użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Konstrukcje wspierające, paliki, tyczki oraz ogrodzenia » Ogrodzenie sadu - tematy połączone  (4) 1 Głosów
Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #33369] czw, 03 grudzień 2009 19:20 Przejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Witam,

Zastanawiam się nad ogrodzeniem pola pod sad. W związku z tym mam parę pytań do osób które taką inwestycję ostatnio realizowali lub coś mogą mi podpowiedzieć w tej sprawie.
A więc
- Z czego słupki (betonowe czy stal, rura czy profil)
- jaka siatka
- jaka odległość między słupkami
- jaka wysokość

Z góry dziękuję
Tomek

PS. Oczywiście jednym z głównych czynników jest czynnik ekonomiczny czyli cena poszczególnych elementów
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33370 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 19:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
norekn jest aktualnie niedostępny norekn
Zaawansowany
Może podam Swój przykład;słupki betonowe,odległość między nimi 3,5 m,siatka (1,5 m wysokości zatapiana bodajże w abizolu,średnica 3mm).Na długich ścianach dobrze było by wstawić słupek stalowy i zalać betonem(co 100-150 m).Jeszcze jedno.Nie zapomnij zabezpieczyć siatki przed kradzieżą.Jedna,dwie łopaty betonu powiedzmy co drugie przęsło.Ja tego nie zrobiłem od razu,więc koszt ogrodzenia był nieco większy Twisted Evil .Powodzenia

norekn
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33371 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 19:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam
Przede wszystkim musisz zastanowic się czy to ogrodzenie jest rzeczywiście konieczne i napisac przed czym ma ono chronic sad.
Inaczej musi wyglądac ogrodzenie jeśli problemem są zające inaczej gdy dziki inaczej jesli chodzi o sarny...A jeżeli kłopotem są złodzieje to moim zdaniem wogóle szkoda zachodu
Pozdrawiam
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33373 (odpowiedź na #33371) ] czw, 03 grudzień 2009 20:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Siatka ocynkowana 1,5m wysokości z drutu o przekroju 4mm, słupki betonowe co trzeci wbetonowany ( by było stabilnie), siatka przybetonowamna do kazdego słupka ( dla zabezpieczenia przed kradzieżą). W siatkę u góry i u dolu wpleciony drut. Na górze 5 ( by trudniej było rozpleść), przy ziemi 6 dobrze naciągnięta ( zabezpieczenie przed dzikami). Do tego na górze pojedynczy drut kolczasty ( to przed sarnami). Na rogach słupki i ukośniki wbetonowane. Do tego na rogach przy drodze słupki pionowe oprawione w ceownik, bo ciagle ktos walił coraz to innym pojazdem. Na koniec siatke od zewnątrz obłozyłem gruzem i przysypalem go ziemią. Takie ogrodzenie sprawiłem, poniewaz mój sad graniczy z duzym kompleksem leśnym i biegnącą wzdłuż ogrodzenia z trzech stron drogą. Całkowicie się sprawdza.
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33374 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
motokogut jest aktualnie niedostępny motokogut
Zaawansowany
dla mnie siatkę to stawiają tylko burki co sie od sąsiada chcą odgrodzić i Ci którym Bogu ducha zwierzyna nic nie zrobiła a nawet jak zrobi to koszty strat przez 500lat nie przekroczą kosztów siatki, to nie lata 70 że zając siedział na zającu a na dziki trzeba było bardzo uważać...
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33375 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 20:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

Ogrodzenie ma chronić przed zwierzakami: sarny, zające i "złodzieje" (takimi ciekawskimi aby nie wchodzili i nie niszczyli)

A może ktoś podać jakieś przybliżone ceny słupków betonowych, stalowych i siatki ogrodniczej i leśnej (słupki 2m, siatka 1,6m)

TOMEK
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33376 (odpowiedź na #33374) ] czw, 03 grudzień 2009 20:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

I tu się grubo mylisz w moich okolicach jeśli siatki nie rozciągniesz to możesz zapomnieć o sadzie. Sarny i zające zniszczą w 90% drzewek
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33378 (odpowiedź na #33375) ] czw, 03 grudzień 2009 21:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam ponownie
Słupki TYLKO betonowe(koszt jakieś 12-14 zł/szt)co 3 metry.Siatka min.1,5 m dołem dobrze by było ją wkopac chociaż z 8 cm(zajrzyj na allegro-całą noc możesz przebierac w rodzajach i cenach).Na sarny dobrze by było górą dac drut kolczasty ale podobno skuteczne są też tzw.flary czyli powiewające paski folii lub materiału w jaskrawych kolorach co kilkanaście metrów.
Mój ojciec jakieś 35 lat temu grodził sad do spółki z sąsiadami.Siatka wcale nie najgrubsza dobrze trzyma się do tej pory.Nie wytrzymały metalowe słupki.
Pozdrawiam
Do motokoguta:nieraz i ze względu na sąsiada warto postawic ogrodzenie

[Uaktualnione dnia: czw, 03 grudzień 2009 21:35]

Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33379 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 21:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
a co sądzicie o siatce leśnej z tymi dużymi okami ?
chciałbym zabezpieczyć tylko przed sarnami
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33380 (odpowiedź na #33379) ] czw, 03 grudzień 2009 21:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Leśnicy używają jej właśnie do ochrony szkółek przed sarnami.
Chyba wiedzą co robią.Ale ile ona wytrzyma...?Drut tam raczej cieniutki...
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33381 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

Ja myślę również o siatce leśnej, znajomy ogrodził 10 lat temu właśnie taką siatką i nie narzeka, drut może cienki ale ocynkowany i cena chyba 50% niższa.

A słupki betonowe nie rozpadają się po dłuższym czasie?
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33383 (odpowiedź na #33381) ] czw, 03 grudzień 2009 22:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Nie wiem jak betonowe.Moje rurki kupione w hucie (odpady z walcowni rur - końcówki)stoją już 20 lat.Warunkiem jest ich zabetonowanie a nie tylko zakopanie na odpowiednią głębokość.Słupki co 3,5 m a na rogach z ukośnikami i odpowiednio mocno zabetonowane,żeby wytrzymały naciągnięty drut.Przed ustawieniem całe słupki pomalowałem farbą podkładową tlenkową.Teraz jest dużo większy wybór zabezpieczeń antykorozyjnych i na dodatek jeszcze ładnie wyglądają.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33384 (odpowiedź na #33369) ] czw, 03 grudzień 2009 23:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojus83 jest aktualnie niedostępny wojus83
Stały bywalec
Witam
moim zdaniem słupki betonowe można spokojnie co 5 metrów stawiać (na płaskim terenie) ja tak mam i jest ok
pozdrawiam

Marek
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33388 (odpowiedź na #33369) ] pią, 04 grudzień 2009 16:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Jadąc przez kraj czasem widzę sady niegrodzone..no cóż pozazdrościć tylko kłusownictwa,no i braku dodatkowych kosztów.Ja wiosną,codzienie przy porannej kawce ,widzę przez okno w kuchni ,jak przez pole sąsida(warzywnika)przebiega stado saren.I żeby te cholery, gdy wskoczą do sadu ,żarły sobie gałęzie ze starszych drzew,co tam strat prawie żadnych,ale nie ta gadzina od razu znajduje jednoroczne nasadzenia i tam.....niestety straty mogą być istotne.
Marku słupki co 5m???,toż to może ci odfrunąć przy silniejszym wietrze.Ja myślę że 3-3,5 m maks.A czy metal czy beton zależy co masz tańsze w regionie.Transport konkretnej ilości słupków kosztuje.
Hej.
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33399 (odpowiedź na #33388) ] pią, 04 grudzień 2009 20:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Widzisz motokogucie, takie burki jak my stawiają siatki. Za kilka lat, gdy burki po obu stronach postawią siatki, taki nieburek(może burak), jak Ty, przyklei się do boku i tym sposobem ,ten któremu siatka nie była potrzebna ma dużą część kosztów pokrytych przez takich właśnie burków. Tak więc ja jestem burek a ty burak.
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33401 (odpowiedź na #33369) ] pią, 04 grudzień 2009 21:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

A jaką grubość rur stalowych najlepiej kupić przy grubości ścianki 2,5mm w ogłoszeniach znalazłem po rozsądnej cenie fi 34, fi38 fi41 fi52 oczywiście czym "fi" większe rura jest droższa

Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33404 (odpowiedź na #33369) ] sob, 05 grudzień 2009 00:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slgadam jest aktualnie niedostępny slgadam
Stały bywalec
fi jest to zastąpienie znaku średnicy ;]
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33407 (odpowiedź na #33404) ] sob, 05 grudzień 2009 11:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
norekn jest aktualnie niedostępny norekn
Zaawansowany
motokogut...ale kwasisz człowieczku!!!Kiedyś,jak jeszcze nie miałem ogrodzenia w ciągu jednej zimy z 430 jednorocznych drzewek zostały tylko pieńki.Więc wolę być jak to określiłeś "burkiem" niż robić ponowne nasadzenie!

norekn
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33409 (odpowiedź na #33369) ] sob, 05 grudzień 2009 18:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kazikkazik jest aktualnie niedostępny kazikkazik
Zaawansowany
myślę że motokogut ma tyle do czynienia z sadownictwem co ja z lotami kosmicznymi i dlatego pisze takie rewelacje. Ogrodzenie to podstawa przed założeniem sadu
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33412 (odpowiedź na #33369) ] sob, 05 grudzień 2009 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Motokogut Surprised Smile sadzi porzeczki a sarny odstrasza sam Rolling Eyes
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33511 (odpowiedź na #33369) ] wto, 08 grudzień 2009 14:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej7532 jest aktualnie niedostępny andrzej7532
Nowy
witam.
u mnie jest tak
-słupki sosnowe impregnowane olejem kreozotowym (ciśnieniowo);
-odległość co 4m;
-3druty naciągowe śr. 3,2 mm (stalowe);
-siatka wys. 1,5m oczko 6x6, drut 2,5mm;
- siatkę wykonałem sobie sam (980 metrów), gdyż posiadam profesionalną maszynę do robienia siatki którą sam skonstruowałem koszt 2,5 tys.
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33517 (odpowiedź na #33511) ] wto, 08 grudzień 2009 18:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Podam wariant z biednej Galicji.Siatka leśna 1,6 metra 5 pierwszych oczek 5 cm następne rzadsze,słupki stalowe kątownik kształtowany na gorąco 4 cm,słupki drewniane odpad z tych które
ugniły przy drzewkach.Na słupki narożne i rozporowe (co 100 metrów)rurka 2 cale dodatkowo zalana betonem.
cena siatki 3,3 zł za metr z dostawą.
Mam takie ogrodzenie w wieku 6 lat siatka zero korozji(made in slovakia) słupki drewniane zgniły są do wymiany były impregnowne
w boramonie.Obecnie jadę kolejną działkę tym systemem.
Rozstawa co 10 metrów słupek stalowy a w środek jeden drewniany.
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33519 (odpowiedź na #33369) ] wto, 08 grudzień 2009 18:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dendro jest aktualnie niedostępny dendro
Zaawansowany
Ja również mam siatkę leśną (zające, sarny, jelenie wg ulotki) na drewnianych słupkach o srednicy 20-25 cm co 4 m. Na sarny skuteczna, a na zające... wątpie ale te się nie pokazują w okolicy - za dużo lisów. Jedyny problem to pies wodołaz który, kiedy ma ochotę na dalszy spacer, przeciska się przez oczka 'rozkalibrowując' je do tego stopnia, że potem i dzik by przelazł.
Grodziłem w 2006, w miesiąc po założeniu sadu i już nie miałem jakiś 20% drzewek. Sarna bydle jest okrutne i łakome. To taka uwaga do kol B...

www.pracowniazieleni.com
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #33579 (odpowiedź na #33519) ] pią, 11 grudzień 2009 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
U mnie łosie znów zniszczyły kilkadziesiąt młodych drzew. Przeskoczą 2 metrowy płot .Czasem tylko kłaki wiszą na drucie kolczastym ,jak zahaczył skurczybyk brzuchem. Najgorsze ,że te kilkadziesiąt drzew i ewentualne odszkodowanie za nie ,nie są warte całego użerania się koniecznego do uzyskania owego odszkodowania.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Ogrodzenie sadu [wiadomość #37765 (odpowiedź na #33369) ] czw, 01 kwiecień 2010 13:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
magdusza jest aktualnie niedostępny magdusza
Początkujący
witam,

Czy mógłby mi ktoś podać namiary na producenta słupków ogrodzeniowych betonowych najlepiej z okolic Piaseczna (k.Warszawy) lub woj. mazowieckie z własnym transportem wliczonym w cenę słupków.
Ogrodzenie [wiadomość #50543 (odpowiedź na #33369) ] wto, 18 styczeń 2011 15:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
centyrion jest aktualnie niedostępny centyrion
Początkujący
Ogrodzenie z kołkow debowych czym impregnowac,czy musza byc okorowane z gory dzieki za podpowiedzi
Odp: Ogrodzenie [wiadomość #50557 (odpowiedź na #50543) ] wto, 18 styczeń 2011 19:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
Okorowane muszą być bezwzględnie! Każdy kołek/palik nie okorowany po jednym sezonie zostanie zaatakowany przez robale.Odnośnie impregnacji,najlepszy był olej kreozolowy ,lecz już jest chyba nie dostępny.Innym rozwiązaniem stosunkowo skutecznym a jednocześnie bardzo tanim jest impregnacja w przepalonym oleju silnikowym.Można impregnować ciśnieniowo (są firmy które to robią),skuteczny sposób ale z tego co mi wiadomo drogi.Impregnaty dostępne w sklepach raczej mało skuteczne .
Odp: Ogrodzenie [wiadomość #50559 (odpowiedź na #50557) ] wto, 18 styczeń 2011 19:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jakubsosna jest aktualnie niedostępny jakubsosna
Zaawansowany
znajomy grodził sad kołkami bodajrze z modrzewia końcówki które szły w ziemie opalał na ognisku. Jak się bedę z nim widział to dowiem się dokladnie

[Uaktualnione dnia: wto, 18 styczeń 2011 19:51]

Odp: Ogrodzenie [wiadomość #50572 (odpowiedź na #50559) ] wto, 18 styczeń 2011 20:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Słupki z akacji są niezniszczalne i to bez impregnacji. No i chyba tańsze i łatwiejsze do kupienia niż modrzewiowe. Kiedyś pisaliśmy o tym z Sigmuntem.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Ogrodzenie [wiadomość #50573 (odpowiedź na #50572) ] wto, 18 styczeń 2011 20:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
No z tą niezniszczalnością to może przesada. Ja teraz rozbieram ogrodzenie z 1987 roku i słupki raczej nie nadają się do ponownego użytku. Zaznaczam jednakże ,że z jednej grubej akacji zrobione były cztery słupki ogrodzeniowe. Zakup betonowych nie był wtedy kwestią gotówki Smile.

Odp: Ogrodzenie [wiadomość #50577 (odpowiedź na #50573) ] wto, 18 styczeń 2011 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Kilka lat temu rozbierałem ogrodzenie z akacjowych okrąglaków o średnicy 20 - 30 cm. Do ponownego użycia się nie nadawały ale mogły jeszcze spokojnie postać z 10 lat.To ogrodzenie miało wtedy jakieś 65 lat. Słupki oczywiście bo siatka to była któraś tam z kolei co było widać po ilości gwoździ w słupkach.

Pozdrawiam
Zdzich

Odp: Ogrodzenie [wiadomość #50918 (odpowiedź na #50577) ] nie, 23 styczeń 2011 18:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andrzej7532 jest aktualnie niedostępny andrzej7532
Nowy
Witam. A ja w swoim sadzie do ogrodzenia zastosowałem kołki sosnowe. Oczywiście zaimpregnowane ciśnieniowo (olej kreozotowy). koszt impregnacji wynosi 500 pln netto za 1m sześcienny. Troszeczkę śmierdzi ale po 2-3 latach już prawi nic nie czuć.
koszt jednego kołka ok. 8 pln.
Odp: Ogrodzenie [wiadomość #54703 (odpowiedź na #50918) ] pon, 28 marzec 2011 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Mam pytanie .Chcę podwyższyć ogrodzenie (słupki betonowe ,siatka),z ok 1,6 m do powiedzmy 2,5. Myślałem o jakimś przedłużeniu co trzeciego słupka i puszczeniu górą kilku drutów kolczastych. Chodzi o zabezpieczenie sadu przed łosiami.
W starych nasadzeniach straty można przeboleć ,ale boję się pomyśleć co mogą zrobić z młodym sadem. Robił ktoś coś podobnego ? Proszę o podpowiedzi i pomysły.

Odp: Ogrodzenie [wiadomość #55209 (odpowiedź na #54703) ] sob, 09 kwiecień 2011 12:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jurix jest aktualnie niedostępny Jurix
Początkujący
Witam! Chcę ogrodzić swój sad amatorski. Nie mam za bardzo słupów betonowych i zastanawiam się nad słupami drewnianymi z sosny. Jakim środkiem impregnować, aby słupki wytrzymały 30-40 lat?
Pozdrawiam!
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55210 (odpowiedź na #33369) ] sob, 09 kwiecień 2011 12:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcos84 jest aktualnie niedostępny marcos84
Zaawansowany
Słupy drewniane żeby wytrzymały 30 lat Laughing
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55213 (odpowiedź na #55210) ] sob, 09 kwiecień 2011 13:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
No dobra trochę przesadziłem. Ale jak ktoś czyta trochę książek to wie. Np. jak impregnują żaglowce, które budowano w XVII w.? Do dziś są takie okazy, nie w Polsce ale w innych krajach. No jak?

Poruszyłem inny temat. Jaki znacie dobry środek?
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55214 (odpowiedź na #33369) ] sob, 09 kwiecień 2011 13:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcos84 jest aktualnie niedostępny marcos84
Zaawansowany
Co do impregnacji słupów masz rację że zaimpregnowane dłużej wytrzymają Razz . A czym impregnować ja słyszałem o oleju kreolowym ale czy jest on jeszcze w sprzedaży to nie wiem.Pozdrawiam
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55224 (odpowiedź na #55214) ] sob, 09 kwiecień 2011 17:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
antymonter jest aktualnie niedostępny antymonter
Zaawansowany
To jest olej kreozotowy

http://www.ptroa.co.il/petition/
Nim kupisz kurtkę z kapturem obrzeżonym futrem zastanów się
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55225 (odpowiedź na #55224) ] sob, 09 kwiecień 2011 17:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
A gdzie to można kupić?
Odp: Ogrodzenie sadu - tematy połączone [wiadomość #55239 (odpowiedź na #33369) ] sob, 09 kwiecień 2011 20:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Ja z kolei wiem o oleju krezolowym, stosowanym do impregnacji podkładów kolejowych na naszych żelaznych szlakach. I pod taką nazwą zamawialiśmy lat temu wstecz ów specyfik właśnie w zakładach konserwacji sieci PKP. Później go już nie mieli "na składzie", więc przeszliśmy na gotowe imopregnaty do drewna (tzw. ekologiczne) Pozdrawiam serdecznie Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Poprzedni wątek:Kołki drewniane konserwacja.
Następny wątek:impregnat do kołków
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]