użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Szkółkarstwo » drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów
icon2.gif  drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #74067] wto, 27 marzec 2012 18:53 Przejdź do następnej wiadomości
centyrion jest aktualnie niedostępny centyrion
Początkujący
Czy ktoś z was kupował jakies drzewka sliw w 2011 jesien lub teraz, w szkolce Sułek nałęczów??

[Uaktualnione dnia: śro, 15 styczeń 2014 12:27] przez Moderatora

Odp: Drzewka pytanie ?? [wiadomość #74071 (odpowiedź na #74067) ] wto, 27 marzec 2012 19:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
silsad jest aktualnie niedostępny silsad
Początkujący
kupiłem czereśnie , i śliwy, na jesieni, (herman, lepotica, bluefree,ulena,
Odp: Drzewka pytanie ?? [wiadomość #74078 (odpowiedź na #74067) ] wto, 27 marzec 2012 21:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
ja kupiłem hermana i czaczana na w-ka wang. i pare czeresni jak kondycja drzew u ciebie
Odp: Drzewka pytanie ?? [wiadomość #74125 (odpowiedź na #74078) ] śro, 28 marzec 2012 21:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Jak na dzień dzisiejszy to Kordia praktycznie brązowa , Regina widać że próbuje puszczać. Jeśli chodzi o Hermana to jak na razie to totalna porażka praktycznie nie widać zdrowych oczek, wszystko wygląda na przemarznięte i suche. blufree i lepotica widać że puszczają choć nie wszystkie. zobaczymy za tydzień. będzie lepiej widać.. wszystkie śliwy na W-wang.
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #74129 (odpowiedź na #74067) ] śro, 28 marzec 2012 22:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
no mi własnie chodzi o hermana drzewka były okopcowane (woj wielkoposkie -21 max zimą)czaczan tez nie tegi ( czereśnie burlat kordia narazie wygladaja ok) i sam nie wiem co o tym myśleć Mam pare drzew z innej szkolki i są ok Zobaczy sie za tydzien dwa Ale wydaje mi sie ze mogły juz takie wyjsc ze szkołki co o tym myslisz ??
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #74140 (odpowiedź na #74129) ] czw, 29 marzec 2012 00:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Jak Hermana brałem w listopadzie to miał tylko końcówki suche, połowę wysadziłem jesienią, i tak jakby w ogóle nie widać życia w nich, a drugą połowę wysadziłem teraz na wiosnę ( były zadołowane) i niektóre coś tam puszczają . ale dużo sztuk we wiązkach było tak jakby zasuszonych już w szkółce, średnio 1 -2 sztuki na wiązkę. to jest tylko moja wizualna opinia. tylko że nie pierwszy raz kupowałem drzewka, i zawsze je dołowałem w ten sam sposób i było ok. zawsze z innych szkółek brałem, zawsze było ok. no chyba że zając załatwił sprawę albo cichociemny złodziej skradający się kiedy smacznie śpię!! a tak na marginesie, na moim jednym termometrze najniżej w zimie pokazało -23 stopnie .a na drugim -20. (któryś chyba szwankuje) woj. dolnośląskie

[Uaktualnione dnia: czw, 29 marzec 2012 00:38]

Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #74175 (odpowiedź na #74067) ] czw, 29 marzec 2012 20:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Buzia jest aktualnie niedostępny Buzia
Zaawansowany
Ja w tej szkólce kupowałem w 2010 jabłonie,ok 10 % porazone rakiem,normalnie porazka w elizie,czempionie i suprze.3 lata wczesniej tez tam kupowałem i byly super drzewka teraz Pan S. poszedł w ilosc a nie jakosc
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #74184 (odpowiedź na #74175) ] czw, 29 marzec 2012 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
markos2 jest aktualnie niedostępny markos2
Początkujący
w zupełności się z Tobą zgadzam, też się na nim zawiodłem
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #74951 (odpowiedź na #74067) ] wto, 10 kwiecień 2012 20:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
to ja z innej beczki człowiek niesłowny a było tak przez telefon ustaliliśmy cene za szampiona reno na M26 po 6zł ilości 1000szt wyboże miały byc rozgałęzione była zima a odbiór miał być na wiosne tamtego roku i miałem dowieść zaliczkę w wysokości 50% pojechałem co sie okazało towar co zobaczyłem okulnty bez rewelacki a on mi wyskakuje sznowny szkułakarz Laughing 10 zł i dodaje ze mi 1zł opuści <bo żem młody> a rozmowy tel nie pamieta podziekowałem taki to solidny szkółkarz
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #77245 (odpowiedź na #74067) ] pią, 11 maj 2012 13:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
kolego silsad i jak tam twoje sliweczki duze straty, czy widzisz jakąś różnice na drzewkach posadzonych na jasienią a te wiosenne u mnie kleska 10% zostało i to tekich bardzo ledwych dzwonilem do pana sułka i narazie była długa rozmowa czeka nas jeszcze jedna Czy ty tez masz zamiar sie z nim kontaktować. Tak na marginesie dodam ze w 2 rządku miałem posadzone drzewka od wieczorka i im nic nie zaszkodziło piękne przyrosty na 15 cm Pozdrawiam
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #79219 (odpowiedź na #77245) ] nie, 03 czerwiec 2012 09:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatansad jest aktualnie niedostępny jonatansad
Zaawansowany
ja też się na nim zawiodłem , drzewka były zle posegregowane

[Uaktualnione dnia: nie, 03 czerwiec 2012 10:06]

Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #86289 (odpowiedź na #77245) ] czw, 18 październik 2012 19:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam,
trochę czasu minęło, ale mam pytanie w związku z materiałem od Sułka... czy udało się panu wywalczyć cokolwiek od pana Sułka związku z lipnym materiałem szkółkarskim? bo u mnie właśnie przyorałem kwaterkę z hermanem, czereśnie wszystkie oprucz sylvi puściłem od nowa powyżej szczepienia. czy jest jakaś szansa rekompensaty za poniesione straty?
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #86292 (odpowiedź na #74067) ] czw, 18 październik 2012 19:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam,
trochę czasu minęło, ale mam pytanie w związku z materiałem od Sułka... czy udało się panu wywalczyć cokolwiek od pana Sułka związku z lipnym materiałem szkółkarskim? bo u mnie właśnie przyorałem kwaterkę z hermanem, czereśnie wszystkie oprucz sylvi puściłem od nowa powyżej szczepienia. czy jest jakaś szansa rekompensaty za poniesione straty?
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #86731 (odpowiedź na #74067) ] nie, 28 październik 2012 18:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
A to taki renomowany szkółkarz Laughing Ciekawe czy wszystkie drzewka są jego bo słyszałem że kupuje?A tak naprawdę to na taką ilość co on ma to może nie jest w stanie utrzymać dobrej jakości,nie dopilnuje sam wszystkiego.
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #86782 (odpowiedź na #74067) ] pon, 29 październik 2012 13:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
no własnie kupuje od drobnych ma na drzewku z 5 zł i zadowolony z siebie jaki to interes zrobił, a renoma idzie w las. Az dziwne ze jeszcze znajduje się w czołówce polskich skołkarzy, no ale czego nie robi kasa, trochę reklamy marketingu opłacanie portali sadowniczych załatwia sprawe
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #86979 (odpowiedź na #86782) ] czw, 01 listopad 2012 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adriaann jest aktualnie niedostępny adriaann
Początkujący
Gloster i Golden od tego szkółkarza to zgorzel na zgorzelu... Gloster co 5 drzewko ucięte wpół... Cała 6cio letnia kwatera do wyrwania jeszcze czegoś takiego nie widziałem. A niby odmiany mniej podatne od np Gali Elizy czy Szampiona.

[Uaktualnione dnia: czw, 01 listopad 2012 21:59]

Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #87133 (odpowiedź na #74067) ] nie, 04 listopad 2012 20:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Buzia jest aktualnie niedostępny Buzia
Zaawansowany
Coraz więcej osób się na nim zawiodło,chyba ma gdzies naszych sadowników większosc towaru wysyła chyba za granicę,zresztą jego syn posadził na Ukrainie kilkadziesiąt ha sadu
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #96964 (odpowiedź na #87133) ] pią, 19 kwiecień 2013 18:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jadusia jest aktualnie niedostępny jadusia
Nowy
Porażka .Nieporozumienie.
Brałam w zeszłym roku i diabeł mnie podkusił jeszcze w tym.

Gdybym nie kupowała od tego Pana kilka lat wcześniej pięknych drzewek , to myślałabym ,że laik i nie wie jak drzewko ma wyglądać. W 2012r nie było wcale korzeni ,w tym roku są korzenie to góra pożal się Boże. Nawet 0.5 cm średnicy się zdarzały.
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #103150 (odpowiedź na #74067) ] czw, 04 lipiec 2013 20:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
selak jest aktualnie niedostępny selak
Zaawansowany
wszyscy tak narzekają a ja mam u tego pana zamówiony materiał na jesień 2013.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #104046 (odpowiedź na #74067) ] nie, 14 lipiec 2013 10:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ferus07 jest aktualnie niedostępny ferus07
Zaawansowany
Ja brałem tej wiosny od niego jabłonie. Szampion reno, najdared, Ligol bez zarzutów. Natomiast gala 2 -letnia to tragedia co 3 drzewko z chorobą kory, rak nie rak zgorzel kory. Mam dodatkową robotę z czyszczeniem ran
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #109253 (odpowiedź na #74067) ] pią, 25 październik 2013 12:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
Chciałem odświeżyć trochę temat,czy ktoś mniej więcej orientuje się jaki towar oferuje w tym roku ta szkółka. Oczywiście pytając się o towar mam na myśli jakość .
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #114334 (odpowiedź na #109253) ] pon, 20 styczeń 2014 09:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
Witam i Ja od niego brałem w ubiegłym roku wiśnie na 100 nie przyjęła się jedna reszta rośnie nawet nieźle tylko mi sarenki przeszły i nowe przyrosty obskubały tak że zostało ok 20 cm długości bardzo im smakowały czubeczki pędów Twisted Evil
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #115043 (odpowiedź na #74067) ] wto, 28 styczeń 2014 10:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bassi07 jest aktualnie niedostępny bassi07
Początkujący
w 2013 brałem o od niego galę i camspura, wysoka cena jak za drzewka, słaby system korzeniowy zdrowotność jak do tej pory ok, przyjęcia ok i tu taka mała uwaga bo kupowałem to w styczniu ale jak widziałem jak to leży na hali z osłoniętymi korzeniami, nie chłodni to kupujący w marcu, kwietniu czy maju mogliby mieć mały problem z przyjęciami.
Odp: drzewka w szkolce Sułek - Nałęczów [wiadomość #115546 (odpowiedź na #74067) ] sob, 01 luty 2014 20:43 Przejdź do poprzedniej wiadomości
ferus07 jest aktualnie niedostępny ferus07
Zaawansowany
Ja zabierałem od sułka drzewka na początku maja i na 6000 drzewek dwa się nie przyjęły. Zastrzeżenia to tylko do gali 2 letniej dużo z rakiem i miałym przy tym dużu czyszczenia ran a poza tym to jest ok system korzeniowy dobry bardzo ładnie rozgałęzione.
Poprzedni wątek:Szkółka drzew owocowych T. J. Jagodzińscy Lusowo - opinie
Następny wątek:Szkółka Andrzej i Szymon Nowakowscy opinie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]