użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Który rynek hurtowy ?
Który rynek hurtowy ? [wiadomość #7457] nie, 12 sierpień 2007 13:34 Przejdź do następnej wiadomości
arkady jest aktualnie niedostępny arkady
Wiadomości: 12
Dołączył(a): lipiec 2007
Nowy
proszę o wypowiedzi na temat sytuacji i cen owoców krajowych na rynku Bronisze .
Odp: sytuacja na Broniszach [wiadomość #7462 (odpowiedź na #7457) ] nie, 12 sierpień 2007 19:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Wiadomości: 6930
Dołączył(a): listopad 2006
Maniak
http://www.bronisze.com.pl/modules.php?name=Prices
Odp: sytuacja na Broniszach [wiadomość #7470 (odpowiedź na #7457) ] nie, 12 sierpień 2007 22:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Wiadomości: 908
Dołączył(a): luty 2007
Maniak
Cześć.
Wydaje mi się,że pytającemu nie chodzi tylko o ceny,tylko trudno odpowiadać na tak ogólnie sformółowane pytanie-to co jesteś handlarzem i masz wszystkie owoce?
A druga rzecz wiarygodność cen podawanych na stronach internetowych z Bronisz jest mówiąc delikatnie często mocno dyskusyjna.Często po powrocie z giełdy sprawdzam ceny rzeczywiste jakie były danego dnia z tym co podają w internecie i niestety ,zbyt często dane internetowe mijają się z prawdą.
Który rynek hurtowy? [wiadomość #10284 (odpowiedź na #7457) ] sob, 01 grudzień 2007 21:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tadek217 jest aktualnie niedostępny tadek217
Wiadomości: 0
Dołączył(a): sierpień 2007
Nowy
Witam Smile
Który rynek hurtowy wybrać. Łódź czy Bronisze? Informacje jakie chciałbym uzyskać to:
-różnice cen (wiem że są strony z cenami ale przy okazji sprawdzę ich wiarygodność Cool)
-ilość jak można sprzedać w 1 dobę
-dzień w który jest największa sprzedaż ( mi by pasowała niedziela)
pozdrawiam Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 01 grudzień 2007 22:12]

Odp: Który rynek hurtowy? [wiadomość #10285 (odpowiedź na #10284) ] sob, 01 grudzień 2007 23:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witia jest aktualnie niedostępny witia
Wiadomości: 171
Dołączył(a): grudzień 2006
Zaawansowany
Niedziela jest po to żeby odpocząc i przestrzegac 3 -go przykazania.Mało to 6 dni roboczych, nauczmy się szacunku do siebie przecież to nie kołchoz .
Pozdrawiam
Odp: Który rynek hurtowy? [wiadomość #10289 (odpowiedź na #10284) ] nie, 02 grudzień 2007 21:51 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Wiadomości: 908
Dołączył(a): luty 2007
Maniak
Cześć.
Po pierwsze Witia mnie kompletnie zaskoczyłeś,o ile twa wypowiedź to nie jest żart to...trudno mi sobie np.wyobrazic produkcję np wczesnej czereśni-Rivan,deserowej truskawki wczesnej czy prawdopodobnie też malin,bez sprzedaży w niedzielę.Prosty przykład Rivan-"czereśnia minutowa"jej optimum sprzedaży trwa ok 7 dni.Każdy dzień zwłoki to po pierwsze większy koszt(ochrona przed szpakami)i ogromne ryzyko pogodowe(w przypadku wystąpienia długotrwałych opadów możliwa utrata dużej części lub nawet całości plonu).No i jak sobie pan wyobraża jej sprzedaż-piątek wieczór jest handel słaby,można nie sprzedać większej ilości towaru;sobota -wiadomo na niedzielę prawie nikt nie kupuje.Pozostaje nam niedziela wieczór i to po niedzielnych zbiorach-niestety wymagania co do świeżości np czereśni są" nieco "wyższe niż jabłek.Dla mnie jest to sprawa prosta i oczywista.Praca w niedzielę to normalna sadownicza rzecz-oczywiście gdy jest taka konieczność.
A wracając do odpowiedzi-pytanie jest dość szerokie i po pierwsze nie ma b.wielu osób równolegle handlujących i tu i tu ,z tąd trudno jest o porównanie.Po drugie ile można sorzedać w jeden dzień-tu każda odpowiedź jest prawidłowa,bo można sprzedać i jedną skrzynkę i całego tira wszystko jest kwestią ceny i popytu.
Co do Bronisz każdy ma swoje spostrzeżenia,mogę Ci przedstawić moje.Ceny na Broniszach są trzy-detal,do 5 skrzynek(oczywiście mniej więcej),mały hurt 10-30;hurt-cały towar.A obniżki na skrzynce towaru są b.różne i zależą od ilości towaru na giełdzie,ilości klientów,gatunku owocu,dnia itp itd.Są oczywiście twardziele ,którzy mogą stać kilka dni i jeżeli mają towar przyzwoity to całość sprzedają po "cenach detalicznych".
A dni-jest b.różnie w różnych porach roku-generalnie czwartek i niedziela to "dzień hurtownika"największa sprzedaż i czasem najniższe ceny,ale nie zawsze bo gdy duże zejście to może zabraknąć i wtedy ceny idą w górę.Nie można jednak nigdy przewidzieć co będzie,wyjazd na Bronisze(po za okresami długiego wysypu danego gatunku)to loteria.I trzeba się z tym pogodzić.
I na koniec -wg moich obserwacji ceny z Bronisz w necie są mocno zawyżone.Maksymalne są dla towaru super ekstra sprzedawanego przez handlarzy giełdowych a nie przez producentów.

[Uaktualnione dnia: nie, 02 grudzień 2007 21:55]

Poprzedni wątek:Małe jest piekne... czyli o małych plantatorach i ich zyskach...
Następny wątek:Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..?
Idź do forum:
  

[ RSS (XML) ] [ ]