użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców pestkowych » Ceny wiśni w 2008 r.  (5) 3 Głosów
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17848 (odpowiedź na #14678) ] pon, 21 lipiec 2008 09:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MariuszK jest aktualnie niedostępny MariuszK
Nowy
Kolego pampers może ty jestes baran pochwal ile juz odstawiłes wiśni do przetórni.Bo ja z moim brejdakiem ani kg nie odstawiłem a troche ha posiadamy,Nie życze sobie zeby ktoś mnie nazywał BARAN.Niech każdy się wpisze czy handłował czy wisi na drzewach.Ja widzałem i słyszałem jak strajk przebywa, dwóch moich sąsiadów w sobote rwało.
Do tych co odstawiają wiśnie za darmo,nie liczcie że jabłko przemysłowe przekroczy 20 gr,wasza zasługa.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17852 (odpowiedź na #14678) ] pon, 21 lipiec 2008 12:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
moze ktos napisac jakie byly postanowienia wczorajszego zebrania w gm. Rzeczniow?
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17854 (odpowiedź na #14678) ] pon, 21 lipiec 2008 13:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
metys jest aktualnie niedostępny metys
Początkujący
Jak w tym roku oddamy za 70 groszy to po ile za rok Mam 2 ha jak narazie nie zerwalem ani kilograma a kolo wszyscy rwia gdzie ta solidarnosc
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17858 (odpowiedź na #17852) ] pon, 21 lipiec 2008 20:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Prawdę mówiąc to żadne.Na zaproponowaną przez Związek Sadowników blokadę zakładów nie było praktycznie żadnego odzewu.Na propozycję wstrzymania się ze zbiorem bardzo mały(53 głosy z jakiś 200 zgromadzonych)
Ustalono że do min. rolnictwa zostanie zawiezione pismo wzywające go do podjęcia działań w celu ustalenia cen minimalnych na owoce miękkie i wymuszenia zawierania przez zakłady umów z ceną.Odnośnie ewentualnej akcji protestacyjnej postanowiono poczekac co będzie się działo w Grójeckim i Sandomierskim.
Szkoda gadac!Żadnej jednomyślności żadnej woli działania.Wygląda na to że większośc sadowników pogodziła się z tą sytacją i uważają że nic nie da się zrobic.
Po drodze na to spotkanie widziałem i takich którzy na gwałt trzęśli wiśnie bo "wiadomo co oni tam ustalą może będą blokowac i nie będzie można sprzedac"
Przed południem miałem cynk że cena ma dziś poleciec o jakieś 20 gr ale pogoda rozwiązała problem.
Słyszałem też że w innych rejonach jednak doszło do blokady zakładów?Napiszcie jak to z tym jest.
icon14.gif  Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17862 (odpowiedź na #14678) ] pon, 21 lipiec 2008 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Witam!
W miejscowości Białobrzegi w firmie "FRUBELLA" podobno mają pojawić się blokady Very Happy .Może to coś da. Ale pełno "Wiśniarzy" ma podpisane kontrakty na dowóz wiśni.Przecież do tego wszystkiego nie będziemy płacić wysokich kar. Confused

[Uaktualnione dnia: pon, 21 lipiec 2008 21:36] przez Moderatora

Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17863 (odpowiedź na #14678) ] pon, 21 lipiec 2008 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Dziesiątki wypowiedzi,kilka rozsądnych(np.: Jadusia) ale ogólnie ZERO refleksji.
Taaak blokady,strajki, petycje, a żądanie cen minimalnych to już kompletna paranoja.Przepraszam dlaczego tylko dla owoców miękkich?a może dorzucić śliwkę?,może gruszkę?-to producenci tych owoców to są Oni a nie My.Ludzie opamiętajcie się.I proszę odpowiedzieć na pytanie kto zmuszał kilka lat wstecz masowo sadzić wiśnię?Dwa lata z rzędu szkółkarze mieli sprzedane 100% towaru,nawet najgorszy patyk.Może wtedy należało się opamiętać?
Na koniec, wzajemne obrażanie się producentów wiśni jest ...Nie wiem ale być może tym ,którzy oddają towar po tej niskiej cenie, się to opłaca.Mam przykład ze śliwką, ja nie rwę Hermana(gnije sobie po trochu)bo cena dla mnie obecnie jest nieopłacalna,ale są ludzie(na Broniszach-full) ,którzy oddają towar nawet po 50gr...tylko jakoś nie zauważyłem aby klienci używali siły aby taką cenę uzyskać.Taki rynek,tacy producenci.
Mimo wszystko życzę "wiśniakom"cen opłacalnych a nie minimalnych czy kontyngentów.

[Uaktualnione dnia: pon, 21 lipiec 2008 21:49]

Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17866 (odpowiedź na #17863) ] pon, 21 lipiec 2008 22:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pampers44 jest aktualnie niedostępny pampers44
Nowy
Jutro blokada HORTEXU w Skierniewicach.Chętnych zapraszamy. Cool
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17870 (odpowiedź na #17863) ] pon, 21 lipiec 2008 23:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Do kol. Turysty:
Też uważam że pomysł z żądaniem cen minimalnych to utopia-nie te czasy,nie ten system ekonomiczny...
A kto zmuszał ludzi do sadzenia wiśni ? Pewnie nikt,tak jak nikt nie zmuszał Pana do sadzenia "Hermana".Powodzianom też nikt raczej nie mówił:"a kto was zmuszał do budowy domów na terenach zagrożonych zalaniem" tylko starano się im pomóc.Przesadzam z tym porównaniem?Wcale nie,bo wiele gospodarstw produkujących tylko wisnie po zeszłorocznych mrozach i tegorocznej cenie jest w równie tragicznej sytuacji-mogą utracic dorobek całego życia.

ja w czasach jak to Pan określił"szkółkarze wysprzedawali najgorszy patyk"
wykarczowałem najpierw hektar a potem jeszcze 4 ha wiśni bo widziałem jaka jest sytuacja,jak duże są nowe nasadzenia.Na owoce z pozostałych 2,5 ha wiśni mam umowę kontraktacyjną z zakładem który podchodzi do sprawy dosyc poważnie i w sumie mógłbym śmiac się z tej sytuacji i też pytac:a kto wam kazał sadzic wiśnie?Ale wkurza mnie to w jaki sposób traktują nas przetwórcy ich pewnośc siebie i ironiczne uśmieszki jakimi kwitują postulaty naszych związków.
Dlatego też uważam że do protestów powinno dojśc-najlepiej do blokady zakładów.I chocby miało to w znikomym stopniu poprawic sytuację producentów wiśni to pokażemy tym cwaniakom że nie zgadzamy się na takie traktowanie.
Skończyłem
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17875 (odpowiedź na #14678) ] wto, 22 lipiec 2008 11:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jamelka jest aktualnie niedostępny Jamelka
Nowy
U nas w grójeckim wiszą kartki, że jest strajk więc na razie nie skupują wiśni.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17876 (odpowiedź na #14678) ] wto, 22 lipiec 2008 11:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
w powiecie lipskim również ogłoszono strajk. ale co z tego jak jedni strajkują, a drudzy rwią jak opętani (wystarczy spojrzeć na sady w lipsku od strony zwolenia, niewspominając o maruszowie etc...)
to sa d.e.b.i.l.e nie ludzie, jak mozna za taką cenę nie poprzeć protestu się pytam? gdzie jest nasza solidarność? gdzie honor?
z niektórych zakładów podobno wszystkie opakowania powybierano, skutkiem czego ta "chołota" co dziś rwie odda im za 0,80 0,60 a może za darmo?
mam nadzieję, że związek sadownictwa przyśle tu jakiś autokar zbuntowanych innego terenu by tej dzisiejszej wiśni nigdzie nie odstawili?
pozdrawiam wszystkich zdenerwowanych strajkujących!!!
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17878 (odpowiedź na #17876) ] wto, 22 lipiec 2008 12:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jabluszko jest aktualnie niedostępny Jabluszko
Zaawansowany
Witam,
Też mam wiśnie i też popieram strajk-nie zebraliśmy ani kilograma za tę cenę,ale.....do wszystkich tych,którzy obrażają rwących pytanie:co mają zrobić te osoby,dla których jest to pierwszy grosz w tym roku??? na który czekali jak na zbawienie??? a oprócz tego,że trzeba jeść chleb codziennie to jeszcze ludzie mają inne zobowiązania .Ciekawe kto z was jest w takiej sytuacji??? Nie bronię ich,ale uświadamiam niektórych,zapewne dość młodych forumowiczów.
pozdrawiam
ps.u nas od wczoraj STRAJK
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17879 (odpowiedź na #14678) ] wto, 22 lipiec 2008 13:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
syzmek555 jest aktualnie niedostępny syzmek555
Początkujący
Koprzywnica Spółdzielnia- 0,70 , prywatni-0,60
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17881 (odpowiedź na #17876) ] wto, 22 lipiec 2008 14:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jamelka jest aktualnie niedostępny Jamelka
Nowy
Zgadzam się z Jabłuszkiem, że nie powinniśmy krytykowac ludzi, którzy rwą wiśnie, bo jest to dla nich jedyne utrzymanie. U nas większość ludzi ma Jabłonki, tylko nieliczni mają same wiśnie, ja akurat mam same wiśnie i czereśnie, czereśnie nie urodziły się wogóle, nawet pojeść sobie nie mozna było bo ptaki załatwiły sprawe, a wisnie są młodziutkie, nie jest ich duzo więc sami oberwiemy, ale przy takich cenach i anomaliach pogodowych, to nawet nam się za drzewka nie zwróciło
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17891 (odpowiedź na #14678) ] wto, 22 lipiec 2008 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
witam. akurat ci co rwali to mają inne źródła utrzymania i nie muszą się martwić o chleb powszedni.
Panowie i Panie, nie ma zgrania, nie ma jedności- taką taktyką zginiemy.
skoro uważacie, że najlepszą metodą jest skulić uszy i i rwać po ile by nie dali- to powodzenia (przy karczowaniu sadów)
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17892 (odpowiedź na #14678) ] wto, 22 lipiec 2008 21:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Cenę każdy by chciał większą, a strajkują nieliczni. Szkoda gadać...
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17893 (odpowiedź na #14678) ] wto, 22 lipiec 2008 21:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Dziś w rejonie Lipska tłocznia 75gr tym samym cena dobiła do granicy opłacalności zbioru bo o opłacalności produkcji to już nawet nie ma co mówic.
Ruch na skupach minimalny.Mój kolega który prowadzi skup i w pełni sezonu kupuje po 20-30 t dziennie dziś zapełnił tylko kilka kistenów.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17898 (odpowiedź na #17891) ] wto, 22 lipiec 2008 22:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pampers44 jest aktualnie niedostępny pampers44
Nowy
Wyrazy szacunku dla szato i Maciek85 napisaliście świętą prawdę.W moim rejonie na protest pojechało 30 chłopa a z mojej miejscowości 4.Na pytanie czemu nie ma więcej chętnych wszyscy oczywiście mieli inne zajęcia a szczególnie urlopowicze którzy pobrali urlopy żeby zerwać swoje wiśnie i ci mają najwięcej obiekcji na temat strajku.POZDRAWIAM STRAJKUJĄCYCH.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17904 (odpowiedź na #17898) ] wto, 22 lipiec 2008 23:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Posejdon jest aktualnie niedostępny Posejdon
Zaawansowany
moi drodzy to jest już koniec do jakiego stopnia można upodlić człowieka u nas wczoraj 80,dzisiaj 70 a jutro pewnie będzie 60 gr jak my strajkujemy to oni pokazują swoją siłę i walą 10gr w dół testują jak nisko spadniemy.kolegę który prowadzi skup i chciał zakończyć jak spadło na 70 gr proszą na kolanach żeby brał,z litości bierze nie jesteś my sadownikami, jesteś my gorzej niż chłop pańszczyżniany,dziadek już dawno nie żyje ale ówił że za okupacji niemcy płacili za owoce tak że byłto niezły interes ja osobiście miałem jeszcze tydzień temu 1 ha wiśni w 15 ha sadzie jabłoniowym teraz schnie na opał starczy na całą zimę nie sprzedałem ani kilograma w ten sposób chciałem pomoc tym, którzy żyją z samych wiśni,wiem że to samo będa chcieli zrobić z jabłkami to nie jest nadprodukcja to jest zimna wyrachowana zemsta panowie szukajcie pracy zaróbcie na chleb gdie indziej przetrwajcie rok czy dwa oni sami na siebie kręca sznur.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17909 (odpowiedź na #14678) ] śro, 23 lipiec 2008 07:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dzwoneczek jest aktualnie niedostępny dzwoneczek
Nowy
Witam wszystkich
Mam pytanie dlaczego uwazacie pomysl ustalenia cen minimalnych za nie zyciowy?
Ja bym byla za taim rozwiazaniem oczywiscie niech to dotyczy rowniez innych sfer gospodarki rolnej. Skoro bysmyznali cene najnizsza jaka mozemy otrzymac za produkty to sami decydujemy na co sie nastawiam w swojej produkcji a tak to pracujemy i zyjemy w ciaglej niepewnosci.
jesli uwazacie inaczej to czekam na inne pomysly.
pozdrawiam z okolic Grójca.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17916 (odpowiedź na #17909) ] śro, 23 lipiec 2008 10:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Ja kiedyś zaczołem temat Kontrola Kazdej Uprawy, to był tylko jeden pomysł który mógł ustalić stała cene. Ale po kilku pozwach przystopowałem, ale nikt innego pomysłu niedał. Jak zrobić żeby była zawsze co roku podobna cena, a nie od 3zł do 50gr.

Moje zdanie co do strajku i tak nic w tym roku sie nie zarobi, to niesprzedać nawet kilograma. I wprzyszłym roku tak samo nawet jak bedzie po 5zł, niech sobie sprowadza. Ale znajac rzeczywistośc to nawet po 50gr beda ludzie rwać zwłaszcza ci co maja urlopy i wiśnie traktuja jako hobby lub dodatkowy dochud.
Pozdrawiam.

[Uaktualnione dnia: śro, 23 lipiec 2008 10:38] przez Moderatora

Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17917 (odpowiedź na #17916) ] śro, 23 lipiec 2008 11:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ceny minimalne byłyby najwygodniejsze dla wszystkich branż produkcyjnych,lecz w normalnej gospodarce rynkowej wydaje mi się to mało prawdowpodobne do wprowadzenia.To już nie ten ustrój by rząd chciał się takimi sprawami zajmować.Oni walczą o swoje wypłaty a my musimy sami kombinować co robić by przeżyć.
Plajty zdażają się w każdej branży-takie życie.Rolnik to też przedsiębiorca ,który w buszu walki o lepszy byt przeżyje albo ......
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17922 (odpowiedź na #14678) ] śro, 23 lipiec 2008 14:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Witam.
Ceny minimalne?Kto ma je płacić?Prywatny przetwórca?Ludzie nie ośmieszajcie się.Państwo?A jak towaru nadmiar to co, może Palikot ma na winko przerobić?Ceny minimalne,super tylko na wszystkie owoce i ....hulaj dusza, sadzimy na maksa-szkółkarze mają zbyt wszystkiego....Ludzie na prawdę zastanówcie się czego rządacie.
Hej.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17925 (odpowiedź na #17922) ] śro, 23 lipiec 2008 15:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
domel82 jest aktualnie niedostępny domel82
Nowy
Turysta napisał(a) dnia śro, 23 lipiec 2008 02:56

Witam.
Ceny minimalne?Kto ma je płacić?Prywatny przetwórca?Ludzie nie ośmieszajcie się.Państwo?A jak towaru nadmiar to co, może Palikot ma na winko przerobić?Ceny minimalne,super tylko na wszystkie owoce i ....hulaj dusza, sadzimy na maksa-szkółkarze mają zbyt wszystkiego....Ludzie na prawdę zastanówcie się czego rządacie.
Hej.

Witam
Popieram przedmówce
Ceny minimalne tylko wtedy miałyby uzasadnienie jeśli produkcja byłyby planowana i sterowana , a tak nasadzili wszyscy po 5 - 10 ha bo jakie to łatwe i szybkie pieniądze!!!
Bez zastanowienia , bezmyślnie a teraz lament "bo Niemiec" ,"bo Żyd" itp. ciągle ktoś się musi na biednego sadownika uprzeć.
Przetwórnie nie chcą kupować wiśni (powody już ktoś na tym forum opisał) . Nie wiem nad czym sie tu zastanawiać, chyba tylko nad błędami w umowach z przetwórcami jakie popełniło ARIMR dotyczących dofinansowania w zamian za skup owoców po cenach nie niższych niż koszt produkcji.Przynajmniej mnie to bardzo boli , że ktoś znowu dał ciała i nie poniósł żadnych konsekwencji.
Przetwórcy są czyści w świetle prawa nie na darmo zatrudniają sztaby prawników , a wytaczane im sprawy chyba wiadomo jak sie skończą .
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17932 (odpowiedź na #17922) ] śro, 23 lipiec 2008 20:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dzwoneczek jest aktualnie niedostępny dzwoneczek
Nowy
O.k. ceny minimalne nie. A co proponujecie? Przeciez to paranoja zastanawiac sie co roku czy sie uda czy nie? Tak jak teraz jest z wisnia bedzie pewnie i z jablkami! O co walczyc? Jakie rozwiazanie byloby dla producentow rolnych najrozsadniejsze?
pozdrawiam a swoja droga to co u nas sie teraz dzieje z wisnia! hehehhe i do tego ta dziwna sytuacja na skupach heheh ludzie wstawiaja naprawde noca wisnie zeby sasiedzi nie widzieli! Szok kryc sie ze swoim towarem?! Ciekawe do czego dojdzie to wszystko, przeciez kazdy ma jakies zobowiazania finansowe i niestety kasa jest potrzebna.....
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17937 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 00:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
testosteron78 jest aktualnie niedostępny testosteron78
Początkujący
w sumie odpowiedz prosta. Zrzeszyc sie w duze grupy producenckie jak to ma miejsce w calym cywilizowanym swiecie. Tylko duza OP ma szanse na warunkach partnerskich negocjowac ceny... Moze nawet myslec o przetworstwie na wlasna reke. Niestety to jakze odlegla przyszlosc... Poczekajmy najslabsi padna pojda do miasta za praca ci co przetrwaja powieksza gospodarstwa moze pozakladaja grupy i bedzie ok. Przy okazji modlmy sie za zlotego aby nie umocnil sie jeszcze bardziej bo prawdziwe klopoty wtedy dopiero przed nami... Crying or Very Sad
icon13.gif  Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17943 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 10:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
ŻYCZĘ WSZYSTKIM SKUPUJĄCYM WIŚNIE ZA TAK NISKĄ CENĘ ŻEBY W CHŁODNIACH WAM SIĘ SKISIŁY Laughing
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17947 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 11:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafal123 jest aktualnie niedostępny rafal123
Początkujący
Cena na dzisiaj w gminie Obrazów powiat Sandomierski 0,60 gr Shocked .Wiec juz nie trzeba szukac pracownikow bo zrywu nie bedzie.....Ciekawe co za rok Rolling Eyes .W tytm roku chyba przetwornie duzo nie kupia wisni Mad
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17953 (odpowiedź na #17947) ] czw, 24 lipiec 2008 14:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
chyba mówisz o cenie dwójki wisni ??
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17958 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 19:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafal123 jest aktualnie niedostępny rafal123
Początkujący
Tak,to cena dwojki,jedynki juz nie biora...
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17959 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 20:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zigizigi jest aktualnie niedostępny zigizigi
Początkujący
Rejon Białej Rawskiej spadek na 0,7 Już niewiem, śmiać się czy płakać. Coraz częściej przychodzi mi do głowy "STIHL" Embarassed

POZDRAWIAM
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17961 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Zigizigi nie poddawaj sie ja jestem z dolnego slaska mam 2 ha nie zerwalem ani kilograma sasiedzi sa juz praktycznie po zbiorach przed zbiorami obgadalismy sprawe ze jak cena bedzie do dupy to nikt nie rwie zostalem sam
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17962 (odpowiedź na #17959) ] czw, 24 lipiec 2008 20:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Lipsko:tłocznia-0,60;na mrożenie-0,80 i tylko jeden zakład 1,20.Ciekawe ale wygląda na to że sadownikom chodziło właśnie o taką cenę bo gdy wiśnia była po0,90-1,20 to jeszcze niektórzy próbowali protestowac a jak jest po 0,60 to rwą wszyscy.
A co do rozwiązania problemu wiśniowego...Rząd nam raczej nie pomoże-wszystkie jego dotychczasowe działania są moim zdaniem pozorne,sami też nie możemy się porozumiec, zorganizowac.
Jedyne chyba skuteczne rozwiązanie już zostało wprowadzone w życie:pierwsze sady wiśniowe poszły pod piłę i dopiero gdy zostanie ich połowa sytuacja może się poprawic.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17964 (odpowiedź na #14678) ] czw, 24 lipiec 2008 21:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
nigdy sie nie poprawi dopuki my o tym nie zadecydujemy czy bedzie duzo czy malo to i tak beda nas robic w.....

[Uaktualnione dnia: czw, 24 lipiec 2008 22:29] przez Moderatora

Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17976 (odpowiedź na #17964) ] czw, 24 lipiec 2008 23:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Normalnie witki opadają... mialo byc nie zrywać... a jest tak ze jadąc z mszczonowa przez białą rawskąw kierunku nowego miasta na co drugiej plantacji siedzą i skubią. Dziś przy rozdawaniu opakowań "limitowanych" rowniez jakos nie bylo oporow nawet nikt sie o cene nie pytal... wiec od jutra normalny zbior. Cena jak widze odpowiada i kazdy przywiezie za 80 i za 70 a jak bedzie za 60 to tez przywiezie... a za rok tez znajda sie chetni sponsorzy zakladow przetworczych, ktore z premedytacją wzorem lat ubieglych wykorzystają mentalność ciężko pracujących ludzi Sad
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17980 (odpowiedź na #14678) ] pią, 25 lipiec 2008 08:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
To co się dzieje na naszym rynku owocowym to jest równia pochyła która chyba doprowadzi do likwidacji mniejszych i średnich gospodarstw ogrodniczych. Nie będę się wywodził że czas odpalić piły ale jak ktoś już tutaj wcześniej napisał, że jeżeli skupili wiśnie po 0,60 to nie ma co liczyć, że jabłko przemysłowe będzie w dobrej cenie. A propos wczoraj jechałem przez miejscowość Skowieszynek koło Kazimierza i na skupie mieszczącym się w sadzie stało kilkanaście ciągników z wyładowanymi po brzegi przyczepami wiśni. Ot i tak wygląda nasz strajk w okolicach Kazimierza.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17991 (odpowiedź na #17980) ] pią, 25 lipiec 2008 19:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ci co oberwali wisienki i sprzedali do skupu po takich cenach, może przejrzą na oczy po sezonie, jak policzą co im zostało (jeśli wogóle będzie co liczyć?)Ponoć człowiek uczy się najlepiej na własych błędach.Jeśli owoce dali za takie grosze,więc na przyszły rok już nie mają na ochronę sadu -nie wspomne o potrzebach żywnościowych itd.Poprostu tragedia.
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17992 (odpowiedź na #14678) ] pią, 25 lipiec 2008 20:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Teraz oberwali, czyli cena pasuje. Zobaczymy co będzie na jesieni. Cena jabłka przemysłowego nie będzie jak w zeszłym sezonie. A "parszywych" sadów jest w tym roku bardzo dużo.Ciekawe co wtedy będą mówili. Pewnie będą wzywać do strajku. Pozdrawiam strajkujących
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17995 (odpowiedź na #17992) ] pią, 25 lipiec 2008 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
No i co pomogły strajki, czy raczej patrzenie sie na sasiada czy strajkiuje czy rwie. Protestowali jak wiśnia była niedojrzała. A teraz walcza o plastiki jak by było po 3zł. Powino sie nazwiska wpisać na głównej stronie tych niby srajków(co licza na kogoś, a nie na siebie). Niema solidarności wśrud ludzi jak sie wam opłaca rwać za 60gr (bo dziś unas tak płacono) rwacz weżmie 40gr, to super rwicie dale. Może jutro bedzie za 10gr, co wtedy. Podejrzewam że też urwią.
Pozdrawiam.

Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17996 (odpowiedź na #14678) ] pią, 25 lipiec 2008 22:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
witajcie
do poprzednika: oczywiście, że były konieczne (by zrozumieć ze nie ma w nas jedności). teraz strajk nabierze dalekiego horyzontu i zmieni formę (masowe wycinanie sadów)-innego rozwiązania na dzień dzisiejszy nie widzę.
taka jest prawda, że przez min 5 lat nie bedzie koniunktury na wiśnie..
..co prawda zbyt jest wielki, ale dlaczego zakłady nie chcą skupywać wiśni? (ba za <0,50zł to każdy weźmie) przetwórcy mówią, że mają pełne chłodnie owocu z tamtego roku,jasne-ale zapomnieli dodać ze gotowego chińskiego koncentratu, który kupili za grosze
nasza wiśnia jest im tylko potrzebna by poprawić jego parametry smakowo-wizualne (zmieszają i gotowe)
ot cała prawda...
cóż żyjemy w kraju niewolniczym
pozdrawiam
Odp: Ceny wiśni w 2008 r. [wiadomość #17997 (odpowiedź na #14678) ] pią, 25 lipiec 2008 23:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
zigizigi jest aktualnie niedostępny zigizigi
Początkujący
Dzisiaj już tylko śmiech (przez łzy) 0,65 . Rejon Białej Rawskiej. Mało tego że tak niska cena to jeszcze kolejki do skupu że klękajcie narody !!!
Pomimo tego nie wytnę piłą tych wiśni, zbyt dużo mnie to kosztowało żeby dziś rodziły. Jeszcze upomną sie o nie przetwórcy.
Przetwórcy - ważni biznesmeni, jak trzeba być głupim żeby zapasy robić kiedy towar najdroższy ???!!!!!

POZDRAWIAM
Poprzedni wątek:ceny śliwek w 2008 r.
Następny wątek:Cena Moreli w 2009 r
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]