użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Który rynek hurtowy ?
Który rynek hurtowy ? [wiadomość #7457] nie, 12 sierpień 2007 13:34 Przejdź do następnej wiadomości
arkady jest aktualnie niedostępny arkady
Nowy
proszę o wypowiedzi na temat sytuacji i cen owoców krajowych na rynku Bronisze .
Odp: sytuacja na Broniszach [wiadomość #7462 (odpowiedź na #7457) ] nie, 12 sierpień 2007 19:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
http://www.bronisze.com.pl/modules.php?name=Prices
Odp: sytuacja na Broniszach [wiadomość #7470 (odpowiedź na #7457) ] nie, 12 sierpień 2007 22:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Cześć.
Wydaje mi się,że pytającemu nie chodzi tylko o ceny,tylko trudno odpowiadać na tak ogólnie sformółowane pytanie-to co jesteś handlarzem i masz wszystkie owoce?
A druga rzecz wiarygodność cen podawanych na stronach internetowych z Bronisz jest mówiąc delikatnie często mocno dyskusyjna.Często po powrocie z giełdy sprawdzam ceny rzeczywiste jakie były danego dnia z tym co podają w internecie i niestety ,zbyt często dane internetowe mijają się z prawdą.
Który rynek hurtowy? [wiadomość #10284 (odpowiedź na #7457) ] sob, 01 grudzień 2007 21:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tadek217 jest aktualnie niedostępny tadek217
Nowy
Witam Smile
Który rynek hurtowy wybrać. Łódź czy Bronisze? Informacje jakie chciałbym uzyskać to:
-różnice cen (wiem że są strony z cenami ale przy okazji sprawdzę ich wiarygodność Cool)
-ilość jak można sprzedać w 1 dobę
-dzień w który jest największa sprzedaż ( mi by pasowała niedziela)
pozdrawiam Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 01 grudzień 2007 22:12]

Odp: Który rynek hurtowy? [wiadomość #10285 (odpowiedź na #10284) ] sob, 01 grudzień 2007 23:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witia jest aktualnie niedostępny witia
Zaawansowany
Niedziela jest po to żeby odpocząc i przestrzegac 3 -go przykazania.Mało to 6 dni roboczych, nauczmy się szacunku do siebie przecież to nie kołchoz .
Pozdrawiam
Odp: Który rynek hurtowy? [wiadomość #10289 (odpowiedź na #10284) ] nie, 02 grudzień 2007 21:51 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Cześć.
Po pierwsze Witia mnie kompletnie zaskoczyłeś,o ile twa wypowiedź to nie jest żart to...trudno mi sobie np.wyobrazic produkcję np wczesnej czereśni-Rivan,deserowej truskawki wczesnej czy prawdopodobnie też malin,bez sprzedaży w niedzielę.Prosty przykład Rivan-"czereśnia minutowa"jej optimum sprzedaży trwa ok 7 dni.Każdy dzień zwłoki to po pierwsze większy koszt(ochrona przed szpakami)i ogromne ryzyko pogodowe(w przypadku wystąpienia długotrwałych opadów możliwa utrata dużej części lub nawet całości plonu).No i jak sobie pan wyobraża jej sprzedaż-piątek wieczór jest handel słaby,można nie sprzedać większej ilości towaru;sobota -wiadomo na niedzielę prawie nikt nie kupuje.Pozostaje nam niedziela wieczór i to po niedzielnych zbiorach-niestety wymagania co do świeżości np czereśni są" nieco "wyższe niż jabłek.Dla mnie jest to sprawa prosta i oczywista.Praca w niedzielę to normalna sadownicza rzecz-oczywiście gdy jest taka konieczność.
A wracając do odpowiedzi-pytanie jest dość szerokie i po pierwsze nie ma b.wielu osób równolegle handlujących i tu i tu ,z tąd trudno jest o porównanie.Po drugie ile można sorzedać w jeden dzień-tu każda odpowiedź jest prawidłowa,bo można sprzedać i jedną skrzynkę i całego tira wszystko jest kwestią ceny i popytu.
Co do Bronisz każdy ma swoje spostrzeżenia,mogę Ci przedstawić moje.Ceny na Broniszach są trzy-detal,do 5 skrzynek(oczywiście mniej więcej),mały hurt 10-30;hurt-cały towar.A obniżki na skrzynce towaru są b.różne i zależą od ilości towaru na giełdzie,ilości klientów,gatunku owocu,dnia itp itd.Są oczywiście twardziele ,którzy mogą stać kilka dni i jeżeli mają towar przyzwoity to całość sprzedają po "cenach detalicznych".
A dni-jest b.różnie w różnych porach roku-generalnie czwartek i niedziela to "dzień hurtownika"największa sprzedaż i czasem najniższe ceny,ale nie zawsze bo gdy duże zejście to może zabraknąć i wtedy ceny idą w górę.Nie można jednak nigdy przewidzieć co będzie,wyjazd na Bronisze(po za okresami długiego wysypu danego gatunku)to loteria.I trzeba się z tym pogodzić.
I na koniec -wg moich obserwacji ceny z Bronisz w necie są mocno zawyżone.Maksymalne są dla towaru super ekstra sprzedawanego przez handlarzy giełdowych a nie przez producentów.

[Uaktualnione dnia: nie, 02 grudzień 2007 21:55]

Poprzedni wątek:Małe jest piekne... czyli o małych plantatorach i ich zyskach...
Następny wątek:Nieuczciwy pośrednik - jak się bronić..?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]