użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej
Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #104480] nie, 21 lipiec 2013 16:40 Przejdź do następnej wiadomości
farmer9994 jest aktualnie niedostępny farmer9994
Stały bywalec
Witam co sądzicie o używaniu podkładów w rusztowaniu?Mam możliwość zakupienia ich po 22zł,przecina sie go na pół na tartaku za co biorą 2-3zł od sztuki więc za słupek wychodzi ok 12zł.Słupki mają długość 2,60-2,70 i na jaką głębokość najlepiej go wkopać przy tej długości?
Odp: Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #104492 (odpowiedź na #104480) ] nie, 21 lipiec 2013 21:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin1980 jest aktualnie niedostępny marcin1980
Początkujący
Jak gdzieś ci przetną za 2 złote to dobry pomysł z tymi słupkami. To bardzo tanio-biorąc pod uwagę jak przy tym piła się tępi. Osobiście też mam kilka tak wkopanych. Moje słupki sa około 180cm nad ziemią. nie chciało mi sie ich skracać. Wyszedłem z założenia że jak będą głębiej wkopane to lepiej będą trzymać. Jeśli można to bym ci doradził żeby słupki narożne wkopać całe (nie przecinać) i koniecznie wyprzeć.

Odp: Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #104494 (odpowiedź na #104480) ] nie, 21 lipiec 2013 22:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Krol1 jest aktualnie niedostępny Krol1
Początkujący
Pomysł niegłupi bo wyjdzie blisko o połowę taniej jak ze słupkami betonowymi. Najpierw jednak sprawdził bym czy te podkłady po przecięciu są zaimpregnowane nawet w środku bo jeśli tylko po zewnątrz i to płytko to mogą nie wytrzymać zbyt długo. Ja słupy betonowe wkopuje na 60-85 cm zależnie od podkładki, rozstaw co 10-15m. Jak płycej wkopiesz to możesz postawić gęściej przez co nie będzie tak ich wysadzać, jednak uważam że te 60cm musi być. Drut można puścić na wierzchu słupa i przybić gwoźdźmi lub zrobić ucho to też zyskasz parę cm wysokości.
Pozdrawiam
Odp: Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #104500 (odpowiedź na #104480) ] nie, 21 lipiec 2013 23:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wladek62 jest aktualnie niedostępny Wladek62
Nowy
Witam.
Miałem podobny problem ze słupkami do sadu jakieś 4 lata temu. Miałem do wyboru słupki konstrukcyjne betonowe oraz podkłady. Wybrałem podkłady ze względu na ich wytrzymałość i długość. Podkłady są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż są zaimpregnowane. W swoim sadzie podkłady mam rozmieszczone co 25 metrów, a ostatnie w rzędach 10 metrów od poprzedzających. Dzięki temu służą jako kotwy, gdyż są głębiej zakopane (90-100cm). Normalnie podkład został wpuszczony około 60cm w glebę. Podkłady mają to do siebie, że nie straszne im spotkanie z nieumyślnym zetknięciem z kosiarką, czy innym sprzętem. W spotkaniu z nimi, ciągnik staje w miejscu, a podkład zostaje jedynie przechylony Rolling Eyes Rolling Eyes .
Inaczej jest w przypadku betonowych słupków, które pękają przez zwykłe "muśnięcie". Piszę, takie porównanie, gdyż ogrodzenie posiadam właśnie z słupków betonowych.
Jeżeli chodzi o drut, to sam zastosowałem drut o przekroju 3mm. Z doświadczenia widzę, że odpowiedni byłby 4mm lub specjalny sadowniczy. Co do mocowania drutu, to zastosowałem prostą metodę. Na każdym podkładzie od góry został wbity skobel w kształcie odwróconego "U". Skobel ten przytrzymuje drut a jednocześnie umożliwia przesunięcie drutu podczas napinania.

Sądzę, że trochę Ci objaśniłem temat. W razie jeszcze jakichś pytań służę pomocą.
Odp: Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #104556 (odpowiedź na #104480) ] pon, 22 lipiec 2013 22:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marasp jest aktualnie niedostępny marasp
Stały bywalec
Od kilku lat używamy tylko podkładów kolejowych, nie przecinanych super sprawa, napewno lepsze niż betonowe. 22zł to dobra cena, choć mi się udało ostatnio kupić po 17zł
Odp: Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #104669 (odpowiedź na #104556) ] czw, 25 lipiec 2013 01:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadxxx jest aktualnie niedostępny sadxxx
Początkujący
mozna zaimpregnować część bielasta a nie rdzen; także i tak po przecieciu bedzie białe
Odp: Podkłady kolejowe do konstrrukcji sadowniczej [wiadomość #113701 (odpowiedź na #104480) ] pon, 13 styczeń 2014 14:31 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Sajnes jest aktualnie niedostępny Sajnes
Nowy
Podana cena dotyczy podkładów surowych czy impregnowanych KREOZOTEM z kolejowego demobilu??
Bo jeśli to ta druga wersja, to gratuluję! Confused

Poprzedni wątek:Bambus w rusztowaniu?
Następny wątek:Drut Constructor
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]