użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » malina - Laszka - wszystko o tej odmianie
icon1.gif  malina - Laszka - wszystko o tej odmianie [wiadomość #30898] sob, 08 sierpień 2009 13:45 Przejdź do następnej wiadomości
rolnik jest aktualnie niedostępny rolnik
Początkujący
proszę o poradę mam zamiar posadzić malinę laszke czy ktoś już zbierał z niej plon jakie ona ma owoce czy ciemnieją po zerwaniu chcialabym wiedzieć wszystko na temat tej malinki

[Uaktualnione dnia: śro, 05 marzec 2014 21:12] przez Moderatora

Odp: malina - Laszka - wszystko o tej odmianie [wiadomość #30900 (odpowiedź na #30898) ] sob, 08 sierpień 2009 16:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ewak967 jest aktualnie niedostępny ewak967
Nowy
Po pierwsze trzeba mieć licencję.Po drugie wymaga większej ochrony chemicznej.Malina gruba ,dobrze znosi transpoet,nic nigdzie nie ciemnieje,plon przyzwoity.Wtym roku w naszej okolicy niestety widoczne były skutki zimy.
Odp: malina - Laszka - wszystko o tej odmianie [wiadomość #30923 (odpowiedź na #30898) ] nie, 09 sierpień 2009 17:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Po pierwsze trzeba mieć licencję

na co takiego trzeba miec tą licencję?
malina laszka [wiadomość #42657 (odpowiedź na #30898) ] czw, 08 lipiec 2010 12:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam, co sądzicie o tej malinie, czy warto ją posadzić? Proszę o wszystkie porady. Może jest jakaś odmiana lepsza od Laszki? Chodzi mi o to, żeby była duża i nie ciemniała po zerwaniu.

[Uaktualnione dnia: pią, 09 lipiec 2010 11:09] przez Moderatora

Odp: malina - Laszka - wszystko o tej odmianie [wiadomość #52791 (odpowiedź na #30923) ] nie, 20 luty 2011 14:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
LEONL jest aktualnie niedostępny LEONL
Zaawansowany
Licencję to trzeba mieć na rozmnażanie tej odmiany, dlatego dobrze jest kupić sadzonki na fakturę w poważnej szkółce bo o ile wiem autor tej odmiany potrafi się upomnieć o swoje. Odmiana jest tak charakterystyczna że każdy rozpozna ją z daleka dlatego zasłanianie się niewiedzą nie wiele tu pomoże a kary są bolesne. Jesteśmy w UE i obowiązuje nas unijne prawo szanujące prawa autora odmiany. Laszkę kupiłem w Brzeznej, czy jest aż tak rewelacyjna? Moim zdaniem plonem nie imponuje ale jest naprawdę duża i handlowa o przeciętnym smaku.
malina laszka [wiadomość #78327 (odpowiedź na #30898) ] wto, 22 maj 2012 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
witam co sadzicie o tej malinie chodzi mi jaki jest jej owoc bo w opisach jest ze owoce ma duze jasne prosze o opinie
malina laszka [wiadomość #78557 (odpowiedź na #30898) ] sob, 26 maj 2012 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
witam kiedy spodziewacie sie piewsze owoce laszki bo chyba ona jest najwczesniejasza
Odp: Malina - Laszka - wszystko o tej odmianie [wiadomość #78569 (odpowiedź na #30898) ] sob, 26 maj 2012 23:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mariomar jest aktualnie niedostępny mariomar
Początkujący
kolego rolnik laszka ma owoce podłużne o średnim {moim zdaniem] wybarwieniu troszkę ciemniejsza od glen ample ale smaczniejsza od glena jej wadą jest omszenie owocu a pewnie wiesz ze w deserowej wazniejszy jest wygląd niż smak
Odp: Malina - Laszka - wszystko o tej odmianie [wiadomość #106444 (odpowiedź na #78569) ] pią, 30 sierpień 2013 07:03 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Maliniarz2012 jest aktualnie niedostępny Maliniarz2012
Zaawansowany
Witam,

Wczoraj na malinie Laszka posadzonej w ubiegłym roku jesienią zaobserwowałem, że na pędach tegorocznych pękają najniżej położone pąki, które powinny się rozwijać wiosną przyszłego roku. Czy u Was też coś takiego występuję, czy to normalne?
Poprzedni wątek:malina - Oktavia - wszystko o tej odmianie
Następny wątek:malina - Benefis - wszystko o tej odmianie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]