użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Przechowalnictwo » Agregaty chłodnicze - tematy połączone  (5) 1 Głosów
Odp: chłodnia [wiadomość #70939 (odpowiedź na #70707) ] pią, 10 luty 2012 19:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Piotr300 jest aktualnie niedostępny Piotr300
Początkujący
Witam.PROSZĘ O POMOC WYBORU AGREGATU I CHŁODNICY DO CHLODNI O POJEMNOŚCI OKOŁO 400 METRÓW SZEŚCIENNYCH 60TON.[12X6X5,5].IZOLACJA PRAWIDŁOWA.TOWAR JABŁKA.TEMPERATURA W KOMORZE 1,5C. PROSZE O FIRMY I CENY.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #71262 (odpowiedź na #822) ] pon, 13 luty 2012 18:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kinio123 jest aktualnie niedostępny kinio123
Nowy
Witam przymierzam się do przerobienia mojej przechowalni jabłka na chłodnię mam dwie komory o wymiarach 10mx10mx4,5 wys sciany są podwójne z pustaka pianowego w srodku steropian 6cm dodatkowo doizoluję steropianem i pianką w związku stym mam następujące pytania czy jest możliwość zainstalowania jednego agregatu do obu komór dodam że komory przedziela sortownia, jaki byłby optymalny zestaw, ps może zna ktoś jakąś w miare solidną iniedrogą firmę
Odp: chłodnia [wiadomość #71704 (odpowiedź na #70707) ] nie, 19 luty 2012 11:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin jest aktualnie niedostępny Marcin
Początkujący
Witam,

Panie Tomku ja polecałbym zestaw często występujący w takich komorach o wydajności 21kW, spręzarka np Bitzer 4CC-9.2 (32m3/h) lub zamiennik o podobnej wydajności (łatwo można odczytać z tabliczki znamionowej)oraz chłodnica nadmuchowa Goedhart VNS 64457 lub 66407, (układ moze działac bez grzałek)lub zamiennik o 4 wentylatorach średnicy 450mm lub 6 po 400mm powierzchnia wymiany ok 200m2 wydajność ok 24kW przy dt=6K
Zestaw sprawdzony więc polecam ale ze względów na cenę można szukać zamienników które potrafią być sporo tańsze.
Dobrą praktyką jest podpytanie znajomych sadowników co mają taki sprzęt w swoich komorach o efekty przechowywania i wtedy podjąc decyzję czy warto wydać trochę więcej na ,,droższy,, sprzęt
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #71966 (odpowiedź na #71262) ] śro, 22 luty 2012 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin jest aktualnie niedostępny Marcin
Początkujący
witam,

Panie kinio123 połaczenie dwóch chłodnic z jednym agregatem jest możliwe i dosć często stosowane.
Najczęściej w celu zmniejszenia kosztów inwestycji daje się jedną sprężarkę, która pracuje na przemian - raz z jedną raz z drugą chłodnicą.

Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #71973 (odpowiedź na #71966) ] śro, 22 luty 2012 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Czy jest taka możliwość żeby np jedną komorę odłączyć czy musi na obie pracować albo jeśli jest zrobiona jedna a druga będzie w przyszłości uszczelniana? Pomijając koszta czy jest to praktyczne czy lepiej założyć dwa osobne agregaty?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #71975 (odpowiedź na #71973) ] śro, 22 luty 2012 21:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
mistrz napisał(a) dnia śro, 22 luty 2012 09:28

Czy jest taka możliwość żeby np jedną komorę odłączyć czy musi na obie pracować albo jeśli jest zrobiona jedna a druga będzie w przyszłości uszczelniana? Pomijając koszta czy jest to praktyczne czy lepiej założyć dwa osobne agregaty?

Tak jest to możliwe i powszechnie stosowane, możesz sobie dowolną temperature ustawić w każdej z dwóch komór oczywiście szafa sterująca jest wtedy bardziej rozbudowana komory działają naprzemiennie.
Ja osobiście widzę tylko jeden plus oszczędność na spręzarce i skraplaczu.
Minusy to:
krótsza żywotność spręzarki o połowę
w razie jakiej kolwiek awarii masz uziemione 2 komory i ugotowany towar:)
trudności z dobrym wysterowaniem całego systemu (dużo chłodniarzy ma z tym problemy)
Nie polecam takiego rozwiązania

[Uaktualnione dnia: śro, 22 luty 2012 21:48]

Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #77387 (odpowiedź na #71975) ] nie, 13 maj 2012 00:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam. Na początek nadmienię iż na tym forum jestem poraz pierwszy. Jestesmy mała firmą instalacyna z powiatu sandomierskiego. Ale to mało istotne. Po przeczytaniu postów tego tematu chciał bym przekazać parę moich spostrzeżeń. Więc po kolei.
1.Dwie komory ( 2 chłodnice jeden agregat ( sprężarka). „Czysta ekonomia przy instalacji”. Gorzej potem. Prosty przykład: Mamy 2 komory 50 ton. Dobieramy chłodnice o odpowiedniej wydajnosci. Do tego agregat skraplający odpowiedni mocą do danej chłodnicy. Czyli nadal układ na 50 ton owoców. I teraz sedno sprawy. Mamy chłodnice i agregat dopasowane do siebie, a my dołączamy jeszcze jedną taką chłodnice ( komorę) do tego agregaciku. I powstaje nam obiekt w którym składujemy 100ton bo chłodnice dobrane a agregat przewidziany o połowę mniejszy. Z doświadczenia wiem iż układ taki w okresie zimowym ( po wychłodzeniu produktów daje rade, oczywiście jeśli jedna komora się chłodzi to druga stoi). Gorzej jesienią kiedy chcemy schłodzić nasz dorobek i praktycznie swoje pienądze. Wtedy to już niestety ale przy tym układzie niby dwie komorya załadunek dobowy pozostaje taki jak dla jednej ( już pomijając straty ciepła, wymagane przestoje sprężarki itp. Bo jeśli by to policzyć to realny załadunek dobowy nam maleje o około 25-40 %). więc niekiedy instalator lub inwestor wpada na „mądry pomysł”. Dajemy większy agregat bo jeden tańszy niż dwa osobne. I teraz zaczyna się zabawa: Chłodnica mocą za mała do agregatu, a co za tym idzie zawór rozprężny nawet elektroniczny w tym celu zmniejsza nam dawkowanie czynnika na chłodnice aby otrzymać bezpieczne przegrzanie. Maleje nam ciśnienie w chłodnicy, Obniża się temperatura parowania czynnika a co za tym idzie realna wydajność sprężarki. Jednym słowem w ten sposób zwiększamy pojęcie tak bardzo lubiane przez wszystkich delty T. Czyli nie tak jak miało być. Rozwiązanie na to jest lecz już wtedy nie ma ekonomi. Agregat skraplający na dobrany na łączna powierzchnie (2 komory dla przykładu), Sprężarka z regulacją wydajności zawory OCR (tylko przy sprężarkach pół hermetycznych i minimum 4 tłokach, lecz wtedy jedna sekcja tłoków szybciej się zużywa). Ewentualnie falownik wektorowy do sprężarki tylko taki poprawnie nią wysteruje, wiem z doświadczenia) i coś co tym nam wysteruje. Cena fajna bo prawie połowa wartości sprężarki sam falownik (elektronika). Sterowanie druga połowa plus osprzęt do tego i już mamy za to agregat. Jednym słowem nie opłacalne chyba ze po najniższej linii oporu i ktoś przeliczy cenę inwestycji a nie policzy kosztów eksploatacji ( większe zużycie energii, mniejsza wydajność itp). Jednak powiem iż układy takie gdzie jest kilka komór i jeden agregat skraplający instalujemy, I tu ekonomia ma racje, lecz tylko wtedy gdy: Głównie skupy owoców i warzyw gdzie w lecie potrzebna jest duża moc chłodnicza (nie liczymy osuszki gdyż składowanie to max 7-14 dni byle było schłodzone) tylko na schłodzenie produktów, lub chłodnie długiego przechowywania lecz minimum 4 komory. W takich obiektach dopiero można to zrobić ekonomicznie i tym wszystkim wysterować.
2.Porusze jeszcze temat zaworów rozprężnych. Podstawowe to termostatyczne (mechaniczne). Może to tylko moja opinia ale przy cenach energii elektrycznej, rosnących wymaganiach użytkowników to już przeszłość. Obecnie wchodzi elektronika. Tutaj wybór duży. Nie chce nikomu robić reklamy lub krytykować czyjś produkt. Napisze opinie ogólną. Głównych producentów takich zaworów jest trzech. DANFOSS, ALCO, CAREL. I pozwolę się o ich wypowiedzieć.: Danfoss zawory akv system ADAP-COLL. Fajny i kiedy działał super. Dziś zmiany itp. wyszły niestety na gorsze. System niby zakładamy i zapominamy, dla początkującego instalatora super. Wady AKV to pulsacje w rurociągach, pękające luty i zmiany ciśnienia w układzie. AlCO, działa fajnie prosty w konfiguracji, stabilny, lecz za mało możliwych zmian ustawień. Ogólnie lepsza regelacja,niby przegrzanie większe co do Danfoss ale lepsza stabilność, precyzja pracy.. Problem z poprawną pracą po odtajaniu chłodnicy (dało się rozwiązać niskim kosztem). Tych układów mam kilka i działają wyśmienicie. Jeszcze pozostaje CAREL. Obecnie tylko jego instalujemy. Powód to atrakcyjna cena, dobre wykonanie, dużo ustawień i mała awaryjność. Wady jednak swoje ma. Mimo iż możemy w nim zmieniać wszystkie parametry i dostroić tak jak chcemy to dla instalatora który nie ma pojęcia (podstawy automatyki) o regulacji PID i posiada podstawowe informacje o chłodnictwie ten sterownik staje się czarną magią.
Pozdrawiam Paweł
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #79685 (odpowiedź na #822) ] sob, 09 czerwiec 2012 12:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bamber jest aktualnie niedostępny bamber
Zaawansowany
witam fachowców posiadam jedna komorę chłodniczą o pojemności 80 ton i chciał bym w tym roku wykończyć druga tez 80 ton ale z braku gotówki chciał bym zrobić to jak najtaniej czyli kupić chłodnice i podłączyć pod ją pod tą drugą tylko tak na rok albo dwa a później zrobić na gotowo jak myślicie dobry pomysł czy lepiej dać sobie spokój?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #79939 (odpowiedź na #822) ] wto, 12 czerwiec 2012 23:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
radekklimat jest aktualnie niedostępny radekklimat
Początkujący
Chłodnictwo, klimatyzacja, dobor, montaz, serwis 500 236 866
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #80132 (odpowiedź na #79939) ] pią, 15 czerwiec 2012 21:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandomingo jest aktualnie niedostępny sandomingo
Początkujący
radekklimat napisał(a) dnia wto, 12 czerwiec 2012 11:22

WITAM radekklimat z jakiego jesteś rejonu ?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82299 (odpowiedź na #822) ] nie, 22 lipiec 2012 15:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Witam.PROSZĘ O POMOC WYBORU AGREGATU I CHŁODNICY DO CHLODNI O POJEMNOŚCI OKOŁO 400 METRÓW SZEŚCIENNYCH 60TON.[10X6.5X5,5].IZOLACJA CHWILOWO STYROPIAN.TOWAR JABŁKA.TEMPERATURA W KOMORZE 1,5C. PROSZE O FIRMY I CENY.PILNE
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82342 (odpowiedź na #80132) ] pon, 23 lipiec 2012 08:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
sandomingo napisał(a) dnia pią, 15 czerwiec 2012 09:29

Witam
Mieszkam w samym centrum sadownictwa swiatowego czyli w Grójcu.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82343 (odpowiedź na #82299) ] pon, 23 lipiec 2012 08:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
bamber napisał(a) dnia nie, 22 lipiec 2012 03:01

Witam.PROSZĘ O POMOC WYBORU AGREGATU I CHŁODNICY DO CHLODNI O POJEMNOŚCI OKOŁO 400 METRÓW SZEŚCIENNYCH 60TON.[10X6.5X5,5].IZOLACJA CHWILOWO STYROPIAN.TOWAR JABŁKA.TEMPERATURA W KOMORZE 1,5C. PROSZE O FIRMY I CENY.PILNE

Potrzebujesz zestaw o mocy około 13kW.
Bitzer i Goethard lub inna chłodnica przeznaczona do przechowywania jabłek.
Napisz czy dach w komorze jest płaski lub czy ma spadek bo to istotne w wyborze chłodnicy.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82352 (odpowiedź na #822) ] pon, 23 lipiec 2012 12:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Komora z dachem jedno spadowym prosił bym o cena całego kompletu i montażu.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82863 (odpowiedź na #82352) ] sob, 04 sierpień 2012 21:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Witam,
Chce zainstalować urządzenia chłodnicze do kolejnej komory na jabłka.
Wymiary 10,8 x 6,8 x 6,2 m (wysokość). Tj. ok 400 metrów sześciennych.
Śiany:Płyta z rdzeniem steropianowym 15-20 cm i dwie ściany dodatkowo z zewnątrz cegła z połówka pustaka lub cały pustak.
Panowie od instalacji...jaka sprężarkę i jaką chłodnice polecacie?
Myślę, że powierzchnia wymiany ok. 135-150 m2 - mam rację, czy się mylę ???
Co myślicie od chłodnicy Goedhart typ VCIZ, nie VNS??? Warto zaoszczędzić kilka tysięcy ?
Lub firmie chłodnicy Omega ???

Agregat Bizer, czy Dorin ???
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82871 (odpowiedź na #82863) ] nie, 05 sierpień 2012 00:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
dochtur napisał(a) dnia sob, 04 sierpień 2012 09:45

Witam,
Chce zainstalować urządzenia chłodnicze do kolejnej komory na jabłka.
Wymiary 10,8 x 6,8 x 6,2 m (wysokość). Tj. ok 400 metrów sześciennych.
Śiany:Płyta z rdzeniem steropianowym 15-20 cm i dwie ściany dodatkowo z zewnątrz cegła z połówka pustaka lub cały pustak.
Panowie od instalacji...jaka sprężarkę i jaką chłodnice polecacie?
Myślę, że powierzchnia wymiany ok. 135-150 m2 - mam rację, czy się mylę ???
Co myślicie od chłodnicy Goedhart typ VCIZ, nie VNS??? Warto zaoszczędzić kilka tysięcy ?
Lub firmie chłodnicy Omega ???

Agregat Bizer, czy Dorin ???

Agregat moze byc Bitzer choc Dorinowi niczego nie brakuje co do chłodnicy to te Goethardy sa jak dla mnie za mocno przereklamowane ale kazdy lubi co innego.
Ja polecam chłodnice ThermoKey seri FruitCoolers, bardzo dobre i duzo tansze od Goethardow, mała delta i niewielka ilosc wody po odszranianiu.
Powierzchnia wymiany 162m2 bedzie optymalna.
http://www.termo-schiessl.pl/download.php?s=1&id=2076
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #82896 (odpowiedź na #822) ] nie, 05 sierpień 2012 13:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszw jest aktualnie niedostępny tomaszw
Maniak
Witam,
może ktoś mi podpowiedzieć jaki agregat zamontować w małej chłodni 36 m3 (4mx3mx3m)? Chłodnia z przeznaczeniem do chwilowego przechowania owoców (24-72 h)? Ile energii zużywa taki zestaw i ile orientacyjnie kosztuje? Dziękuje.

[Uaktualnione dnia: nie, 05 sierpień 2012 21:33]

Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #83006 (odpowiedź na #82871) ] wto, 07 sierpień 2012 19:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
radekklimat dziękuję na informację.

Panowie...Czy warto zastosować Adap-cool przy tej komorze na 80 ton z zaworem elektronicznym ?
Czy może zwykły sterownik z mechanicznym zaworem ?
Proszę o opinie na temat takich firm zakładających urządzenia chłod. w sandomierskim jak:
ELTACO Sandomierz (za Wisłą)
Klima-Tec koło Obrazowa
Bidas Krzysztof i syn (nie wiem z skąd Oni są)
Jeżeli Ktoś nie chce podać na forum, może Mi napisać na PW.

[Uaktualnione dnia: wto, 07 sierpień 2012 19:43]

Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #85626 (odpowiedź na #822) ] wto, 02 październik 2012 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kinio123 jest aktualnie niedostępny kinio123
Nowy
witam panstwa czy ktoś mógłby się podzielić opiniami na temat agregatów Danfossa i chlodnic Thermokey?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #85697 (odpowiedź na #822) ] czw, 04 październik 2012 20:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Chłodnice TermoKey sa dobre pod warunkiem ze na jabłko zastosujemy serie FruitColer poniewaz inne sie nie nadaja do jabłek tego producenta.
Co do agregatów Danfossa to chyba chodzi o Maneurop-Danfoss sa nie najgorsze ale dosyc głosne ja polecam Bitzer, Copeland, Bock
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #85702 (odpowiedź na #822) ] czw, 04 październik 2012 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dareks55 jest aktualnie niedostępny dareks55
Stały bywalec
witam

czy moze ktos mi cos powiedzic o chlodnicach z PPUCH TARCZYN???Podobno linie produkcyjna przejela firma Termolux z Raszyna.Chlodnice sa produkowane podobno (na podzespolach??) Goetharda?Tak ogolnie sa warte zakupu czy nie?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #86858 (odpowiedź na #822) ] wto, 30 październik 2012 17:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marszym jest aktualnie niedostępny marszym
Zaawansowany
czy możecie mi Panowie doradzić jakie agregaty, chłodnice i sprężarkę co tam jeszcze potrzebne zamontować na pomieszczenie 200m3 i 120m3 .pierwszy raz mam do czynienia z chłodnią,nie zielonego pojęcia jakiej firmy są najlepsze, a przynajmniej przystępne w relacji cena-niezawodnośc i czy warto wziąć używany regenerowany ? .jaka by była w przybliżeniu cena takiego zestawu? w chłodni chce trzymać czereśnie a w późnieszym terminie śliwki i jabłka.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #96617 (odpowiedź na #86858) ] czw, 11 kwiecień 2013 22:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radzio2 jest aktualnie niedostępny Radzio2
Początkujący
Witam
Panowie zaproponowano mi taki zestaw do komory o pojemności 70ton.
Agregat Bitzer LH104/4EC-6,2Y + Chłodnica ALFA LAVAL BLE503B70

Z góry dziękuje z komentarze.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #106465 (odpowiedź na #822) ] pią, 30 sierpień 2013 17:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Koledzy po jakim czasie od nowosci wymienia sie olej i filtr w agregacie???zaproponowano mi wymiane po 3 sezonach pracy.koszt 600zl/filtr i olej z wymiana w Bitzerze-drogo?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #106485 (odpowiedź na #82342) ] pią, 30 sierpień 2013 20:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
radekklimat napisał(a) dnia pon, 23 lipiec 2012 08:20

sandomingo napisał(a) dnia pią, 15 czerwiec 2012 09:29

Witam
Mieszkam w samym centrum sadownictwa swiatowego czyli w Grójcu.

Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #106488 (odpowiedź na #106465) ] pią, 30 sierpień 2013 21:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
dareks55 napisał(a) dnia pią, 30 sierpień 2013 05:03

Koledzy po jakim czasie od nowosci wymienia sie olej i filtr w agregacie???zaproponowano mi wymiane po 3 sezonach pracy.koszt 600zl/filtr i olej z wymiana w Bitzerze-drogo?

Po uruchomieniu nowego agregatu około 100mth malezy wymienic filter i olej nastepne wymiany moga byc co trzy lata co do ceny to olej 110 zł za 1 litr, filter cena podobna w zaleznosci od srednicy przyłacza i pojemnosci, robocizna i dojazd - cena 600 zł na normalnym poziomie.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #106491 (odpowiedź na #106488) ] pią, 30 sierpień 2013 23:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
radekklimat napisał(a) dnia pią, 30 sierpień 2013 09:04

dareks55 napisał(a) dnia pią, 30 sierpień 2013 05:03

Po uruchomieniu nowego agregatu około 100mth malezy wymienic filter i olej nastepne wymiany moga byc co trzy lata co do ceny to olej 110 zł za 1 litr, filter cena podobna w zaleznosci od srednicy przyłacza i pojemnosci, robocizna i dojazd - cena 600 zł na normalnym poziomie.

dziekuje za info Smile
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #112612 (odpowiedź na #822) ] pon, 23 grudzień 2013 18:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomekmaster jest aktualnie niedostępny Tomekmaster
Początkujący
Panie Marcinie mozna nr tel do pana bo chce załozyc agregat do komory o wym 9,80 na 6,60 wys 7 ze spadkiem do 6 m
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #113818 (odpowiedź na #822) ] wto, 14 styczeń 2014 18:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomasz jest aktualnie niedostępny Tomasz
Początkujący
Witam proszę o opinie na temat agregatu bitzer 4dc-7-2y , jakość usterkowość itp. oraz chłodnicy kuba sgbe-93 czy wogóle naddaje się na jabłka i do tego agregatu.Komora 380m3 70-80t.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #113822 (odpowiedź na #822) ] wto, 14 styczeń 2014 19:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Agregat moze byc a co awaryjnosci to kwestia montazu, regulacji przegrzania itp.
Chłodnica CUBA nie nadaje sie do jabłek poniewaz jest chłodnica wielozakresowa jezeli chodzi o temperature w komorze czyli moze byc do zakresow plusowych jak i minusowych i posiada mała powierzchnie wymiany co powodowac bedzie duza delte i wysuszanie jabłek.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #113829 (odpowiedź na #113822) ] wto, 14 styczeń 2014 19:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomasz jest aktualnie niedostępny Tomasz
Początkujący
Dziękuję z odpowiedź
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #118462 (odpowiedź na #822) ] nie, 09 marzec 2014 11:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pro1000 jest aktualnie niedostępny pro1000
Nowy
Jaki zamontowalibyście agregat i chłodnicę do chłodni jabłek o wymiarach 13x9x4 około 500m3 ?
Dostałem propozycje agregat Bitzer 15kW oraz chłodnicę Cuba 22kW.
Proszę o opinię
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #121676 (odpowiedź na #822) ] nie, 13 kwiecień 2014 18:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
AppleMar jest aktualnie niedostępny AppleMar
Zaawansowany
Posiada ktoś chłodnice Fincoil? Ewentualnie ma jakąś wiedzę na ich temat? Poznam wsze zdanie, opinie.

Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #122920 (odpowiedź na #113822) ] śro, 23 kwiecień 2014 09:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cherek jest aktualnie niedostępny cherek
Nowy
Szanowny kolego, delta na chłodnicy nie zależy od marki produktu, ale raczej od marki instalatora..
CUBA to jedne z najlepszych chłodnic na rynku, można je jak najbardziej stosować do przechowywania owoców i warzyw.
Nie mówię to w swoim interesie bo montuję CUBE dość rzadko, ale nie miałem nigdy przypadku aby klient na produkty tej niemieckiej firmy narzekał, zdarza się to gdy jest zły dobór sprężarki do chłodnicy a chłodnicy do wielkości komory.
Byłem w laboratorium chłodnic CUBA gdzie bada swoje produkty, jestem pewny że to są najlepiej , najuczciwiej wymiarowane chłodnice na rynku (bo zbadane).
Na rynku jest "trend" dużych chłodnic ( dobrze bo więcej zarabiamy) ale nie zawsze jest to uzasadnione "wielkości produkcji" i tempa załadunku komory.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #125554 (odpowiedź na #122920) ] pon, 12 maj 2014 08:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamil196 jest aktualnie niedostępny kamil196
Zaawansowany
Witam. Czy do komory 145 ton taki zestaw będzie dobry czy troche za duży? Chłodnica goedhart vns 65457 EB oraz sprężarka bitzer tes12- 40S.
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #135566 (odpowiedź na #822) ] czw, 21 sierpień 2014 17:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kolooo jest aktualnie niedostępny kolooo
Początkujący
a co sadzicie o chłodnicach FRIGOTHERM ?
Odp: Agregaty chłodnicze - tematy połączone [wiadomość #138420 (odpowiedź na #822) ] wto, 21 październik 2014 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Runner11 jest aktualnie niedostępny Runner11
Początkujący
Mam taki problem Jak u was długo agregat obniża temp. ? U mnie przez 12godzin schodzi zaledwie o 0,3stopnia czy to normalne?. czujnik temperatury ma dużo luzu.
Poprzedni wątek:SmartFresh- opinie
Następny wątek:tlen i pluczka co2
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]