użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Śliwa » Regalis w śliwach  (3) 2 Głosów
Regalis w śliwach [wiadomość #96252] sob, 06 kwiecień 2013 12:18 Przejdź do następnej wiadomości
Piotrek88 jest aktualnie niedostępny Piotrek88
Początkujący
Witam, czy ktoś stosował regalis w śliwach? I ewentualnie jak wyglądał efekt?
Odp: Regalis w śliwach [wiadomość #96254 (odpowiedź na #96252) ] sob, 06 kwiecień 2013 13:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sadownik25 jest aktualnie niedostępny Sadownik25
Początkujący
Też jestem zainteresowany tym pytaniem w tym roku muszę zmusić do owocowania 7 letniego Amersa na ałyczy jeszcze nie miał żadnego porządnego plonu.
Odp: Regalis w śliwach [wiadomość #96256 (odpowiedź na #96252) ] sob, 06 kwiecień 2013 14:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
Koledzy najlepiej samemu zrobić doświadczenia.
Podpowiem tylko że na pestkowe trzeba zastosować większe dawki niż na jabłonie.
Odp: Regalis w śliwach [wiadomość #96327 (odpowiedź na #96252) ] nie, 07 kwiecień 2013 13:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Śliwy uprawiamy od 30 lat.Najstarsza kwatera Amersa ma około 20 lat.Jedynie w Amersie mam drzewa na ałyczy i na WW.Żadnych istotnych różnic w plonowaniu nie widzę.
Jeżeli!!! rok jest normalny=dobra pogoda podczas zawiązywania pąków;brak ekstremalnych zjawisk podczas spoczynku-już kilkanaście stopni mrozu na niezahartowanych drzewach robi szkody;brak przymrozków;korzystna pogoda podczas zapylania i obecność owadów zapylających tooo żadna!!! magia nie jest potrzebna, śliwa a już Amers na pewno będzie owocował.
Oczywiście zakładam ,że nikt nie zakłada sadu opałowego np śliwa na ałyczy na II klasie plus mocne cięcie.
W ostatnich kilku latach , rzadko kiedy moje śliwy owocują optymalnie, jeśli już to nigdy wszystkie odmiany.Młody Amers jest bardziej wrażliwy na niekorzystne warunki jak starszy.
Ja z doświadczeń z Regalisem nie byłem zadowolony.Najlepszym "regalisem" dla śliw jest dobre owocowanie.
Pozdrawiam.
Odp: Regalis w śliwach [wiadomość #100620 (odpowiedź na #96252) ] nie, 02 czerwiec 2013 13:24 Przejdź do poprzedniej wiadomości
delikates jest aktualnie niedostępny delikates
Zaawansowany
Ja też mam 7 letniego Amersa i do tej pory owocował słabo. Kwitnie pięknie zawiazanie jest cudo a potem osypuje się też cudnie i niewiele zostaje w tamtym roku było coś koło tony z 0,2 ha. Podkładka ałycza ziemia 4a przyrosty roczne do 1 m. A literatura podaje że Amers owocuje super....
Poprzedni wątek:zawiązanie śliwy 2013
Następny wątek:Owocówka śliwkóweczka
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]