użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Borówka wysoka » Miękkie owoce borówki
Miękkie owoce borówki [wiadomość #84117] wto, 28 sierpień 2012 21:48 Przejdź do następnej wiadomości
tosia jest aktualnie niedostępny tosia
Początkujący
Witam,
zbieram owoce borówki juz piąty rok, ale po raz pierwszy mam sytuacje taką, że trafiają się miekkie owoce - bez względu na stopień dojrzałości. Nie ma na nich żadnych innych objawów, po prostu są miękkie i mdłe w smaku, przy nacisku "rozmazuja" się. Nie sa przejrzałe. Na antraknozę to nie wygląda. Co to może być? Żadnych zarodników, uszkodzeń na nich nie widzę.
Odp: Miękkie owoce borówki [wiadomość #84127 (odpowiedź na #84117) ] śro, 29 sierpień 2012 07:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
art2r jest aktualnie niedostępny art2r
Nowy
Moim zdaniem to wpływ warunków atmosferycznych czyli zimą silny mróz,wiosną przymrozki,okres kwitnienia ogólnie zimny-słabe zapylanie,latem susza jakiej dawno nie było.Sądzę,że najwięcej zaszkodziła susza i palące słońce u mnie woda"chodziła"przez całe wakacje .Miękkie owoce zdarzały się tylko w upalne dni.
Odp: Miękkie owoce borówki [wiadomość #84130 (odpowiedź na #84117) ] śro, 29 sierpień 2012 09:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldemar45 jest aktualnie niedostępny waldemar45
Początkujący
art2r napisał wszystko na ten temat
Odp: Miękkie owoce borówki [wiadomość #102002 (odpowiedź na #84117) ] śro, 19 czerwiec 2013 11:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
owoców niestety jeszcze nie mam, ale mam dylemat - czy jakiś preparat wapniowy nie poprawiłby jędrności owoców borówki? myślę, że tak, ale zastanawiam się, czy dać to do fertygacji, czy dolistnie.
Odp: Miękkie owoce borówki [wiadomość #102006 (odpowiedź na #84117) ] śro, 19 czerwiec 2013 12:35 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Początkujący
już wiem, że dolistnie:)
Poprzedni wątek:kwieciak borówkowiec
Następny wątek:kwitnienie borówki - 2013r.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]