użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny usług i pracy » Ceny cięcia zimowego  (1) 1 Głosów
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32924 (odpowiedź na #32923) ] pon, 16 listopad 2009 18:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Ja już widać gubie się w dziedzinie "normalnego" sadownictwa... Sad Albo już Alzhaimer mi "dokucza". Nie wiem. Wiem tylko jedno...albo nie wiem tego. Jak gęsto muszą być posadzone drzewa na hektarze by 5 letnie drzewa na M 9 dały 40 ton jabłek... Gdyby było 4000 drzew i wydajność już 10 kg z drzewa - to tak ... Przy obsadzie 2000 drzew potrzeba już 20 kg z drzewa... Gratuluje wydajności ... Surprised Musze zmienić o sobie zdanie... Kiepskim zapewne jestem sadownikiem, bo u mnie miałem w tym sezonie tylko 37 ton z hektara i to z drzew powyżej 10 lat...Z tego 1/5 - 1/6 sadu odpoczywała. Widze, że nie dogonie najlepszych w tej dziedzinie... Chyba, że piszecie bujdy i puszczacie przeciętnego zjadacza chleba w pokrzywy... Confused
Co do jesiennego cięcia... Pamiętajcie o jednym... Cięte w tej chwili drzewa nie skończyły okresu wegetacji i nie "ułożyły się" jeszcze do snu. Przy takiej pogodzie jaka jest w tej chwili pewne procesy fizjologiczne zachodzą i dopiero drzewka "położą się spać na Sw. Mikołaja... Cięcie grubszych gałęzi w tej chwili, to jak amputacja... Ale mamy demokracje i każdy osobiście odpowiada za swoje czyny... Rolling Eyes

[Uaktualnione dnia: pon, 16 listopad 2009 18:09]

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32926 (odpowiedź na #32924) ] pon, 16 listopad 2009 19:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
xdemy jest aktualnie niedostępny xdemy
Początkujący
Jerzy45
Ja sadze drzewka 2 letnie (ze szkółki) a nie jednoroczne okulanty. Ilośc sadzonych drzewek na 1ha to 2500tys szt. Taka wydajnośc mozesz osiągnosc np z odm. Red Jonaprince, Ligol. Przy odpowiednich warunkach i ochronie. Nie mówie ze osiagniesz na odmianie np Gala itp.Napewno jerzy nie osiagniesz jesli nie masz odpowiednich warunków, a jesli nie masz to zmień specjalizacje gospodarstwa ok.
a także nie pisz ze w sadzie 5letnim nie ma co ciac, napewno trzeba zrobic kosmetyke bo np odmiane Gloster wiadomo jak rosnie jesli nie obetniesz to przy tych wiatrach i sniegach mozna stracic sad i wiele wiecej dolożyc to tego.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32928 (odpowiedź na #32926) ] pon, 16 listopad 2009 19:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
xdemy napisał(a) dnia pon, 16 listopad 2009 07:01

np odmiane Gloster wiadomo jak rosnie jesli nie obetniesz to przy tych wiatrach i sniegach mozna stracic sad i wiele wiecej dolożyc to tego.

Przecież i co roku mamy silne wiatry i śniegi i jakoś sady mamy w dobrej formie nic się z nie dzieje. Cool Laughing

[Uaktualnione dnia: pon, 16 listopad 2009 19:22]

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32929 (odpowiedź na #32928) ] pon, 16 listopad 2009 19:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Grzegorz11
Przeciesz my co roku tniemy sady i dlatego sa w dobrejformie. Tylko jerzy45 chyba nie tnie bo pisał ze 5letnie nie!!!!
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32933 (odpowiedź na #32929) ] pon, 16 listopad 2009 19:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzysztof44 jest aktualnie niedostępny krzysztof44
Stały bywalec
Witam.Grzegorz wejdż na str.główną i popatrz sobie jak "leżą" sady.Jest to dowód na to jai skutek przynosi np."tanie" rusztowanie.Rzadko dawane słupy,drzewa wyższe niż 2,7m.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32938 (odpowiedź na #32826) ] pon, 16 listopad 2009 20:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sttoper jest aktualnie niedostępny Sttoper
Nowy
130 zł to chyba placisz całej brygadzie Laughing
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32943 (odpowiedź na #32826) ] pon, 16 listopad 2009 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Chyba naprawdę już nie mamy o czym pisać ze tyle piszemy o zapłacie za cięcie. Każdy chce jak najwięcej zarobić czy to jest sadownik czy pracownik do ciecia. My sadownicy tez byśmy chcieli brać za jabłko 2zł/kg ale jakoś nikt nam nie chce dać,. Brygada tez jak nie będzie miała chętnych sadowników to tez zejdzie ceny. A chcieć a móc to jest duża różnica.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32974 (odpowiedź na #32943) ] wto, 17 listopad 2009 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
xdemy... Z Twoich wystąpień w tym portalu odnosze wrażenie, i prawdopodobnie tak jest, że posiadasz duże gospodarstwo sadownicze i masz różnorakie zainteresowania i asortyment upraw... Dlaczego tak sądze - jako pierwszy prawdopodobnie zaczynasz cięcie i to przy pomocy siły najemnej, która w przeciwieństwie do Ciebie zwiększa Tobie plony - tak piszesz... Obyś tego gorzko nie żałował. W tym terminie i w modych nasadzeniach efekt może być dla nich zgubny... Masz idealne warunki do uprawy i stosujesz prawidłową ochrone, zabiegi, nawożenie itp... Nie neguje tego. Tylko wytłumacz, jak to się dzieje, że Ty bijesz każdego w wydajności... Shocked Różnych widziałem i o różnych słyszałem sadownikach, ale w pięcioletnim sadzie o wydajności 40 ton, to jeszcze nie. Powiadasz Gloster...Otóż krnąbrna jest to odmiana w wybijaniu nowych przyrostów i pojawiają się one w mniejszej ilości i najczęściej nie w tym miejscu gdzie trzeba... Tak się składa, że ja też mam taką odmiane w tym samym wieku i owszem gałęzie z jabłkami się połamały, ale w tym piątym roku wydajność to raptem 18 ton... (Troche naciągłem, by lepiej brzmiało Smile Nie wiem, gdzie przy Twojej wydajności i na czym one zostały "urodzone"... Ja także posiadam dwuletnie drzewa z koronką ze szkółki i co...? A może Ty liczysz wiek drzewa nie od momentu poczęcia, tylko od posadzenia...Wówczas jest to możliwe... Jak czytasz, to czytaj uważnie, że ponoć tylko ja nie tne - nic takiego nie pisałem. Czytać można różnie... całymi zdaniami, sylabami, literować, dać do przeczytania innej osobie... Kończąc mój wywód chcę tylko Tobie zwrócić uwage, że wydajności w Twoim przypadku powyżej 40 ton i na takich odmianach kończy się najczęściej, że drzewa już w tak młodym wieku wpadają w przemienność owocowania i jak mówią Anglicy - po herbacie

[Uaktualnione dnia: wto, 17 listopad 2009 21:46]

___pozdrawiam_____

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32978 (odpowiedź na #32826) ] wto, 17 listopad 2009 22:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Jerzy nie ma rzeczy niemożliwych, w tym sezonie o taki wyniki nie było trudno na dość plennych odmianach. Na moim 5-letnim Goldenie (od chwili poczęcia Razz ) razem z przerywką i przemysłem było 15-16kg średnio na drzewie, czyli około 40ton/ha.
Czy będzie przemienność, patrząc na pąki, myślę że nie, conajwyżej mniejszy zawrót głowy z przerzedzaniem Smile

Gala już nie tak różowo, bo tylko około 10kg/drzewo.

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32979 (odpowiedź na #32826) ] wto, 17 listopad 2009 22:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Przy dobrej pielęgnacji w 4-5roku już jest pełny zbiór, przy 3000sztuk/ha 50-70ton ale na to się składa wiele czynników a przede wszystkim wiedza i praktyka. Cool

[Uaktualnione dnia: wto, 17 listopad 2009 22:16]

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32982 (odpowiedź na #32826) ] wto, 17 listopad 2009 22:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Żeby potwierdzić naukowo, artykuł:
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1285

Swoją drogą, jakby nie te 50-70ton/ha może jabłko nie kosztowało by 40gr/kg. Rolling Eyes
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32990 (odpowiedź na #32982) ] śro, 18 listopad 2009 13:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja oczywiście tego nie neguje, że nie można - można i to bez wielkiego wysiłku, sam osiągam 50-60 ton i się nie dziwie. Tylko jeśli kupujemy drzewka dwuletnie knip-boom, to nie zawsze wyglądają jak na tych zdjęciach. Też takie kupuje i zawsze okazuje się, że pierwsze gałązki trzeba obciąć... Podobnie jest na załączonym zdjęciu. Pierwsze gałęzie do wycięcia, bo będą leżeć na ziemi prawdopodobnie pod ciężarem własnej masy i liści... Jonagoldowate niestety tak wyglądają i na zdjęciu i w pęczku, a jak posadzisz niestety sekator i trzeba obciąć... Dlatego nie polemizuje, że nie można, tylko zwracam uwage i mam wątpliwości co do samego komentarza, który do końca "nie jest spójny". Ja do 5-7 roku tene i formuje sam drzewa. Xdemy natomiast sam tego nie robi, i ma rewelacyjne wyniki. Cóż pewnie jestem zacofany, musze uczyć się od innych

___pozdrawiam_____

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32993 (odpowiedź na #32826) ] śro, 18 listopad 2009 17:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
vasyl69 jest aktualnie niedostępny vasyl69
Początkujący
Ostatnio znalazłem ogłoszenie dotyczące cięcia sadu w Holandii.Po odliczeniu kosztów (mieszkanie,jedzenie)wychodzi 5 euro na godzinę przy 6godz./dzień wychodzi dniówka ok. 120 zł. Wniosek z tego taki ,że sady i koszty produkcji mamy już prawie takie ja na Zachodzie Europy tylko troszeczkę jeszcze odstajemy z cenami za owoce Smile
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #32997 (odpowiedź na #32993) ] śro, 18 listopad 2009 19:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Cześć Panowie
Tne w listopadzie poniewaz brygada ktora tnie u mnie nie ma wolnego terminu juz do maja. Wiadomo jesli by mieli wolny termin to bym wolał w marcu ciac ogród.
Jerzy45 twój sposób ciecia janagolda jest metoda jonagolda płaczącego ( napewno nie sa skracane galęzie itp)U mnie jest inaczej ciety inna metoda i nie mam problemu z zwisajacymi gałęziami. I co dodatku nie mam przemienności w sadzie.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33018 (odpowiedź na #32997) ] śro, 18 listopad 2009 22:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
W mej wypowiedzi wkradł się błąd...sorry... Embarassed Napisałem 18 z naciąganiem (to zapylacze), a powinno być 28 ton, minus 3 tony to zapylacze... Tak jest jak nie czyta się tego co się pisze... Brak autoryzacji... Rolling Eyes Nie wnikam co i jak się tnie...Nie wnikam również w to, że "intensywne" cięcie w takim zagęszczeniu, to krótkowzroczność. Jednak nadal będe twierdził, że z drzew 5 letnich i z rzeczywistego hektara trudno jest taką ilość jabłka "wydusić", ponieważ brak jest tego co najważniejsze w tym temacie - brak odpowiedniej ilości pędów owoconośnych do wydania takiego plonu... Mi brakuje do takich "osiągnięć" w zależności od odmiany od roku do dwóch....Jednak pisanie, że przy takim wieku drzew i, że nie wpadną w przemienność, jest chyba przedwczesne...szczególnie na takiej odmianie jak Gloster... On jest na ten kaprys bardzo wrażliwy... Każdy wie, co pisze i w jakim celu... Chyba, że co innego piszesz, a rzeczywistość jest inna...

___pozdrawiam_____

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33021 (odpowiedź na #32826) ] czw, 19 listopad 2009 10:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jerzy45 napisał(a) dnia śro, 18 listopad 2009 01:45

Tylko jeśli kupujemy drzewka dwuletnie knip-boom, to nie zawsze wyglądają jak na tych zdjęciach. Też takie kupuje i zawsze okazuje się, że pierwsze gałązki trzeba obciąć... Podobnie jest na załączonym zdjęciu. Pierwsze gałęzie do wycięcia, bo będą leżeć na ziemi prawdopodobnie pod ciężarem własnej masy i liści...

To niestety częsty problem przy zakupie materiału. Drzewka dwuletnie klasy Ekstra 6+ z dwóch różnych źródeł dzieli nieraz przepaść. U jednego szkółkarza dostaniesz po te 7-9 pędów i wszystko niby ok, ale materiał od innego za tą samą cenę będzie miał ponad 15, a nawet 20 i więcej. Co do za niskich koronek, wydaję mi się, że się to trochę zmieniło. Dawniej koronka zaczynała się i 50cm nad ziemią Confused . W ostatnich dwóch latach nie spotkałem się z pędem poniżej 60-70cm.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33027 (odpowiedź na #33021) ] czw, 19 listopad 2009 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Właśnie Sławku... Niby wszystko jest ok, niby cena jest za luksusowy materiał, ale jeśli chcesz tak na prawde "iść z duchem czasu" i wykorzystać pierwszą koronke do utworzenia pierwszej korony na wysokości minimum 80 cm, to już robi się problem... Confused Jak można uzyskać 5-7 przyszłych gałęzi, jak potraktowane "chemią" pędy znajdują się blisko siebie i ułożone są jeden prawie nad drugim. W takim wypadku należy wręcz przeciąć mocno nieużyteczne pędy, które nie przydają się do uformowania odpowiedniej korony stosownej dla danej odmiany... I prawdopodobnie szkółkarze zastosują taki wariant... Byle taniej wyprodukować - tylko okulanty... Dwuletnie drzewa - za droga produkcja...Będziesz chciał knip-boom, to zapłacisz odpowiednią cene np. 12-15 złotych ... Sad to w sam raz tyle ile dostaniesz za skrzynke jabłek z tego 4-5 roku (po 1 zł/kg lub 2 kartony po 60 groszy ) Gdzie tu wówczas będzie logika i sens takich drzew... Wczesny plon w zamian za co ? Chyba tylko za garb na plecach... Crying or Very Sad

[Uaktualnione dnia: czw, 19 listopad 2009 18:26]

___pozdrawiam_____

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33032 (odpowiedź na #32826) ] czw, 19 listopad 2009 19:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jest jeszcze nadzieja, że za rok ceny drzewek pójdą za cenami owoców, bo wiadomo, że w tym roku dużą część materiału wymroziło.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33079 (odpowiedź na #33032) ] sob, 21 listopad 2009 20:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
witam!!!!
Jerzy45 to 3 rok po posadzeniu drzewek, odmiana: Red Jonaprince

Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33092 (odpowiedź na #33079) ] nie, 22 listopad 2009 10:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Co tutaj jest nadzwyczajnego 40 jabłek na drzewku do tego ogołocone pędy w środku korony i nadmiernie przewieszone w dół.
Pochwal się tym za dwa lata! Chętnie zobaczę zgubne skutki cięcia
na klik jak Bóg pozwoli dożyć.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33109 (odpowiedź na #33092) ] nie, 22 listopad 2009 18:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Jeśli xdemy nie ma kłopotu ze zwisającymi gałęziami to albo jestem ślepy albo ktoś podmienił zdjęcia. Pierwsze piętro na wysokości polowy słupka a ogołocone gałęzie sięgają ziemi. Jeśli to ma być efekt klikania to widać, jak niektórym łatwo nauczyć się klikać na kompie a jak trudno w sadzie.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33203 (odpowiedź na #32923) ] śro, 25 listopad 2009 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jari83 jest aktualnie niedostępny jari83
Początkujący
grzegorz wez kredyt jak nie masz kasy i rob kontrole i też sprzedawaj drogo corocznie tyle,ze bywają takie lata ,ze na jesieni są lepsze pieniądze niż na wiosne,na co w tym roku sie zanosi.Trzeba zapłacic prad,amortyzacja sprzetu,ususzka i podobne koszty,nie wspominając o samej odwadze wzięcia kredytu na to wszystko,który trzeba spłacać w tych czasach,ale tego to już nie widzisz Pseudo sadowniku.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33208 (odpowiedź na #32929) ] czw, 26 listopad 2009 08:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
na prawdę młody przesadziłeś
doją cie jak nie wiem co
70 zl to góra na te czasy
bez urazy ale jak tak bedziesz robił to mozesz sobie szukać miejsca obok kolesiów z dworca
Grin
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33343 (odpowiedź na #33203) ] śro, 02 grudzień 2009 13:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jari83 napisał(a) dnia śro, 25 listopad 2009 09:48

grzegorz wez kredyt jak nie masz kasy i rob kontrole i też sprzedawaj drogo corocznie tyle,ze bywają takie lata ,ze na jesieni są lepsze pieniądze niż na wiosne,na co w tym roku sie zanosi.Trzeba zapłacic prad,amortyzacja sprzetu,ususzka i podobne koszty,nie wspominając o samej odwadze wzięcia kredytu na to wszystko,który trzeba spłacać w tych czasach,ale tego to już nie widzisz Pseudo sadowniku.

Swoją drogą, o ile mnie pamięć nie myli, w zeszłym roku w chłodniach KA było zmagazynowane około 350 tys. ton jabłek. W tym sezonie przybyło około 150 tys. ton. Ceny jabłek spowolnią ten proces, ale chyba idziemy torem zachodu, gdzie chłodnia spłaca się 20 lat, a zamiast zarabiać, poprostu umożliwia rozłożenie sprzedaży w czasie.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33825 (odpowiedź na #33343) ] pon, 21 grudzień 2009 09:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
witam wszystkich.
Powiedzcie jak u was sie posuwaja prace z cieciem i jakie ceny?
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33834 (odpowiedź na #33825) ] wto, 22 grudzień 2009 16:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
U mnie poważne prace z cięciem zaczną się jak zwykle w połowie lutego gdy minie ryzyko dużych mrozów .

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33852 (odpowiedź na #32826) ] śro, 23 grudzień 2009 14:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam
Zaczynam cięcie od połowy stycznia. Ekipa bierze od sztuki i tniemy z platformy. Nie wiem skąd wiesz, że od połowy lutego nie będzie dużych mrozów. W naszej branży nawet mrozy w maju są nieraz bardzo grożne. Pozdrawiam i życze Wesołych Swiat!!!
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33860 (odpowiedź na #32826) ] śro, 23 grudzień 2009 20:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik44 jest aktualnie niedostępny sadownik44
Stały bywalec
Lokalizacja sadu podpowiada o terminie cięcia.Na dzień dzisiejszy realna stawka to 8 zł.na godz. dla ekipy.Ja nigdy nie zaczynam cięcia przed końcem lutego,może drożej,ale bezpieczniej
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33877 (odpowiedź na #32826) ] pią, 25 grudzień 2009 13:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dochtur jest aktualnie niedostępny dochtur
Nowy
Też uważam że 8 zł / godz to max dla prawie fachowców w tej sztuce...
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33880 (odpowiedź na #33877) ] pią, 25 grudzień 2009 18:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
WITAM PANOWIE
Ja tyle zapłaciłem i nie narzekam naprawde mam efekty i za efekty dobre płace.A teraz miec dobra grupe do ciecia to pół sukcesu w uprawie owoców.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33882 (odpowiedź na #32826) ] pią, 25 grudzień 2009 19:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wito123 jest aktualnie niedostępny wito123
Początkujący
za 8 10 zł to może wy macie ukrainców a z resztą to kto teraz tnie
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #33937 (odpowiedź na #32826) ] wto, 29 grudzień 2009 20:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam.Okolice Grójca,cena waha się w granicach 80 do 120 zł.Natomiast z tego co wiem to ekipy za 80 zł nie mają pracy.Coraz więcej sadowników dochodzi do wniosku ,że tanio wychodzi drogo.Pozdrawiam.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34029 (odpowiedź na #32826) ] nie, 03 styczeń 2010 21:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam.Chcę się zapytać co sądzicie o Regalisie?Ja myślę,że są dużo mniejsze koszty cięcia zimowego,odchodzi letnie ciecie,lepiej wybarwione jabłko i nie ma przemienności,nawet na ligolu.Chciałbym zapoznać się z Waszą opinią na ten temat.Pozdrawiam.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34033 (odpowiedź na #34029) ] nie, 03 styczeń 2010 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Stosowałem Regalis kilka lat, efekty może i były, ale niewspółmierne do ponoszonych kosztów. Regalis owszem pomaga, ale nie zastępuje zabiegów agrotechnicznych. Polecałbym, gdyby był trzykrotnie tańszy. Piszę to ku uwadze panów strategów marketingowych firmy.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34095 (odpowiedź na #34033) ] wto, 05 styczeń 2010 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
Zgadzam się z kolegą icus69, Można zaobserwować pozytywne rezultaty, gdy dopasuje się termin zabiegu. A jeszcze lepiej gdy jest mało opadów. Wart polecenia, gdyby nie cena. Przy systematycznym cięciu ogrodu, jak i pozostałych zabiegach ograniczających wzrost, to cena nie jest adekwatna. Jednak firma musi odnotowywać spory zbyt , gdyż z każdym rokiem systematycznie podnosi cenę jednostkową.

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34186 (odpowiedź na #32826) ] pią, 08 styczeń 2010 17:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam.Zacząłem cięcie brygadą i obliczyłem,że średni koszt obcięcia drzewa 10 letniego wynosi 0,50zł.Jak myślicie czy to jest drogo czy tanio.Dodam jeszcze,że czubki cięte z platformy.
POZDRAWIAM.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34188 (odpowiedź na #32826) ] pią, 08 styczeń 2010 17:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sobek jest aktualnie niedostępny Sobek
Zaawansowany
Jak dla mnie to niska cena. Ale zależy od wielkości drzewa i jego wzrost. Za drzewa (M-9) w tym wieku też tak płacę. za 15 letnie 0,7 zł/szt ale na taczkodrabinie. Nadmienię że letnie cięcie było robione.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34295 (odpowiedź na #32826) ] nie, 10 styczeń 2010 19:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Witam.Na spotkaniach sadowniczych w pokazie cięcia w ostatnich latach modny był klik.Chcę się zapytać co sądzicie o tym systemie cięcia?Wiem z doswiadczenia,że niektórzy sadownicy pogubili się w tym systemie bo brakuje im miejsca na przejazdach.
Myślę,że pokaz cięcia powinien być chociaż przez trzy lata w tym samym sadzie i na tych samych drzewach.
Wtedy każdy mógłby zobaczyć efekty.Pozdrawiam.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34403 (odpowiedź na #34295) ] śro, 13 styczeń 2010 16:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
witam.
Krzyszfof44 chyba nikt nie słyszał o tej metodzie ciecia z zastosowaniem kliku. Bo nikt sie nie wypowiada na ten temat. Na temat dniówek było dużo madrych wypowiedzi sadowników ( jak widzisz), a na temat cięcia z klikiem nie ma.
Ja powiem tak ten sposób jest bardzo dobry i stosuja u siebie.
Odp: Ceny cięcia zimowego [wiadomość #34417 (odpowiedź na #34403) ] śro, 13 styczeń 2010 21:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
Z zamieszczonego przez kolegę zdjęcia wynika, że stosuje on bardzo nowatorską metodę cięcia na klik, można by nawet powiedzieć autorską. Ale cóż, klasyk mawiał iż: "... są rzeczy na świecie o których fizjologom sie nie śniło." A swoją drogą, czy kolega specjalista od klikania wie po co tę metodę wprowadzono i której części drzewa dotyczy?
Poprzedni wątek:usługowe przechowanie jabłek - cena
Następny wątek:Koparki - usługa/koszty itp.
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]