użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Herbicydy » Panida - Stomp - herbicydy - opinie
Panida - Stomp - herbicydy - opinie [wiadomość #54161] sob, 19 marzec 2011 11:59 Przejdź do następnej wiadomości
radosny1981 jest aktualnie niedostępny radosny1981
Nowy
Mam pytanie czy ktos stosowal panide lub stomp w porzeczkach i malinach jak tak to jak to sie sprawdza i jakie dawki.

[Uaktualnione dnia: sob, 19 marzec 2011 23:11] przez Moderatora

Odp: PANIDA LUB STOMP [wiadomość #54183 (odpowiedź na #54161) ] sob, 19 marzec 2011 17:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Sprawdza się dobrze, ale w młodych nasadzeniach, to znaczy gdy gleba jest wolna od starego zachwaszczenia, uschniętych liści. Możliwe jest wtedy równomierne pokrycie gleby środkiem i możemy się spodziewać na tyle dobrego działania środka na ile pozwala jego spektrum - wiadomo, że nie na wszystkie chwasty zwalczy. Ja stosowałem dawkę 3,5-4l/ha. Najlepszym terminem była jesień, ale teraz też jak najszybciej można zastosować. Niestety na skiełkowane chwasty prawdopodobnie nie podziała, lub w niewielkim stopniu.
Odp: PANIDA LUB STOMP [wiadomość #54184 (odpowiedź na #54161) ] sob, 19 marzec 2011 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
radosny1981 jest aktualnie niedostępny radosny1981
Nowy
A na wiosne jak juz pączki na porzeczce sie pojawiaja to nie uszkodzi? Na maliny taka sama dawka? do tej pory robiłem azotopem a teraz nie ma bardzo czym moze cos doradzisz kamczat?

[Uaktualnione dnia: sob, 19 marzec 2011 18:01]

Odp: PANIDA LUB STOMP [wiadomość #54192 (odpowiedź na #54184) ] sob, 19 marzec 2011 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Dawkę stosowałem taką samą, opryskiwałem jesienią z góry po krzewach, uszkodzeń żadnych. Maliny jak najbardziej możesz opryskać belką polową, porzeczki - dla pewności lepiej użyć belki herbicydowej. Jeśli co któryś krzew dostanie niewielką dawkę herbicydu, na pewno tragedii nie będzie. Sztobry dobrze tolerują Panidę, więc myślę, że zakorzeniona sadzonka będzie bardziej wytrzymała.
Odp: Panida - Stomp - herbicydy - opinie [wiadomość #54388 (odpowiedź na #54161) ] wto, 22 marzec 2011 19:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PomidorGalazka jest aktualnie niedostępny PomidorGalazka
Początkujący
A czy jeszcze jest dobry czas na zastosowanie Stomp'u w malinach i truskawce?
Z tego co czytam na obydwie rośliny mozna go stosować bez problemu jednak w charakterystyce środka jest adnotacja: "Stomp 330 EC zastosowany po rozpoczęciu wegetacji w wyższych temperaturach
może powodować uszkodzenia roślin."

Trudno jest mi określić czy już sie rozpoczęła wegetacja.
Odp: Panida - Stomp - herbicydy - opinie [wiadomość #108364 (odpowiedź na #54161) ] pon, 07 październik 2013 21:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
olsza159 jest aktualnie niedostępny olsza159
Nowy
Czy stomp mogę zastosować w porzeczce na glebę lekką, piaszczystą?
Poprzedni wątek:Skuteczny srodek na wierzbownice
Następny wątek:Zamiennik Azotopu 50 WP
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]