użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grusza » Jaka to odmiana gruszy? - termaty połączone
Odp: Do znawców starych odmian - prośba o id [wiadomość #108790 (odpowiedź na #108747) ] czw, 17 październik 2013 22:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Zbierałem kiedyś nasiona gruszy polnej w celach szkółkarskich a w związku z tym łaziłem po różnych krzakach i nieużytkach... I wiem, że wśród drobnoowocowych siewek zdarzały się też dziczki o całkiem dużych owocach... I to może też być taka, co najwyżej średnio zjadliwa dziczka... Bo, czy aby na pewno to drzewo jest szczepione ? Pozdrawiam !
Odp: Do znawców starych odmian - prośba o id [wiadomość #108824 (odpowiedź na #108670) ] pią, 18 październik 2013 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
astone jest aktualnie niedostępny astone
Początkujący
Jeśli to dziczka - to ktoś kiedyś o nią zadbał i albo przesadził albo pielęgnował, co samo urosło. Też łażę po krzakach za nasionami dziczek i zrazami starych odmian. Te znajduję często przy ruinach starych gospodarstw. Tak też jest z tą gruszą. Obok rośnie jabłoń, kilka węgierek, dwie czereśnie (znakomite zresztą).
Tak a'propos dziczek: namierzyłem rok temu dziczkę z rewelacyjnymi owocami. Gruszki wielkości tak 1,0 do 1,5 kurzego jaja, słodkie, aromatyczne, soczyste - pyszne. Dojrzałe na przełomie sierpnia i września (musiałem z szerszeniami walczyć o owoce). Zaszczepiłem zraza na Konferencji, przyjął się. W przyszłym roku chcę okulizować na siewkach dziczki. Jeśli wszystko będzie ok, to wielu będzie mi tych gruszek zazdrościć Smile .
Odp: Do znawców starych odmian - prośba o id [wiadomość #108962 (odpowiedź na #108824) ] nie, 20 październik 2013 23:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Wiele cenionych do dziś odmian / Golden Deliciouse, Granny Smith / /, to przypadkowo znalezione siewki... Życzę powodzenia... Ale proszę pamiętać... Jako nową odmianę warto zarejestrować coś, co jest lepsze i ciekawsze od tego wszystkiego, co już jest...Pozdrawiam !
Odp: Do znawców starych odmian - prośba o id [wiadomość #109119 (odpowiedź na #108670) ] śro, 23 październik 2013 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatan jest aktualnie niedostępny jonatan
Nowy
a może to jest Dr Lucius?
Odp: Do znawców starych odmian - prośba o id [wiadomość #109315 (odpowiedź na #108670) ] sob, 26 październik 2013 19:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
astone jest aktualnie niedostępny astone
Początkujący
Minister Dr Lucius ma wyraźny, pomarańczowo-ceglasty rumieniec. I kształt owoców chyba bardziej owalny. "Moje" gruszki to jednak najbardziej pasują do Józefinki. Zasadniczo wszystko się zgadza: kształt, wielkość, kolor, pora dojrzewania, no i smak.
Odp: Do znawców starych odmian - prośba o id [wiadomość #109681 (odpowiedź na #108670) ] sob, 02 listopad 2013 15:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mateuszorzl jest aktualnie niedostępny mateuszorzl
Nowy
Witam. ja też jestem pewny ze to józefinka gdy dojrzeje jest właśnie taka jak na zdjęciach i dość krucha , słodka ,ale gdy jeszcze wisi jest całkiem chrupka.podejrzewam że w tym roku dała słaby plon ponieważ ta odmiana owocuje naprzemiennie.mój sąsiad też ma takie drzewo i u niego w tym roku też słabo owocowała
Odp: Gruszka - identyfikacja odmiany [wiadomość #109683 (odpowiedź na #107199) ] sob, 02 listopad 2013 15:56 Przejdź do poprzedniej wiadomości
mateuszorzl jest aktualnie niedostępny mateuszorzl
Nowy
jeśli chodzi o ciebie ogrodnik6411 na moje oko ze starych odmian to może być salisbury albo gen leclerc

[Uaktualnione dnia: sob, 02 listopad 2013 16:00]

Poprzedni wątek:Parch na gruszce.
Następny wątek: Jakie odmiany sadzić
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]