użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Nawadnianie » zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe  (4) 1 Głosów
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #12770 (odpowiedź na #3102) ] śro, 19 marzec 2008 20:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Po co 2 dysze? Jedną się zaślepia a druga jest aktywna, po to żeby czas obrotu był jak najkrótszy. Dobór średnicy rur zależy od wielu czynników: ciśnienia na pompie, długości magistrali, ilości przepływu wody, dopuszczalnych strat ciśnienia,itp.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #28557 (odpowiedź na #3102) ] nie, 14 czerwiec 2009 10:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Ze studni mam rure 50 nastepnie przechodzi w 40. Jaka rurą doprowadzić wode do sadu od studni 50metrów. Chce miec zraszacze w dwóch rzedach 100metrowych , zastosuje tam 8 zraszaczy 4 w rzedzie. Prosze mi powiedziec jakei rury powinienem miec w sadzie, jaką wzdluz rzedow (ok 40metrów) i jakie po długosci 100metrów.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #28708 (odpowiedź na #3102) ] śro, 17 czerwiec 2009 20:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
użytkuje ktoś z kolegów zraszacze rzędowe tzw. flippery?

interesuje mnie orientacyjny koszt flipperka, i jakie ma zapotrzebowanie na wodę. z tego co się orientuje montuje się je co 8m w rzędzie- czy można zwiększyć odległość do 10m?

jakiej średnicy wąż doprowadzający jest potrzebny (przymierzam się do montażu na kwaterze o długości 400m).
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #28728 (odpowiedź na #3102) ] śro, 17 czerwiec 2009 22:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
discus jest aktualnie niedostępny discus
Zaawansowany
Ja mam założone doświadczalnie 200 szt. flipperów.Rozstaw zależy od typu jaki chcesz zainstalować.U mnie są brązowe o wydatku 43l/h. Myślę że rozstaw 8m jest optymalny. Średnica rury zasilającej zależy od ciśnienia na wejściu, ilości przepływu wody, ukształtowania terenu. Musisz poprostu obliczyć hydrauliczne straty ciśnienia. Cena jest uzależniona od ceny euro. Poprzedniej wiosny 1 flipper kosztował ok.10zł(ale euro było prawie po 3zł).
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #28738 (odpowiedź na #3102) ] czw, 18 czerwiec 2009 07:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
discus możesz podać gdzie kupowałeś te flippery??
sam montowałeś tą instalację czy jakaś firma?

szukałem w internecie jakichś mat. dotyczących flipperów ale w ogóle nic nie ma.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #28757 (odpowiedź na #3102) ] czw, 18 czerwiec 2009 12:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Kupowałem w s3system.Sam montowałem bo jest to dziecinnie proste.Materiałów poszukaj w necie na stronie naandan(oni są producentami). Aha zraszacze są jeszcze w ofercie firmy Tanake ale oni drogo sobie za nie liczą.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #34890 (odpowiedź na #3102) ] pon, 25 styczeń 2010 12:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hektor990 jest aktualnie niedostępny Hektor990
Zaawansowany
Mam pytanie do kolegów którzy mają zraszacze antyprzymrozkowe i zasilają je bezpośrednio ze studni głębinowej jakich używacie pomp głębinowych.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #53242 (odpowiedź na #3102) ] wto, 01 marzec 2011 10:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadnik1 jest aktualnie niedostępny sadnik1
Początkujący
Witam! Mam pytanie do osób stosujących fippery. Jaką szerokość rzędu zrasza fliper. Rozumiem że rozstawa w rzędzie to ok.8m, ale jakią szerokość maksymalną mogą mieć drzewa w rzędzie aby zostały pokryte wodą chodzi o deszczowanie przeciwprzymrozkowe)?
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #53246 (odpowiedź na #53242) ] wto, 01 marzec 2011 15:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mutemute jest aktualnie niedostępny mutemute
Początkujący
Witam. Ja również mam zamiar zastosować takie zraszacze. Na jesieni robiłem próbę zasięgu brązowego flipera. Umieściłem go na tyczce o wysokości 3.2m i obserwowałem ślad jaki zostawiła woda na wybetonowanym podwórku. Próba odbywała się przy niewielkim wietrze. Otóż zasięg zraszacza to 5-6m na stronę . Szerokość śladu na "ziemi" to ok. 1,2m . Więc wydaje mi się , że zraszacz w miarę dobrze ochroni drzewa o szerokości korony od 0,8m do 1m.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #53265 (odpowiedź na #3102) ] wto, 01 marzec 2011 20:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Myślę, że szerokość zraszania to poniżej 1m.A zasięg zależy od stosowanego ciśnienia wody.Zbyt duże ciśnienie powoduje emitowanie bardzo małych kropel, które są bardzo podatne na ruchy powietrza.Poza tym, taki flipper musi być idealnie pionowo obsadzony, bo w przeciwnym razie cały strumień wody "ucieka na bok"
Trochę informacji: http://www.naandanjain.com/uploads/catalogerfiles/flipper/Fl ipper-2009.pdf

[Uaktualnione dnia: wto, 01 marzec 2011 21:32]

Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #59526 (odpowiedź na #53265) ] śro, 08 czerwiec 2011 23:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadnik1 jest aktualnie niedostępny sadnik1
Początkujący
Jestem ciekaw czy i jeżeli tak to o ile musi być mocniejsza konstrukcja wspierająca drzewka, przy stosowaniu nawadniania przeciwprzymrozkowego. Przecież ten lód musi sie na czymś utrzymać. Z drugiej strony drzewka wiosna nie maja owoców. Może konstrukcja obliczona do utzrzymania plonu wytrzyma obciążenie lodem?
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #68988 (odpowiedź na #3102) ] nie, 15 styczeń 2012 14:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
skryba91 jest aktualnie niedostępny skryba91
Stały bywalec
Temat może trochę nie na czasie bo mamy zimę i do przymrozków jeszcze daleko ale wpadł mi do głowy pewien pomysł. Co myślicie o zastosowaniu mikrozraszaczy jako systemu antyprzymrozkowego? Zamiast kłaść rurkę na ziemi można ją przymocować do szczytu kołków. Myślę, że byłoby to rozwiązanie tańsze ale pytanie czy skuteczne?
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #69003 (odpowiedź na #3102) ] nie, 15 styczeń 2012 18:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mateusz99 jest aktualnie niedostępny mateusz99
Początkujący
Moim zdaniem to chyba nieskuteczne było by to twoje rozwiązanie bo przy ochronie przeciwko przymrozkom potrzeba dużej ilości wody żeby wytworzyć kalorie ciepła .Przy mikrozraszaczach jest to cieniutka rurka która daje mało wody ,a co za tym idzie mało kalorii czyli ciepła wytwarzanego podczas zamarzania lodu.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #69029 (odpowiedź na #3102) ] nie, 15 styczeń 2012 22:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
nie wywazajcie otwartych drzwi

http://www.fao.org/docrep/008/y7223e/y7223e00.htm#Contents

to sa zagadnienia dosc dobrze zbadane, skutecznosc mikrozraszaczy nie jest taka zla chociaz i tak niska chyba ze bedzesz to robil ciepla woda
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #93103 (odpowiedź na #3102) ] śro, 13 luty 2013 20:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gardner jest aktualnie niedostępny gardner
Zaawansowany
Witam szukam namiaru na sprawdzona firme która zajmuje sie montowaniem instalacji antyprzymrozkowej. Jaki teraz jest koszt takiej instalacji??
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #98860 (odpowiedź na #3102) ] śro, 15 maj 2013 15:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mutemute jest aktualnie niedostępny mutemute
Początkujący
Witam . Mam pytanie do użytkowników zraszaczy fliper. Czy zakup pokryw ochronnych do tych zraszaczy jest konieczny ? Czy raczej jest to zbędny wydatek i można taki zakup sobie darować ?
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #98955 (odpowiedź na #98860) ] czw, 16 maj 2013 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Mam je już kilka sezonów i nic się z nimi nie dzieje, więc to zbędny wydatek.
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #118822 (odpowiedź na #3102) ] czw, 13 marzec 2014 20:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
paweld jest aktualnie niedostępny paweld
Początkujący
Witam Serdecznie.

Cześć swojego gospodarstwa sadowniczego posiadam na tak zwanym dołku, o wiele częściej występują tu przymrozki wiosenne dla tego zastanawiam się nad zamontowaniem nawadniania nad-koronowego. Na próbę chciał bym je założyć w jabłoniach ośmioletnich odmiany idaret. Rozstaw między drzewami to 1.7m a między rzędami to 4.2m

Myślę nad zamontowaniem tak zwanych flipperów, czy uważacie że to dobry pomysł? Mam do osób posiadających takowe nawadnianie kilka pytań.

Jakiej grubości rurkę posiadacie, która leży pod drzewami w każdym rządku i w którą jest wpięty wężyk i flipper? W jakiej rozstawie macie umiejscowione flippery, one działają w "tył, przód" ?
Odp: zraszacze nadkoronowe przeciwprzymrozkowe [wiadomość #125080 (odpowiedź na #118822) ] czw, 08 maj 2014 21:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
grzesiekkaz jest aktualnie niedostępny grzesiekkaz
Zaawansowany
Witam szukam namiaru na dobrą firme, która zajmuje sie montowaniem instalacji antyprzymrozkowej. Jaki teraz jest koszt takiej instalacji??

Pozdrawiam
Poprzedni wątek:Nawadnianie nadkoronowe
Następny wątek:Pompa do studni głębinowej
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]