użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy
Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96331] nie, 07 kwiecień 2013 14:41 Przejdź do następnej wiadomości
Mechoo jest aktualnie niedostępny Mechoo
Nowy
Witam

Posiadam 10 letni sad, leszczyna, nasadzone w rozstawie 5 m . Mam zamiar zakupić rozdrabniacz gałęzi. Posiadam ciągnik o mocy 60 km.

W zeszłym roku rozdrabniałem gałęzie pożyczonym rozdrabniaczem Ditta Seria 180 jedno-wirnikowym. Pozostawiłem gałęzie do 3 cm , resztę wyciąłem przed rozdrabnianiem.Efekt był zadowalający.

Przymierzam się do zakupu rozdrabniacza i nie wiem co jest lepsze, czy ten sprawdzony przeze mnie rozdrabniacz wirnikowy, czy może do rozdrabniania gałęzi lepsze są bijakowe ( nigdy nie miałem z nimi styczności)Dodam, że chciałbym rozdrabniać trochę grubsze gałęzie powiedzmy do 5-7 cm.

Proszę o podpowiedź osoby, które użytkują te rozdrabniacze i mają rozległą wiedzą. Jakie są wady i zalety rozdrabniaczy bijakowych w porównaniu z rozdrabniaczami wirnikowymi.

pozdrawiam

ps. trawy nie mam w sadzie więc kosić nie muszę.

Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96350 (odpowiedź na #96331) ] nie, 07 kwiecień 2013 20:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Joanna111 jest aktualnie niedostępny Joanna111
Początkujący
Sprawdź ile kosztują noże do bijakowego a do zwykłego reszta na pewno się nie popsuje jak zostawisz gałęzie do 3-4 cm a różnica w cenie duża
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96355 (odpowiedź na #96350) ] nie, 07 kwiecień 2013 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kwiatsad jest aktualnie niedostępny kwiatsad
Zaawansowany
Np: Perfekt 21tyś
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96358 (odpowiedź na #96331) ] nie, 07 kwiecień 2013 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Te bijakowe pracują pionowo i noże cały czas tłuką w ziemie przez to noże szybciej się tępią cięcie jest niestaranne, są kawałki jak stopa i dłuższe.Ja nie polecam. Sad Wirnikowe są lepsze nie tępią się tak noże ładniej tną.
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96363 (odpowiedź na #96358) ] nie, 07 kwiecień 2013 21:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szczypiorek jest aktualnie niedostępny szczypiorek
Maniak
jestem1 napisał(a) dnia nie, 07 kwiecień 2013 09:10

Te bijakowe pracują pionowo i noże cały czas tłuką w ziemie przez to noże szybciej się tępią cięcie jest niestaranne, są kawałki jak stopa i dłuższe.Ja nie polecam. Sad Wirnikowe są lepsze nie tępią się tak noże ładniej tną.

Nie wiem kolego czy ty tak na serio czy to spóźniony prima aprilis, nie ma co porównywać jakości rozdrabniania kosiarki jedno wirnikowej a rozdrabniacza bijakowego to tak jakby zastanawiać się czy kosić kosą czy może odpalić kosiarkę.Po pierwsze wysokość rozdrabniacza należy ustawić tak aby nie tłukł w ziemię ja mam ustawiony około 4 cm nad ziemią i wszystko ładnie zbiera i po ziemi nie ryje ,po drugie rozdrabniacz bijakowy lepiej rozdrabnia gałęzie po przejeździe zostają tylko wióry u mnie większych kawałków jak 5 cm nie widziałem a i takich trzeba szukać więc jeśli u ciebie były kawały jak stopa to albo kupiłeś byle jaki sprzęt albo traktor masz za słaby po trzecie często gdy kosiłem kosiarką patyki miałem dwu wirnikową to badyle zostawały niektóre ostrugane z drobnych gałązek i zostawione w koleinach nieraz w całości .
Jeśli przy zakupie sprzętu sugerujesz się jakością pracy kup bijakowy jeśli ceną to weź wirnikowy jakość rozdrabniania będzie gorsza za to taniej w zakupie.Co do żywotności bijaków to myślę około 5 lat na areale 10 ha ,a jeśli byś chciał wirnikową kosić gałęzie 5-7 cm to noże góra dwa sezony

[Uaktualnione dnia: nie, 07 kwiecień 2013 21:35]

Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96365 (odpowiedź na #96358) ] nie, 07 kwiecień 2013 21:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tango jest aktualnie niedostępny tango
Nowy
Polecam bijakowy noże na parę sezonów w wirnikowy co sezon wymiana .Porównać można jak mercedesa do poloneza.
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96366 (odpowiedź na #96331) ] nie, 07 kwiecień 2013 21:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
A jakiej firmy polecacie jako sprawdzona i jaka szerokosc najlepiej spisuje sie w sadzie jabłoniowym z rozsawem 3,5-4m
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96367 (odpowiedź na #96366) ] nie, 07 kwiecień 2013 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tango jest aktualnie niedostępny tango
Nowy
VOTEX lub PERFECT szer 180 cm.
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96370 (odpowiedź na #96331) ] nie, 07 kwiecień 2013 22:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
decosta jest aktualnie niedostępny decosta
Zaawansowany
Dla mnie też nie ma co porównywać, jakoś koszenia bijakowej jest dużo lepsza i jeżeli do trawy nie potrzebna ,to jeszcze tym bardziej .Jest jeszcze jedna ważna przewaga kosiarki bijakowej ,że podczas koszenia gałęzi nie rozrzuca na boki małych ostrych kawałków w przeciwieństwie do wirnikowej ,co w przypadku jak masz cienkie węże do nawodnienia ,to mogą być gdzie nie gdzie uszkodzone .

[Uaktualnione dnia: nie, 07 kwiecień 2013 22:07]

Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96375 (odpowiedź na #96331) ] nie, 07 kwiecień 2013 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
Czyli coś takiego bedzie OK ?
http://otomoto.pl/sadowniczy-rozdrabniacz-bijakowy-perfect-b g-2-150-A40124.html
W opisie jest że można zapiać na przód a jak to jest realizowane jak nie widać żeby wałek mozna było zapiać z dwóch stron?
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96376 (odpowiedź na #96375) ] nie, 07 kwiecień 2013 23:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
waldus napisał(a) dnia nie, 07 kwiecień 2013 10:57

Czyli coś takiego bedzie OK ?
http://otomoto.pl/sadowniczy-rozdrabniacz-bijakowy-perfect-b g-2-150-A40124.html
W opisie jest że można zapiać na przód a jak to jest realizowane jak nie widać żeby wałek mozna było zapiać z dwóch stron?

Ten Perfect z allegro jest za wąski ma 150 cm dlatego taka cena, szukaj 180cm lub 200cm, oczywiście by zamontować go na przedni tuz musi mieć przekładnie przelotową a ta z allegro jej nie ma Smile
Myslałeś o Dragonie?
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96380 (odpowiedź na #96367) ] nie, 07 kwiecień 2013 23:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zarpion jest aktualnie niedostępny zarpion
Zaawansowany
Przy wyborze konkretnego modelu sugerowałbym się masą rozdrabniacza /ale bez infrastruktury nabudowanej na nim - typu przesuw czy rama pod przedni TUZ/ i ilością bijaków ,dobrze jak z tyłu są regulowane przeciw noże ,warto też zajrzeć do opisu konkretnego modelu przed zakupem gdyż pojawia się tam informacja o mocy maksymalnej jaką może posiadać traktor to napędzający ,np u mnie KUHN VK155 - dopuszczalna moc ciągnika 55Km ,przy przesuwie bocznym i jednostronnym wygarniaczu starcza 1,5m szerokości roboczej /ciągnik 1,2 m szerokości/.Przy szerszych ciągnikach pewnie też starczy tyle tylko wygarniacz trzeba tak skonfigurować aby grabił "pod traktor" ,u mnie w rozstawach poniżej 4m niestety "wali pod koło".Bijaki tylko z firm "od orania ziemi" i nie ma problemu z żywotnością.
U mnie ponad 50 KM dostępne z blisko 3 litrowego silnika to czasami mało w zestawie przywołanym wyżej /wysokość robocza 0 cm , "sporo" gałęzi i przeciwnoże zabierające to co da się jeszcze złapać/
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96507 (odpowiedź na #96380) ] śro, 10 kwiecień 2013 13:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dexter jest aktualnie niedostępny Dexter
Nowy
Zgadza się, masa rozdrabniająca jest ważna.

Pielęgnacja wózków widłowych - porady:
http://wozkiclark.pl/category/porady/
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #96790 (odpowiedź na #96507) ] pon, 15 kwiecień 2013 21:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tracair jest aktualnie niedostępny tracair
Początkujący
włoski bijak Rinieri jest bardzo dobrej jakości. Maja dużo różnych modeli m.in. TRV do 6 cm gałęzie rozdrabnia i mozna go montować na przód i tył ciągnika http://otomoto.pl/kosiarka-bijakowa-rozdrabniacz-rinieri-trv -165-perfect-seppi-A279123.html
Odp: Rozdrabniacz bijakowy czy wirnikowy [wiadomość #108872 (odpowiedź na #96331) ] sob, 19 październik 2013 18:17 Przejdź do poprzedniej wiadomości
edeede jest aktualnie niedostępny edeede
Zaawansowany
jak juz bijakowa to konkretnej firmy seppi m jest nie do zdarcia albo mi sie taka akurat trafiła

Powisle lubelskie
Poprzedni wątek:Rokosad - kosiarka
Następny wątek:jaka kosiarko rozdrabniacz polecacie do ciągnika wladimir T25
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]