co się dzieje każdy widzi a co będzie dalej to chyba nawet żaden analityk ,obserwator nie jest w stanie przewidzieć jakie będą konsekwencje gospodarcze...Eksport dzisiaj jest jutro już może nie być i koniec...Sytuacja w tym regionie jest ciagle rozwojowa więc wszelkie przewidywania i gdybania to zwykłe marnowanie sliny Razz
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117823 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 17:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Wprowadzili EMBARGO na wieprzowinę pod byle pretekstem, podpisali kilkuletnie kontrakty z Brazylją Confused z dalekim krajem. Jeśli by zatrzymali polskie jabłka nie wiem kto by jadł IDAREDA jeśli tylko im jeszcze on smakuje. To by był cios dla Polskich sadowników Sad A ceny : nie wyobrażam sobie jak by spadły. Confused A tu jeszcze Stany Zjednoczone zagroziły sankcjami i odizolowaniem chandlowym Moskwy. Sad

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 18:08]

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117826 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
selak jest aktualnie niedostępny selak
Zaawansowany
Sytuacja się zrobiła nieciekawa, ceny wieprzowiny spadły z 6zl na3 hodowcy nie mają gdzie sprzedać ludzie mają kredyty do spłacenia... Myślę że za chwilę może być podobna sytuacja z naszym jabłkiem, już jest ogromna nadprodukcja w naszym kraju , nie ma co ukrywać jesteśmy uzależnieni od Rosji, jeśli wstrzymają import jabłka z Polski to nasze sadownictwo czeka ogromny kryzys..
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117830 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 18:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer9994 jest aktualnie niedostępny farmer9994
Stały bywalec
Tych debili z PISu dawno powinni zamknąć w wariatkowie nazywają się prawicą a to komuniści.Jedyna prawica która może coś zmienić to Ruch Narodowy albo KNP Janusza Korwina Mikke.Kaczyński pojechał na Ukraine i stał ramie w ramie z Banderowcami, on sprzymierzy się z byle kim aby tylko pomścić Smoleńsk.

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 18:51]

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117832 (odpowiedź na #117830) ] nie, 02 marzec 2014 19:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Prosze Admina o nie usuwanie pod żadnym pozorem wpisu farmer9994 Z jednej strony pokazuje on - wpis, jak błędnie można odczytywać polityczne intencje, bez uprzedzeń do kogokolwiek Korwin-Mikke ma słuszność, jednak to utopia. PiS niby prawica, a zachowuje się jak socjalna lewica, ale w obiecankach. Wiele teraz słyszy się o tzw. Banderowcach. Wielu nawet nie wie czym, kim byli. Wczoraj było głośno o tzw. żołnierzach wyklętych - polskich. I teraz postawie pytanie, które należy przemyśleć, ale na nie nie odpowiadać... Prosze o znalezienie różnic pomiędzy jedną, a drugą grupą, i wskazanie o co walczyli i tak ochoczo ginęli. Tylko prosze o jedno - prosze nie kierować się taką oto tezą - bo to byli ukraińskie bandziory, a polscy "niby" żołnierze, to bohaterscy obrońcy ludu miast i wsi... Poznajcie dokładnie historie tych polskich, a stwierdzicie, że pomiędzy jednymi, a drugimi można postawić znak równości...

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117834 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 19:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
A jednak dobrze, że -Jerzy- zostałeś sadownikiem a nie historykiem...
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117835 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 19:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wania1234 jest aktualnie niedostępny wania1234
Zaawansowany
co do Korwina i prawicy się zgadzam, ale z banderowcami i żołnierzami wyklętymi to niezbyt trafne porównanie, Polacy walcząc z Niemcami czy Rosjanami, walczyli z najeźdźcą, banderowcy zabijali Polaków którzy mieszkali na Wołyniu od setek lat
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117838 (odpowiedź na #117835) ] nie, 02 marzec 2014 19:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kazikkazik jest aktualnie niedostępny kazikkazik
Zaawansowany
Jerzy 45 poucz się trochę historii i dopiero pisz na podobne tematy bo porównywanie polskich Akowców do banderowców to delikatnie mówiąc nieporozumienie skandal gdyby oni to przeczytali to by się w grobach poprzewracali
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117839 (odpowiedź na #117835) ] nie, 02 marzec 2014 19:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Wiem z opowiadań świadków, że wojna wygląda trochę inaczej niż tego uczy się w szkole a okrucieństw dopuszczają się obydwie strony, ale wydaje mi się że porównanie którego dokonał jerzy45 na końcu, to gruba przesada... Słyszałem od świadka o młodych, wziętych do niewoli SS-manach rozjeżdżanych przez Rosjan czołgami, o tym jak wyglądały tzw. odwety i wielu podobnych zbrodniach...Wiem też, że Ukraińcy którzy w r 1939 pojmali mojego Ojca, puścili go wolno i oddali rower i karabin, bo wiedzieli że za jego zabicie, Wojsko Polskie może w odwecie spalić pobliską ukraińską wieś... I choć jak zwykle zawsze staram się zrozumieć racje i motywacje drugiej strony, to wydaje mi się, że lepiej by było i dla Rosji i dla samego Putina, aby świat powstrzymał jego zapędy... I pewnie znajdzie się tu wielu dla których moje następne porównanie będzie nie do przyjęcia, ale uważam że tak dla Niemiec jak i dla samego Hitlera / i całego świata / lepiej by było gdyby zastopowano jego apetyt już na etapie przygotowań do aneksji Austrii... Oczywiście że ja nie jestem historykiem ani żadnym politycznym analitykiem, ale zapamiętałem pewną myśl z teorii bodajże Clausewitza, który zauważył już dawno temu, że każda wojna kończy się inaczej niż zakładali ci, którzy ją wywoływali... Bo gdyby Hitler przewidział, że skończy pod Stalingradem, to być może nie odważył by się zacząć... Pozostaje w swerze dociekań różnych " gdybologów " jak potoczyły by się sprawy, gdyby to Stalin zaczął...A było to podobno bardzo prawdopodobne...Pozdrawiam !...

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 20:07]

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117844 (odpowiedź na #117839) ] nie, 02 marzec 2014 20:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
decosta jest aktualnie niedostępny decosta
Zaawansowany
Tylko spokojnie ,na początku lutego komory KA można powiedzieć ,że w 95 % pozamykane ,bo o tej porze niech sprzedają tzw : panikarze ,a my poczekamy do kwietnia ,maja,czerwca i sprzedamy dwa razy drożej .A teraz panika i wszyscy na raz chcą sprzedać .
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117847 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Ja też nie stawiam " znaku równości" między Polakami a Banderowcami bo Banderowcy zabijali tylko w nocy Polaków żeby przejąć Polaków ziemie, zabili 70 tys. Polaków. A dziś Ukraińcy i Polacy wspólnie pracują w sadach. Jak by nasi byli jak banderowcy to też w nocy pobili by Ukraińców bo zabierają prace polakom poprzez niższą zapłatę. A często po pracy wspólnie z Polakami piją wóde, dobrze współpracują. Ukraińcy za swoje 8 zł. na Ukrainie kupią 5,5 kg. chleba, a Polacy za 10zł kupią 1,8 kg. chleba. Ale tu nie oto chodzi.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117849 (odpowiedź na #117847) ] nie, 02 marzec 2014 21:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zarzucacie mi, że historii się nie uczyłem, bądź jej nie znam. Dla wielu historia, to zbiór dat. Dla wielu historia, to mglista przeszłość. Historia, to taki niby komiks, który jest tworzony przez zgredów, by dręczyć młodzież. Mógłbym tu wstawić uśmieszek, czy inną buźke, ale temat jest poważny. Ja wojny nie znam. Jednak tak, jak Melolontha zna opowieści, ludzi, którzy ją przeżyli. Np. moja teściowa - przeżyła masakre w Hucie Pieniackiej - dla wielu pewnie będzie to nieznane słowo - wiesiółka obok Huty. Ona przeżyła, jej siostra też, matka również. Jednak część rodziny została w okropny sposób zamordowana... Jednak to, że przeżyła, może zawdzięczać samym ukraińskim mieszkańcom tej wsi. To oni przysięgali na krzyż, że to ich dzieci - ukraińskie. Jak się tam znależli ? Jej ojciec dostał 100 ha od Marszałka, za wojne z bolszewikami, a pochodził z miejscowości oddalonej o 15 km. ode mnie. Inny przykład historii. Kilka lat temu zmarł 94 letni weteran wojny z 1920 roku. Inny przykład. Do dziś pozostało przy życiu na moim terenie zaledwie kilku bohaterskich żołnierzy Armii Poznań, która szła na odsiecz Warszawie... W miejscowości oddalonej mieszka mój kuzyn i w tej miejscowości mieszkał ( Zmarł 14 kwietnia 1984 r) Franciszek Magdziarz, plutonowy dowódca wartowni nr.5 tego bohatera z Westerplatte z 1939r. W rodzinie mam też wujów, którzy uczestniczyli w akcji Wisła. Mieszkam także niedaleko od Noteci, gdzie tych ludzi z tejże akcji osiedlano. Mam też rodzine na Suwalszczyźnie... Czy wspominają najlepiej tychże polskich żołnierzy walczących z władzą komunistyczną, po wojnie ?? Przychodzili, jak po swoje. Jeśli nie dostali dobrowolnie odbierali siłą. Nie obywało się bez morderstw. Tak strzelali do polskich obywateli. Ja rozmawiałem z tymi ludźmi, ja miałem okazje wysłuchiwać ich prywatne losy i ich przeżycia związane z dziejami polskiej rzeczywistej historii, a nie tylko tej papierowej egzekwowanej w szkołach.
Bo czymże jest piękna legenda o polskich ułanach, o męstwie polskiego żołnierza września, gdy z karabinem z I wojny światowej marki Mauzer na sznurku leżał nad Bzurą, a nad nimi latały Junkers Ju 87 Stuka z włączonymi syrenami akustycznymi, które emitowały tzw.trąby jerychońskie...
Czymże jest historia mojej matki, której rodzina została wysiedlona spod ówczesnej granicy z Niemcami na Wschód, w zamojskie, gdzie dzień przed wkroczeniem sowietów na Majdanku zamordowano jej ojca, a mego dziadka...
Czymże są wasze historyczne doświadczenia papierowej walki z tym, co przeżył mój ojciec, gdy gestapo zabrało moich dziadków za ukrywanie partyzantów, tuż przed wyzwoleniem w styczniu 1945. Zginęli oboje - tzn. zamordowano ich w bestialski sposób.
Czymże są zatem wasze opowieści droga młodzieży w porównaniu z tym, o czym tak chętnie opowiadacie...Opowiadacie, o złych ukraińskich grupach zbrojnych walczących o wolną Ukraine...Opowiadacie o bohaterskich żołnierzach AK.. A gdzie w waszych opowieściach jest miejsce na BCH, GW, AL, ... Gdzie trzeźwe spojrzenie na historie i jej analiza własnym rozumem, bez podpowiedzi niekiedy tendencyjnych.
Historia nigdy nie jest czarno biała. Historia nie jest nauką ścisłą, gdzie coś można zmierzyć, zważyć...
Historia to ja, to ty, to on, ale i tamten. Czy historia prawde ci powie ? Nie. Ona mówi tylko półprawdy z punktu widzenia sprawozdawcy tej historii...
Dlatego jeszcze raz spytam się, czy ukraiński żołnierz, który walczył z bolszewikami do połowy lat 50-tych, walczył też z polskimi okupantami i niekiedy swoimi pobratymcami i ten polski żołnierz, który walczył nie tylko z bolszewikami, ale i stosował represje delikatnie mówiąc, z obywatelami polskimi, jak żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariuszami Milicji, aparatem terroru, jest takim samym człowiekiem, który walczył o to samo - mieli wspólny cel - wolna ojczyzna...To, że ty jesteś po tej stronie, to uważasz, że racja jest tylko po tej stronie, a po drugiej tylko sami zbrodniarze ?
A tak nawiasem mówiąc, Putin dziś posługuje się takim samym językiem, taką samą retoryką, jak jego poprzednicy...Jeśli chcesz być bez winy, to najlepiej powyzywać kogoś od faszysty, nacjonalisty, terrorysty...i jeszcze wmówić swoim obywatelom, że ma racje, przy pomocy aparatu propagandy.
A teraz do sedna. Jasne, że nie stoje za nikim, bo to jest o historii, a ja przedstawiam swoje przemyślenia. Co na ten temat mówią encyklopedie...
Banderowcy - członkowie frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, dowodzonej przez Stepana Banderę (OUN-B), a po rozłamie w 1940 roku członkowie niezależnej podziemnej organizacji ukraińskiej.

Komunistyczna propaganda używała tego terminu na określenie uczestników ukraińskich walk niepodległościowych i działalności antykomunistycznej.

I tu mamy podobieństwa. Tak samo bolszewicy mordowali tzw. banderowców i tak samo bolszewicy mordowali tzw. żołnierzy wyklętych, bo stawiali czynny, zbrojny opór czerwonej zarazie...

Na tym kończe o tzw. historii. Smile

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 21:30]

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117850 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
Wojna nie wojna jeść jabłka i tak bedą. Ja tylko ubolewam dlaczego Polska nie ma silnej armi która mogła by choć na chwile stanąc w obrnie naszych granic.? Bo to co sie dziej na ukrainie za rok dwa lub pięc bedzie w Polsce.A z To co Nowa prawica głosi to nie jest żadna utopia.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117853 (odpowiedź na #117850) ] nie, 02 marzec 2014 21:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak będzie waldusiu embargo na dostawy, to zapewniam Cię, że polskich jabłek gryźć nie będą, bo wykażą tak czy owak, że zatrute. Ale zapewniam Cię, że nie sprzedasz ani kilograma. Utopia ma wiele twarzy. Dla jednych, to jabłko bez parcha, dla innych mrzonka o wygranej w Totka.
Wskaż mi choć jeden kraj, nawet taki malutki, gdzie ta teoretyczna gospodarczo-społeczna gospodarka istnieje...?

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117856 (odpowiedź na #117853) ] nie, 02 marzec 2014 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A mnie się zdaje że ktoś tu łamie pewne znane i stosowane na świecie zasady... Zasady które pozwalają na normalne kontakty gospodarcze między państwami, które ogólnie rzecz ujmując, za sobą nie przepadają... Np. Rosjanie, Niemcy i rura...Albo wymiana handlowa między Hitlerem a Stalinem do końca i handel surowcami strategicznymi a nawet bronią... Na koniec Polska... Przecież gaz i ropę od Rosjan kupujemy... Więc o co chodzi ?...A na dodatek przecież Polacy i Rosjanie w codziennych kontaktach wykazują w stosunku do siebie nawet coś więcej niż zwykła tolerancja... Pozdrawiam !
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117858 (odpowiedź na #117856) ] nie, 02 marzec 2014 22:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Z zasady masz racje. Jednak teraz w tej sytuacji politycznej tą racje musisz odłożyć na bok. Pamiętaj Melolontho, że jesteśmy w strukturach NATO, jesteśmy członkiem UE. To jest nasz polski gwarant na to, że nie pozostaniemy pozostawieni sami sobie, jak w 1939 roku. To, że w tym wypadku obowiązuje nas ( UE...) solidarność zbiorowa, nie ulega wątpliwości.
To, że Putin liczy właśnie na to, że do niej nie dojdzie i może sobie powtórzyć Monachium, bądź zaanektować Czechosłowacje, jak to zrobił jego mentor - Hitler.. To, że dyktatorzy trzymają się pewnych utartych kanonów nie ulega wątpliwości. Jednak w tym wyrachowaniu Putina pojawiła się rysa. To, co zamierzał zrobić z Janukowyczem w sprawie nie podpisania umowy stowarzyszeniowej spełzło na panewce, a wręcz obróciło się przeciwko pomysłodawcom. Jedno, co w tej chwili następuje, to to, że Putin odgradza się coraz grubszym murem, a to i ze strony Chin, a to UE, i innych sąsiadów tego watażki. To, że cywilizowany świat tolerował Putina, jako partnera było wielkim błędem !
Już w czasach starożytnych była taka zasada...W czasie Olimpiady najbardziej zajadli wrogowie zawieszali miecze i tarcze na kołku i stanowili pokój. Putin zrobił coś wręcz odwrotnego.
25 grudnia 1979 Rosja wkroczyła do Afganistanu. Olimpiada w Moskwie w 1980. Teraz 27 lutego 2014 wkroczyła na Ukraine. Olimpiada w 2014 w Soczi. Jeśli MKOl przyzna im trzecią Olimpiade, to strach pomyśleć, gdzie wówczas wkroczą...
Jedno nie ulega wątpliwości. Albo on oszalał, albo przeszedł na islam i szyją mu już pas szahida, zwany także pasem samobójców.
Jednak to, co łączy Rosje Putina z ZSRR, jest to, że czołowi przywódcy znikali, przenosili się do krainy wiecznych łowów w tajemniczy sposób. Czy wzorem poprzedników dyktatora, nie nadejdzie czas, gdy nadepnie na odcisk tym, którzy pociągają za sznurki ? A tak. Bez wsparcia kapitału wewnętrznego, tzn. tego skradzionego narodowi rosyjskiemu przez tzw. oligarchów ten dzielny, mężny, odważny przywódca nie istnieje...Tam też mają jedno życie i chcą je przeżyć godziwie. Evil or Very Mad

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 22:37]

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117859 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marco jest aktualnie niedostępny marco
Zaawansowany
jerzy45 chłopie ty się na tej roli marnujesz Embarassed zasiadasz choć w jakiejś radzie Shocked
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117861 (odpowiedź na #117859) ] nie, 02 marzec 2014 22:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Nie nazywaj mnie chłopem, bo to jest dla mnie obraźliwe określenie ! Ja już zasiaduje w radzie mojej firmy i nie musisz mi podpowiadać, co mam robić Cool
A tak musze Ci marco powiedzieć, że warto mieć drugi fach w ręku, bo z jabłek będzie coraz trudniej się utrzymać... Zobaczysz, że jeszcze zatęsknisz do mych komentarzy - za darmoche. Może będziesz musiał moje opowiadania kupować i czytać swoim dzieciom. Razz

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 22:40]

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117863 (odpowiedź na #117817) ] nie, 02 marzec 2014 22:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marco jest aktualnie niedostępny marco
Zaawansowany
przepraszam Embarassed ale nie pochodzicie z chlopskiej rodziny Sad to jak sie okreslasz Shocked a dziwimy sie putinowi ze sie wywysza
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117868 (odpowiedź na #117863) ] nie, 02 marzec 2014 23:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
W moich żyłach może płynąć błękitna krew. Przecież obok wsi szedł szlak, który wiódł na Wschód armie Napoleona, a wśród niej podążał kwiat polskiej szlachty i sam Książę Józef Poniatowski. Fakt - wracało ich zdecydowanie mniej niż szło, ale i tak były to gorące głowy, a babki też nie były z gliny. Confused Przodkowie mówią, że krew moja, to mieszanina składająca się z 15 % książęcej i z 25% z samego Cesarza Francuzów. Wszak miałem kilku przodków. Jednak podczas ostatniej wizyty w laboratorium zbadano mi cholesterol i OB. Błękitu8 nie wykryto, bo jeszcze nie opracowano takich testów. Ale prace są w toku. Dlatego nazwać kogoś chłopem, to tak, jakby mi powiedziano, że mam słome w butach ! Shocked
Ja osobiście nie utożsamiam się z tzw. pochodzeniem chłopskim, bo uważam to, za przejaw pogardy względem ludzi pracujących na roli. Chłop był do czasu zniesienia pańszczyzny w roku 1863. Nazywał się - chłop pańszczyźniany. Jeśli chcecie, by tak was nazywać - prosze bardzo. Chcecie być białymi niewolnikami na ziemi ? Ja mam wyższa aspiracje i mniemanie o sobie.

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117869 (odpowiedź na #117868) ] nie, 02 marzec 2014 23:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karol007 jest aktualnie niedostępny karol007
Zaawansowany
Mam propozycje moze skończę z tymi debilnych rozmowami o historii bo temat forum jest inny. Sprzedaż Jablek do Rosji bedzie juz niedługo graniczyla z cudem, ceny i tak sa juz bardzo niskie a to juz KA bo przecież nasz wspaniały premier tusk i jego banda sa pierwsi do pomocy na Ukrainie, każdy cos tam mówi ale z boku po cichu itd... A my pomoc wszędzie inicjujemy zebranie NATO itp... Debilizm... 80% to eksport do Rosji jesli oni nie wezmą od nas tych Jablek to nie wiem za co będziecie kupować te nowe ciagniczki i inne cuda jak na razie dopłat nie ma. Powinnismy siedzieć i to cicho na ale ta banda nieudaczników robi swoje... Mamy problem i to duży no chyba ze jak komuś cena / jabłka 0,50gr wystarcza to ok za taka cenę zawsze znajdzie sie odbiorca i weźmie każda ilość.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117870 (odpowiedź na #117868) ] nie, 02 marzec 2014 23:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tygrys23 jest aktualnie niedostępny tygrys23
Nowy
jerzy45 przeczytaj co sam napisałeś o prawdopodobnym swoim pochodzeniu,ja bym się nie szczycił tym że jestem potomkiem bękarta wojennego... nawet jeśli protoplastą jego byłby Napoleon czy Hitler ..sory ale chyba się przereklamowałeś

[Uaktualnione dnia: nie, 02 marzec 2014 23:29]

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117880 (odpowiedź na #117870) ] pon, 03 marzec 2014 10:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zważ co piszesz Bondzie o "bandzie". Gdyby nie działanie "członka bandy /Sikorskiego/" prawdopodobnie dziś, na Ukrainie i w Rosji, nikt by nie myślał o jabłkach a prędzej o granatach /takich z zawleczką/ a tak jest szansa że BĘDZIESZ MÓGŁ sprzedać zapasy znienawidzonym prawosławnym!
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117882 (odpowiedź na #117817) ] pon, 03 marzec 2014 10:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fantazja jest aktualnie niedostępny Fantazja
Początkujący
Miało być o eksporcie, a jest o polityce. Trochę odjechaliście Panowie od tematu przewodniego wątku Smile
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117885 (odpowiedź na #117817) ] pon, 03 marzec 2014 13:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Nie ma co FANTAZJOWAĆ. W tym wątku polityki od eksportu nie oddzielisz.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117886 (odpowiedź na #117817) ] pon, 03 marzec 2014 14:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Jak czytam wypowiedzi to stwierdzam że w Polsce nigdy nie będzie lepiej. Proszę to powiem Wam tak, w czasie wojny mój pradziadek opowiadał jak wyglądała walka z Ruskim, z którymi w przerwach na walkę grali w karty i pili wódę litrami, i nie było żadnych mordowań. Mówił więcej, po prostu żołnierz musi wykonać rozkaz, takie są prawa wojny, a że rozkazy były zabijać więc musieli to robić. Porównywania i prześciganie się w tym kto był gorszy, kto więcej zabił jest chore.

A wracając do tematu Rosji i eksportu jabłek, to po prostu Polacy jako głupi naród rzucił się na coś co jest bardzo delikatne. Jeśli Europa i USA narzucą sankcje na Rosje a na to się zanosi, to może wojna to za duże słowo, ale handel z tym krajem będzie zatrzymany. Ja wiem jedno, Putin i Rosja za dużo sobie zaczyna pozwalać i pragnę przypomnieć że zaraz za Ukrainą jest Polska. Bez względu na okoliczności Rosja musi być powstrzymana i tyle.

W mojej opinii pomoc Ukrainie to jedyne normalne i ludzkie podejście do sprawy, nic nie robienie sprawi że Rosja poczuje że może wszystko i różnie może być.
Ja wiem że dla nie których Rosja może sobie przywłaszczyć Ukrainę bo co Polsce do tego, najważniejsze aby jabłko sprzedać... gorzej jak za 5-10 lat już nie będzie co sprzedać bo ziemia będzie Rosyjska...
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117898 (odpowiedź na #117886) ] pon, 03 marzec 2014 18:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Długo się zastanawiałem zielu2010, co ci odpisać na to, co napisałeś w odpowiedzi na mój komentarz... Nazwałeś mnie cyt: " potomkiem bękarta wojennego." Gdybyś w tym czasie był w polu widzenia, to najzwyczajniej dostałbyś w mor*e ode mnie. Jeśli jesteś z pokolenia, które umie tylko "czytać" migające w TV obrazki, a nie potrafi ze zrozumieniem czytać prostego tekstu, który jest krótki i napisany poprawną polszczyzną, to już nic na to nie poradze, że moge o Tobie napisać najzwyczajniej - nieuk. Jeśli natomiast jesteś człowiekiem tzw. wykształconym i uczyeś się w czasie pisowskich rządów, gdzie ministrem był R. Giertych, to tylko moge Co współczuć. Jeśli przyszłe jabłko w początkowej fazie rozwoju jest kwiatem. Po zapyleniu i skiełkowaniu pyłku następują podziały komórkowe...Każdy owoc będzie miał zawsze tyle samo komórek. Podobnie jest z człowiekiem...Nie będe opisywał, jak dochodzi do tego, by powstała zygota, bo może tego nie zrozumiesz, ale jak już jest, to następują również podziały komórkowe i każdy człowiek ma tyle samo komórek- w życiu płodowym, bo później najczęściej tak się dzieje, że tych komórek zaczyna ubywać ! Jednak nie np. poprzez urwanie nogi, ale np. picie, palenie, ćpanie... Szare komórki giną bezpowrotnie. Mam nadzieje, że jesteś abstynentem i ten problem Ciebie nie dotyczy. Jeśli już nazwałeś mnie bękartem, to napisze o mym praaadziadku, ale po Wiadomościach...
Co do samego wątku Rosja i eksport owoców Jest jeden sposób, by rozwiązać ten problem. Można poprosić Putina o braterską pomoc, taką, jaką teraz udziela na Krymie. Przyjdzie... Co najgorsze o taką pomoc może wkrótce poprosić partia Samoobrona, bo to ona jedna popiera działania ruskich i nie zgadza się z ucieczką Janukowycza. Zgroza.
Mam nadzieje Fragii że to co się tam dzieje, to najzwyklejsze "przeciąganie liny". Na razie jeszcze nikt na Krymie, czy wschodniej Ukrainie nie zginął. Miejmy nadzieje, że do tego nie dojdzie.

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117905 (odpowiedź na #117898) ] pon, 03 marzec 2014 19:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
O co Wam chodzi z tym pochodzeniem? Czy naprawdę musicie się sami dowartościowywać? A czy nawet jeśli już macie tą błękitną krew to czyni ona Was lepszymi od innych? Jeden, w bulu przeszedł ścieżkę edukacji, ale w nadzieji, że lud uwierzy w jego hrabiostwo, drugi laluś (ten co według artemidy granaty z zawleczkami zamienił na jabłka)twierdzi , że generał który zginął nad Giblartarem to jego kuzyn. Najlepszy jest ten trzeci, który myli sejm z psychiatrykiem (szczaw i mirabelki mu zaszkodziły) twierdząc że jego przodek negocjował pod Grunwaldem z Krzyżakami w imieniu króla Jagiełły. Ty jerzy45 wyjeżdżasz z Napoleonem.
A teraz po ostatnim genealogicznym wywodzie tłumaczysz się jak ten europoseł po baletach.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117916 (odpowiedź na #117905) ] pon, 03 marzec 2014 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Na prawde Tobie kamczacie przeszkadza to, że piszemy sobie o naszych marzeniach, przodkach, czy historii w temacie w którym nic się nie dzieje. Powiem więcej - stoimy na krawędzi wojny, która może nas bezpośrednio dotknąć, bo to nie tylko wschód Ukrainy, czy Krym... Pamiętaj, że graniczymy bezpośrednio z Rosją w Obwodzie Kaliningradzkim, gdzie armia ruska jest uzbrojona po zęby. A jak zamarzy się Putinowi zagarnięcie Wilczego Szańca, bo to co teraz robi jest jota w jote taką samą drogą jaką szedł Hitler !! Najpierw zaczął od Austrii...
Wracając jednak do mego przodka, który Tobie kamczacie wadzi, to napisze Ci tak. W historii każdej rodziny jest tak, że tych, których nie znaliśmy, to tak, jakby ich nie było w ogóle...Historia. Ja chcę udowodnić, że 200 lat w dziejach danego rodu, to nie jest odległa przeszłość...
Na początku jestem ja, potem ojciec, który żyje, był dziadek, który nawet grobu nie ma, jest pradziadek Franciszek, który sobie leży na parafialnym cmentarzu i grzeje mi miejsce Cool Potem był prapradziadek i praprapradziadek. I tu przy tym praszczurze zaczyna się ciekawa historia tego przodka i min. moja. Co do tego ma Napoleon - pytasz się ? Otóż przodek Józef urodził się krótko przed II rozbiorem Polski w 1789 r. W roku 1809 zaciągnął się do 15 Pułk Piechoty - oddział piechoty Armii Księstwa Warszawskiego. Został on sformowany z rekrutów, którzy pochodzili z poznańskiego i kaliskiego. Przypomne, że losy mej familii odwiecznie są związane z Wielkopolską. No i ten przodek w wieku 20 lat pomaszerował na wschód . Szlak bojowy strzelca Józefa doprowadził go w roku 1812 w czasie wojny francusko-rosyjskiej los rzucił go w same centrum walk. Był Smoleńsk, było Borodino. Został ciężko ranny pod Jelnią. Miał szczęście, że został ranny na początku kampanii i zdołał wrócić w swe rodzinne strony. Tu założył rodzine. Miał kilkoro dzieci. Zamarł w 1849 r. Najmłodszym był właśnie mój prapradziadek Franciszek, u boku którego spoczne na wieki.. Smile
Jeśli więc ktoś uważa, że Napoleon to czasy dinozaurów, to się myli. To tylko trzy, cztery pokolenia wstecz jeśli przodkowie marli śmiercią naturalną, a nie gwałtowną.
Mam nadzieje, że przeczyta to również zielu2010, który zachował się po chamsku względem mej osoby. Jako, że obrazić mnie jest trudno, więc wybaczam mu, bo pewnie do końca nie wiedział co czyni.
Teraz prosze ostro w temacie "Rosja i eksport owoców"

[Uaktualnione dnia: pon, 03 marzec 2014 20:55]

___pozdrawiam_____

Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117920 (odpowiedź na #117817) ] pon, 03 marzec 2014 21:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sexik jest aktualnie niedostępny Sexik
Początkujący
Jak tak bendzie to jabłka niedługo z komory na pole albo pod bank zamiast spłaty kredytu
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117932 (odpowiedź na #117920) ] wto, 04 marzec 2014 06:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Idąc historycznym tropem może być Borodino a może Berezyna...
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117934 (odpowiedź na #117920) ] wto, 04 marzec 2014 06:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Fraqii... Stwierdzenia " Polacy jako głupi naród ", nie kupiłem... Moim zdaniem nie ma narodów mądrych i głupich, czego nie można czasem powiedzieć o politykach którzy w imieniu tych narodów rządzą ... Chyba dobry przykład to Niemcy a tam... Raz Hitler, raz Angela... A naród ten sam... Smile ... Pozdrawiam !
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117937 (odpowiedź na #117817) ] wto, 04 marzec 2014 07:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ultracyd jest aktualnie niedostępny ultracyd
Zaawansowany
Nic mi tak nie poprawia z rana humoru jak wasze wyścigi w licytowaniu się na temat pochodzenia i perory w stylu "jestę ekspertę chisterycznym -proszem o pytania". Zabawne, bardzo zabawne. Piszcie dalej proszę
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117938 (odpowiedź na #117817) ] wto, 04 marzec 2014 08:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Rosja chce pokazać Ukrainie jaka jest ta unia i ja ośmieszyć. Pokazać ze dla uni liczą sie tylko pieniądze a za Ukraine nie będzie wojny. Putinowi chodzi o to żeby Ukraina sie zawiodła na UE i chyba już Putinowi to udało. Razz
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117939 (odpowiedź na #117817) ] wto, 04 marzec 2014 08:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolkarol jest aktualnie niedostępny karolkarol
Zaawansowany
Koledzy u nas niestety jest nadprodukcja a rządy nie umieją czy nie chcą postawić się Rosji. Nie możemy na silę produkować do Rosji np włosi dogadali się i za część gazu spłacają towarem. A u nas najtańsze jabłka na świecie nawet chiny drożej sprzedają a gaz płacimy jedne z najwyższych stawek i to jest dobrze. Wydaje mi się że sadownictwo w polce upadnie i wtedy nastaną czasy normalnych gospodarstw a nie obozów pracy co likwidują bezrobocie na Ukrainie.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117940 (odpowiedź na #117939) ] wto, 04 marzec 2014 09:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Karolu/do kwadratu/ rozumiem iż sugerujesz by nasz rząd /ten czy inny/ wystosował do Rosji ultimatum; albo bierzecie jabłka albo...no właśnie CO?
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117942 (odpowiedź na #117940) ] wto, 04 marzec 2014 10:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolkarol jest aktualnie niedostępny karolkarol
Zaawansowany
Albo trzeba było zakazać budowy rurociągu przez Bałtyk i negocjować ceny gazu i eksportu polskiej żywności a nie reeksportu jak to teraz się dzieje.
Rosja ponoć jest na skraju bankructwa wystarczy własny gaz z łupków wydobywać i będziemy prawie samo wystarczalni w USA gaz jest dziesięciokrotnie tańszy.
My na silę chcemy z rosją handlować a niestety tak się nieda musimy odchodzić od handlu z nimi.
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #117976 (odpowiedź na #117942) ] wto, 04 marzec 2014 15:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
belzebub jest aktualnie niedostępny belzebub
Nowy
zakazali budowy rurociagu przez baltyk i co? i poszedl poza wodami terytorialnymi polski:))

a ma za gaz placimy najwiecej w europie...ot takie zakazy...

czas oddzielic polityke od gospodarki...biznes nie lubi halasu
czas zapomniec o polityce historycznej...ci z katynia i smolenska nie zmartwychwstana a interesy trzeba robic z kazdym...
za ukraine nikt umierac nie bedzie a stosunki z rosja beda nie do naprawienia przez kilka najblizszych lat

powtorze za klasykiem...gospodarka glupcze
Odp: Rosja i eksport owoców [wiadomość #118011 (odpowiedź na #117817) ] wto, 04 marzec 2014 19:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
mariusz321 jest aktualnie niedostępny mariusz321
Zaawansowany
Wezmy sie i stwórzmy partie sadowniczo rolnicza która bedzie w rzadzie lobbowac za nami i wspierac nasze sprawy co o tym myslicie
Poprzedni wątek:Dzień Kobiet święto naszych Pań
Następny wątek:Wiosna 2014
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]