użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Borówka wysoka » Nawożenie dolistne borówki wysokiej
Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #106149] sob, 24 sierpień 2013 13:11 Przejdź do następnej wiadomości
SpaJder jest aktualnie niedostępny SpaJder
Początkujący
Czy stosujecie jakieś nawozy dolistne na borówkę? jeśli tak to jakiej firmy? Czy stosujecie środek poprawiający przyczepność oprysku?

Posypowo stosuję siarczan amonu i polimag S. Potrzebuję jednak uzupełnić pierwiastki, które mam poniżej zaleceń tj. B, Cu, Fe. Trudno znaleźć odpowiedni nawóz posypowy, który zawierałby wystarczającą ilość mikroelementów, dlatego braki chcę uzupełnić opryskiem dolistnym.

Czytałem, że borówka słabo reaguje na oprysk dolistny jednak chcę spróbować uzupełnić brakujące mikroelementy. Szukam odpowiednich nawozów dolistnych.

[Uaktualnione dnia: sob, 24 sierpień 2013 14:05] przez Moderatora

Odp: Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #106188 (odpowiedź na #106149) ] nie, 25 sierpień 2013 03:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pankracy jest aktualnie niedostępny pankracy
Początkujący
stosuje, wedlug zalecen i w oparciu o analize gleby. Dolistnie mozna stosowac w polaczeniu z posypowym z yary, jest caly program do nawozenia. Podobne oferty ma tez duzo tanszy Florovit i chyba nawozy z Intermagu, o obydwu slyszalem bardzo pozytywne opinie. Jest tez jakas wloska firma, ale nie spotkalem ich nawozow w sklepie, w ktorym sie zaopatruje w srodki. Odrobina mocznika dla lepszej przyczepnosci, tak mi polecono. Na pewno sens ma dlugotrwale kompleksowe nawozenie dolistne polaczone z posypowym, jesli nie stosujesz fertygacji.
Odp: Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #106219 (odpowiedź na #106188) ] nie, 25 sierpień 2013 14:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SpaJder jest aktualnie niedostępny SpaJder
Początkujący
Dziękuję za odpowiedź.

Przejrzałem ofertę Yara, Intermag i Arkop i chyba się zdecyduję na cynko-bor z Intermagu. Wychodzi najtaniej.

Nie do końca jestem przekonany do dolistnego nawożenia borówki, przeczytałem, że ze względu na woskowy nalot borówka słabo pobiera składniki odżywcze przez liście, ale spróbuję.

Odp: Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #107295 (odpowiedź na #106219) ] wto, 17 wrzesień 2013 08:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kiwonic jest aktualnie niedostępny kiwonic
Początkujący
Jakie powinno być stężenie mocznika do dolistnego zabiegu mocznikiem na jesień? czy stosować można mocznik łącznie z borem i cynkiem?
Odp: Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #107315 (odpowiedź na #106149) ] wto, 17 wrzesień 2013 16:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
na co ten mocznik ? na parcha jabloni ?
Odp: Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #107372 (odpowiedź na #107315) ] śro, 18 wrzesień 2013 00:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kiwonic jest aktualnie niedostępny kiwonic
Początkujący
Mocznik jest skuteczny do walki z grzybami. Spotkałem wiele zaleceń o stosowaniu na borówkę, ale nigdzie nie piszą o stężeniu. Czy 0,5% wystarczy?

[Uaktualnione dnia: śro, 18 wrzesień 2013 00:13]

Odp: Nawożenie dolistne borówki wysokiej [wiadomość #107392 (odpowiedź na #106149) ] śro, 18 wrzesień 2013 12:51 Przejdź do poprzedniej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
owszem skuteczny na parcha jabłoni, jakie grzyby chcesz zwalczać mocznikim w borowce ? jedyny efekt jaki może wywalać mocznik to otawrte zarodnie grzybow z rodzaju monilinia a które sa na powierzchni ziemi wiec raczej tam nalezalo by pryskac, tyle ze jak podaje literatura skuteczność tego zabiegu jest mala i pora raczej nie odpowiednia
Poprzedni wątek:Nowe odmiany Draper AUrora Liberty
Następny wątek:osłona od wiatru na plantacji
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]