użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Dopłaty, podatki, kredyty » Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #101957 (odpowiedź na #88535) ] wto, 18 czerwiec 2013 19:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolek130 jest aktualnie niedostępny karolek130
Początkujący
najpierw udaj sie do urzedy gminy i tam ci powinni powiedziec czy bedzie komisja powolana do obliczenias strat.
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #103669 (odpowiedź na #101957) ] śro, 10 lipiec 2013 00:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robson25 jest aktualnie niedostępny Robson25
Nowy
Jest wielce prawdopodobne, że wszyscy z białej listy podpiszą umowy, oczywiście pod warunkiem, że ich wnioski są poprawne. Ponad to planowany jest kolejny nabór wniosków w 2013 roku, więcej na ten temat pisałem na blogu:
http://prusy29.pl/nowy-nabor-wnioskow-w-2013-roku-z-przywrac anie-potencjalu/
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #103670 (odpowiedź na #101903) ] śro, 10 lipiec 2013 00:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam
jeżeli ciągnik łapie się w widełki mocy jakie widnieją w umowie, to można kupić ciągnik dowolnej marki i nie powinno to wymagać dodatkowych wyjaśnień..
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #103903 (odpowiedź na #88535) ] pią, 12 lipiec 2013 09:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
Witam. Jak to jest z tym dofinansowaniem, te 90% zwracają od kwoty całkowitych strat(majatek trwały+plon) czy tylko od strat w majatku trwałym? Czy drzewka musza byc całe do usuniecia, czy licza jakies procentowe straty tez, bo u mnie w gminie jakoś pierwszy raz sie z tym spotkali i sami nie wiedza co z tym fantem zrobic. A i jeszcze jedno czy licza drzewka do 5 lat czy od 5 lat?
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #103935 (odpowiedź na #103903) ] pią, 12 lipiec 2013 15:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
barrybond napisał(a) dnia pią, 12 lipiec 2013 09:13

Witam. Jak to jest z tym dofinansowaniem, te 90% zwracają od kwoty całkowitych strat(majatek trwały+plon) czy tylko od strat w majatku trwałym? Czy drzewka musza byc całe do usuniecia, czy licza jakies procentowe straty tez, bo u mnie w gminie jakoś pierwszy raz sie z tym spotkali i sami nie wiedza co z tym fantem zrobic. A i jeszcze jedno czy licza drzewka do 5 lat czy od 5 lat?

Witam,
1. Maksymalna kwota dotacji o jaką możemy się ubiegać to 130% łącznych strat w środkach trwałych i plonie. Chyba, że gospodarstwo było ubezpieczone, wtedy możemy się ubiegać o 144% łącznych strat w środkach trwałych i plonie minus kwota wypłaconego odszkodowania.
2. Drzewka powinny być zniszczone. Co do definicji zniszczenia to subiektywna ocena komisji.
3. Zniszczone drzewka powinny być szacowane rocznikowo poza tym na cenę zniszczonego drzewka wpływ będzie miała również podkładka..

Pozdrawiam..
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #104007 (odpowiedź na #103935) ] sob, 13 lipiec 2013 16:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
swirek75 jest aktualnie niedostępny swirek75
Początkujący
Czytam wątek, ale prosiłbym o uwagi na konkretnym przypadku;
W tym roku miałem różnego rodzaju przygody-niestety-grad na wszystkich trzech działkach(A,B,C);
A.w gminie nr.1 komisja oszacowała straty w plonie z tytułu gradu na 70%, brak strat w środkach trwałych,
B. w gminie nr.2 50% strat w plonie z tytułu gradu
C w gminie nr.2 40% strat z tytułu gradu i około 15tyś PLN wypady drzew od zalania/powiedzieli, że dobrze, że zrobiłem zdjęcia tego zalania.
Są dwa protokoły z gminy nr.1 i nr.2 Gmina nr.2 to gmina, gdzie jest siedziba gospodarstwa.

Miałem ubezpieczone 70% sadu przeciw gradowi i dostanę z tego tytułu odszkodowanie, ale jego wartość będzie niższa niż wynikająca z protokołów komisji-rozumiem, że odszkodowanie muszę jakoś od strat odliczyć jeśli bym o pomoc występował?

Drugi problem jest taki, że komisja gminna/wojewódzka ustaliła, że średnia cena jest jakaś tam/OK, ale wyliczyła średnie plony z ostatnich kilku lat na poziomie 25 T/ha, tymczasem u mnie będzie to powyżej 35 T/ha - można prosić o przeszacowanie tego?

Zakładam, że z tytułu ubezpieczanie dostanę około 80-110 tyś PLN/to jak szacowane są szkody, to masakra!
Szkody z protokołów gminnych to będzie około 300tyś PLN i to będzie jakieś 50-55% produkcji.

[Uaktualnione dnia: sob, 13 lipiec 2013 16:38]

Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #104259 (odpowiedź na #104007) ] śro, 17 lipiec 2013 11:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam,

W tym przypadku będzie można ubiegać się o dotację w wysokości 273.600 PLN.
(300 tys. - 110 tys.) x 1,44 = 273.600 PLN

Co do plonów to przygotowując wniosek opieramy się na protokole z oszacowania szkód.
Jeżeli są trzy protokoły każdy z innej gminy. To proponuje wystąpić do gminy w której gospodarstwo ma siedzibę o zrobienie jednego protokołu zbiorczego. Jeżeli okaże się to nie możliwe, na etapie przygotowywania wniosku trzeba będzie uśrednić to samemu.
Pozdrawiam.
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #105403 (odpowiedź na #104259) ] śro, 07 sierpień 2013 23:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karolek130 jest aktualnie niedostępny karolek130
Początkujący
"Dotychczasowy limit środków dostępnych w działaniu "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych", który wynosi 100 mln euro nie pozwalał na sfinansowanie wszystkich wniosków o pomoc, złożonych we wszystkich przeprowadzonych dotychczas pięciu naborach. Dlatego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi podjęło starania w Unii Europejskiej o przesunięcie na ten cel 30 milionów euro, z innych działań PROW 2007-2013 30 mln euro. Te starania zakończyły się sukcesem i te dodatkowe pieniądze pozwolą na udzielenie pomocy wszystkim, którzy już złożyli wnioski o wsparcie w dotychczas przeprowadzonych pięciu naborach w latach 2010-2012, a także powinny wystarczyć dla tych, którzy, ponieśli straty w tym roku i będą dopiero ubiegali się o pomoc w ramach następnego naboru wniosków o udzielenie wsparcia." - zródło: www.arimr.gov.pl
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #105894 (odpowiedź na #101944) ] nie, 18 sierpień 2013 10:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Omeen jest aktualnie niedostępny Omeen
Zaawansowany
http://www.youtube.com/watch?v=KpItuOjYz8Q

[Uaktualnione dnia: wto, 10 wrzesień 2013 12:38]

http://www.youtube.com/watch?v=N2tLu0FaT0M
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #106227 (odpowiedź na #88535) ] nie, 25 sierpień 2013 19:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
peter jest aktualnie niedostępny peter
Początkujący
mam strat w majatku trwałym na 18tys a w produkcji 59 procent na jakom some moge składac wniosek czyna te 18 tys czy tez na te 59 procent strat w plonie
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #106544 (odpowiedź na #88535) ] nie, 01 wrzesień 2013 13:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mateo9 jest aktualnie niedostępny Mateo9
Nowy
Wiadomo już coś w sprawie tych mniosków kóre składane były po gradobiciu? Ja jakiś miesiąc temu podpisłem protokół w UG i narzie nic nie wiadomo, miłem tylko straty w uprawach i jabłkach komisja oszacowła na 70%, trwałych wtedy nie zaznaczyłem ale teraz okazało się że trochę drzewek wyleciało tak ok 100, można to jakoś dołaczyc do wniosku czy teraz to już po ptokach? Jeżeli nie będe miał trwałych to kiedy mogę ubiegać się o kredyt preferencyjny?
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #108869 (odpowiedź na #106544) ] sob, 19 październik 2013 16:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Został ogłoszony nowy nabór wniosków z działania 126 Smile
Jak zwykle nie wiadomo czy dla wszystkich wystarczy środków. W tym naborze wprowadzono obowiązek przeprowadzania postępowania ofertowego. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule:
http://prusy29.pl/nabor-wnioskow-z-dzialania-126/
pozdrawiam
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #109043 (odpowiedź na #88535) ] wto, 22 październik 2013 19:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ba888 jest aktualnie niedostępny ba888
Nowy
A jak jest z tymi punktami ??? tak samo jak rok temu ?
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #109403 (odpowiedź na #88535) ] nie, 27 październik 2013 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rex22 jest aktualnie niedostępny rex22
Zaawansowany
przyznali mi niecałe 79tyś, i mogę kupić jakąś rzecz do 118000tys netto, najłatwiej traktor, do tej kwoty liczy sie jakieś punkty? ile mogą mi zwrócić?
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #110128 (odpowiedź na #88535) ] sob, 09 listopad 2013 09:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
strzeslaw jest aktualnie niedostępny strzeslaw
Początkujący
Witam koledzy,ci co korzystali już z "Przywracanie potencjału produkcji rolnej..." myślę,że się orientują. Czy po przyznaniu jakiejś tam kwoty i pużniej po podpisaniu umowy,po całej finalizacji przedsięwzięcia,jakich warunków trzeba przestrzegać? Słyszałem,że ponoć obowiązkowo trzeba sad ubezpieczyć 6 tyś. zł za 1ha. na rok przez 5 lat,czy jeszcze jakieś warunki są? Może mi ktoś kto orientuje się w temacie dokładnie mi to wytłumaczyć? Z góry bardzo dziękuję... POZDRAWIAM
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #112144 (odpowiedź na #88535) ] pią, 13 grudzień 2013 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gardner jest aktualnie niedostępny gardner
Zaawansowany
Witam panowie kiedy będą listy komu przydzielono pomoc w ostatnim naborze bo nigdzie nie moge znależć informacji???
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #112183 (odpowiedź na #112144) ] sob, 14 grudzień 2013 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
WOJTAS83 jest aktualnie niedostępny WOJTAS83
Początkujący
gardner napisał(a) dnia pią, 13 grudzień 2013 09:20

Witam panowie kiedy będą listy komu przydzielono pomoc w ostatnim naborze bo nigdzie nie moge znależć informacji???

Lista ma być 30 dni po zakończeniu naboru, żeby mieli czas na punktację także tych wniosków które nadejdą do ARiMR również pocztą. Więc pewnie będzie to 13 stycznia Razz
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #112205 (odpowiedź na #112183) ] nie, 15 grudzień 2013 08:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szymke jest aktualnie niedostępny szymke
Zaawansowany
WOJTAS83 napisał(a) dnia sob, 14 grudzień 2013 07:27

ote title=gardner napisał(a) dnia pią, 13 grudzień 2013 09:20]Witam panowie kiedy będą listy komu przydzielono pomoc w ostatnim naborze bo nigdzie nie moge znależć informacji???

Lista ma być 30 dni po zakończeniu naboru, żeby mieli czas na punktację także tych wniosków które nadejdą do ARiMR również pocztą. Więc pewnie będzie to 13 stycznia Razz [/quote]
Prezes agencji ma 40 dni od ostatniego dnia składania wniosków na ogłoszenie listy z kolejnością przysługującej pomocy. W poprzednim naborze nastąpiło to 37dnia
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #114114 (odpowiedź na #112205) ] pią, 17 styczeń 2014 19:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
matteo123 jest aktualnie niedostępny matteo123
Nowy
http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/kolejnosc-przyslugi wania-pomocy-dla-wnioskow-zlozonych-w-pierwszym-naborze-w-ra mach-dzialania-przywracanie-potencjalu-produkcji-rolnej-znis zczonego-w-wyniku-wystapienia-klesk-zywiolowych-oraz-wprowad zenie-odpowiednich-dzialan-zapobiegawczyc/kolejnosc-przyslug iwania-pomocy-dla-wnioskow-zlozonych-od-3010-do-12122013-r-w -dzialaniu-126-przywracanie-potencjalu-produkcji-rolnej-znis zczonego-w-wyniku-wystapienia-klesk-zywiolowych/archiwum-vi- nabor.html
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #115825 (odpowiedź na #88535) ] wto, 04 luty 2014 17:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Runner11 jest aktualnie niedostępny Runner11
Początkujący
A co w sytuacji jak ktoś woził już kredyt preferencyjny gradowy na jesieni 2013r i teraz ubiega się tez o wsparcie w agencji czy to przejdzie.? Czy można dostać pomoc dwa razy oczywiście kredyt był na co innego i wniosek do agencji tez dotyczy innego zakupu.
Odp: Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych [wiadomość #115841 (odpowiedź na #115825) ] wto, 04 luty 2014 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomości
mdarek jest aktualnie niedostępny mdarek
Zaawansowany
W zeszłym naborze nie było z tym problemu.
Poprzedni wątek:Zmiana prawa czy reguły?
Następny wątek:Spłata udziałowców/spadkobierców w gospodarstwie sadowniczym
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]