użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Wózki widłowe » wózek widłoowy na gaz?
wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69234] czw, 19 styczeń 2012 19:31 Przejdź do następnej wiadomości
wlodek3121 jest aktualnie niedostępny wlodek3121
Zaawansowany
Witam. Chciałbym się nieco dowiedzieć co powiecie o wózkach widłowych na gaz którym będę jeździł w chłodni i na pakowni(nie licząc podwórza). Wiem że lepszy będzie elektryczny, ale nie chcę kupować używki akumulatorowej gdyż będę musiał zapewne wymienić akumulator po pół roku na nowy. Dlatego proszę o opinie na ten temat. Pozdrawiam.
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69235 (odpowiedź na #69234) ] czw, 19 styczeń 2012 19:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
FLAP22 jest aktualnie niedostępny FLAP22
Nowy
Kolego wózek na gaz nie nadaje się do chłodni, przeciez wydziela spaliny które niekorzystnie wpłyną na jabłko.
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69237 (odpowiedź na #69234) ] czw, 19 styczeń 2012 20:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
yanodark jest aktualnie niedostępny yanodark
Stały bywalec
W zwykłej chłodni to jeszcze ujdzie,musisz długo wietrzyć po wjeżdzie takim wózkiem do komory.Ale jak masz jeżdzić tylko po pakowni i w komorze to po co ci gazowy?Przecież każdy używany sprzęt ma jakiś stopień zużycia i większe ryzyko awarii,chyba są sposoby na zmierzenie pojemności baterii w wózku elektrycznym i ich zużycia.
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69241 (odpowiedź na #69234) ] czw, 19 styczeń 2012 20:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
AppleMar jest aktualnie niedostępny AppleMar
Zaawansowany
Witam serdecznie ten wątek był już poruszany, ale ja się wypowiem.

Osobiście używam wózka widłowego na gaz, (i nie zamierzam w najbliższym czasie zmieniać)używam go do chłodni i do zwykłych przechowalni o powietrzy nie wspomnę, jest bardzo zadowolony i nie zauważam uszczerbku na owocach wywołanym gazem, gaz czuć tylko na samym początku podczas uruchamiania,
Najważniejsze żeby wózek był zwrotny, dla mnie duża zaletą jest to że w przypadku skończenia się butli wymieniam na następną i mogę pracować a w elektryku musisz podłączyć do prądu i czekać czy łaskawy pan wózek ma ochotę pracować,

taka moja opinia Very Happy

[Uaktualnione dnia: czw, 19 styczeń 2012 20:44]

Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69251 (odpowiedź na #69234) ] czw, 19 styczeń 2012 22:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
o i o taką odpowiedź mi chodziło której udzielił mi bacak750. Teraz już wiem który wózek wybrać i będzie to gazówka. Bacak750 mógłbyś napisać jaki to wózek dla ścisłości. Pozdrawiam:)
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69269 (odpowiedź na #69251) ] pią, 20 styczeń 2012 10:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
wlodek3121 napisał(a) dnia czw, 19 styczeń 2012 10:08

o i o taką odpowiedź mi chodziło której udzielił mi bacak750. Teraz już wiem który wózek wybrać i będzie to gazówka. Bacak750 mógłbyś napisać jaki to wózek dla ścisłości. Pozdrawiam:)

Myśle ze nie chodziło Ci o odpowiedz tylko o potwierdzenie swojej decyzji. Ja rónież mam wózek na gaz i jak tylko finanse pozwola kupie jednak drugi wózek elektryczny.
Po mimo zalet wózek gazowy ma najwieksza wade ze spala gaz i niestety wydziela spaliny. Jeśli chodzi o jabłka to czy szkodza te spaliny na jakosc owoców zdania sa podzielone. Osobiscie uwazam ze moga one zaszkodzić jeśli sie nie przewietrzy. Natomiast ból głowy, a nawet utrate przytomnosci masz zagwarantowana przy pracy w chłodni czy przechowalni. Jak to wpływa na zdrowie badań brak..
Biorąc pod uwage cene gazu to kupno akumulatora nowego moze sie bardzo szybko zwrócić. cena nowego akumulatora to 70 butli gazu wiec może sie to zwrócic nawet w 1-2 lata. Cene prądu do ładowania można pominać bo jest nie porównanie mała.
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #69279 (odpowiedź na #69234) ] pią, 20 styczeń 2012 15:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
waldus ale i tak się zdecyduje na wózek gazowy, mam już upatrzonego jungheinricha także raczej nie zmienię decyzji. Podwórko mam tak nierówne i jak bym kupił elektryczny to akumulator mógłby mi popękać, więc gdy zmienie nawierzchnię to i zmienię wózek na akumulatorowy. A co do tej chłodni to nie jestem tak przekonany aby mieć bóle głowy i omdlenia, (w moim przypadku) ja do chłodni wjeżdżam na dosłownie 15minut max i wyjazd.Pozdrawiam
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #70142 (odpowiedź na #69234) ] wto, 31 styczeń 2012 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Panicz666666jabluszko jest aktualnie niedostępny Panicz666666jabluszko
Początkujący
Spaliny powodują zwiększenie wydzielania etylenu przez jabłka, który przyśpiesza starzenie się owoców i ogólnie roślin. Czyli owoce gorzej się przechowują.

Jeżdżenie wózkiem widłowym na gaz w chłodni jest możliwe tylko przy stałym wietrzeniu. Sam o tym nie wiedziałem i jeździłem w komorze przy zamkniętych drzwiach. Dwukrotnie się zatrułem i omal nie straciłem przytomności. A po tym incydencie miałem okropnego kaca i całkowicie straciłem ochotę do jeżdżenia wózkiem. Na szczęście już wiem i jestem ostrożny. A junghenricht-y są super. Wcześniej jeździłem na suchedniówie starym jak świat i różnica jest ogromna. Jak maluch i porszak. ;]
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #70159 (odpowiedź na #70142) ] śro, 01 luty 2012 07:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Panicz666666jabluszko napisał(a) dnia wto, 31 styczeń 2012 08:57

Spaliny powodują zwiększenie wydzielania etylenu przez jabłka, który przyśpiesza starzenie się owoców i ogólnie roślin. Czyli owoce gorzej się przechowują.

Jeżdżenie wózkiem widłowym na gaz w chłodni jest możliwe tylko przy stałym wietrzeniu. Sam o tym nie wiedziałem i jeździłem w komorze przy zamkniętych drzwiach. Dwukrotnie się zatrułem i omal nie straciłem przytomności. A po tym incydencie miałem okropnego kaca i całkowicie straciłem ochotę do jeżdżenia wózkiem. Na szczęście już wiem i jestem ostrożny. A junghenricht-y są super. Wcześniej jeździłem na suchedniówie starym jak świat i różnica jest ogromna. Jak maluch i porszak. ;]

Cokolwiek byś nie kupił powyżej 1990 roku produkcji to byłoby duuużo lepsze od suchedniowa
Odp: wózek widłoowy na gaz? [wiadomość #101050 (odpowiedź na #69235) ] czw, 06 czerwiec 2013 09:35 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Piter76 jest aktualnie niedostępny Piter76
Nowy
FLAP22 napisał(a) dnia czw, 19 styczeń 2012 07:41

Kolego wózek na gaz nie nadaje się do chłodni, przeciez wydziela spaliny które niekorzystnie wpłyną na jabłko.

Oczywiście, że tak! Jeśli chodzi o zamknięte pomieszczenia to niestety, ale pozostają Ci jedynie wózki elektryczne. Sprawdź ofertę w Suret, mają dobre ceny.

[Uaktualnione dnia: czw, 06 czerwiec 2013 12:05] przez Moderatora

Poprzedni wątek:Paleciaki elektryczne
Następny wątek:Zakup wózka widłowego u pana Gajewskiego z Wodzicznej
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]