użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Napęd WOMu z hydrauliki
Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #113967] śro, 15 styczeń 2014 23:24 Przejdź do następnej wiadomości
Keczup jest aktualnie niedostępny Keczup
Zaawansowany
Czy na tym filmie kosiarka jest napędzana jakąś przystawką montowaną na jej WOM, napędzaną z hydrauliki ciągnika? Jeśli tak, to czy ktoś używa takiego rozwiązania, jak się sprawdza i gdzie takie coś dostać?

http://www.youtube.com/watch?v=hAb8-7Q1W48&feature=playe r_detailpage#t=341

Pozdrawiam Wink

[Uaktualnione dnia: śro, 15 styczeń 2014 23:28]

Odp: Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #113971 (odpowiedź na #113967) ] czw, 16 styczeń 2014 10:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
taka kosiarką to chyba trawnik w ogródku można kosić tylko...
Odp: Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #113976 (odpowiedź na #113967) ] czw, 16 styczeń 2014 12:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
albkowalski jest aktualnie niedostępny albkowalski
Nowy
Jest to silnik hydrauliczny który napędza przekładnie kosiarki, zasilany z pompy hydraulicznej ciągnika. Sam myślę dokładnie nad takim rozwiązaniem, tzn kosiarka na przedni tuz podczas pryskania sadu. Silnik musiałby mieć ok 500obr/min, odpowiednia moc oraz nie przekraczać wydajności pompy w ciagniku. Pozatym musi być zastosowane sprzęgło które uchroni silnik hydrauliczny przed zniszczeniem przy spotkaniu z kretowiskiem Smile Zastanawia mnie też jaka wydajność ma pompa w tym ciapku na filmie, ponieważ w swoim Nh T4020 mam 48l/min i może okazać się to za mało.. Ale może wypowie się ktoś kto bycmoze ma takie rozwiązanie u siebie.
Odp: Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #113981 (odpowiedź na #113976) ] czw, 16 styczeń 2014 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SebSad jest aktualnie niedostępny SebSad
Nowy
A gdyby zastosować przeciwne rozwiązanie ; tzn. silnik hydrauliczny napędzający przedni WOM umieścić w ciągniku? Wink Rozważał ktoś z Was Panowie taką opcję? Wink

Pozdrawiam! Smile

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #113985 (odpowiedź na #113981) ] czw, 16 styczeń 2014 15:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Akurat tą kosiarką to można nie tylko trawnik kosić. Natomiast tym zestawem to nie wiem czy trawnik skosisz. Podstawa w takiej konfiguracji to chłodnica oleju której c-330 jej nie mam, natomiast w nowszych ciągnikach jest już montowana. Co do sprzęgła to przy silniku hydraulicznym wystarczy zawór przeciążeniowy nastawiony na odpowiednie ciśnienie. Kwestia dobrania silnika do wydajności hydrauliki w ciągniku. A tutaj niestety poniżej 60 l/m nie mamy do dyspozycji za dużo silników orbitalnych o wystarczającej liczbie kW no chyba, że tłoczkowe tylko koszt nie ten.
Odp: Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #114066 (odpowiedź na #113967) ] pią, 17 styczeń 2014 08:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Piszczalka2 jest aktualnie niedostępny Piszczalka2
Początkujący
Jeśli myślisz nad zastosowaniem kosiarki na przedni tuz i z tyłu opryskiwacz to musisz mieć duże uwrocia.
ja pracowałem kilka lat na deutz agroplus 90 z przednim tuzem i womem na 1000obr/min. Bo myślałem że też będę 2 prace za jednym zamachem wykonywał nic z tego nie wyszło.
Uwrocia 6m to mało szczególnie w nasadzeniach gdzie było 3,5m na 1,5, tam gdzie 4 lub 4,5m przejazd to prawie płynnie dało sie wjechać w alejkę. Mowa o pracy co drugi rządek.
Kosiarka bijakowa ponad 2m szerokości.
Lepiej by było kosiarkę pod ciągnikiem zamontować
Odp: Napęd WOMu z hydrauliki [wiadomość #114411 (odpowiedź na #113967) ] pon, 20 styczeń 2014 21:23 Przejdź do poprzedniej wiadomości
AGROMECHANIK jest aktualnie niedostępny AGROMECHANIK
Początkujący
Witam ,
Kolego ALBKOWALSKI w takiej kosiarce nie ma na ogół sprzęgła tylko specjalne zawory które w razie przeciążenia .
Puszczają olej z powrotem do zbiornika .Mój sąsiad ma takiego potwora o szerokości 6 m roboczych .
Poprzedni wątek:Rozdrabniacz bijakowy Samasz KB 10
Następny wątek:Rozdrabniacz DRAGONE 175V
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]