użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Orzech włoski i Leszczyna » opłacalność uprawy orzecha  (1) 1 Głosów
opłacalność uprawy orzecha [wiadomość #117345] pon, 24 luty 2014 11:00 Przejdź do następnej wiadomości
zarek jest aktualnie niedostępny zarek
Nowy
Witam,planuję rozpocząć uprawę leszczyny na działce 3,5ha w świętokrzyskim czy może mi ktoś doradzić jakie zastosować odmiany i gęstość nasadzeń czy jest to opłacalna inwestycja?
pozdrawiam Smile

[Uaktualnione dnia: pon, 24 luty 2014 11:56]

Odp: opłacalność uprawy orzecha [wiadomość #117394 (odpowiedź na #117345) ] pon, 24 luty 2014 23:24 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Moje zdanie / może zapoczątkuje jakąś szerszą dyskusję / jest takie... 3,5 ha to bardzo głupia powierzchnia... Za mało na jakieś poważniejsze gospodarstwo sadownicze, za dużo jako dodatek do pensji albo emerytury... Ale gdybym już miał to pole i tak z 2 400 zł emerytury, to może bym w to powoli wszedł... Boję się jednak, że bez jakiegoś dodatkowego zasilania finansowego, zarobić na tych orzechach na traktor, opryskiwacz i jakieś urządzenie do zbioru, będzie trudno... Bo przecież trzeba się liczyć z tym, że te orzechy nie urodzą się co roku a żyć z czegoś trzeba... A jeśli chodzi o odmiany i rozstawy, to wydaje mi się że jakichś wielkich rewelacji i zmian w ostatnich latach nie było... Proponuję standard / Olbrzym z Halle itp / tak w odmianach jak i rozstawach... A literatury na ten temat nie brakuje...Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:Leszczyna - eksport
Następny wątek:ORZECH WłOSKI -- UPRAWA OWOCóW
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]