użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Malina » susza w malinie
susza w malinie [wiadomość #105939] pon, 19 sierpień 2013 17:34 Przejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
Witam,

Jak wiadomo panuje susza, przynajmniej na poludniu lubelskiego. Posadzilem rok temu mloda maline letnia i doskwiera jej susza. Nie bylo deszczu juz z 3 tygodnie. I chcialbym ja podlac. Mam nawet zbiornik 1000l i sprzet do tego tyle ze nie wiem czy nie zaszkodzi jej woda. Bylaby to zwykla pitna woda z kranu. Nigdy wczesniej tego nie robilem. Boje sie zeby jej nie zaszkodzilo. Poradzi ktos? Lac pod korzen czy troche obok? pozdrawiam
Odp: susza w malinie [wiadomość #105942 (odpowiedź na #105939) ] pon, 19 sierpień 2013 20:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Myślę że dobrym testem na przydatność tej wody byłoby sprawdzenie, czy podlewane nią kwiatki na oknie, żyją... Bo niebezpieczeństwo mogło by chyba grozić, gdyby ta woda była chlorowana... A może warto jeszcze dzień, dwa poczekać... We Wrocławiu mżawka a i na jutro przewidziane są jakieś opady, to może to dotrze i pod Lublin... A susza jest rzeczywiście okropna, ziemia spękana i tam gdzie trawa albo trochę chwastów, szpadel wbić ciężko a na glinie jest to prawie niemożliwe...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: pon, 19 sierpień 2013 20:26]

Odp: susza w malinie [wiadomość #105946 (odpowiedź na #105939) ] pon, 19 sierpień 2013 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
konradxxx8 jest aktualnie niedostępny konradxxx8
Nowy
Witam. Ja podlewam polke woda z kranu i moge powiedziec że po dlugim podlewaniu wpłukuje ona wszystko i trzeba maliny dożywiac jakimis odżywkami.
Odp: susza w malinie [wiadomość #105947 (odpowiedź na #105942) ] pon, 19 sierpień 2013 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Trzy tygodnie bez deszczu?- to macie super warunki. U mnie południe mazowieckiego ostatni raz zmokłem chyba na końcówce truskawek. Maliny tylko na II klasie miejscami wytrzymują, a aronia zaschła razem z krzewami na słabszych glebach. Co do podlewania to zasada jest taka - jak raz zaczniesz to musisz kontynuować do pierwszych obfitych opadów, inaczej malinę dobijesz. Zniszczysz ją również jeśli podlejesz bardzo zimną wodą. Staraj się nie polewać liści, a podlewanie zawsze wieczorem.
Odp: susza w malinie [wiadomość #105948 (odpowiedź na #105942) ] pon, 19 sierpień 2013 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maliniarz2012 jest aktualnie niedostępny Maliniarz2012
Zaawansowany
U mnie też susza. Dwa razy nawadniałem Laszkę posadzoną ubiegłej jesieni. Tylko ja brałem wodę z rzeki. Na rząd malin długości ok 110 m przez linię kropkującą poszło ok 1 000 litrów. Po tym podlewaniu na głębokość ok 12-13 cm mogłem bez żadnego problemu wbić patyk. Z wodą z kranu też miałbym obawy, ponieważ zawiera chlor, na który malina chyba jest wrażliwa. Może taka woda musiała być się odstać kilka dni.
Odp: susza w malinie [wiadomość #105952 (odpowiedź na #105948) ] pon, 19 sierpień 2013 21:02 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
A na wątpliwości jak lać i gdzie lać / chodzi o wodę ... Laughing /, odpowiem tak : Już bardzo dawno temu zostało zbadane, że aby nawodnić roślinę sadowniczą / to i malinę pewnie też / wystarczy aby 30 procent systemu korzeniowego miało dostęp do wilgoci... Stąd idea nawadniania kropelkowego...Pozdrawiam !
Poprzedni wątek:skracanie pedow malin letnich
Następny wątek:Ściółkowanie malin
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]