użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Cięcie sadu z Lawety
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36056 (odpowiedź na #35763) ] pon, 15 luty 2010 19:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysztof44 jest aktualnie niedostępny krzysztof44
Stały bywalec
Brak treści wiadomości

Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36057 (odpowiedź na #35763) ] pon, 15 luty 2010 19:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Brak treści wiadomości

Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36058 (odpowiedź na #35763) ] pon, 15 luty 2010 20:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam.Sad na fotkach był dzisiaj cięty.Czubki były robione z platformy,reszta z dołu.
Platforma i ciągnik z przednim napędem jak widać na fotkach bardzo ułatwia chodzenie w takich sadach bo robi szerokie ślady.
Sad 9-letni,podkładka 9.Niektórym może się wydawać,że rusztowanie jest przechylone lecz to tylko zdjęcie jest ze skosa.Uważam,że w takich sadach nie ma pojęcia takiego jak cięcie z wilka i przy prowadzenia takiego sadu nie trzeba używac piłki choćby miał i 20 lat.Metoda cięcia różni się o 180 stopni od klika.Niektóra kobieta mając 50 lat wygląda na 30.A może któryś z kolegów-fachowców odniesie się do cięcia z pokazu w Sandomierzu na pierwszej fotce?Bardziej mnie interesują drzewa z grubymi gałęziami co widać za fachowcem.Czekam na krytykę.Pozdrawiam.
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36070 (odpowiedź na #36058) ] wto, 16 luty 2010 00:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Podziwiam Cię za odwagę,tniesz w takich warunkach i nie stresujesz się.A końca zimy górale jeszcze nie przepowiedzieli Cool
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36082 (odpowiedź na #36070) ] wto, 16 luty 2010 12:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
xdemy jest aktualnie niedostępny xdemy
Początkujący
Witam krzysztof44 wczorajsza wypowiedz bardzo mnie zaciekawiła i bym chciał sie wiecej dowiedziec o tej metodzie. Jesli nie jest na klik to jaka metoda- jesli mozesz wytłumaczyc. W tym sadzie co zdjęcia dodałeś góry sa bardzo drobne i nie wyglada to mi na sad 9 letni.
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36105 (odpowiedź na #35763) ] wto, 16 luty 2010 21:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karoll88 jest aktualnie niedostępny karoll88
Nowy
Krzysztof44 wiesz pytałeś coś na temat cięcia pokazowego z Sandomierza tam było pokazane ciecie na tzw. "parasolkę" Razz
A po obejrzeniu Twoich fotek bardzo się zastanawiam jaka to metoda którą tniesz gdyż mówisz że tak bardzo się różni od klika?
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36134 (odpowiedź na #35763) ] śro, 17 luty 2010 14:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam,
Lajkonik czy to co pisałem już jest dla ciebie jasne, co do platform to ma również i wady jeżeli chodzi o zbiór jabłek. Po pierwsze to przy rwaniu czubków z platfory mamy ładne wykolorowane jabłko a w skrzyniach w starszym sadzie na dole ze słabym dostepem swiatła jest jablko zielone, druga wada jest taka, ze przy zbiorze muszą być dwie platformy jezeli zatrudniamy ludzi. Bo kiedy napełnimy 3 skrzynie platforma musi wyjechać i wtedy podstawia sie druga tak samo jak z wózkami. Przy dobrym prowadzeniu sadu z platformy możemy oberwac najpierw góry i kilka dni opóżnic zbior dołów ale w takim sadzie nie może być zbyt grubych gałęzi i długich bo wystarczy tylko ze zawadzimy balkonem za gałąż i strząchnie nam jabłko na ziemie. Czy koledzy wyobrażają sobie faceta z drabiną w takim sadzie jak jest na fotkach. On nie zdązy przestawić drabiny. To w tym czasie z platformy zrobimy juz ze 4 drzewa. Pozdrawiam
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36136 (odpowiedź na #36134) ] śro, 17 luty 2010 16:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
xdemy jest aktualnie niedostępny xdemy
Początkujący
Hej nikt nie skrtykuje Krzysztofa44 na temat tego cięcia tyle osób odwiedza ta strone. Prosze wypowiedzcie sie coś na ten temat jego ciecia. czy to jest dobry sposób a może nie.
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36137 (odpowiedź na #36136) ] śro, 17 luty 2010 17:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Krzysztof44 co do tej wydajności to wszystko jasne.Mam kilka uwag
do tych zdjęć powyżej.Masz patent niewątpliwie na zahamowanie wzrostu wegetatywnego drzew.Co do cięcia jak dla mnie częśc środkowa drzewka (zwłaszcza ostatnie zdjęcie}zbyt rozbudowana grubośc i długość bocznych gałęzi zagłusza pierwsze piętro i ten
sposób wykończenia wierzchołków dość ciekawy?Brakuje mi też jednorocznych długopędów ,tej korony niebędziesz odnawiał.
To tyle moich spostrzeżeń jak powiedział guru polskiego sadownictwa "sad niemusi ładnie wyglądać ważne żeby przynosił dochód"
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36140 (odpowiedź na #36137) ] śro, 17 luty 2010 18:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Co do zrywania z platform, zgzdzam się z krzysztofem 44. Stosuję je od kilku lat. Muszą być co najmniej dwie w jednym zestawie rwaczy. U mnie zrywamy najpierw wierzchołki, doły po kilku a nawet więcej dniach. Akurat w moim przypadku, gdy jabłka idą na sortownię, nie ma znaczenia że te zrywane z góry są ładniejsze od tych z dołu. Zbiór trwa o wiele szybciej. Dla mnie jedynym problemem przy platformach ciągniętych za ciągnikiem jest to że jedna osoba siedzi cały dzień na ciągniku ( to najczęściej moja żona), a druga jeździ w podwórko zamieniając platformy i zdejmując skrzynie ( to najczęściej ja).
Odp: Cięcie sadu z Lawety [wiadomość #36163 (odpowiedź na #36140) ] czw, 18 luty 2010 17:13 Przejdź do poprzedniej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
xdemy...A za co krzysztofa krytykować ? Pytam się tu i teraz - po jaką jasną chole** ściąga się do Polski "pokazywaczy" cięcia i prowadzenia drzew, jak po sąsiedzku mieszka dobry, bardzo dobry fachowiec. Smile Już ktoś mówił, że Polacy nie gęsi..., ale wolimy chwalić cudze niż popierać "swoje". Krzysztof44 jest przykładem pozytywnym, godnym naśladowania... Smile Z tych zdjęć widać, że jesteś "dobry" i nie boisz się operować sekatorem. Jednak, jak zaznaczyłem sad sadowi nie jest równy, są różne odmiany i wiek drzew nie pozwala na takie grube, dokładne cięcie... Podobasz mi się Smile w podejściu do swego zawodu. Tak trzymać.

[Uaktualnione dnia: nie, 21 luty 2010 13:21]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Poprzedni wątek:UOKiK
Następny wątek:Bankructwo Sadownicze ??
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]