użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grupy producentów owoców » Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ?
Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106888] pon, 09 wrzesień 2013 20:11 Przejdź do następnej wiadomości
mariusz321 jest aktualnie niedostępny mariusz321
Zaawansowany
Witam
Jak to jest z tymi grupami producenckimi ? Pierwsi członkowie maja mnóstwo udziałów i biorą zyski a nowi członkowie wpłacają wpisowe dostają po jednym udziale zero do gadania i zero korzyści prócz paru skrzyń co mogą wziasc i sprzedać towar a pieniądze z handlu idą na konta założycieli.

Czy taki był sens powstawania grup producenckich ? Czemu nie ma każdy po tyle samo udziałów i nie bierze udziału w zyskach ?

[Uaktualnione dnia: wto, 10 wrzesień 2013 12:58] przez Moderatora

Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106893 (odpowiedź na #106888) ] pon, 09 wrzesień 2013 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Dobrze że piszesz taki temat.Ja niewiele wiem na temat grup i też chciałbym poznać więcej minusów, o których mało się mówi.Mam kolege który musiał założyć sprawę w sądzie przeciwko grupie ale chyba jeszcze się nie zakończyła bo unika rozmowy na ten temat i mówi że nie może z niej wyjść wcześniej.
icon10.gif  Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106894 (odpowiedź na #106888) ] pon, 09 wrzesień 2013 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zlosliwiec jest aktualnie niedostępny zlosliwiec
Zaawansowany
Gp to jeszcze takie sa ?? W wiekszosci przypadkow sa to firmy ktre potrzebuja sadownikow w grupie tylko po to zeby dostac dotacje Smile
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106897 (odpowiedź na #106888) ] pon, 09 wrzesień 2013 21:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marasp jest aktualnie niedostępny marasp
Stały bywalec
Zgadzam się z mondralą, ja do grupy nie należę i teraz nie żałuję tej decyzji, choć mieliśmy zamiar się zapisać. Faktycznie można było wyciągnąć trochę sprzętu ale zawsze jest są jakieś ale...
Przykładowo za prawo do przechowywania jabłek liczyli sobie 60gr/kg czyli za komorę 150t wychodzi prawie 100tys. zł Shocked ,dokładając parę złotówek można sobie postawić na własnym podwórku budynek. A co do cen to w grupach wcale nie są wyższe, widziałem nawet kilka razy jak prywatni eksporterzy oglądali w grupach jabłka w celu zakupu Very Happy śmiech na sali!!!
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106905 (odpowiedź na #106888) ] pon, 09 wrzesień 2013 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Tak w ogóle to grupy miały pomóc sadownikom ominąć pośredników a okazało się ze prezesami są niby zwykli sadownicy którzy łoją po dupie swoich braci sadowników nie raz dużo bardziej niż zwykli eksporterzy. Mad
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106907 (odpowiedź na #106905) ] pon, 09 wrzesień 2013 21:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janekr jest aktualnie niedostępny janekr
Stały bywalec
oho to się zaczyna. Mądry Polak po szkodzie. Nie zastanawialiście się po co te molochy budują? Po co tyle tych komór w każdym obiekcie? Skoro każdy członek/udziałowiec ma swoją bazę przechowalniczą w swoim podwórku (przynajmniej tak jest w moim regionie)? Zobaczycie co się będzie działo jak te mega sortownie będą towaru potrzebować. W moim regionie na kilkanaście grup tylko może 1 lub 2 działają czyli handlują towarem. Reszta to wielka mistyfikacja i działalność bardziej wirtualna niż rzeczywista. A kto będzie płacił podatki?
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106917 (odpowiedź na #106888) ] wto, 10 wrzesień 2013 06:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argon jest aktualnie niedostępny Argon
Zaawansowany
zalozenie grup bylo dobre, aby sadownicy sami handlowali swoimi owocami-wyszlo jak wyszlo czyli jak wyszlo? Otoz ja dziele grupy, organizacjie i itp na 3 rodzaje, moze 4:
-pierwsza sa to grupy zalozone przy firmach handlowych, handlowiec ma pakiet kontrolny a sadownicy sa mu potrzebni aby mogl pobudowac obiekt przchowalniczo-sortowniczy, sadownicy przy okazji biora sprzet na swoje potrzeby.
-druga grupa sa to sadownicy ktorzy w kilku zalozyli OP/GP pobudowali obiekt-ktory stoi i nie pracuje, oni tak kombinowali aby zarobic na zaloznieu OP/GP
-trzecia grupa sa to sadownicy ktorzy zalozyli grupe, nie buduja budynkow, tylko kupuja sprzet na swoje potzreby, wyminiaja agregaty chlodnicze i itp.
-czwrata grupa jest to grupa nr2 tylko ze probuja sami handlowac, a do tej pory nie handlowali.

Co do zyskow GP/OP nie maja zyskow poki co, z tego co ja wiem przewaznie splacaja kredyty.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106919 (odpowiedź na #106888) ] wto, 10 wrzesień 2013 07:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KORTEZO jest aktualnie niedostępny KORTEZO
Stały bywalec
mariusz321 napisał(a) dnia pon, 09 wrzesień 2013 08:11

Witam
Jak to jest z tymi grupami producenckimi ? Pierwsi członkowie maja mnustwo udziałów i biora zyski a nowi członkowie wpłacaja wpisowe dostaja po jednym udziale zero do gadania i zero korzysci prucz paru skrzyn co moga wziasc i sprzedac towar a pieniadze z handlu ida na konta założycieli . Czy taki był sens powstawania grup producenckich ? Czemu nie ma kazdy po tyle samo udziałów i nie bieze udziału w zyskach ?

A pewnie chcesz się dobrać do tych zysków, tylko ze są też wielomilionowe kredyty na grupę i gdy już w nią wejdziesz masz już kredyt, nawet jeśli wcześniej nie miałeś... Razz !
2-3 członków trzepie kasę, a reszta jest od roboty... Razz Razz !!
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106926 (odpowiedź na #106888) ] wto, 10 wrzesień 2013 10:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
A macie te swoje grupy :

TREŚĆ: INTER-TRADE KUPI WSZYSTKIE ODMIANY JABŁKA CZERWONEGO NA SORTOWNIE W SKRZYNIACH I SKRZYNKACH PLASTIKOWYCH. 0,80zł + VAT - KOSZTY SORTOWANIA 0,07zł (48) 664-40-06
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106927 (odpowiedź na #106888) ] wto, 10 wrzesień 2013 11:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
KORTEZO napisał(a) dnia wto, 10 wrzesień 2013 10:12

A macie te swoje grupy :

TREŚĆ: INTER-TRADE KUPI WSZYSTKIE ODMIANY JABŁKA CZERWONEGO NA SORTOWNIE W SKRZYNIACH I SKRZYNKACH PLASTIKOWYCH. 0,80zł + VAT - KOSZTY SORTOWANIA 0,07zł (48) 664-40-06

Idea GP jest taka aby to członkowie grupy nie mieli problemu ze zbytem po możliwie najwyższych cenach.Kupując gdzieś z zewnątrz z jakiej racji mają być dobrymi wujkami płacąc więcej niż klasyczne firmy handlowe? Płacą tyle samo, ba... czasem nawet i mniiej jak widać na załączonym obrazku...Chyba zaczynamy mylić GP z instytucjami charytatywnymi.Chcesz handlować drożej łatwiej i przyjemniej to wpłać ileś tam $$$ i czerp profity . Choć z tym czerpaniem profitów to też różnie bywa w różnych grupach ,czasem bywa też i tak że przez parę ładnych lat ludzie plują sobie w twarz że weszli w ten układ...Dużym plusem jest to że wstępując do grupy masz zapewnione nowoczesne zaplecze przechowalnicze ,troszkę lepszą cenę i w trudnych latach możliwość zbytu.Odnośnie stawki za przechowanie myślę że są też różne, w jednych jest to bardziej opłacalne a w innych mniej.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106937 (odpowiedź na #106888) ] wto, 10 wrzesień 2013 18:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gardner jest aktualnie niedostępny gardner
Zaawansowany
Przecież nikt nikomu nie zabraniał wpisywać się do grup lub "pseudogrup" wcześniej gdy faktycznie można było dużo skorzystać to po co teraz płacz że sąsaid ma wiecej niż ja. Ktoś podjął ryzyko i albo stracił albo zyskał na tym życie... Rolling Eyes
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106943 (odpowiedź na #106937) ] wto, 10 wrzesień 2013 20:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fenix jest aktualnie niedostępny fenix
Nowy
gardner napisał(a) dnia wto, 10 wrzesień 2013 06:57

Przecież nikt nikomu nie zabraniał wpisywać się do grup lub "pseudogrup" wcześniej gdy faktycznie można było dużo skorzystać to po co teraz płacz że sąsaid ma wiecej niż ja. Ktoś podjął ryzyko i albo stracił albo zyskał na tym życie... Rolling Eyes

gardner krócej i trafniej niemożna tego ująć . Pozdrawiam Smile
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106959 (odpowiedź na #106943) ] wto, 10 wrzesień 2013 21:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jonathan jest aktualnie niedostępny Jonathan
Początkujący
proponuję niektórym "mądrym" aby nie peplali tyle bo to wszystko nie jest ani proste ani łatwe. Jeśli niektórym się wydawało że za przysłowiowe grosze zostaną członkiem grupy i do nich świat należy to są głupi. A potem żale i pretensje bo każdy by chciał nachapać się za 1/4 wartości bez żadnych konsekwencji.

[Uaktualnione dnia: wto, 10 wrzesień 2013 21:51]

Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106964 (odpowiedź na #106888) ] wto, 10 wrzesień 2013 22:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Nikt tu nie płacze że sąsiad ma więcej, bo ci bez grupy, są tacy co nieźle się mają.Mówili kiedyś w agrobiznesie o drastycznym opcięciu funduszy dla grup. A ROJA kolos z Regnowa musi rocznie zapłacić 600 tys. samego podatku od nieruchomości.Przecież to jest tylko jedno ze zobowiązań.Ponosząc koszty nie sposób się odłączyć bez konsekwencji.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106971 (odpowiedź na #106937) ] śro, 11 wrzesień 2013 06:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
gardner napisał(a) dnia wto, 10 wrzesień 2013 06:57

A mój sąsiad nie ma wcale więcej, być może tylko spory debet w banku, a jak to się potoczy to się zobaczy w życiu Razz...Niektórzy już mieli kontrole, sortownie przed powstaniem GP, pokoleniowe gospodarstwa wypracowały to bez gigantycznego zadłuzenia...
Tak się składa ze państwo w mediach popiera grupy, ponieważ pieniążki z podatków płyną do kasy...Grupy zatrudniają też pracowników zarejestrowanych z nich tez ciągnie podatki...Mi się to jedno, nie podoba w grupach, to że przepłacają na każdym kroku, niby dotacje unijne i w ogóle, ale inwestycja w budynki to już kwestia milionowa, a jeśli jesteś zapisany do grypy twoje zadłużenie wzrasta w raz nowymi inwestycjami grupy...I tak się zastanawiam czy przy obecnych rosnących kosztach produkcji owoców i warzyw, a stałych cenach sprzedaży, jaka ma przyszłość to ciągłe zadłużanie się...???
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106973 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 07:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
Przecież o to chodziło aby Polacy wybudowali piekne budynki, załatwili wszystkie pozwolenia , infrastukture, itd.. Oczywiscie wszystko to za pożyczone z dotacja państwa. A Niemcy, Holendrzy teraz tylko czekaja na bankructwa tych grup. Wrecz sie dopytuja czy już upadaja , bo majac odpowiedni kapitał przejma za 30% wartosci i 20% łapówki gotowe piekne budynki. Dokładnie tak jak było z przetwórniami, fabrykami i zreszta cała Polska. Syndyk sprzeda majatek takiej grupy a reszta długów zostanie na członkach i z nich banki beda łatwo sobie odbierali.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106976 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 08:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
robbert jest aktualnie niedostępny robbert
Zaawansowany
No właśnie - grupy producenckie dla najbogatszych i najcwańszych, którzy mają duży lub bardzo duży udział. Z tego co wiem, co mi ojciec mówił, bo ja niestety nie pamiętam, to lepsze profity dla przeciętnego sadownika były za komuny gdy istniały spółdzielnie ogrodnicze. A to wszystko to tylko powierzchownie tak wygląda ładnie. Nie będę mówił gdzie i przy której grupie producenckiej ale zdarzały się przypadki i w trym i w zeszłym roku gdzie ludzie tak zostali wyrolowani gdzie sami stwierdzili że napewno lepiej by wyszli na tym jakby do takiej grupy nie wstępowali i nie mieli nic z tym tworem do czynienia. Grupa producencka? Banda i granda kolesi którzy chcą się nachłapać a reszcie która ma nie wielkie udziały to resztki.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106979 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 11:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadnik1 jest aktualnie niedostępny sadnik1
Początkujący
Widać że najwięcej do powiedzenia o GP mają te osoby które się nie zapisały. Nie wiem więc czy te nieprzychylne opinie to nie zwykła zazdrość. Sami najpierw piszecie że pierwsi zapisani członkowie zarabiają sporo na udziałach że się nachapali sprzętu za 1/4 wartości netto. Czy to nie są wymierne korzyści?. Piszecie o zadłużeniu GP ale przy gigantycznych obrotach tych podmiotów to te kredyty to jest pikuś. Zresztą banki nie dadzą kredytu gdy nie ma dobrze zaplanowanego biznesplanu, który jasno pokazuje możliwość spłaty danego zadłużenia. Nawet gdyby GP nie była w stanie spłacić zobowiązań to niczym nie grozi to członkom gdyż jest to zadłużenie spółki a nie członków. Tak więc na pokrycie kosztów liczy się majątek grupy a nie prywatne aktywa członków. Poza tym jak łatwo wyliczyć skoro GP wydaje na sprzęt i budynki 1/4 wartości netto to w razie wsypy majątek GP jest ni mniej ni więcej ale 4 razy więcej warty niż kredyt wzięty na jego zakup. Jestem szczęśliwym członkiem grupy. Nigdy nie byłbym w stanie tak doinwestować swojego gospodarstwa jak zrobiłem to dzięki grupie. Owszem teraz skończyły się gigantyczne środki dla GP. Ale to nie ma znaczenia. Kredyty pospłacane a majątek pozostał. I wreszcie sadownicy mają coś swojego i nie muszą patrzeć z zazdrością na chłodnie i przetwórnie zachodnich koncernów, które traktują sadowników jak... no wiecie sami Rolling Eyes
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106980 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 11:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
,,sadnik1" popieram kolego twoje słowa. stanie w miejscu w tej branży gospodarki to niechybnie uwstecznianie się w rozwoju gospodarstwa. Była szansa trzeba było korzystać z zakupów. Nikt nie wie co będzie za 5,10 lat. Tak samo jest z sadzeniem sadów, nikt nie wie czy przypadkiem tej zimy nie przyjdzie mróz -50stopni... a inwestycja poczyniona, kasa wydana.
Ja GP traktuję jak pewnego rodzaju inwestycję, udziały, zakup maszyn za 1/4 wartości, możliwość sprzedaży towaru bez potrzeby proszenia się o kartony i TIR-a, nikt nikogo nie zmuszał do wstąpienia i nikt nikogo nie trzyma tam na siłę.
Zakładając własną działalność gospodarczą też ponosi się jakieś ryzyko.

[Uaktualnione dnia: śro, 11 wrzesień 2013 11:45]

Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #106985 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 12:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Nikt nikomu nie zazdrości, a przynajmniej ja Smile ...Moje gospodarstwo sadownicze posiada nowoczesne maszyny jak i zaplecze przechowalnicze, nie odbiega od tego będących w grupach...A prawda jest taka że można korzystać z dotacji unijnych nie będąc w grupie...Każdy człowiek jest inny, ma swój rozum, posiada swoje racje...Jak mówiłem wcześniej niepokoi mnie jedynie to, że grupy przepłacają, jedynie o to chodzi...Skrzynio-paleta 80zł firmowa 400zł...Chłodnia z kontrolowaną atmosferą około 200ton niech będzie 150tys zł a firmowa to już nawet piec razy więcej...
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107014 (odpowiedź na #106985) ] śro, 11 wrzesień 2013 21:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zlosliwiec jest aktualnie niedostępny zlosliwiec
Zaawansowany
Smile Sam sobie odpowiedz czemu zawyżaja faktury Smile od jakiej sumy otrzymuja zwrot 75 % Smile
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107023 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 22:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prezio jest aktualnie niedostępny prezio
Początkujący
skrzynie za 550, kostka za 300 - 500 zl/m2, sortownie za kilkadziesiąt milionów. Czy to są ceny rynkowe??? Prezesi grup trzepią niewyobrażalna kasę, a szary członek to sobie może, wziąć 100 skrzyń, jabłka odstawić i popatrzeć. A co do 75% zwrotu to chyba tylko idiota w to wierzy, tak na poważnie to jest 150%. Najlepsze w tym wszystkim jest to że te pieniądze pochodzą z podatków każdego z nas i nabijają kieszenie wąskiej grupie cwaniaków. pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107026 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
Niektórzy piszą o zawyżaniu faktur w GP, a czemu nie piszą np: o PROW-ach, o przetargach i fakturach w urzędach państwowych....
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107030 (odpowiedź na #106888) ] śro, 11 wrzesień 2013 23:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
checkmate jest aktualnie niedostępny checkmate
Zaawansowany
A jaki to problem żeby samemu wyłożyć kapitał zostać prezesem i "czepać kasę"?
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107032 (odpowiedź na #107023) ] czw, 12 wrzesień 2013 00:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wiosna jest aktualnie niedostępny Wiosna
Zaawansowany
prezio napisał(a) dnia śro, 11 wrzesień 2013 10:03

skrzynie za 550, kostka za 300 - 500 zl/m2, sortownie za kilkadziesiąt milionów. Czy to są ceny rynkowe??? Prezesi grup trzepią niewyobrażalna kasę, a szary członek to sobie może, wziąć 100 skrzyń, jabłka odstawić i popatrzeć. A co do 75% zwrotu to chyba tylko idiota w to wierzy, tak na poważnie to jest 150%. Najlepsze w tym wszystkim jest to że te pieniądze pochodzą z podatków każdego z nas i nabijają kieszenie wąskiej grupie cwaniaków. pozdrawiam

Jeżeli masz takie informacje to ja nie wiem po co tu piszesz a nie siedzisz w prokuraturze i składasz doniesienie.... ale pewnie coś słyszałeś od sąsiada któremu powiedział inny sąsiad a jemu jeszcze jakiś zawistny pieniacz.....
Jeżeli tak cie zazdrość zżera to sam załóż grupę... a co nie potrafisz... nie potrafisz się nawet dogadać z 4 osobami trolu.. potrafisz tylko wypisywać pierdoły.. żałosne
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107034 (odpowiedź na #107032) ] czw, 12 wrzesień 2013 06:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jaceo jest aktualnie niedostępny jaceo
Początkujący
Okropne! Ale cóż, taka jest świadomość nas sadowników, powiem więcej, nas Polaków, których nawet w przysłowiowym "kotle piekielnym" pilnować nie trzeba, bo gdy się jeden z niego wychyli, reszta wciąga go do środka.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107038 (odpowiedź na #106888) ] czw, 12 wrzesień 2013 08:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
robbert jest aktualnie niedostępny robbert
Zaawansowany
Ja mogę tylko utwierdzać się teraz po swoim w/w wpisie że tak bywa nie wszędzie ale tak bywa. Ale szanowni forumowicze, tak jak wszędzie bywają uczciwi i bywają krętacze i cwaniaczki. Jeśli jest tutaj taki temat to wiadomo że każdy chciałby poznać trochę zarys jak jest naprawdę i konkretów, skąd nagle taki kapitał u niektórych, kto ile i z czego ma lub będzie miał, ile co kosztowało od kostki po paletę, jakie zyski, jakie przychody jakie dochody, jakie zadłużenie jakie kredyty. Wiadoma raczej sprawa że nikt tutaj raczej taką wiedzą na forum się nie podzieli ale na wszelki wypadek poczekajmy, posłuchajmy, może ktoś się znajdzie kto jest członkiem, udziałowcem na przykładzie swojej bezpośrednio nabytej wiedzy. pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107044 (odpowiedź na #106979) ] czw, 12 wrzesień 2013 09:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marki jest aktualnie niedostępny Marki
Początkujący
sadnik1 napisał(a) dnia śro, 11 wrzesień 2013 11:11

Widać że najwięcej do powiedzenia o GP mają te osoby które się nie zapisały. Nie wiem więc czy te nieprzychylne opinie to nie zwykła zazdrość. Sami najpierw piszecie że pierwsi zapisani członkowie zarabiają sporo na udziałach że się nachapali sprzętu za 1/4 wartości netto. Czy to nie są wymierne korzyści?. Piszecie o zadłużeniu GP ale przy gigantycznych obrotach tych podmiotów to te kredyty to jest pikuś. Zresztą banki nie dadzą kredytu gdy nie ma dobrze zaplanowanego biznesplanu, który jasno pokazuje możliwość spłaty danego zadłużenia. Nawet gdyby GP nie była w stanie spłacić zobowiązań to niczym nie grozi to członkom gdyż jest to zadłużenie spółki a nie członków. Tak więc na pokrycie kosztów liczy się majątek grupy a nie prywatne aktywa członków. Poza tym jak łatwo wyliczyć skoro GP wydaje na sprzęt i budynki 1/4 wartości netto to w razie wsypy majątek GP jest ni mniej ni więcej ale 4 razy więcej warty niż kredyt wzięty na jego zakup. Jestem szczęśliwym członkiem grupy. Nigdy nie byłbym w stanie tak doinwestować swojego gospodarstwa jak zrobiłem to dzięki grupie. Owszem teraz skończyły się gigantyczne środki dla GP. Ale to nie ma znaczenia. Kredyty pospłacane a majątek pozostał. I wreszcie sadownicy mają coś swojego i nie muszą patrzeć z zazdrością na chłodnie i przetwórnie zachodnich koncernów, które traktują sadowników jak... no wiecie sami Rolling Eyes

Coś jest tyle warte za ile to zostanie sprzedane. Nie ma prostego przełożenia 1:4 ; znam przypadek kobiety która biorąc kredyt na zakup domu , bank wycenił ten dom na ca 1 milion a po dwóch latach kiedy babka miała problem z terminowym regulowaniem rat, ta sama nieruchomość była już warta wg. operatu szacunkowego ca pół bańki ( na etapie postępowania egzekucyjnego taka nieruchomośc może być sprzedana w II terminie licytacji za 2/3 wartości oszacowania czyli ok. 330 tyś). Ja się cieszę , że powstały GP bo zawsze gdzieś te jabłka łatwiej sprzedać a , że są "wałki" przy tym to gdzie ich nie ma, wystarczy przyjrzeć się programowi "przywracanie potencjału ...." ale to pozostawiam sumieniom tych ludzi, którzy z tego korzystają . Mi z zadrości ani nie przybędzie, ani nie ubędzie. Sam przez chwilę byłem członkiem powstającej grupy ale po uważnych studiach jak to działa stwierdziłem , że jestem zbyt małym sadownikiem a jednocześnie w razie jakiś kłopotów finansowych grupy mój weksel też zostanie uruchomiony a nie jestem tak blisko prezesa , żebym to sobie wcześniej "odbił" Smile . Gratuluję tym którzy są członkami GP i mają pospłacane zobowiązania ; zaryzykowaliście i macie teraz dużą wartość dodaną. Życzyłbym sobie , żeby była tylko pewna konkurencja między grupami bo inaczej może być marny los będących poza GP . Polski "kapitalista" bywa często dla swoejgo gorszy od tego obcego .
Pozdrawiam
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107130 (odpowiedź na #107044) ] pią, 13 wrzesień 2013 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marco jest aktualnie niedostępny marco
Zaawansowany
dobrze ze sa grupy to i my małe robaczki cos skorzystamy Smile bo wydaje mi sie ze grupom nie starczy owocow a umowy zobowiązania są Shocked
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #107186 (odpowiedź na #106888) ] nie, 15 wrzesień 2013 12:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Grupy i ich prezesi się modlą aby takie sezony jaki był ostatnio i takie plony jabłek są co w tym roku były co rok bo w innym przypadku przy małych plonach lub jakimiś problemami w handlu z Rosją grupą grozi wręcz bankructwo. Bo niestety ale opłaty administracyjne wraz z podatkami są olbrzymie i aby na nie zarobić trzeba duuuużo handlować. Confused

[Uaktualnione dnia: nie, 15 wrzesień 2013 12:32]

Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #109168 (odpowiedź na #107186) ] czw, 24 październik 2013 16:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanosik jest aktualnie niedostępny yanosik
Początkujący
jaka jest różnica w cenie jabłka wstawiając do grupy, dla sadownika który należy i takiego który do grupy nie należy? dla tego drugiego dowiedziałem się że poniżej 1 zł, członkowie GP mają pewnie inną stawkę, skoro później cena w markecie to 3 zł
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #109217 (odpowiedź na #106888) ] czw, 24 październik 2013 20:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kacprzak jest aktualnie niedostępny kacprzak
Nowy
A jaką stawkę mają osoby sprzedające na Broniszach skoro cena w sklepiku osiedlowym to 4 zł.
Odp: Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ? [wiadomość #109220 (odpowiedź na #109217) ] czw, 24 październik 2013 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
yanosik jest aktualnie niedostępny yanosik
Początkujący
no taki pośrednik też ma sporą przebitkę, ale raczej nie odbierze towaru w tonach na raz, tak jak może grupa
Poprzedni wątek:Przystapienie do GP
Następny wątek:Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]