użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Co się jeszcze opłaca sadowniczego w Polsce - tematy połączone
Odp: Czy to poczatek konca sadownictwa???????????? [wiadomość #31998 (odpowiedź na #31958) ] czw, 01 październik 2009 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
nie wiem, czy to już koniec tej dyskusji, ale chciałem podzielić się następująca refleksją: My tu sobie możemy dywagować na różne tematy, spierać się, czy przetwórstwo ma sens, analizować różne, adresowane do rolnictwa programy itd, itp. A jednak, jest taka rzecz, której w odniesieniu do rolnictwa moim zdaniem brakuje, to kompletny brak polityki rolnej, albo jest to polityka, która jest realizowana, a o której nikt , głosno nie chce nam powiedzieć.

[Uaktualnione dnia: czw, 01 październik 2009 22:30]

Odp: Co się opłaca [wiadomość #32008 (odpowiedź na #31882) ] pią, 02 październik 2009 18:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawex jest aktualnie niedostępny slawex
Stały bywalec
hehe tak jasne szkolkaze to teraz sobie moga duzo i nic wolac jak wszystko tanie to i drzewka beda tanie w tamtym roku na wiosne kazda jedna odmiane jablek mozna bylo kupic po 2 zl za drzewko i to nie jakas dwojka tylko ladne drzewka. tylko problem co teraz sadzic Shocked jablka raczej nie,wisnie tez slabo,sliwka niesprzedajna chyba ze na wysyp po 20gr nie wiem- marycha chyba sie oplaca tylko i borowka no i maliny chyba bo pozeczki sadza na potege to za 2 lata bedzie klapa znowu
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32037 (odpowiedź na #31882) ] sob, 03 październik 2009 23:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Szkółkarze eksportują na prawo i na lewo,dlatego jeszcze żyją ,ale jak ma przetrwać wmawiany nam kryzys prod. owoców ?To nie jest nisza rynkowa?W 2012r.wolny wykup ziemi przez obcokrajowców.Na pewno do tego roku będą jakieś zadłużone gospodarstwa lub grupy.Potem może być jeszcze lepiej
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32039 (odpowiedź na #32037) ] nie, 04 październik 2009 11:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Slupi jest aktualnie niedostępny Slupi
Nowy
Zalegalizujmy konopię indyjską i zróbmy z naszego kraju światowego eksportera - opłaci się bardziej niż jabłka
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32043 (odpowiedź na #32039) ] nie, 04 październik 2009 17:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Po co. Wystarczy jak zalegalizujemy jabcok, miód pitny i wiśniówkę, a będzie wtedy ok.
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32051 (odpowiedź na #31882) ] nie, 04 październik 2009 22:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zioła do aptek Surprised
wystarczy 5-6 klasa ziemi zysk gwarantowany

[Uaktualnione dnia: nie, 04 październik 2009 22:19] przez Moderatora

Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32059 (odpowiedź na #30443) ] pon, 05 październik 2009 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
Sadownictwo tak się opłaci ze już około 150 gospodarstw sadowniczych ( z rejonu Grójca) ma problemy ze spłatom kredytów bankowych (inwestycyjnych). Ciekawe jak będziemy spłacać kredyty mrozowe, tego ludzie tez nabrali jak była koniunktura. Smile Cool

[Uaktualnione dnia: pon, 05 październik 2009 20:49]

Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32062 (odpowiedź na #32059) ] pon, 05 październik 2009 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
smartfress napisał(a) dnia pon, 05 październik 2009 08:47

Ciekawe jak będziemy spłacać kredyty mrozowe, tego ludzie tez nabrali jak była koniunktura. Smile Cool

koniunktura po mrozie? na co?...chyba na kredyty.
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32063 (odpowiedź na #32051) ] pon, 05 październik 2009 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mario7 jest aktualnie niedostępny mario7
Zaawansowany
Już nie,zioła też przestają się opłacać. Cool

Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32065 (odpowiedź na #30443) ] pon, 05 październik 2009 21:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
smartfress napisał(a) dnia pon, 07 wrzesień 2009 09:29

...Uważam ze mróz by rozwiązał sprawę a po za tym przecież sadownikowi raczej 100% nie zmarznie coś tam zostanie ...

pluton napisał(a) dnia pon, 07 wrzesień 2009 09:46

prawdziwa zima sprawę rozwiąże...po tej wspomnianej przeze mnie 1987 ładnych kilka lat nie było problemu ze zbytem i to za godziwe pieniądze...ale to ma być zima a nie wiosenny przymrozek.

Widzę, że jesteście o tym przekonani... ja - nie do końca. Dlaczego? Dlatego, że to nie rok 1987 - inne realia, inny rynek. Plony mniejsze o dajmy na to 80-90% i nasadzenia zniszczone przez mróz to według Was pewne, wyższe ceny w kolejnym (kolejnych) sezonach. Czy aby na pewno? W roku 1987 - tak, na pewno. Tylko teraz granice nie zaczynają się na Odrze i Nysie Łużyckiej i kończą na Bugu. Obecnie sięgają Wysp Kanaryjskich i Sycylii... A ceny jabłek na kontynencie nie są aż tak zróżnicowane. Będzie brakowało jabłka "znad Wisły" - pojawi się "znad Renu". Niemiec nam je przywiezie? Nie - zrobi to pośrednik "znad Wisły" kiedy zacznie mu się to opłacać. A dojdzie do tego jeszcze jedna - dużo, dużo gorsza sprawa... Stracimy jeden, jedyny pewny atut który dziś posiadamy - póki co jesteśmy liderem w produkcji jabłek. Zanim powrócimy do tego poziomu (dobrze wiecie ile to trwa) pojawi się ktoś inny. Będzie tak jak z koniem wyścigowym, który łamie nogę... Szybko zastępuje się go innym. Dlatego naprawdę nie jestem przekonany czy surowa zima nie wyrządziła by więcej szkód w polskim sadownictwie niż obecna sytuacja i polityka rynkowa. To takie moje luźne i niekoniecznie słuszne przemyślenia Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: pon, 05 październik 2009 22:05]

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32067 (odpowiedź na #30443) ] pon, 05 październik 2009 23:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
Przemyślenia do jakiegoś stopnia słuszne, ale trudno mi sobie wyobrazić niemieckie jabłka w cenie 20 eurocentów za kg (wliczając marżę pośrednika). Bo to jest tak, że ten rynek jest globalny, tyle że bardzo wybiórczo. W Polsce często jest to jeszcze dziki kapitalizm. Przykłądów wiele, od ceny nawozów po energię czy usługi telekomunikacyjne.
My w tym globalnym rynku nie uczestniczymy na równych prawach, a cena jabłek przemysłowych jest chyba dobrym tego przykładem. Nie wiem jak obecnie, ale pamiętam że w sezonie poprzednim gdy u nas przemysł był po 10 gr to w Niemczech skupowano je też za 10 - ale eurocentów.
Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32068 (odpowiedź na #30443) ] pon, 05 październik 2009 23:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Michu - tylko ja nie napisałem, że jabłka będą "w dzisiejszych" cenach czy tańsze... one pewnie będą i droższe - tylko szkopuł w tym, że nie nasze. Zakładamy przecież surową zimę... owszem, może i nieliczni skorzystają - ale dlaczego zakładamy że to "u sąsiada" wymarznie, a nie akurat u nas? A koledzy sadownicy przyjmujący taką opcję zastanowili się z jakich środków odbudują swoją produkcję? Dziś raczej nie liczyłbym na pomoc ze strony państwa - niezależnie od tego jak duże straty powstaną. Kredyty? Kolejne kredyty? A z czego spłacić te bieżące? I tu pewnie jesteśmy zgodni - taka zima a'la 1986/87 będzie oznaczała kres wielu gospodarstw sadowniczych. Tylko niekoniecznie tych "najgorszych" i daleko za płotem... Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: pon, 05 październik 2009 23:45]

Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32073 (odpowiedź na #30443) ] wto, 06 październik 2009 18:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
terlecki11 jest aktualnie niedostępny terlecki11
Zaawansowany
Jedno jest wyjście tej sytuacji w Polsce w zimie -25 Za zachodnią granicą -45 aż do oceanu ,natomiast za wschodnią granicą -60 aż po Władywostok i wybrzeża Indonezji to nasz sadownictwo odkuło by się na ładnych parę lat ,Wtedy i tusk by nic nie mógł marudzić że jak jabłko tak drogie jest !!!Tak jak ten H...j powiedział przed wyborami w 2007 ..
Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32077 (odpowiedź na #32065) ] wto, 06 październik 2009 20:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
pomolog...
No właśnie jesteśmy liderami w produkcji jabłka w europie i mamy trzecie miejsce na świecie i co z tego jak nasze jabłka są najtańsze. A popatrzmy na inne kraje gdzie produkcja jest o wiele mniejsza, tam sadownictwo się bardzo opłaci. Wiec nie ma się czym szczycić ze jesteśmy liderami. Cool Very Happy

[Uaktualnione dnia: wto, 06 październik 2009 20:19]

Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32081 (odpowiedź na #30443) ] wto, 06 październik 2009 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
http://www.fresh-market.pl/katalog_produktow/ogolne/informac je/najswiezsze_informacje;1489576635
Cena od kwietnia do czerwca przez następne sto lat będzie na poziomie 2zł , świetnie Laughing
smartfresz=Polski Chłop z REKLAMĄ Shocked
Strasznie się zdziwiłem jak na amatora łał Very Happy i zasmuciłem Smile

[Uaktualnione dnia: śro, 07 październik 2009 22:10] przez Moderatora

Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32085 (odpowiedź na #30443) ] śro, 07 październik 2009 10:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
www.fresh-market.pl/katalog_produktow/ogolne/informacje/najs wiezsze_informacje;1489576635 Chyba chodzi ci o tą stronę.
Odp: opłacalność produkcji jabłek [wiadomość #32088 (odpowiedź na #30443) ] śro, 07 październik 2009 15:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
elf77 jest aktualnie niedostępny elf77
Nowy
a ja zgadzam się z pomologiem... Bardzo przykre, że ludzie zamiast się wspierać, "marzą", żeby sąsiadów wymroziło. Nie na tym polega problem. Po pierwsze mróz tak jak pisze pomolog może akurat wymrozić sady niekoniecznie te "gorsze".
Po drugie nie tu należy doszukiwać się kryzysu w sadownictwie czy rolnictwie, ale po pierwsze w polityce rządzących (wiem, wiem, zaraz zbiorę "gromy"). Zauważcie: jak mają tanieć nawozy czy opryski, jeżeli wszystkie polskie firmy są "sprywatyzowane" i mają teraz właścicieli bynajmniej nie Polaków. Zboża i mleko są sprowadzane od naszych wschodnich sąsiadów - mimo, że jakość gorsza. Dlaczego nie można kupić po tej samej cenie od polskiego rolnika. Dlaczego inne kraje ograniczają import pewnych produktów, wspierając tym samych swoich producentów, a w Polsce, ogranicza się skup od polskiego rolnika, a na to konto importuje bez ograniczeń.
Już kilka lat temu znajomy opowiadał jak wygląda w niektórych zakładach produkcja "polskiego" koncentratu. Skupuje się trochę jabłka od polskiego sadownika, potem dokupuje chińskiego -duuużo tańszego -koncentratu, miesza i sprzedaje jako polski. Wtedy jeszcze musiały być spełnione jakieś normy, a teraz, no cóż -już się nikt nie przejmuje, że produkt jest gorszej jakości, zatem nasi przetwórcy mogą dodać jeszcze więcej "chińszczyzny" i nawet jak produkcja naszych owoców spadnie o 80%, to i tak cena nie musi się podnieść, to samo tyczy się jabłka deserowego.
To nie dzieje się tylko w sadownictwie, również w innych gałęziach rolnictwa, w przemyśle i nie wiem jak można tego nie widzieć...
pozdrawiam i nie życzę nikomu zimy stulecia Rolling Eyes
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32204 (odpowiedź na #31882) ] wto, 13 październik 2009 23:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Przeczytałem ostatnio wpisy w 'jabłku eksportowym" i 'wiśni' iii okazuje się że i cena wiśni i obecna cena jabłek są opłacalne...Zapytajcie autorów tych postów i będziecie mieli problem z głowy.
Pozdrawiam.
Odp: Co się opłaca [wiadomość #32208 (odpowiedź na #32204) ] śro, 14 październik 2009 06:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
Opłaca się wyrwać sady,sprzedać drewno do kominków,kosić tylko ugór,brać dopłaty,iść gdzieś do pracy i czekać na lepsze czasy.
Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #32958 (odpowiedź na #28743) ] wto, 17 listopad 2009 16:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam pytanie jak w temacie nie chodzi mi o export w polsce lub polskie gieldy bo jak wiadomo tu jest slabo maximum 0,70 gr za kg . zastanawiam sie nad Słowacja Wegry Rumunia kraje unijne czyli z papierami nie powinno byc klopotu wogule ich nie potrzeba z tego co wiem od Slowakow kupujacych na gieldzie w Sandomierzu. Orientuje sie ktos gdzie tam maja jakies gieldy gdzie mozna by nawiazac kotakty i potencjalnych odbiorcow ??
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #32970 (odpowiedź na #32958) ] wto, 17 listopad 2009 21:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
motokogut jest aktualnie niedostępny motokogut
Zaawansowany
Jedyne pewne pieniądze w tym roku są i będą z jabłek wysypanych na taśme. Nie ma co liczyć na nic lepszego w tym sezonie, zbiory w tym roku tez dość obfite, pseudo-sadownicy po komórkach mają pochowane tysiące ton jabłek, niektórzy ratują sie wstawiając gdzie sie da i dlatego sadownictwo upada. Przez tych co mieli zboża, kartofle, świnie, krowy itd... bo co teraz mają??-sady. Będzie to samo co zrobili z owocami miękkimi: wiśnie, porzeczki, maliny...
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33004 (odpowiedź na #32970) ] śro, 18 listopad 2009 20:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
DariuszKK3 jest aktualnie niedostępny DariuszKK3
Początkujący
Rynek regulowany powinien byc a nie skakanie z kwiatka na kwiatek Mad
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33012 (odpowiedź na #33004) ] śro, 18 listopad 2009 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
DariuszKK3 napisał(a) dnia śro, 18 listopad 2009 08:23

Rynek regulowany powinien być...

...rynek regulowany w systemie gospodarki wolnorynkowej? Shocked Pozdrawiam Smile

Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33019 (odpowiedź na #33012) ] śro, 18 listopad 2009 22:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ma44roz87 jest aktualnie niedostępny ma44roz87
Nowy
To może tę regulację zacząć od Dariusza... a kolega motokogut chyba za bardzo przejmuje się tymi owocami w komórkach. Uważam, że to problem ich właścicieli.
Z tego co wiem to prawdopodobnie większość dzisiejszych sadowników zaczynała właśnie tak jak pisze kolega, z tą jednak różnicą, że jedni przestawili się kilkadziesiąt lat temu a inni niedawno. Każdemu wolno zmieniać zawód, zajęcie, sposób zdobywania środków na utrzymanie rodziny a rolnikowi nie można tego zrobić???
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33038 (odpowiedź na #32958) ] pią, 20 listopad 2009 08:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
slawex napisał(a) dnia wto, 17 listopad 2009 04:52

Witam pytanie jak w temacie nie chodzi mi o export w polsce lub polskie gieldy bo jak wiadomo tu jest slabo maximum 0,70 gr za kg . zastanawiam sie nad Słowacja Wegry Rumunia kraje unijne czyli z papierami nie powinno byc klopotu wogule ich nie potrzeba z tego co wiem od Slowakow kupujacych na gieldzie w Sandomierzu. Orientuje sie ktos gdzie tam maja jakies gieldy gdzie mozna by nawiazac kotakty i potencjalnych odbiorcow ??

Widzisz kolego SLAWEX, dziś dobry zbyt każdy trzyma dla siebie myśląc, że jak sąsiad sie dowie to mu taniej towar zaproponuje i go nam zabierze. Chore co nie? Ale niestety taka jest rzeczywistość.
W temacie. Mam kuzyna co ładuje samochód i jedzie na Litwe, Łotwe i mu sie to opłaca, zadowolony jest.
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33047 (odpowiedź na #32958) ] pią, 20 listopad 2009 15:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Brak w telewizji reklam jabłek, gruszek innych owoców oraz warzyw. Tylko chipsy, batoniki i napoje gazowane największych koncernów!!! Jeśli będzie pokazana zdrowa POLSKA żywność w mediach to jestem przekonany, że Popyt się zwiększy! Ja wiem że to kosztyje miliony! Ale My produkujemy corocznie kilka milionów ton OWOCÓW I WARZYW. Mam nadzieję, że przynajmniej Jeden polityk z resortu Rolnictwa to przeczyta i wyciągfnie z tego wnioski...
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33069 (odpowiedź na #32958) ] pią, 20 listopad 2009 23:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Radex:dlaczego nie jedzie dalej? Przecież im dalej tym wyższe ceny.
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33114 (odpowiedź na #32958) ] nie, 22 listopad 2009 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
namor jest aktualnie niedostępny namor
Początkujący
Dobrego towaru nie trzeba reklamować,fakt jest taki że mamy dużą nadprodukcję owoców i warzyw,i reklama tu dużo nie pomoże. Sprawę może załatwić tylko eksport.Poza tym jest duża rozbieżność ceny między producentem a konsumentem. Konsument idzie do marketu i w tej samej cenie ma jabłka,pomarańcze,winogrono itp. to raz kupi jabłko a raz co innego bo cena taka sama.
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33125 (odpowiedź na #32958) ] pon, 23 listopad 2009 08:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
A jakby podać informację -rzucić "reklamę": "Zjadanie dwóch jabłek dziennie daje ochronę przed porzenoszeniem się zarazków wirusa świnskiej grypy u ponad 90% ludzi" To co, nic by to nie dało w popycie na jabłka???
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33131 (odpowiedź na #33125) ] pon, 23 listopad 2009 14:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Może i coś by dało, gdyby to była prawda.
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33134 (odpowiedź na #32958) ] pon, 23 listopad 2009 15:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sobek jest aktualnie niedostępny Sobek
Zaawansowany
Reklama ogólnopolska na pewno zwiększy sprzedaż. Jakie organizacje mają to robić czy rząd, to inna sprawa. Są na to pieniądze z Unii. Gdy w lokalnej sieci na gazetce pojawią się jabłka w promocji to sprzedaż zwiększa się dwukrotnie , przy niewielkiej obniżce ceny.
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33138 (odpowiedź na #32958) ] pon, 23 listopad 2009 20:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
cHCIALBYM ZEBY TAKIE RADY O REKLAMACH ITD WSADZILI SOBIE AUTORZY W KIESZEN ! Bo na co mi- nam to?? Sa jablka i trzeba je sprzedac gdzies w Polsce klapa calkowita to trzeba to wywiesc ja prubuje na slowacje 1,6 zl jest kg gali a u nas kupi sie za 0,50 gr to sie oplaca wozic ;P tylko ze zbyt troche slaby tam maja a nie dotarlem jeszcze do jakiejs wiekszej hurtowni gdzie mozna by wozic ;/ Wogole to jestesmy w Uni i teraz cala europa nalezy do nas trzeba tylko szukac punktow zbytu i sprzedawac im ;P
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33147 (odpowiedź na #33138) ] wto, 24 listopad 2009 09:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sobek jest aktualnie niedostępny Sobek
Zaawansowany
To że należy szukać zbytu u sąsiadów na pewno racja. Sam w tamtym roku sprzedawałem na Węgry. Ale że reklama zwiększyła sprzedaż dwukrotnie u tych samych klientów z tym samym portfelem, to fakt z którym nie można dyskutować. Reklama była lokalna ale dzięki niej w tym okresie sprzedawałem dwukrotnie więcej w tych samych sklepach. Widać że są różne sposoby na rozładowanie "jabłczanej górki" i znalezienie nowych nabywców. Wiadomo natomiast że najbardziej rozładuje rynek export na wschód, obojętnie do którego kraju. Tak wiec rady Sławka typu :"RADY O REKLAMACH ITD WSADZILI SOBIE AUTORZY W KIESZEN " nie wnoszą do tematu nic konstruktywnego. Natomiast rada:" ja prubuje na slowacje 1,6 zl jest kg gali" (pisownia oryginalna), daje sygnał zbycia jabłek, za którym wielu spróbuje tego lub podobnego kierunku . I oby takich rad było więcej. Razz
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33172 (odpowiedź na #32958) ] wto, 24 listopad 2009 22:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Tak mamy nowe ciągniki opryskiwacze najlepsze na świecie, nowoczesne chłodnie ULO, nowe odmiany jabłek a swoje jabłka ciągle sprzedajemy w skrzynkach ewentualnie w supermarkecie w plastyku i na wytłoczce. Dlaczego nie bierzemy przykładu z zachodu i nie inwestujemy w opakowania? Byłem ostatnio w kilku supermarketach i to co zobaczyłem to naprawdę jest bardzo przerażające, jest promocja (1,39zł/kg) i jabłka są na wpół ciemnych drewnianych skrzynkach poobijane ,oparzone po prostu tragedia. Jak miał bym chęć na jabłko to polskiego bym nie kupił!!!!!!!!!!!! wolał bym dać 5zł za kg za jabłko zachodnie zresztą jak wielu polskich klientów supermarketów. Ludzie po prostu na taki towar nie zwracają uwagi.!!!!!!!! Na wytłoczce tez jabłko jest nie wiele lepsze jak ludzie walą na spady np. alwa czy jonagored, szampion nie wybarwione z parchem itp. Myślę ze żadna reklama nie da tyle co byśmy sami swoje jabłko zareklamowali estetycznym opakowaniem. Cool Cool Cool

[Uaktualnione dnia: wto, 24 listopad 2009 22:30]

Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33222 (odpowiedź na #32958) ] czw, 26 listopad 2009 19:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
hehe pisownia orginalna - no trzeba sie wyrozniac jak to Wojewodzki mowi nie wazne co o Tobie mowia wazne zeby mowili Very Happy nie chodzilo mi ze reklama jest nie wazna ale zakladajac ten temat liczylem na jakies konkretry gdzie w tym roku wozic jablko ta moja dziupla na Slowacji powoli sie przytyka bo Slowaki tez woza z Polski jablko i teraz kombinuje gdzies indziej sprubowac. Na ukrainie ma byc teraz jakies zebranie importerow jablek chyba we Lwowie lub w Kijowie ale nie wiem dokladnie bo cos tylko mi Ukrainiec mowil ale nie znal szczegolow tam napewno by znalazl odbiorce na jablka
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33232 (odpowiedź na #32958) ] czw, 26 listopad 2009 22:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Dla obszarowców może taki kierunek?

We are french company and we have interest to buy for our clients in algeria the
fresh apples ( GALA, GOLDEN, AND RED ) please send us all informations about
possibility to mae this cooperations
For packaging we need woody box with 13kg and 2 level with 8kg , the size is 70/80
for 13kg and 75/80 and 80/85 for 8kg .for quantity we can try with 100 tones or 5
trucks.
Regards
Sergiej

Z ciekawości zapytałem o szczegóły, odpowiedź niestety nie dla mnie, bo sam nie dysponuje ilością 100ton "na spróbę" Laughing i przez najbliże lata się na to nie zanosi. A do stałego handlu to trzeba by mieć chyba conajmniej 4 cyfry towaru Rolling Eyes

Sprawa ceny przemilczana, ale rozumie, że o niej rozmawia się po przygotowaniu pierwszej pokazowej partii. Dla zainteresowanych kontakt na pw.
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33248 (odpowiedź na #32958) ] pią, 27 listopad 2009 19:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
hehe a kto mowi ze to musiala by byc partia od 1 sadownika ale jakda ci 0,5 zl za kg to rece opadaja u nas obnizyli cene szampiona z 50 gr do 45 gr ;/ od 7,5 cm naszczescie ludzie troche zfolgowali i narazie znowu 0,5 zl ale wogole co to za ceny sa a na gieldzie drzewka 5 zl ;D i ludzie sadza i sadza i kupuja drzewka
Odp: Gdzie sprzedawac jablka ?? [wiadomość #33249 (odpowiedź na #32958) ] pią, 27 listopad 2009 20:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
No tak, tylko jak u nas nie było, nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie żadnej porządnej grupy, z którą, w której takie coś można zrealizować. A zabawa w pośrednika odpada. Ceny cenami, dobrze, że coś drgnęło, bo przy 40gr aż ciarki przechodziły po plecach. Niestety sytuacja pokazała, że za takie marne grosze też jest wojna o kartony ;/ Cenę łatwo zbić, ale odbudować jej poziom jest znacznie trudniej. Mnie tylko ciekawi jakie koszty mają ci, którzy sprzedają po 40gr. No chyba, że rwią średnio ponad 60ton/ha wyboru ekstra Rolling Eyes
Odp: Co się opłaca [wiadomość #33341 (odpowiedź na #31882) ] śro, 02 grudzień 2009 09:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Będąc kiedyś na szkoleniu poruszany był tamat:co się opłaca i nikt nie umiał na to odpowiedzieć.Na koniec jednak jeden z kolegów powiedział że jest coś co w polu się opłaca uprawiać to...sex.Ja jednak stwierdziłem że w moim wieku nie jest to już takie pewne.Ale mi się napisało!
Pozdrawiam.
Odp: Co się opłaca [wiadomość #33543 (odpowiedź na #31882) ] śro, 09 grudzień 2009 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Gość
Ostatnio nadchodzi moda na amarantus, oczywiście z upraw nie sadowniczych.Może ktoś to sieje? Rolling Eyes
Poprzedni wątek:ile kosztuje biznesplan ?
Następny wątek:Nowa działalnośc gospodarcza
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]