użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ekonomika » Za ile udalo sie sprzedac  (4) 3 Głosów
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20701 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 10:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
przemek1 jest aktualnie niedostępny przemek1
Początkujący
hej.kolega molik ma racje,w poznaniu wiekszosc to handlarze,w tych czasach lepiej handlowac niz produkowac jak frajerzy z grojca sprzedaja za te grosze.wpychaja sie wszedzie i byle sie pozbyc.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20704 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 13:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slawex jest aktualnie niedostępny slawex
Stały bywalec
gala 0,80gr od 6,5 cm na export golden z przechowalni 1 zl od 7 cm nie wiem gdzie to poszlo ale chyba na moskwe. Rubin w Sandomierzu 11zl paczka jednym slowem darmo
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20707 (odpowiedź na #20700) ] śro, 26 listopad 2008 15:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldus jest aktualnie niedostępny waldus
Maniak
Diopo napisał(a) dnia śro, 26 listopad 2008 10:43

Rwało nas 10 osob z rodziny za darmo i 11 osob za 60 zł , rwanie zaczeło sie dokłanie 12 wrzesnia a skonczyło może ze 4 dni temu ,

Dalej mi sie to nie trzyma kupy.
Nawet jak byscie pracowali w niedziele i w deszcze to zabraklo by jakies 300 dniowek zeby to oberwac
Biorac pod uwage wydajnosc osoby na poziomie 1t co nie jest realne
No i jablka obrywane 4 dni temu to sie na przemysl tylko nadaja niestety bo sa juz dobrze przejrzale
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20708 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 17:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andzejjabuszko jest aktualnie niedostępny andzejjabuszko
Nowy
Diopo,nie myślałeś o tym żeby sie leczyć Very Happy Po co bym takie głupoty wypisywał,jaki Ty masz człowieku w tym cel?? pytam sie jaki?! Fantazja Cie ponosi hehehhe
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20709 (odpowiedź na #20704) ] śro, 26 listopad 2008 17:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam
Mnie dzisiaj proponowano za goldena 1,10 od 7 cm.
Kol. Slawex a jak rubin w eksporcie?Podobno nie bardzo chcą brac?
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20711 (odpowiedź na #20700) ] śro, 26 listopad 2008 17:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Dzięki molik za uwage... pomiąłem przecież Ciebie i innych z okolicy... Twego Ojca przecież znam... Smile Ciebie też widuje, ale twarzy w tej chwili nie kojarze... Po numerach łatwo zauważyć... Rolling Eyes Oczywiście nie można uogólniać, że wszyscy mają 1ha bo i tacy są, ale są - i znam osobiście paru "większych..." Mają przecież po pare ha i blisko na Franowo to jak myślisz gdzie jadą. Troszke tych sadów przecież przemku1 w około Poznania przecież jest...Tu masz dużą racje !!! Jeśli ktoś sprzedaje za bezcen to są przecież pomysłowi Polacy co potrafią wykorzystać sytuacje i jeszcze nieźle na tym zarobić. Szkoda tylko, że na tym nie potrafią zarobić producenci. Dobrze nawet, że tak się dzieje, gdyż cena na giełdzie jest przez to stabilna i nie ma wielkiego na dużą skale "opuszczania" ceny. Chwała właśnie molik i przemek1 tym chłopakom, bo i przez to i My drożej sprzedajemy i mamy przez to lepsze samopoczucie... Smile
Przepraszam apatyno...To znaczy, że do kontroli można kłaść badziewie ? ...małe, zielone, niewybarwione, pozbawione cech odmianowych...Tak ma wyglądać polskie jabłko wyjęte z kontroli. A jak to wszystko ma się do norm krajowych, które są określone na wszystko. Na pora, marchew, ziemniaka, cebule, jabłko... Jeśli takie jabłko nie trzyma parametrów odmianowych, to ten towar nie nadaje się na rynek. On kwalifikuje się na przemysł. O eksporcie nie ma co wspominać...Widać, że nie macie i nie mieliście do czynienia z PIH. A szkoda... I potem się dziwić, że w SN lub OWiK były i są zdjęcia z sieci bodajże Tesco w kilku krajach.... Chyba Węgry, Słowacja i Polska. Tam pięknie podane i zapakowane owoce - bez skazy, ładne i kuszące, a w kraju wysypane na "kupke" Twisted Evil , gdzie trudno określić nawet co to za odmiana. Każdy pewnie widział, a jak nie - to polecam. I jak mnie pamięć nie zawodzi to było w Grójcu. Moge się mylić. W zagłębiu sadowniczym i naukowym polskiego sadownictwa... Evil or Very Mad

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20713 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 17:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sigmund jest aktualnie niedostępny Sigmund
Maniak
Waldus napisał:
Wychodzi na 58 ton z ha
Chyba pietrowo sadziles zeby taki plon zebrac.
1100 t to 3667 skrzyn po 90zl sztujka to 330 tys zl
Zeby to zerwac to tak przy super rwaczach 1t na dniowke to 1100 dniowek przez 30 dni po 36 osob rwalo?? 
Musial bys zapacic po 70zl to jakies 77tys za rwanie
A wszyscy pisza ze bieda w sadownictwie i sie nie oplaca
Przy takich aktywach jak policzylem to chyba super biznes albo fantazja super

Co tu pisać .Jeśli kolega nie wie ,że sad ,nawet półkarłowy może dać spokojnie 50 ton z hektara to wiedza kolegi o sadownictwie pochodzi sprzed kilkudzięciu lat.A mamy rok urodzaju czyż nie ? U mnie dwudziestokilkuletni idared w rozstawie 3x4,5 daje taki plon.Przy dobrze plonującym sadzie to chyba logiczne ,że rwacz pracuje wydajniej.Poza tym co mają aktywa do opłacalności.

A odnosnie strojenia to chocbyscie kazde jablko lulali to i tak nie beda wszystkei jednakowe i sa ladniejsze i brzydsze co nie oznacza ze te brzydsze sie nie nadaja sa poprostu np mniej wybarwione czy delikatniej mniejsze 
A ze sie je chowa pod spod to normalne i to nic innego jak pewien sposob reklamy towaru

To ja kupię coś od kolegi powiedzmy za 10 tys. Płacę plikiem banknotów po stówie. No szczerze mówiąc w tym pliku będzie może kilkanaście dziesiątek schowanych .Wiecie rozumiecie taki sposób reklamy .
Trzeba być bezczelnym ,żeby oszukiwać kupujących i jeszcze wypisywać ,że to taka forma reklamy. Dla mnie to złodziejstwo i tyle.

http://poema.pl/publikacja/52998-after-apple-picking
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20714 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 17:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Dobra wy wiecie lepiej, ja kłamie a wy wszyscy jesteście znawcy, widze że choc jedna osoba wie że to nie cud urwac 50 t z h , 1 tona to raptem troche ponad 3 skrzynie , i nie wiem jak wy rwiecie że mowice że to nie realne urwac 1 tone dziennie , w tym roku wszystko łeb w łeb ma wymiar 8+ wiec nie trudno nawet babce z laska urwac tyle , Może ci sie nie kalkulowac , moj sad moje życie , Widocznie mam tu jakies cuda bo mowie prawde i nie mam po co kłamac bo tak samo jak ty jestem sadownikiem i mam swoje zdanie na sadownictwo, NIe mam zamiaru udowadniac bo po co, Mam sposob rwania w skrzynie i sie go trzymam , wychodzi efektywnie wiec po co zmieniac. Kolega Sigmund wie jak sie rwie .
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20716 (odpowiedź na #20698) ] śro, 26 listopad 2008 17:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatan jest aktualnie niedostępny jonatan
Nowy
waldus napisał(a) dnia śro, 26 listopad 2008 08:33

Diopo napisał(a) dnia śro, 26 listopad 2008 12:57

, mam 19 h sadu w tym roku urwałem 1100 ton

Wychodzi na 58 ton z ha
Chyba pietrowo sadziles zeby taki plon zebrac.
1100 t to 3667 skrzyn po 90zl sztujka to 330 tys zl
Zeby to zerwac to tak przy super rwaczach 1t na dniowke to 1100 dniowek przez 30 dni po 36 osob rwalo??
Musial bys zapacic po 70zl to jakies 77tys za rwanie
A wszyscy pisza ze bieda w sadownictwie i sie nie oplaca
Przy takich aktywach jak policzylem to chyba super biznes albo fantazja super
A odnosnie strojenia to chocbyscie kazde jablko lulali to i tak nie beda wszystkei jednakowe i sa ladniejsze i brzydsze co nie oznacza ze te brzydsze sie nie nadaja sa poprostu np mniej wybarwione czy delikatniej mniejsze
A ze sie je chowa pod spod to normalne i to nic innego jak pewien sposob reklamy towaru

58 t/ha dobrego jabłka można uzyskać bez piętrowego sadzenia drzew... swoją drogą nie słyszałem jeszcze o tym systemie ale brzmi ciekawie...
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20718 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 18:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik58 jest aktualnie niedostępny sadownik58
Zaawansowany
Przy wydajności 50 ton/ha przy zbiorze jednorazowym jabłek o wielkości średnio 8 w górę można zebrać 2 tony dziennie na osobę.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20721 (odpowiedź na #20569) ] śro, 26 listopad 2008 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamcio jest aktualnie niedostępny kamcio
Zaawansowany
znajomemu w tym roku wyszedł plon z hektara prawie 100 ton a wy się dziwicie 58 ton..., oczywiscie nie z każdego ha mu tak wyszło, bodajże z ligola 5 lub 6 letniego
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20725 (odpowiedź na #20721) ] śro, 26 listopad 2008 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Takimi wypowiedziami się nie przejmuj Diopo. Smile Jesteś na tym forum od kilku dni i musisz się przyzwyczaić do tego, że niekiedy niektórzy forumowicze starają się Tobie wmówić, że śnieg ma inną barwe niż w rzeczywistości. Zamiast zastanawiać się, jak osiągnąć takie plony, to Oni negują i niekiedy zaprzeczają samym sobie. Mówią o klęsce urodzaju, a jak piszesz "o niej" to się śmieją i mówią - to niemożliwe. Jeśli tak nie jest Diopo, to skąd tyle jabłka ponoć jest na rynku...To co za sady macie oponenci? Skąd ta nadprodukcja i klęska... Confused Wielka filozofia uzyskać 60 t z ha. 3000 drzew X 20 kg i wychodzi 60 t/ha. 2000 x 30 = 60 t/ha. 1000 x 60= 60 t/ha. Ja mam około 1600 drzew i gdyby nie przemienność owocowania to możliwe, że z drzew ok. 20 letnich zebrałbym łącznie może tyle samo, pod te 60 t/ha,... Może to i co ja pisze jest bzdurą, ale moge się przecież chwalić... Razz Kto mi zabroni... Very Happy Tylko Ci co to osiągają swoje wiedzą i takie plony mają. Pewnie w kraju jest wiele wydajnych sadów...Nawet nikt się nie spytał, - "jak to możliwe, czy mógłbyś coś bliżej na ten temat powiedzieć. Ile drzew, jakie odmiany, jaka gleba, nawadnianie czy nie...itp..." - tylko zaraz, że z hektara to nie możliwe. A jednak możliwe... Surprised

[Uaktualnione dnia: śro, 26 listopad 2008 21:44]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20726 (odpowiedź na #20725) ] śro, 26 listopad 2008 22:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja nie wierze ba mam sady w roznych nasadzeniach od 1000 drzewek na ha do 2000 i jak mi sie uda zebrac 30t z ha to jestem zadowolony
Wszystko mam na 1 i 2 klasie ziemi czesc nawodniona i nigdy sie do 50t niie zblizylem nawet. No ale z tego wniosek ze malo wiem .No ale to jeszcze utwierdza mnie w przekonaniu ze 50 gr jest bardzo oplacalana cena biorac pod uwage 50ton z ha x50gr to hooooo
Jak przeczyta to jakis plantator pszenicy to szybko zaorze i bedzie sadzil sad bo o takim zysku to nawet mażyc nie moze
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20727 (odpowiedź na #20726) ] śro, 26 listopad 2008 22:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin441984 jest aktualnie niedostępny Marcin441984
Zaawansowany
tak jest nie przejmuj się też jestem z grójca i wierzę w twój urodzaj bo u mnie średnia wyszła dużo większa też miałem kwatery gdzie było ponad 100 ton średnia gospodarstwa to 76 ton i to wcale nie na nowoczesnych sadach tylko zadbanych gdzie nie było problemu z wydajnośćią i nie było zbioru w zeszłym roku Laughing a swoją drogą widać jaki sadownik jeśli mówi że urwać 1 tone na osobę to nie realne na ładnym jabłku 2 tony to norma.ktoś kto pozwala ludzią urywać poniżej tony to:
narzękacz któremu nie dziwię się że się nie opłaca sadownictwo
rozpuszczacz ludzi potem taki człowiek nauczony obijania nie chce u mnie rwać bo uważa że jest za dużę tempo w tym roku gośc mówi mi panie kto tak rwie my rwaliśmy w 5osób 100klatek dziennie Shocked chyba siedzieli a nie rwali Laughing ale weź go przekonaj
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20728 (odpowiedź na #20700) ] śro, 26 listopad 2008 22:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Walduś...gdyby to było co roku, to była by tragedia. Jednak w ubiegłym sezonie drzewa nie miały u każdego prawie wcale jabłek i stąd to się bierze. Przecież wiesz o tym doskonale. Ja też Mam normalnie średni plon w granicach 30 t i to jest plon optymalny. Tylko na to wpływa dużo czynników... też o tym wiesz Smile Pewnie nauczeni poprzednim sezonem i cięcie i przerzedzania nie było tak intensywne jak inne lata, bo i zapewne i środków finansowych brakowało. A i najemnych (dobrych) pracowników coraz mniej. Każdy gdzieś w podświadomości "oszczędzał" jak najwięcej pąków kwiatowych, by w razie kolejnych mrozów tej wiosny nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu. Gdyby 1/3 sadu nie "odpoczywała" po ubiegłym sezonie to i cena za przemysł ok. 15-18 groszy dawałaby niezły dochód z poprzednich lat. Jak było - wiemy. Ze względu na pojemność chłodni to i tak większość "nadprodukcji" poszła na soki. Następny sezon na pewno będzie gorszy co do wydajności... Confused Smile Czego wszystkim życze... Smile Wróci normalność.

[Uaktualnione dnia: śro, 26 listopad 2008 22:51]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20729 (odpowiedź na #20727) ] śro, 26 listopad 2008 22:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin441984 jest aktualnie niedostępny Marcin441984
Zaawansowany
jeszcze dodam czym takie wydajnośći są spowodowane ogólnie okolice grójce istitnie dzielą się na ilośći opadów często descz idzie w stronę pilicy lub na warszawe w przez lipiec miałem w sumie ponad 80mml opadów we wrześniu podobny wynik były dznie podczas rwania że topiłem się ciągnikiem i musiałem zmieniać kwatery bonie dało się już jeździć ciągnikiem
icon9.gif  Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20730 (odpowiedź na #20729) ] śro, 26 listopad 2008 23:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
111111 jest aktualnie niedostępny 111111
Początkujący
jestem sadownikiem od kilku lat, mam corocznie wydajność około 40t/ha, równo co roku co do wydajności rwania to kwestja organizacji pracy i sprzętu, gdyby moi ludzie rwali 1t/dzień to popędził bym ich w ..... minimum to 1,5t/osoba wliczając 2 traktorzystów rwie 6 osób, cztery doły+1 traktorzysta 2 czuby traktorzysta do ciągnięcia platformy w skrzynie, przy klatkach i bez platformy nie uda się nigdy osiągnąć takich wyników zbioru, co do plenności to wierzę w wyniki przedmówców w tym roku spokojnie dało się wyciągnąć 60-70 t/ha co do sprzedaży to jak ma się ładny towar to sprzeda się bez problemu,
byłem zmuszony uciekać z jonagoldami bo puchły bez chłodni i max jaki udało się uzyskać to 0,58gr, jednak masa nadrobiła swoje i z kwatery nie wyszedł taki zły wynik finansowy,
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20754 (odpowiedź na #20569) ] czw, 27 listopad 2008 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
OK jezeli tak duzo osob twierdzi ze zbiera w tym roku po 60 t to w to wierze
Ciekawe jak bedzie w przyslzym sezonie z pakami bo moze taki zbior jest na raz 2 lata to w sumie tez wychodzi 30t z ha na rok Very Happy
Odnosie 2t na rwacza to gratuluje takich pracownikow ja mam samych leniow z tego wniosek .
Co ciekawe tych samych leniow ktorzy sie do niczego nie nadawali w tym roku zabierali z gieldy w sandomierzy do grojca
I brali kazdego nie wazne ze pijany byle tylko chial jechac za 100zl dniowke.
Jechal jak zwykle sam kwiat co lednow rano na nogach stal
Ciekawe jak dlugo na platformie ustal Very Happy

icon3.gif  Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20767 (odpowiedź na #20698) ] pią, 28 listopad 2008 18:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bond007 jest aktualnie niedostępny bond007
Początkujący
waldus napisał(a) dnia śro, 26 listopad 2008 08:33

Kurde walduś cycu jeden... teorie marketingową masz opanowaną w 100% "pewien sposób reklamy towaru"... dobre... Laughing

Pozdrawiam

bond007
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20778 (odpowiedź na #20569) ] sob, 29 listopad 2008 08:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jasne to jak nazwiesz ukladnanie jablek rumiencem do gory
Nie zaleznie czy w skrzynkach czy na wytloczkach
No chyba ze ty ukladasz na gorze skrzynki najbrzydsze i zawsze rumieniec chowasz.
Ale przy takim podejsciu to duzo bys nie nasprzedawal.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20785 (odpowiedź na #20569) ] sob, 29 listopad 2008 19:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Waldus,o ile wyeksponowanie rumieńca można spokojnie uznać za formę reklamy to chowanie mniejszych jabłek na dnie opakowania to po prostu oszustwo.Mamy potem w sklepach to co mamy.Jak to wygląda na tle innych krajów to widać w SN z listopada.No i handlowcy nauczeni przykrym doświadczeniem biorą odpowiednią poprawkę gdy proponują nam cenę za jabłka.

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20803 (odpowiedź na #20785) ] nie, 30 listopad 2008 18:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Dobrze to ująłeś Zdzichu... Jak wyżej wspomniałem są w Polsce odpowiednie normy na dane produkty, jak i służby, które mają pilnować ich przestrzegania...Przecież chyba każdy o tym wie... Jak ktoś jest nastawionym na oszustwo to i cegłe włoży...Jak tego kogoś nazwać ! ... Wszędzie są niestety czarne owce co to popsują marke niejednemu sadownikowi. Od przestrzegania tych norm jest PIH i bardzo mnie to złości jeśli biorą forse za coś czego nie robią... Mad Przecież gdy dostarczam jabłko do hurtowni to musze każdą skrzynke czy karton etykietować, by wiadomo od kogo to jest towar. To co trafia także bezpośrednio do detalu tak samo mam opisany. Szkoda, że Ci koledzy, którzy mają "mocny i solidny" towar tego nie robią. Przecież jak nie masz się czego wstydzić, to w czym problem...Takim sposobem to i te oszustwa zeszły by na margines. Nikt nie kupiłby towaru nieopisanego. Raz się naciął to teraz będzie tylko dmuchał na zimne. Nie masz etykiety - towar podejrzany..
Te normy też mówią o rumieńcu na jabłku... 1/3, 1/2, 1/4 rumieńca w zależności od odmiany... Czyli każde jabłko musi być z rumieńcem !... Pare jabłek bez rumieńca to i można "przemycić", ale nie na masową skale. Przecież w opisie każdej odmiany jest wszystko napisane. Zaraz usłysze, co kto o mnie myśli i co mnie do tego... Jest prosta zasada. Jak traktujesz klienta, tak On Ciebie traktuje. Nikt nie będzie mówił o tysiącach ton, które są "wpożo", bo nie ma o czym mówić... Zawsze mówiąc o jabku będzie się mówiło o badziewiu, które króluje na polskim rynku - bo jest o czym... Confused

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20804 (odpowiedź na #20803) ] nie, 30 listopad 2008 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
jerzy45 napisał(a) dnia nie, 30 listopad 2008 06:08

...Te normy też mówią o rumieńcu na jabłku... 1/3, 1/2, 1/4 rumieńca w zależności od odmiany... Czyli każde jabłko musi być z rumieńcem !... Pare jabłek bez rumieńca to i można "przemycić", ale nie na masową skale. Przecież w opisie każdej odmiany jest wszystko napisane...

Swoją drogą Jerzy - jestem ciekaw, ilu z sadowników wie o czy Ty tu mówisz? Ilu z nich (szczególnie tych młodszej generacji) widziało normy jakościowe w ogóle na oczy? Tak się właśnie zastanawiam, czy aby nie warto przypomnieć tych norm na portalu... Pozdrawiam Smile

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20810 (odpowiedź na #20569) ] nie, 30 listopad 2008 20:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zdzich jest aktualnie niedostępny Zdzich
Maniak
Witam!
Na pewno warto.Oto link do strony MRiRW z normami.Można też pobrać plik w formacie pdf - lepiej się ogląda przykładowe zdjęcia.
A kontrole są.Nieczęsto ale są i sprawdzają zgodność towaru z deklaracją na etykiecie.

http://www.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1291&a mp;a mp;a mp;LangId=0

[Uaktualnione dnia: pon, 01 grudzień 2008 00:09]

Pozdrawiam
Zdzich

http://images31.fotosik.pl/424/355e1b2ab0b5a739m.gif Staram się poprawnie pisać po polsku.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20813 (odpowiedź na #20804) ] nie, 30 listopad 2008 20:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Normy w RP są takie,jakie wymaga tego klient.Może dla niektórych są one zbyt surowe,ale żyjemy w demokracji.A normy z czasów postkomunistyczych,niestety,ale przeszły już do lamusa.I nie piszę tu o rozmiarze owocu,czy procencie wybarwienia,bo to podstawa,ale o tym,czy sprzedawca jest w stanie w ciągu m-ca sprzedac ten owoc w nienagannym stanie przechowując go w +20st.C.Takie normy i takie czasy.Myślę,że niewielu z nas im sprosta,ale tak wg.mnie wygląda przyszłośc polskiego sadownictwa.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20817 (odpowiedź na #20569) ] nie, 30 listopad 2008 21:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jasne ze macie wszyscy racje
Proponuje jutro zmienic matryce na nowe i tłoczymy wszystkie jablka jednakowe
o tym ze czasy komuny sie skonczyly to juz kazdy sie dowiedzial
Teraz to nie ma szans sprzedac badziewia choc by nie wiem jak kto ukryl bo w najgorszym razie moze dostac w mor.......
Ja stram sie tylko wypowiedziec ze na jablonce nie ma 2 identycznych jablek
A normy na ktore sie powowylujecie tez dopuszczaja margines bledu
Klasa Ekstra
5% liczbowo lub masowo owoców niespeΠniajàcych wymagaƒ tej klasy, ale zgodnych z wymaganiami dla klasy
I, lub wyjàtkowo mieszczàcych si´ w tolerancjach dla tej klasy.

10% liczbowo lub masowo owoców niespeΠniajàcych wymagaƒ klasy I, ale zgodnych z wymaganiami dla klasy
II, lub wyjàtkowo mieszczàcych si´ w tolerancjach dla tej klasy
A co z uprawami ekologicznymi???
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20820 (odpowiedź na #20817) ] nie, 30 listopad 2008 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
O przepraszam Cię lego milionerze Smile W tym wypadku jeśli masz kupca co "to" wciska klientowi to Twoja sprawa i tego kupca. Tylko jeśli świadomie lub nie świadomie oszukujecie zjadacza jabłka to jesteście delikatnie mówiąc na bakier z prawem. To tak - chciałbyśby Cię oszukiwano w każdym sklepie na wadze, jakości, terminie....itp. Jest takie prawo - prawo Kalego... Jak Kali ukraść krowe - to OK, tylko jeśli krowe ukraść Kalemu to dopiero robi się hałas... Tutaj jesteś w błędzie i to wielkim. Nic i nikogo nie usprawiedliwia oszukiwanie klienta. To jest świętość. Po to są normy nie tylko na jabłka, a także na inne towary i artykuły, by nikt nikogo nie oszukiwał, a klient miał pewność, że kupuje towar o najwyższych parametrach jakościowych. Widze pomologu, że chyba należałoby stworzyć taki temat - jakość bo coś mi się zdaje, że wielu sadowników nie rozumie tego tematu. Pamiętajcie o jednym - jak wpadnie PIH, Sanepid, PIP, ITP ...itp służby to jest jak z drogówką... nie ma, że nie wiedziałem. Łapówek raczej nie przyjmują. Mandaty są wysokie i bolesne. Ja miałem i mam do czynienia z niektórymi tymi służbami. Nigdy nie udało mi się i innym kontrolowanym wyjść z nimi bez mandatu. Zawsze coś znajdą. Każde jabłko są w stanie przemiarkować i posegregować, tak że nawet te drobne procenty niewiele Ci dadzą. Twisted Evil Co do innych produktów to nie ma takiego co spełni wszystki wymagania... Rolling Eyes

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20822 (odpowiedź na #20817) ] nie, 30 listopad 2008 22:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
waldus napisał(a) dnia nie, 30 listopad 2008 09:34

Jasne ze macie wszyscy racje
Proponuje jutro zmienic matryce na nowe i tłoczymy wszystkie jablka jednakowe

waldus waldus... proponuje czas spędzony (jak widać) bezproduktywnie przed komputerem poświęcić na lekturę "Poradnika działkowca". Może dzięki temu chociaż trochę poprawisz "matryce" stosowane w Twoim gospodarstwie. Laughing

Pozdrawiam

bond007
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20823 (odpowiedź na #20820) ] nie, 30 listopad 2008 23:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
jerzy45 napisał(a) dnia nie, 30 listopad 2008 10:26

Mandaty są wysokie i bolesne. Ja miałem i mam do czynienia z niektórymi tymi służbami. Nigdy nie udało mi się i innym kontrolowanym wyjść z nimi bez mandatu. Zawsze coś znajdą. Każde jabłko są w stanie przemiarkować i posegregować, tak że nawet te drobne procenty niewiele Ci dadzą.

az mnie ciarki przeszly... nigdy bym nie pomyslal ze mozna dostac mandat za zbyt zielone jablka...a jeszcze jakby sie jakis robak wdal... strach pomyslec.
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20824 (odpowiedź na #20569) ] nie, 30 listopad 2008 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pomolog jest aktualnie niedostępny pomolog
Maniak
Zgodnie więc z życzeniem kolegi Jerzego - rozmowę na temat jakości owoców w handlu i ich parametrów proponuję kontynuować w założonym temacie: Jakość przede wszystkim - nie fałszuj
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/t/33 06/
Pozdrawiam serdecznie Smile

[Uaktualnione dnia: nie, 30 listopad 2008 23:06]

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20827 (odpowiedź na #20824) ] pon, 01 grudzień 2008 00:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Czy wy wogle wiecie o czym piszecie
Nawciskał wam ktos do glowy jakis bredni
Juz mierzyli krzywosc ogórkow i bananów , a pomidor stal sie owocem
A tu wszyscy powtarzaja te brednie.
Kto kogo oszukuje , czy klijent nie moze zjesc jablka z wybarwieniem 9% a nie 10%
Co zeby mu wyleca?
A ci urzedow niech handlarzy z gieldy rozgonia.

Załozylem ten temat aby sie podzielic cenami za ile kto sprzedaje ale widze ze nie ma tu prawie nikogo uczciwego lub sa same dzieciaki.
Narzekacie na ceny , ze sie nie oplaca sprzedac , ze zamala cena ,ze nie sprzedajecie a prawda jest taka ze wiekszosc sprzedaje pocichu tylko sie nie przyznaje
Jak nabierze jednego zeby trzymal zawsze to mniejsza konkurencja
Tak jak bylo na strajkach z wisniami wszyscy strajkowali a ci co najwiecej mieli rwali do upadlego,
najbardziej krzyczeli namawiajac innych zeby strajkowali a ich zony ludzi werbowały i rwaly
Bodajrze 3 lub 4 lata temu ta sama sytulacja ze spdami
Wiec przestancie udawac marje terese z kalkuty i przestancie byc obludni.
Ale coz tak juz jest nikt prawdy nie powie za ile sprzedal
Sam znam przypadek ze ojciec corce prawdy nie mowil a ta zawsze miala pretensje do meza ze zatanio sprzedal
Taka juz mentalnosc........

Vbond007: jak sie na żartach nie znasz i nie masz poczucia humoru ktore jest przejawem inteligenjic to proponuje ci wyjsc czasem z tego twojego sadu( jak wyjscie jeszcze znajdziesz) wsiasc do swojego newholanda i moze jakis kabaret lub teatr moze cos kulturalnie i sie doksztalcisz

[Uaktualnione dnia: pon, 01 grudzień 2008 08:09]

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20840 (odpowiedź na #20827) ] pon, 01 grudzień 2008 17:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To już Ci mówie...Ponoć w Łodzi na jabłko są dwie ceny - krzesełko i bałwanek... 4zł i 8 zł. Tak mi chłopaki mówili na giełdzie, a Tym akurat wierze... Smile Ponoć ktoś otwiera kontrole i za Gale na eksport ma dostać po 1,4 zł/kg....To dobry znak... Surprised

[Uaktualnione dnia: pon, 01 grudzień 2008 17:00]

___pozdrawiam_____

Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20850 (odpowiedź na #20569) ] pon, 01 grudzień 2008 18:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Drogi Waldemarze vel waldusiu,
Nie denerwuj się tak, bo z tego wszystkiego aż Ci się palce na klawiaturze plączą: "inteligenjic".
Ja jedynie delikatnie Ci sugeruję (tylko i wyłącznie w dobrej wierze), abyś poprawił jakość towaru poprzez zastosowanie "nowych matryc" (widocznie inne konwencjonalne środki u Ciebie już nie działają). Może, gdy już Ci się to uda zrobić, zaczniesz szanować swoich, jak to ująłeś, "klijent'ów" i przestaniesz im wciskać swoje badziewie, skrzętnie ukryte na dnie skrzyneczki (oczywiście wyłącznie w celach reklamowych).

Pozdrawiam

bond007
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20853 (odpowiedź na #20850) ] pon, 01 grudzień 2008 20:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam!
Ludzie czy wy nie przeczytaliście tematu wątku?!Zamiast pisac o konkretach to wypisujecie jakieś pierdoły!
Gala od 7 cm-1 zł,golden od 7 cm-1,2zł,ligol od 7,5-80gr,bohemia od 7,5-70gr.
Pozdrawiam
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20862 (odpowiedź na #20853) ] wto, 02 grudzień 2008 00:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
witam. Kolego mogę wiedzieć gdzie tyle płacą??
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20869 (odpowiedź na #20569) ] wto, 02 grudzień 2008 11:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Przepraszam kolego za off-topic. Ja po przeczytaniu tematu i kilku postów jego autora stwierdziłem po prostu, że dla niego "udało się" znaczy dużo więcej niż dla nas.

Rozumiem, że ceny które podajesz dotyczą eksportu?

Pozdrawiam

bond007
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20870 (odpowiedź na #20869) ] wto, 02 grudzień 2008 12:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
bond007 napisał(a) dnia wto, 02 grudzień 2008 11:10

Przepraszam kolego za off-topic. Ja po przeczytaniu tematu i kilku postów jego autora stwierdziłem po prostu, że dla niego "udało się" znaczy dużo więcej niż dla nas.

Rozumiem, że ceny które podajesz dotyczą eksportu?

Pozdrawiam

bond007

Szanowny agencie bond007 co ty sie do moich postow podczepil
Przeciez masz licencje na jedyne sluszne i prawdziwe jablka w naszym kraju i mozesz je sprzedawac po 3zl za 1kg co zapewnie czynisz
Cene te napewno rewaloryzujesz zgodnie z procentowym wzrostem cen na produkty potrzebne na je uprawe i utrzymanie .
Biorac pod uwage ze aby je wychodowac skonczyles wszystkie mozliwe uczelnie,(ZSZ w.....) oraz zapoznales sie w stopniu wiecej niz przecietnym z jakolwiek literatura reklamowa na temat owocow i ich uprawy
to uwazam ze i tak te 3zl to cena bardzo slaba jak na twoja wiedze.
Jestem przekonany ze nie sprzedales nigdy jablka słapszego niz na reklamach delanu poniewaz mialo by to zgubny wplyw na twoja nie zachwiana pozycje na rynku.
Tak ze daruj sobie wpisy w tym temacie i zaluz sobie swoj topik na ktorym bedziesz sie mogł chwalic swoja ogromna wiedza ekonomiczna oraz cenami jakie osiagaja twoje ponad przecietne owoce.
icon3.gif  Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20880 (odpowiedź na #20569) ] wto, 02 grudzień 2008 18:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
waldusiu...
Z przykrością muszę stwierdzić, że miałem wątpliwą przyjemność przeczytać kilka Twoich postów na tym forum. Widziałem, że plon rzędu 30t/ha jabłek jest dla Ciebie wręcz nieosiągalny, że wydajność zbioru na poziomie 1t/osoba dziennie to dla Ciebie wyśmienity wynik, ponadto sprzedaż swojego "towaru" podpierasz wyrafinowanymi zabiegami marketingowymi. Żeby tego było mało, podważasz czyjeś wykształcenie, mimo że Twoje wypowiedzi raczej jednoznacznie świadczą o tym, że nie masz kwalifikacji do dokonywania takich ocen. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ktoś taki jak Ty, przy takiej wydajności, przy takiej organizacji pracy i przy takim podejściu do sprzedaży, ciągle funkcjonuje w branży. Jedyną rzeczą jakiej można Ci pozazdrościć jest upór. To chyba ta cecha osobowości charakteryzuje "pseudosadowników", którzy mimo braku wiedzy fachowej i jakichkolwiek innych predyspozycji do bycia dobrym producentem, uparcie układają śrut na dnie "giełdówek" i sprzedają go po klateczce na giełdzie za grosze. Potem taki "sadownik" wraca do domu i po tych kilku przestanych dobach zakłada temat: "Za ile udalo sie sprzedac", bo dla niego sam fakt dokonania sprzedaży (nieważne po jakiej cenie) jest już sukcesem...
Można się z tego pośmiać, ale po chwili trzeba dojść do wniosku, że przez takich ludzi tracimy wszyscy. To tacy sadownicy (jak m.in. waldus) doprowadzają do tego, że cena rynkowa zrównuje się z kosztami produkcji. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że część z nich po tym sezonie zmieni branżę, bo nie będą mieli z czego zapłacić za opryski.

Tobie waldus źle nie życzę i chociaż z informacji o Twoim gospodarstwie wynika, że jesteś na najlepszej drodze do placu budowy pod Londynem, to ostrzegam, że tam jest recesja i może się to dla Ciebie źle skończyć. Zastanów się więc lepiej już dzisiaj, czy jest sens dalej to ciągnąć (później może być już za późno).

Przepraszam znowu za off-topic, ale poruszyłem tu problem jednego z czynników cenotwórczych, a mianowicie czynnika ludzkiego, który jak widać jest tutaj bardzo słabym ogniwem..

Pozdrawiam,

bond007
Odp: Za ile udalo sie sprzedac [wiadomość #20882 (odpowiedź na #20880) ] wto, 02 grudzień 2008 19:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
...Czytam i przesadzacie z tym używaniem...off-topik Smile popatrzcie tam gdzie jest off-topic... nie ma dyskusji...nuda...nie ma co czytać...Gdyby wszystko było na temat to zapewne i forum by nie było Laughing

___pozdrawiam_____

Dno osiągnięte(chyba) [wiadomość #20888 (odpowiedź na #20569) ] wto, 02 grudzień 2008 20:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
waldi12 jest aktualnie niedostępny waldi12
Nowy
Cena jabłek deserowych na sandomierskiej giełdzie osiągnęła dno totalne: 6-8zł I gatunek,4-5zł II gatunek.
Poprzedni wątek:Ekonomia w sadownictwie
Następny wątek:brak mrożonek wiśnii???
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]