użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Śliwa » śliwa Silvia
śliwa Silvia [wiadomość #110506] śro, 13 listopad 2013 20:04 Przejdź do następnej wiadomości
PJ577 jest aktualnie niedostępny PJ577
Początkujący
Witam mam pytanie czy ktoś może uprawia tą odmne. Jakie są Wasze opinie na jej temt : owocowe, termin zbioru, chorby, wielkość owocu, silka wzrostu
Z góry dziękuję za info.
Pozdr
PJ577
Odp: śliwa Silvia [wiadomość #110523 (odpowiedź na #110506) ] śro, 13 listopad 2013 21:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Sylvia ma same zalety , tylko ... jak na razie nie spotkałem nikogo komu by starsze drzewa , powiedzmy powyżej 5 lat , nie padały jak ... muchy po pyretroidzie Evil or Very Mad , niestety.
Może kto taki się odezwie , kto ma zdrowe wieloletnie drzewa i od kogo ?
Odp: śliwa Silvia [wiadomość #111422 (odpowiedź na #110506) ] pią, 29 listopad 2013 10:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Sylvia to odmiana dostępna na naszym rynku szkółkarskim od co najmniej 15 lat.
Zadane pytanie , a nawet dwa iii cisza , jak często w dziale śliwowym , niestety.Chyba osoby uprawiające ten gatunek są wyjątkowo mało chętne do dzielenia się swą wiedzą ... mówiąc delikatnie.
Odp: śliwa Silvia [wiadomość #111450 (odpowiedź na #110506) ] pią, 29 listopad 2013 19:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
red007 jest aktualnie niedostępny red007
Początkujący
Choć sadownictwo traktuję jako hobby,to pewne spostrzeżenia mam.
Owoc faktycznie duży,dobrze odchodzi od pestki,dość silnie rośnie na ałyczy,owocowanie raczej umiarkowane.
Nie pryskam śliw na robala i zauważyłem,że Silvia w porównaniu np. z Recordem czy Amersem(rosną obok siebie) ma dużo mniej robaczywych owoców.
To co mnie najbardziej interesuje to smak a ten jest rewelacyjny.
U mnie k/Wrocławia w połowie sierpnia najpóźniej ale jem ją nieco wcześniej,bo smak jeszcze nieco twardej jest wyśmienity.Inne śliwy muszą dojrzeć aby były smaczne,Silvia dojrzała już tak nie smakuje.
Przyznaję,że co roku czekam na nią z utęsknieniem.
Odp: śliwa Silvia [wiadomość #111451 (odpowiedź na #110506) ] pią, 29 listopad 2013 20:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hektor990 jest aktualnie niedostępny Hektor990
Zaawansowany
Jak z podatnością na szarkę tej odmiany???
Odp: śliwa Silvia [wiadomość #111460 (odpowiedź na #110506) ] pią, 29 listopad 2013 23:08 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Sylvię mam od 15 lat , drzewka mam w trzech miejscach , od dwóch szkółkarzy.I jedne i drugie są wrażliwe "na wszystkie przeciwności pogodowe" i po kolei wypadają.Podobne opinie słyszałem od dwóch sadowników, przypadkowo spotkanych na Broniszach.
Poza tym co napisałem , śliwa nie ma wad.

Na szarkę jest częściowo tolerancyjna , u mnie jest to podobne do BF.Objawów na owocach nie ma , plon i wzrost taki sam jak zdrowych , owoce jednak ciut wcześniej - kilka dni - zaczynają dojrzewać.
Poprzedni wątek:Plenność Jubileum
Następny wątek:tolar promise słabo odchodzi od pestki
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]