użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Pszczelarstwo » chciałbym zająć się pszczelarstwem ...
chciałbym zająć się pszczelarstwem ... [wiadomość #9770] sob, 03 listopad 2007 08:17 Przejdź do następnej wiadomości
adal65 jest aktualnie niedostępny adal65
Nowy
nie mam nic poza kawałkiem ziemi i dobrymi chęciami od czego zacząć proszę o rady Jestem z woj Pomorskiego
Odp: chciałbym zająć się pszczelarstwem ... [wiadomość #9817 (odpowiedź na #9770) ] nie, 04 listopad 2007 17:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Witam!
Myślę,że powinieneś zacząć od literatury.Np."Gospodarka Pasieczna" Wandy Ostrowskiej.Poczytaj też temat tego forum:zakładanie pasieki.Potem-jak już będziesz dokładniej wiedział czego chcesz-możemy porozmawiać.Zapewniam,że będzie dużo łatwiej i konkretniej.
Na początek to rozejrzyj się po okolicy i zobacz co za drzewa i krzewy rosną tak w promieniu 3km,czy okoliczni rolnicy uprawiają dużo rzepaku.Baza pożytkowa to podstawa.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: chciałbym zająć się pszczelarstwem ... [wiadomość #11409 (odpowiedź na #9770) ] śro, 30 styczeń 2008 17:14 Przejdź do poprzedniej wiadomości
michal1986 jest aktualnie niedostępny michal1986
Początkujący
Witam musisz sie najpierw pouczyc teorii cos troszke wiedzieć. Najlepiej jesli znasz kogos kto ma psczoły pojsc do niego i sie przekonać czy sie nie boisz, czy nie masz uczulenia. Potem sie zastanowic czy chce pasiekę mała tylko dla siebie czy wiekszą do 100 uli potem to juz towarowe. Ja uwazam jesli ktos mało pracuje to przez 4 wieczory i jedna sobote pni dopilnuje. Przyjmując ze posiadasz matki nie rojliwe i łagodne i miodne. bo niektórzy nigdy nie zmieniają zamiast miodu to po drzewach skaczą mając ja polecam jesli chcesz pasiekę nowoczesną to ule wielkopolskie oto ten ul przed zimowlą październik.a jesli chcesz miec do 10 dla siebie to najlepsze są warszawskie zwykłe najmiejszą wiedze trzeba miec i najlepiej zimują i szybko dochodządo siły pozdrawiam http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/354/0/

Poprzedni wątek:zakładanie pasieki
Następny wątek:Uciążliwa pasieka
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]