użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Czereśnia » Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #101300 (odpowiedź na #101260) ] nie, 09 czerwiec 2013 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grzesiek1209 jest aktualnie niedostępny grzesiek1209
Początkujący
totem napisał(a) dnia nie, 09 czerwiec 2013 04:52

grzesiek1209 napisał(a) dnia pią, 07 czerwiec 2013 01:55

Ja jestem już po drugim zabiegu. Muszka znowu zaczęła się łapać. Przygotowuję się do zbioru Burlata. Oczywiście jego nie pryskałem. Jak sytuacja u Was ?

Grzesiek napisz w jakim rejonie mieszkasz. U mnie - okolice Mszczonowa, dopiero dziś dwie muchy się złapały

Sobienie Jeziory. Powiat Otwock.
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102450 (odpowiedź na #99895) ] wto, 25 czerwiec 2013 13:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kusudama jest aktualnie niedostępny Kusudama
Początkujący
Przegrałem 4 zabiegi ( calypso, mospilan, calypso, fastac ) + dursban na ziemię a robactwa w wyższych partiach drzew 80% zarobaczywienia a niżej pojedyncze sztuki ale się trafia za tydzień to pewnie i tam wyłazić będą cóż robić to już chyba z 8 rok z rzędu nie mogę sobie z nią poradzić TRAGEDIA!!!!!!!!!!!
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102456 (odpowiedź na #102450) ] wto, 25 czerwiec 2013 16:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
A w jakim momencie zrobiłes pierwszy zabieg calypso? Sprawdziłes czy srodek zniszczył np mszyce na jakims wzorcowym krzaku za miedzą?
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102497 (odpowiedź na #102456) ] śro, 26 czerwiec 2013 00:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Komunikat ukazał się w piątek a pierwszy zabieg calypso był robiony wcześniej w tym samym tygodniu w poniedziałek po komunikacie poszedł mospilan ( to był następny poniedziałek ) w czwartek dursban na ziemię tydzień po nim calypso a następnie po tygodni fastac przez ten okres to nawet jednego komara w sadzie nie było a ta małpa i tak zrobiła swoje.
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102500 (odpowiedź na #102497) ] śro, 26 czerwiec 2013 02:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Kusudama napisał(a) dnia śro, 26 czerwiec 2013 12:25

Komunikat ukazał się w piątek a pierwszy zabieg calypso był robiony wcześniej w tym samym tygodniu w poniedziałek po komunikacie poszedł mospilan ( to był następny poniedziałek ) w czwartek dursban na ziemię tydzień po nim calypso a następnie po tygodni fastac przez ten okres to nawet jednego komara w sadzie nie było a ta małpa i tak zrobiła swoje.

Po pierwsze ,albo za wysokie drzewa albo za mała ilość cieczy . Może wszystko naraz. Po drugie i najważniejsze pryskamy w określonym terminie po wylocie muchy,nie " na komunikat ". Co jest lepsze wydać 50 zł na pułapki lepowe czy mieć robaczywą czereśnie?

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102509 (odpowiedź na #102497) ] śro, 26 czerwiec 2013 11:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barrybond jest aktualnie niedostępny barrybond
Zaawansowany
Pierwszy zabieg widać był nie trafiony, bo u mnie w sadzie po gradobiciu w tej chwili dochodzi Van, a Burlata mogłem ostatniego zerwac powiedzmy w niedziele i dopiero teraz powinny pojawiac sie pierwsze robaczki. PIORIN w mojej okolicy tak naprawde wystawia komunikaty na wszelki wypadek wczesniej zeby nie było, ze muszka wyleciała dwa dni wczesniej a oni nie wystawili komunikatu. U mnie ich wyprzedzenie wynosiło chyba z 8 dni do przodu o ile dobrze pamietam. Pamietaj ze ta muszka musi wyleciec i sie jeszcze pokryc i dopiero wtedy składa jajka. Calypso świeżo złożone jaja powinien zabić. U mnie w tym roku akurat złożyło sie tak ze mucha wyleciała na całego dzień po tym jak zakwitła akacja. Czytałem tu ze niektorzy wykorzystują kury do niszczenia robaczkow, ale muszka przeciez ma skrzydełka i potrafi przyleciec od sasiada i chyba nie wspina sie po drzewie na czeresnie. Załóż łapki i czekaj na wylot muchy i wtedy na pierwszy ogien calypso.
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102535 (odpowiedź na #99895) ] śro, 26 czerwiec 2013 21:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Faktycznie jeden rząd poznańskiej jest za wysoki ale drugi w zeszłym roku skróciłem na około 4m i bardzo mocno prześwietliłem środki tak że nie ma tu mowy o nieodpryskaniu ponadto białko jest na młodych 8 letnich drzewach. W ubiegły roku pryskałem czeresienki wyłącznie po obserwacji lepów efekt był taki sam ale po sąsiedzku sad nie był pryskany w tym pryskałem również drzewa u sąsiada ale bez obserwacji lepów może za rok trzeba spróbować pryskać swoje i sąsiada tylko porozwieszać lepy nie wiem? Wstyd cokolwiek z takim towarem robić. Może spróbować na początku sierpnia po cięciu spryskać ziemię pod drzewami mospilanem lub calypso
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102767 (odpowiedź na #99895) ] nie, 30 czerwiec 2013 15:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grzesiek1209 jest aktualnie niedostępny grzesiek1209
Początkujący
To ją nie wiem co się u Ciebie wydarzyło. Ją robiłem wszystkie zabiegi calypso 0,2 l na 1000l wody. Dokładnie spryskiwalem lancą czuby i jest ok. W zeszłym roku jak nie robiłem lancą to o tej porze żegnałem się że zbiorami. Zabiegi zacząłem 29 maja po obserwacji 5 szt. Potem 6 czerwca i następny 17 czerwca.
Odp: Nasionnica trześniówka - czereśnia 2013 [wiadomość #102793 (odpowiedź na #99895) ] nie, 30 czerwiec 2013 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam

U mnie nigdy "komunikat" i kwitnienie robinii nie zgadzają się z moimi odłowami.Ten rok w ogóle nietypowy bo pierwszy odłów miałem 6 dni po rozpoczęciu kwitnienia przez "akacje".
Po trzech dniach był Mospilan ;po 8 kolejnych Calypso i po kolejnych pyretroid(bo część kwater wczesnych jest zbyt blisko odmian późnych i karencję trzeba trzymać).I kolejny rok gdy jest czysto.A ,żeby nie było ,że nie ma u nas muchy , w roku którym były te tragiczne przymrozki , nie opryskiwałem tych paru kilo owocow czereśni rsnących na 2 ha powierzchni,wtedy porażenie było 100%, ba nawet w niektórych owocach było po 2 sztuki.
Poprzedni wątek:komary w otoczeniu czereśni
Następny wątek:ciecie czereśni (zima/wiosna 2013r.)
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]