użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Borówka wysoka » Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki
Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #97438] pon, 29 kwiecień 2013 10:21 Przejdź do następnej wiadomości
karoladz jest aktualnie niedostępny karoladz
Nowy
Witam
Jestem na etapie przygotowywania pola pod uprawę borówki. Czy możecie mi powiedzieć jaką siarkę najlepiej sypać na pole, żeby zmienić pH gleby? Granulowaną czy mieloną?
Będę wdzięczna za podpowiedzi i sprawdzone pomysły
K.
Odp: Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #97480 (odpowiedź na #97438) ] pon, 29 kwiecień 2013 21:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
najlepiej żadna, posadz na tym stanowisku cos co będzie mu odpowiadalo. siarkowanie zawsze daje zle rezultaty. poza tym z jakiego odczyny wychodzisz ? i jaki masz tam kompleks ?
Odp: Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #97485 (odpowiedź na #97480) ] pon, 29 kwiecień 2013 21:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
to jakie mam pH i ile rzucić siarki to wiem, bardziej zależało mi na dowiedzeniu się w jakiej formie ją wysiać.
co rozumiesz pod pojęciem "złe rezultaty "?
Odp: Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #97510 (odpowiedź na #97485) ] wto, 30 kwiecień 2013 09:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldemar45 jest aktualnie niedostępny waldemar45
Początkujący
granulowana póżniej się rozkłada mielona wcześniej
Odp: Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #97547 (odpowiedź na #97438) ] wto, 30 kwiecień 2013 21:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
A chociazby toksycznosc manganowa przy duzych dawkach. Lekkie kompleksy w polskich warunkach i oczywiscie umiarkowanie wapnowane nie wymagaja siarkowania w szczegolnosci ze do podloza stosuje sie zazwyczaj dodatek subs organicznej. Uprawa ba zwiezlych kompleksach poza tymi tonami siarki wymaga prowadzenia uprawy na zagonach co wykazano w licznych doswiadczeniacy.
Odp: Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #97553 (odpowiedź na #97510) ] wto, 30 kwiecień 2013 22:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
waldemar45 napisał(a) dnia wto, 30 kwiecień 2013 09:51

granulowana póżniej się rozkłada mielona wcześniej

właśnie tak myślałam Smile
Odp: Jaką siarkę na pole przed posadzeniem borówki [wiadomość #107336 (odpowiedź na #97438) ] wto, 17 wrzesień 2013 19:07 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jasiek77 jest aktualnie niedostępny jasiek77
Nowy
Pewna firma produkuje nawóz ,który nazywa się Vigor S 90.Zawiera on 90 % siarki plus wypełniacz.Jeżeli koniecznie chcesz zakwaszać w ten sposób, to radzę zastosować ten środek.Aby nie uszkodzić korzeni nowo posadzonych sadzonek,powinno wysiać się go przynajmniej pół roku przed sadzeniem,a najlepiej rok.
Poprzedni wątek:podsypywanie torfem i trocinami
Następny wątek:Nowe odmiany Draper AUrora Liberty
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]