użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Dopłaty, podatki, kredyty » Zmiana prawa czy reguły?
Zmiana prawa czy reguły? [wiadomość #112191] sob, 14 grudzień 2013 20:58 Przejdź do następnej wiadomości
Ramos jest aktualnie niedostępny Ramos
Początkujący
Witam! Drodzy Państwo na początku grudnia składałem wniosek o płatnaść za drugi etap realizacji i zaskoczył mnie fakt, że trzeba wraz wnioskiem złączyć aktualną ofertę zgodną z fakturą, a nie jak do tej pory było oferta od innego dostawcy a faktura od innego byleby się parametry zgadzały. Dowiedziałem się o tym przy składaniu wniosku i nie napisałem w oświadzczeniu o zmianie dostawcy na jedną maszyne ( na drugą pamiętałem) a grozi za to brak dofinansowania Czy u Was też są takie zmiany? Podlegam pod ARiMR Kielce.
Odp: Zmiana prawa czy reguły? [wiadomość #112201 (odpowiedź na #112191) ] sob, 14 grudzień 2013 23:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Magister jest aktualnie niedostępny Magister
Zaawansowany
Dostaniesz wezwanie do uzupełnień i tyle. Możesz, a nawet powinieneś sam uzupełnić bez wezwania. Cała sprawa.
Odp: Zmiana prawa czy reguły? [wiadomość #112207 (odpowiedź na #112191) ] nie, 15 grudzień 2013 09:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Zmiany zaszły w całej Polsce. Podobno wprowadzono je po jednej z kontroli komisji europejskiej, która zarzuciła zbyt "łatwą rękę" w rozdawaniu funduszy.

Na pewno nie grozi Ci utrata dofinansowania. ARiMR Kielce już nie raz wychylała się przed szereg ze swoją interpretacją przepisów. Znajomi przechodzili tam różne historie.

Ja podlegam pod ARiMR Rzeszów i właśnie skończyłem wysyłać uzupełnienia do podobnej sytuacji, a nawet rozbiłem bank, bo miałem wszystkie możliwe odchyłki od umowy, które wymagają uzupełnień Smile

1. Kupiłem dwie maszyny i skrzyniopalety u innych dostawców niż miałem oferty. Tego nawet specjalnie nie wyjaśniałem dlaczego.
2. Skrzyniopalety i jedna z maszyn były droższe o ponad 10% niż w umowie.
3. Jedna z maszyn miała lepsze parametry niż w umowie (większa szerokość).
4. Producent obu maszyn się zmienił, a zatem także ich model.

Z tego co się dowiedziałem, każda taka odchyłka jak moje z punktów 2-3, powoduje konieczność zweryfikowania kosztów za pomocą dwóch kontrofert od innych dostawców. Już nie wystarczy napisać wyjaśnienie itp. Obowiązkiem zdobycia kontrofert są obarczeni pracownicy ARiMR i idzie im to jak po grudzie, bo sprzedawcy niezbyt chętnie chcą im podawać ceny.

Nikt nie powiedział mi, że utracę wsparcie z tych powodów.

Trochę dziwi fakt, że nadal nie poinformowali beneficjentów. Każdy z nas dowiaduje się po fakcie, gdy dochodzi do rozliczenia wniosków, a przecież istnieją jeszcze osoby które właśnie są na etapie zakupów.

A przecież bez żadnych przeszkód beneficjent mógłby zebrać im te kontroferty w czasie zakupu.

[Uaktualnione dnia: nie, 15 grudzień 2013 09:45]

Odp: Zmiana prawa czy reguły? [wiadomość #112277 (odpowiedź na #112191) ] pon, 16 grudzień 2013 22:09 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Ramos jest aktualnie niedostępny Ramos
Początkujący
Dzięki koledzy. Maszyna do której nie dostarczyłem nowej faktury nie jest droga więc moja ewentualna strata byłaby niewielka, ale takie pogrywanie z ludzmi to mi się nie podoba Twisted Evil
Poprzedni wątek:lleasing na gospodarstwo sadownicze
Następny wątek:Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]