użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Noże typu L lub Y zamiast bijaków
Noże typu L lub Y zamiast bijaków [wiadomość #116763] sob, 15 luty 2014 20:30 Przejdź do następnej wiadomości
star001 jest aktualnie niedostępny star001
Zaawansowany
Witam w moim rozdrabniaczu mocno stępiły się bijaki -czas na wymianę i mam pytanie czy ktoś pracował kosząc trawę,oczywiście bez gałęzi na nożach typu L lub Y zamiast bijaków i jakie są efekty?

[Uaktualnione dnia: nie, 16 luty 2014 00:45] przez Moderatora

Odp: Noże typu L lub Y zamiast bijaków [wiadomość #116774 (odpowiedź na #116763) ] nie, 16 luty 2014 01:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Krol1 jest aktualnie niedostępny Krol1
Początkujący
Może się mylę ale pomijając bijaki do rozdrabniania gałęzi (czyli o wadze ok. 0,5-1,2 kg/szt.) niezależnie czy w kształcie L czy Y służą do koszenia murawy (autostrad itp.) Podejrzewam że ich wytrzymałość w najlepszym wypadku zrówna się z nożami w tradycyjnej kosiarce. Kiedyś pytając się o bijaki u jakiegoś dystrybutora niemieckiej firmy na Polskę dowiedziałem się że kosiarki bijakowe są powszechnie używane na autostradach. Nie wiem jak w kształcie Y, jednak z bijaków L jestem bardziej zadowolony niż w kształcie C (wolniej się zużywają). Jeśli moderator nie usunie to pooglądaj sobie jakie są.
www.industriehof.com
Moim zdaniem ilość zużytego materiału na 1 szt.(bijaka/noża) ma znaczenie w długości eksploatacji.
Poprzedni wątek:Rozdrabniacz DRAGONE 175V
Następny wątek:Mulchery Tehnos
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]