użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Przechowalnictwo » BUDOWA CHŁODNI -koszty -tematy połączone
BUDOWA CHŁODNI -koszty -tematy połączone [wiadomość #1013] pon, 15 styczeń 2007 21:41 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Witam
Interesuje mnie wszystko na temat budowy NOWEJ CHŁODNI NA OKOŁO 150TON tj: materjały, wymiary,ilość komór , koszty no wogóle wszystko.
Pozdrawiam
Odp: BUDOWA NOWEJ CHŁODNI [wiadomość #1164 (odpowiedź na #1013) ] sob, 20 styczeń 2007 11:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
podepnę się do wątku:

na jaką wysokość radzicie budować komory?? jakie wymiary i co za tym idzie tonaż są najlepsze dla poszczególnych komór??
Odp: BUDOWA NOWEJ CHŁODNI [wiadomość #1189 (odpowiedź na #1013) ] nie, 21 styczeń 2007 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin jest aktualnie niedostępny Marcin
Początkujący
Witam,

Panie Sanrais jeżeli chce Pan robić jedną komorę na 150 ton to oszczędza Pan na tym:
- drzwi ok 7-8tyś pln/szt. (Żelazo lub Piorowski - najbardziej popularni),
- materiał na ścianę z płyty pomiędzy komorami ok 90pln/m2,
- jeden worek i zawór ok 2tyś pln (wodny zawór ok 300pln +worek+)
- trochę na elektryce - oświetlelnie,
-co do chłodnictwa to przy 150 tonach jeden układ ok. 30kW - chłodnica ok 250m2 kosztuje powiedzmy 40tyś netto natomiast dwa układy na 80ton po 18kW i chłodnica 130-150m2 kosztują ok 28 tyś netto - oczywiście ceny są realne ale wszystko zależy od konfiguracji i użytych urządzeń nie mniej jednak takie są proporcje.

Panie SlawekS widzę, że dosyć popularne są komory o wysokości 7m szerokość od 6 do 8m i długość 11-12m. Z drzwiami montowanymi nie na środku tylko z boku krótszej ściany -podobno układ taki ułatwia załadunek. Przy wyborze wysokości należy pamiętać, że chłodnica ma ok 80cm wysokości tyle trzeba zostawić wolnego miejsca pod sufitem.

Co do kosztów budowlanki to się nie orientuję wiem, że dzisiaj kilogram konstrukcji ocynkowanej to koszt ok 9-10pln netto.
A obiekt z dwoma komorami o wym. szer. 8m dł 12 wys. 7m każda oraz z sortownią o wym. 10x 20m i korytaż wzdłuż komór szer.8x16m wszystko pod jednym dachem waży ponad 11ton.

pozdrawiam Marcin
Odp: BUDOWA NOWEJ CHŁODNI [wiadomość #1191 (odpowiedź na #1013) ] nie, 21 styczeń 2007 12:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pre777 jest aktualnie niedostępny pre777
Zaawansowany
Witam.Jeśli chodzi o budowę samej chłodni bez KA to napewno taniej i wyjdzie budowa jednej komory 150 tonowej,ale jeśli chodzi o KA to napewno lepiej mieć dwie komory mniejsze bo otwiera pan jedną i sprzedaje owoce a później drugą.
Jeśli chodzi o umiejscowienie drzwi to napewno muszą byc z boku bo to umożliwia łatwiejszy załadunek.

VW 1303
Budowa nowej chłodni [wiadomość #1863 (odpowiedź na #1013) ] nie, 11 luty 2007 12:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
JacekG jest aktualnie niedostępny JacekG
Nowy
A jak uważacie budować na konstrukcji zpłyty warstwowej czy tradycyjny mur i płyta warstwowa

[Uaktualnione dnia: pon, 12 luty 2007 19:04] przez Moderatora

Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #2578 (odpowiedź na #1863) ] nie, 18 marzec 2007 13:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Brak treści wiadomości

[Uaktualnione dnia: śro, 24 listopad 2010 23:07]

Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #2592 (odpowiedź na #1013) ] pon, 19 marzec 2007 17:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prymus jest aktualnie niedostępny prymus
Stały bywalec
Witam.
Cena zazwyczaj zależy od grubości i rodzaju, czy to jest ścienna czy dachowa.
Pozdrowienia.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #2598 (odpowiedź na #1013) ] pon, 19 marzec 2007 21:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
A co powiecie na budowę cienkościennych kopuł monolitycznych. schemat jest mniej wiecej taki:

Przygotowanie terenu. Wykonanie pierścieniowego fundamentu ze zbrojeniem. Zamocowanie powłoki zewnętrznej do zamków na fundamencie. Nadmuchiwanie powłoki zewnętrznej do właściwej postaci. Śluza powietrzna w ścianie powłoki pozwala na swobodny dostęp do wnętrza. Nałożenie wewnętrznej warstwy pianki poliuretanowej. Po utwardzeniu warstwa pianki spełnia rolę izolacji dla całej kopuły i jest oparciem dla dalszego zbrojenia kopuły. Po utwardzeniu pianki budowane jest wewnętrzne zbrojenie kopuły - jest ono szkieletem dla ścian kopuły z natryskiwanego betonu. Ostatnią fazą budowy kopuły jest natryskiwanie wewnętrznej warstwy betonu. Warstwa ta pokrywa szkielet konstrukcji, a po związaniu tworzy sztywną i wytrzymałą konstrukcję całej kopuły.

Ja widzę same plusy takiej konstrukcji:
- cena
- termo i gazoszczelność
- mniejszy stosunek powierzchni do objętości
- beton od wewnątrz stabilizuje temperaturę

co o tym sądzicie??

Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #2600 (odpowiedź na #1013) ] wto, 20 marzec 2007 13:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
prymus jest aktualnie niedostępny prymus
Stały bywalec
Witam.
Tak naprawdę jeszcze z tym się nie spotkałem, więc ciężko powiedzieć, ale jak masz jakieś zdjęcia albo koszt takiej inwestycji to jestem zainteresowany.
Pozdrowienia.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #2602 (odpowiedź na #1013) ] wto, 20 marzec 2007 16:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Tak naprawdę to pierwsza informacje o kopułach znalazłem tu

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=199

tu sa zdjecia jak to sie mniej wiecej robi i wygląda:

http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/pracownia/dom_kopula/kopul y_monolityczne/kopuly_monolityczne.html

Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #2769 (odpowiedź na #2602) ] nie, 01 kwiecień 2007 16:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin jest aktualnie niedostępny Marcin
Początkujący
Witam,

Komory w kształcie kopuły to dość ciekawa alternatywa, ale czy się przyjmie taka dość niekonwencjonalna budowla?.
Panie neurus napewno beton w środku komory robi jak akumulator ciepła który działa w obie strony - wolno się wychładza ale i wolno się ogrzewa.
Ciekawy jest temat drzwi i estetyki betonu w takich komorach.
Co do chłodnictwa - napewno nie da się tutaj zastosować tych samych chłodnic co w normalnych komorach no i ciekawie wygląda wtedy cena takich układów.
Ciekawe czy ktoś zna przybliżone koszty takiej przechowalnii??

Marcin
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #3011 (odpowiedź na #1013) ] pon, 09 kwiecień 2007 08:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pota78 jest aktualnie niedostępny pota78
Początkujący
Witam
Czy może ktoś podać dobrą firme zakładającą komplekoso chłodnie oraz gdzie można kupić dobrze płyty warstwowe.
Pozdrawiam
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #3036 (odpowiedź na #3011) ] pon, 09 kwiecień 2007 18:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kadlubix jest aktualnie niedostępny kadlubix
Początkujący
http://www.coolex.pl/
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10193 (odpowiedź na #2602) ] pią, 23 listopad 2007 12:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bartgabi jest aktualnie niedostępny bartgabi
Nowy
neurus napisał(a) dnia wto, 20 marzec 2007 04:15

http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/pracownia/dom_kopula/kopul y_monolityczne/kopuly_monolityczne.html

Moim zdaniem, to konstrukcja wspaniała do przechowywania warzyw luzem - cebula. Może być otworem na szczycie ładowana, a opróżniana u podstawy. Przechowywanie "modnych" jabłek w skrzyniopaletach nie pasuje do tej konstrukcji.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10435 (odpowiedź na #1013) ] pią, 14 grudzień 2007 17:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mam takie małe pytanie, jak można dokładnie ocieplić budynek od zewnątrz styropianem, tzn chodzi mi o mostek termiczny którym jest ściana - a teraz małe wyjaśnienie, obkładam budynek po zewnątrz styropianem i wewnątrz sufit, no ale płyty z sufitu nie zakładają się z płytami umieszczonymi na zewnątrz budynku, w tym miejscu powstaje mostek termiczny, jak go wyeliminować? Idzie to jakoś zrobić?
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10465 (odpowiedź na #1013) ] sob, 15 grudzień 2007 16:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
dlaczego obłkładasz budynek od zewnątrz steropianem a nie od wewnątrz?
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10473 (odpowiedź na #1013) ] sob, 15 grudzień 2007 20:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zimny jest aktualnie niedostępny zimny
Początkujący
zastusuj grubsza plyte w chlodni, ja lepszego rozwiazania nie widze
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10478 (odpowiedź na #1013) ] sob, 15 grudzień 2007 23:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Chciałem obłożyć od zewnątrz żeby nie uszkadzać go, w przyszłości chciałem zrobić kontrole i wtedy na ściany poszłaby powłoka gazoszczelna Ribbstyle. Chodzi mi też o to żeby nie zacisło mi komory (styropianu ze ścian)w razie awarii. Jeszcze musze to przekalkulować...
Zimny, o co chodzi z tą grubszą płytą bo nie chwytam, jak grubszą??? Nawet gdyby była super gruba to i tak będzie mostek, jedyne wyjście to chyba podwójna ściana i w środek styropian, ale takiej opcji wogóle nie biore pod uwage.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10480 (odpowiedź na #1013) ] sob, 15 grudzień 2007 23:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
zimnemu - chodziło o to zebys zamiast dawac steropian na zewnątrz budynku dał grubszą płyte(panel z rdzeniem steropianowym lub pianka) w srodku komory obkładając sciany i sufit. mozna tez natrysnąc piankę od wewnątrz komory. nie jest wskazane ocieplanie ściany od wewnątrz i od zewnątrz wystepuje wtedy cos takiego jak ,,punkt zero".

co to jest ta powłoka gazoszczelna Ribbstyle?

jestem w trakcie konczenia budowy nowej chłodni i pytam tak z ciekawosci. możesz podać jakis adres stronki z tym materiałem i opisem ?
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10486 (odpowiedź na #1013) ] nie, 16 grudzień 2007 17:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Na początek adres stronki: http://interserwis.info/ tam znajdziesz informacje na temat tej powłoki. Myśle że to całkiem dobra rzecz, w Grójcu mają próbke na ścianie, można zobaczyć jak to wygląda. Też zastanawiam się nad montażem płyty warstwowej, możesz zdradzić jakim systemem Ty budowałeś i jaka firma Ci to robiła?
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10503 (odpowiedź na #1013) ] pon, 17 grudzień 2007 17:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
budynek murowany, ściana z siporexu, komory wyłożone panelem z rdzeniem styropianowym. Załuję bo na początku założyłem sobie postawienie konstrukcji metalowej a póżniej coś mi sie odmieniło i postawiłem budynek murowany. Co do firmy to budynek stawiała lokalna firma murarska, panel kładli i drzwi z nierdzewki(gazoszczelne) robiła firma prywatna (moi znajomi) która sie w tym specjalizuje.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10506 (odpowiedź na #1013) ] pon, 17 grudzień 2007 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja mam zamiar postawić ściany z pustaka a w środek.... pomyślimy ale rzuce chyba panele, jednak to najlepsze rozwiązanie. Rzucisz mi namiary na Twoich kolegów? Może i mi by wyłożyli w środku panelami. Tak nawiasem to jakie masz wymiary komory? Ja rozważam opcje 14x6x6,85 (dłxszerxwys)
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10564 (odpowiedź na #1013) ] czw, 20 grudzień 2007 20:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zbychu jest aktualnie niedostępny zbychu
Nowy
do Tomaszk123
Ja też zastanawiam się czy pustak czy konstrukcja stalowa.Pomożesz mi rozwiać wątpliwości?
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10628 (odpowiedź na #2602) ] śro, 26 grudzień 2007 02:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
neurus napisał(a) dnia wto, 20 marzec 2007 04:15

Witam
Tak to jest świetny temat, żeby budować kuliste obiekty. Mają one wiele zalet takich jak utrzymywanie stałych temperatur w środku latem i w zimę. Składa się na to kulista budowa, która znacznie mniej przyjmuje promienie słoneczne w lato, przez co mniej sie nagrzewa. Jest zawsze izolowana pianką poliuretanową z zewnątrz co zapobiega przemarzaniu batonu od środka i tworzeniu mostka termicznego. Do zastosowań sadowniczych najczęściej obiekty maja śrdenicę ok. 30m i są podzielone na 4 komory po 120t. Na szczycie obiektu montuje się agregaty chłodnicze i mogą one być takie same jak w zwykłych popularnych komorach chłodniczych. Środek a zarazem szczyt obiektu służy również jako miejsce na zamontowanie płuczki. Jest to bardzo ekonomiczne i tanie rozwiązanie, które pozwala użyć mało materiałów do instalacji. Łatwo także wykonać uszczelnienie takich komór, ponieważ od środka jest beton. Wystarczy go zatem zagruntować i wykonać natrysk powłoki gazoszczelnej (najlepiej RibbStyle ponieważ w przeciwieństwie do innych powłok zawiera środek grzybobójczy, który nie pozwala na gromadzenie się chorób i grzybów na ścianach). Centralnie zamontowane chłodnice mają łatwo utrzymać zadaną temperaturę i wymieszać powietrze w komorze. Istatną sprawą jest również mikroklimat, który tworzy się w środku. Temperatura zewnętrzna ma niewielki wpływ na temperaturę wewnątrz obiektu. Nawet podczas awarii agregatów chłodniczych w lato temperatura w środku tylko niewiele się zmienia, co daje czas na usunięcie usterki bez żadnych strat w towarze. Nawet korytarz, który musi zastać wydzielony do trasportu owoców do komór może zostać, a nawet powinien zostać wykorzystany jako komora do krótkotrwałego przechowywania i wyposażony w agregat chłodniczy. Samo ustawienie skrzyniopalet nie jest też skomplikowane i jest sposób na szybki i ekonomiczny ich załadunek. Sama metoda budowy też jest prosta. Pompuje się duży balon, następnie aplikuje piankę, ustawia metalową konstrukcję od środka i zalewa betonem. Napewno zapytacie skąd to wiem?
Otóż znam wykonawcę tego typu budowli. Facet jest Norwegiem ale najwięcej obiektów wybudował w Kanadzie i Stanach.
Pozdrawiam inters
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10629 (odpowiedź na #10480) ] śro, 26 grudzień 2007 03:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
tomaszk123 napisał(a) dnia sob, 15 grudzień 2007 11:39

zimnemu - chodziło o to zebys zamiast dawac steropian na zewnątrz budynku dał grubszą płyte(panel z rdzeniem steropianowym lub pianka) w srodku komory obkładając sciany i sufit. mozna tez natrysnąc piankę od wewnątrz komory. nie jest wskazane ocieplanie ściany od wewnątrz i od zewnątrz wystepuje wtedy cos takiego jak ,,punkt zero".

co to jest ta powłoka gazoszczelna Ribbstyle?

jestem w trakcie konczenia budowy nowej chłodni i pytam tak z ciekawosci. możesz podać jakis adres stronki z tym materiałem i opisem ?

Witam
Przypadkiem wpadłem na to Forum szukając czagoś w internecie, ale widzę że poruszacie nowe ciekawe tamaty związane z budową i przechowywaniem owoców. Otóż mogę pomóc wyjaśnić system uszczelnienia RibbStyle. Jest to masa, która swoja zstosowanie znalazła 25lat temu w Holandii i Belgii, a później w całej Europie Zachodniej. Produkt sprawdzony i używany przez największe grupy producentów owoców w Holandii. Nazywa się CORRFILL CONTROL COAT CC1010. Wyprodukowany w tym składzie nadaje się tylko i wyłącznie do wykonania powłoki gazoszczelnej w obiektach chłodniczych. Masa jest elastyczna, ma dużą rozciągliwość do 600%,jest łatwa w naprawie w razie uszkodzenia mechanicznego, zawiera środek grzybobójczy i może być aplikowana prawie na każdą powierzchnię pod wysokim ciśnieniem, za pomocę specjalnych pomp. Jest także całkowicie gazoszczelna w przeciwieństwie do pianki poliuretanowej, która jest wyłącznie izolatorem termicznym. Pianka jest bardzo dobrym rozwiązaniem ale tylko jako ocieplenie. Niektórzy sadownicy decydują się na zastosowanie pianki jako powłoki gazoszczelnej. Przy bardzo starannym nałożeniu kilku warstw pianki możemy uzyskać efekt ograniczonej przenikalności powietrza przez ściany, ale trzeba siebie zadać pytanie co będzie jak pianka się uszkodzi mechanicznie? jak ją naprawić? co bedzie jak na nierównej powierzchni pianki urośnie grzyb i zastaną jakieś choroby? jak to wtedy umyć? jak uszczelnić miejsca, gdzie grubość pianki nie może być większa jak 2cm? ile lat posłuży i wiele innych pytań.
Reasumując nieważne z czego wybudujecie swoje obiekty, każdy z nich da się profesjonalnie uszczelnić z gwarancją na 10lat.
Jeśli chodzi o podłogi to 25cm betonu daje gazoszczelność, jednak polecam rozciągnąć dodatkowo folię ogrodniczą przed zalaniem podłogi, to koszt 200-300pln, a daje dodatkową pewność.
Jeśli jednak obiekt już stoi, a podłoga jest stara i zniszczona też da się ją uszczelnić, nie trzeba kuć starego betonu i zalewać nowego. Wtedy trzeba go wyśrutować i pomalować specjalną masą gazoszczelną do podłogi. Jeśli masz pytanie jak budować i ocieplać swoje komory żeby później mniej kosztowało uszczelnienie to chętnie coś pomogę. Najlepiej zrezygnować z uszczelnienia, które proponuje wykonawca obiektu za pomocę twardego soudaflexu lub co gorsza silikonu, który wysycha po kilku latach i zastosować profesjonalne rozwiązanie.

Pozdrawiam inters
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10641 (odpowiedź na #10639) ] śro, 26 grudzień 2007 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
marcin441984 napisał(a) dnia śro, 26 grudzień 2007 10:06

koledzy a może ktoś z was ma namiary na firme budującą takie kopuły?

Witam
Jak wcześniej pisałem znam wykonawcę takich budowli. Jak będzie w Polsce mogę zapytać o szczegóły. Podam na forum.
Pozdrawiam inters
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10745 (odpowiedź na #10564) ] czw, 03 styczeń 2008 22:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam.
Mam podobny dylemat jak Zbychu.Planuję budowę chłodni i zastanawiam się czy siporeks i płyta jednostronna,czy konstr. stalowa i płyta dwustronna.Za siporeksem przemawiałby koszt budynku i-podobno-mniejsze kłopoty z utrzymaniem gazoszczelności,a za konstr. stalową łatwośc montażu i instalowania całej aparatury.Również proszę o radę kolegów którzy mają tą inwestycję już za sobą (szczęśliwcy!).Prosiłbym również o namiary na jakiegoś architekta który ma doświadczenie w projektowaniu budynków chłodni.

[Uaktualnione dnia: czw, 03 styczeń 2008 22:48]

icon7.gif  Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10773 (odpowiedź na #10745) ] nie, 06 styczeń 2008 11:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Witam.
Mam zamiar budować chłodnię z płyty i konstr. stalowej.Zastanawiam się jaki dach wykonać nad komorami,blacha(czy nie będzie zbyt gorąco dla umieszczonych tam urządzeń)czy może drugi dach z płyty(dodatkowy koszt)?
Proszę o radę bardziej doświadczonych kolegów
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10781 (odpowiedź na #1013) ] nie, 06 styczeń 2008 14:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam.
Montowanie drugiej płyty uważam za pozbawione sensu.Wystarczy blacha byle nie czarna.
Dlaczego Zbychu zdecydowałeś się jednak na konstrukcję stalową ? Przy cenie konstrukcji 9 zł/kg i cenie gazobetonu 7,20 brutto wydaje mi się że jest to ekonomicznie nieuzasadnione.Jakie były powody twojej decyzji?
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10784 (odpowiedź na #10781) ] nie, 06 styczeń 2008 15:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Byłem w piątek na konferencji w Ossie i tam przedstawiciel jednej z firm budujących chłodnie przekonywał mnie do drugiego dachu z płyty nad komorami(pod blachą w maju temp.40st).Podobno tak praktykuje się na zachodzie.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10789 (odpowiedź na #10784) ] nie, 06 styczeń 2008 17:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
@Zbychu jeżeli chcesz koniecznie mieć drugi dach nad komorami ocieplony to nie baw się w płytę ( zbyt duże koszty ), ale zrób na blachę natrysk pianki poliuretanowej . Koszt 3 cm warstwy to ok. 27 zł . W zupełności to wystarczy .
Budowa chłodni w technologi konstrukcji stalowej to dobry i ekonomiczny wybór .
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #10815 (odpowiedź na #10789) ] pon, 07 styczeń 2008 21:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Z tą pianką to może i dobry pomysł,ale kiedyś słyszałem,że pianka natryśnięta na blachę potrafi odpaść.Muszę porozmawiać z firmą wykonującą natrysk pianki.
Dzięki za poradę
Z czego budować nową chłodnie? [wiadomość #11086 (odpowiedź na #1013) ] sob, 19 styczeń 2008 13:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak myslicie co jest bardziej opłacalne budowa z płyty warstwowej czy może z cegieł i pustaka
Odp: Z czego budować nową chłodnie? [wiadomość #11090 (odpowiedź na #11086) ] sob, 19 styczeń 2008 15:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
napewno z cegieł i pustaka będzie taniej ale wolniej
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #12610 (odpowiedź na #2598) ] śro, 12 marzec 2008 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
plonek1968 jest aktualnie niedostępny plonek1968
Nowy
To nieporozumienie.
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #12611 (odpowiedź na #10773) ] śro, 12 marzec 2008 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
plonek1968 jest aktualnie niedostępny plonek1968
Nowy
Ja bym zrobił plaski sufit z płyty, natomiast dach z blachy trapezowej. Odradzam stropodach z płyty.

Mam zamiar budować chłodnię z płyty i konstr. stalowej.Zastanawiam się jaki dach wykonać nad komorami,blacha(czy nie będzie zbyt gorąco dla umieszczonych tam urządzeń)czy może drugi dach z płyty(dodatkowy koszt)?
Proszę o radę bardziej doświadczonych kolegów [/quote]
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #12809 (odpowiedź na #1013) ] pią, 21 marzec 2008 12:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Witam
mam zamiar przerobić starą oborę na chłodnie (tylko do czereśni) bedę ocieplał styropianem (taniej Very Happy i zastanawiam się czy konieczne jest kładzenie styropianu w podłogę? druga sprawa to czy orientuje sie ktoś ile kosztuja drzwi do zwykłej chłodni? najtańsze chyba by były na zawiasach.
pozdrawiam

Marek
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #12824 (odpowiedź na #1013) ] sob, 22 marzec 2008 20:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Ja usiebie nie kładłem styropianu na podłogę,ale przy ścianie wpuściłem głębiej w ziemię, a do posadzki dodałem uszczelniacz.
Co do drzwi najtaniej wychodzi u tzw. prywaciaży.Gdy dobierzesz sobie materiał,on ci złoży tak jak umie, a jak będzie z tych lepszych, to zrobi tak jak Ty będziesz chciał.W ten sposób zostanie Ci dobrze ponad 1000zł. na sztuce (zależy od twoich wymogów, i cennika fachowca)Powodzenia

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #13674 (odpowiedź na #1013) ] pią, 18 kwiecień 2008 22:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam!!
Jestem w trakcie budowy chłodni tradycyjnie z pustaka.Dach planuje na konstrukcji stalowej i płyty warstwowej.
Czytam wasze opinie i zastanawiam sie czy nie robie błędu kładąc tylko płytę
Powinienem zrobić podwójny dach czy wytrzyma pojedynczy??(komora gazoszczelna)
Czy pianka zachowa szczelmość?
Czy połowka płyty może być połozona bezpośrednio na pustak(podobno bez konstrukcji się wygina i traci gazoszczelność)?
Proszę o wyczerpujace informacje na ten temat

Pozdrawiam!!
Odp: Budowa nowej chłodni [wiadomość #14090 (odpowiedź na #1013) ] wto, 29 kwiecień 2008 16:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
jaką grubość steropianu dajecie na posadzkę? wszyscy mówią ze 5cm wystarcza... ja zastanawiam sie nad 8-10cm.
orientuje sie ktos w tym temacie?
Poprzedni wątek:Firma TECH-PLAST
Następny wątek:Kisteny
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]