użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grusza » Konferencja - wszystko o tej odmianie  (4) 1 Głosów
Odp: Choroba Konferencji [wiadomość #71465 (odpowiedź na #71091) ] czw, 16 luty 2012 07:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
patrykwrobel jest aktualnie niedostępny patrykwrobel
Nowy
Kolego.Odpowiem konkretnie i prawidłowo na twój problem.
-po pierwsze konferencję posadziłeś na zbyt dobrej klasie gleby
-po drugie jest to zamieranie gruszy ale spowodowane przez szkodnika zwanego miodówką gruszową, ponieważ gdy stosowałeś zabieg powinieneś różnicować preparaty na formy żywe i jaja, jeżeli chodzi o te pierwsze to powinienen byłeś zabieg wykonywać w dzień przy wys temp po południu a tak pewnie nie robiłeś
-po trzecie ja miałem taki problem do tego roku ponieważ porozmawiałem z pewnym mądrym człowiekiem i sad należało wyrwać
-po czwarte przyczyną uszkodzeń jest także mróz który rozsadza korę przez którą wchodzi szkodnik i pod skórką składa jaja a to że nasila sie to w 5-tym roku jest to spowodowane tym ze w 5tym roku grusza ma na tyle twardą KORĘ ŻE DREWNIEJE i jest podatna na mrozy.
najlepiej podaj mi swój tel to pogadamy bo dużo by o tym gadać
Odp: Choroba Konferencji [wiadomość #72315 (odpowiedź na #71091) ] nie, 26 luty 2012 23:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
nesti1985 jest aktualnie niedostępny nesti1985
Początkujący
A mozesz dac mi maila Patryk? chetnie porozmawiam
Odp: Choroba Konferencji [wiadomość #72317 (odpowiedź na #71091) ] pon, 27 luty 2012 07:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
patrykwrobel jak to mawia FERDEK Kiepski -- ,,są na swiecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły"
Odp: Konferencja - wszystko o tej odmianie [wiadomość #120571 (odpowiedź na #4257) ] śro, 02 kwiecień 2014 11:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin14789 jest aktualnie niedostępny marcin14789
Nowy
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/4904/0/witam mam problem z gruszą pojawiły się na jej korze pęknięcia i odchodzi tez kora od pnia. Jest jeszcze jakaś szansa żeby ją uratować ? Grusza ma ok 4 lat i będzie w tym roku kwitła po raz pierwszy. Dodam że jest to odmiana konferencja. Pomóżcie bo bardzo mi szkoda tej gruszki żeby się zmarnowała.

[Uaktualnione dnia: śro, 02 kwiecień 2014 11:41]

Odp: Konferencja - wszystko o tej odmianie [wiadomość #129135 (odpowiedź na #4257) ] pon, 09 czerwiec 2014 16:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Medrek jest aktualnie niedostępny Medrek
Nowy
moja konferencja ma humorki. jednego roku owocuje, że się gałęzie uginają, innego podaruje nam raptem jedną - dwie gruszki. humorzaste drzewo. chyba że ja mam jakieś nieodpowiednie dla niej warunki.
Odp: Konferencja - wszystko o tej odmianie [wiadomość #129140 (odpowiedź na #4257) ] pon, 09 czerwiec 2014 17:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
seedkris jest aktualnie niedostępny seedkris
Zaawansowany
Widać ze nie była odpowiednio formowana. Wszystkie gałęzie wyrastają z jednego miejsca. W tych wąskich rozwidleniach stagnuje woda i są efekty.

Pozdrawiam z Podlaskie
Odp: Konferencja - wszystko o tej odmianie [wiadomość #129379 (odpowiedź na #4257) ] śro, 11 czerwiec 2014 12:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Medrek jest aktualnie niedostępny Medrek
Nowy
seedkris, a więc to kwestia złego podcinania? A jakieś rady co teraz zrobić by ją trochę zachęcić do wydawania większej ilości gruszek? U mnie pędy są pod kątem ostrym, korona faktycznie jest może zbyt silnie rozbudowana...

[Uaktualnione dnia: śro, 11 czerwiec 2014 12:21]

Odp: Konferencja - wszystko o tej odmianie [wiadomość #129393 (odpowiedź na #4257) ] śro, 11 czerwiec 2014 14:15 Przejdź do poprzedniej wiadomości
seedkris jest aktualnie niedostępny seedkris
Zaawansowany
Ja bym posadził nowe drzewko. Ładny okulant i sam formował przyszłą koronę od początku.

Pozdrawiam z Podlaskie
Poprzedni wątek:Identyfikacja chorób i szkodników na gruszy - tematy połączone
Następny wątek:Isolda-wszystko o tej odmianie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]