użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Kosiarka węgierska Rz 1.5 FRZM-1.5
icon4.gif  Kosiarka węgierska Rz 1.5 FRZM-1.5 [wiadomość #81552] pon, 09 lipiec 2012 10:18 Przejdź do następnej wiadomości
ajozefczyk jest aktualnie niedostępny ajozefczyk
Nowy
Witam
Zwracam się z prośba o pomoc.Posiadam węgierską gałęziówkę RZ-1,5 w której pękło mocowanie noży i tu moja prośba do kolegów którzy mają taką gałęziówkę jak zdemontować ramię z przekładni.
tutaj zdjęcie jak wygląda http://www.agroinform.com/watermark.php?file=files/aprohirde tes/2009/11/13/agroinform_20091113121407_20091008757.jpg

http://www.agrosat.hu/apro/57542

proszę o pomoc
pozdrawiam
Olekhttp://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/3574/0/

chodzi dokładnie o to

[Uaktualnione dnia: pon, 09 lipiec 2012 14:55]

Odp: Kosiarka węgierska Rz 1.5 FRZM-1.5 [wiadomość #81575 (odpowiedź na #81552) ] pon, 09 lipiec 2012 19:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zarpion jest aktualnie niedostępny zarpion
Zaawansowany
Ramię "spadnie" po odkręceniu 4 śrub /są w tych 4-ch otworach na foto uchwytu/ o ile jest to starsza wersja przekładni gdzie wałek zdawczy jest wspawany do tego uchwytu który jest na ostatnim foto.
Jeśli masz identyczne mocowanie jak pokazałeś na zdjęciu ,musi tam być jakaś nakrętka która trzyma "toto" na wałku i odkręcenie jej spowoduje pewnie zsunięcie ramienia razem z "tym" ,z wielowypustu bez odkręcania w/w 4 śrub.
Odp: Kosiarka węgierska Rz 1.5 FRZM-1.5 [wiadomość #81584 (odpowiedź na #81575) ] pon, 09 lipiec 2012 21:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Chodzi mi o to krutkie ramie na ostatnim zdjeciu.http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/3579/0/

[Uaktualnione dnia: pon, 09 lipiec 2012 21:12]

Odp: Kosiarka węgierska Rz 1.5 FRZM-1.5 [wiadomość #81675 (odpowiedź na #81584) ] śro, 11 lipiec 2012 10:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam dzięki uprzejmości pana z MCMS dowiedziałem się że aby wymienić tą płetwę trzeba zdemontować przekładnie.
Zdecydowałem się pospawać bez rozbierania.
pozdrawiam
Olek
Problem z WOM węgierska kosiarka [wiadomość #100737 (odpowiedź na #81552) ] pon, 03 czerwiec 2013 11:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Witam.
Zepsułem wałek przekażnikowy do kosiarki węgierskiej 1,5m.
Ma on długość 100-140 cm, moment obrotowy jaki powinien przenosić to około 540Nm. Oryginalny jest zbudowany na dwóch krzyżakach 40x90, a w środku wałka na wieloklinie 24 zęby, wszystkie odstępy między zębami jednakowe. Problem polega na tym, że wałek od strony kosiarki - czyli uchwyt pierwszego krzyżaka - ma podłączenie (40mm) ośka z dwoma klinami, od strony ciągnika jest normalnie czyli zwykłe podłączenie do ciągnika. Nie mogę znaleźć nigdzie nowego wałka wieloklinowego na 24 jednakowe zęby, który mógłbym wstawić w miejsce ukręconego /dł. 50 cm/. Zakup nowego wałka o podobnych parametrach odpada, gdyż nie da się go podpiąć od strony kosiarki ( dwa kliny). Wymiana ostatniego elementu nowego wałka, tak aby pasował do kosiarki nie bardzo wchodzi w grę gdyż krzyżak 40x90 jest dość nietypowy.
Ma może ktoś jakiś pomysł ?

dodam tylko, że jest znany pewnie wszystkim kosiarko rozdrabniacz z jednym "śmigłem" po dwa noże z każdej strony i jeden przeciwnóż zamocowany na obudowie.

[Uaktualnione dnia: pon, 03 czerwiec 2013 11:59]

Odp: Problem z WOM węgierska kosiarka [wiadomość #100740 (odpowiedź na #100737) ] pon, 03 czerwiec 2013 12:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Tak to jest jak się kupuje nie polskie maszyny Razz Ja bym zrobił u "kowala" przejściówkę z tych dwóch klinów na zwykły wałek z 6 frezami i kupił nowy szerokokątny przekaźnik.

Pewnie coś takiego by pasowało http://www.sklep-rolniczy.pl/Redukcja-walka-z-okraglym-otwor em-Fi-40-1-3-8-6-f%284,11726,11503%29.aspx
Albo wymontować tą ośkę z przekładni i przerobić na zwykłą końcówkę z 6 wpustami. Jak ma średnicę 40 to spokojnie wyda.

[Uaktualnione dnia: pon, 03 czerwiec 2013 12:49]

Odp: Problem z WOM węgierska kosiarka [wiadomość #100751 (odpowiedź na #100737) ] pon, 03 czerwiec 2013 14:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witoldo88 jest aktualnie niedostępny witoldo88
Początkujący
jeśli krzyżaki masz dobre to kup w sklepie rolniczym rurę frezowaną znajdź dobrego tokarza wtocz i obspawaj tą rurę do tych krzyżaków które są przy przekładni od rozdrabniacza i po problemie
Odp: Problem z WOM węgierska kosiarka [wiadomość #100761 (odpowiedź na #100737) ] pon, 03 czerwiec 2013 15:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
@tomaszw
Widzisz kolego ... ta węgierska maszyna była wtedy jedyną dostępną na rynku, a bijakowy to tak naprawdę był tylko poczciwy Orkan. Pracuje u mnie od dwudziestu lat i poza wymianą noży oraz simmerngów nigdy nic się nie stało. Nie było jeszcze wtedy firm produkujących obecne maszyny dita, McWarka czy tam podobnych ... ale skoro wytrzymała tyle czasu /wałek nie ma luzu na krzyżakach może ze względu średnicę łożysk 40 mm, może ze względu na jakość ówczesnego materiału/ to sądzę, że ta maszyna jest warta zachodu.
Dziękuję jednak za radę, choć wszelakie przejściówki to miejsca do objawienia się luzów. Pomysł uważam za dobry, żeby zrobić frezy na wałku 40mm i dostosować go do klasycznego wałka.

@witoldo88
dzięki bardzo za pomysł, jest to rozwiązanie na jakiś czas, od strony ciągnika przejdę jednak na jakiś standardowy wymiar krzyżaka zachowując drugi pełnosprawny krzyżak jako część zamienną "na tył"

jak skończę ... opowiem jak to rozwiązałem ... po to właśnie jest forum.
Odp: Problem z WOM węgierska kosiarka [wiadomość #100774 (odpowiedź na #100761) ] pon, 03 czerwiec 2013 17:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mithrul jest aktualnie niedostępny mithrul
Początkujący
Miałem taki sam problem. Dokupiłem krzyżak o tych samych rozmiarach i do tego zwykłą końcówkę tak ,że z obu stron wałek posiada te same przyłącza. A przejściówkę kupiłem gotową w sklepie z częściami rolniczymi(tuleja z frezami i wałek). Pozdrawiam
Odp: Problem z WOM węgierska kosiarka [wiadomość #100786 (odpowiedź na #100737) ] pon, 03 czerwiec 2013 18:19 Przejdź do poprzedniej wiadomości
napster2354 jest aktualnie niedostępny napster2354
Początkujący
Miałem ten sam problem kilka lat temu... rozwiazaliśmy to tak iz w sklepie z czesciami dokupilismy taka tuleje od bizona na ten walek z 2 klinami nastepnie odcielismy na tokarni na rowno ta toleje przy walku wom ,przy widelkach i wspawalismy nowa tuleje od bizona i tym sposobem walek dziala dalej a jest naprawde twardy.Jak bedzie trzeba to moge wstawić fotke ;d bedzie łatwiej zrozumiec o co mi chodzi.

[Uaktualnione dnia: pon, 03 czerwiec 2013 18:20]

Poprzedni wątek:kosiarka z napędem hydraulicznym
Następny wątek:Jaka kosiarka do sadu ?
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]