użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Mechanizacja sadownictwa » Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone
Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #1844] sob, 10 luty 2007 15:28 Przejdź do następnej wiadomości
Gość
Mam zamiar kupic sortownice ale nie wiem jaka bedzie lepsza czy stay poczciwy kołowrote, czy moze jakas wagowka? Chciał bym zasiegnac oponni na ten temat
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #1851 (odpowiedź na #1844) ] sob, 10 luty 2007 18:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pre777 jest aktualnie niedostępny pre777
Zaawansowany
witam.Ja tez od niedawna jestem użytkownikiem Greefa A3 UP i sprawuje mi sie dobrze.Myli sie czasami a to wszystko zależy od odmiany i od tego jak one się ułożą na maszynie. Moim zdaniem wagowa mechaniczna jest dobra ale wtedy gdy sortuje sie bardzo duze partie jednej odmiany- pewien kłopot jest przy kalibracji.A przy A3 to jest łatwiejsze bo sortujemy według wielkości owoców i dlatego jadna i ta sama nastawa jest dla wielu odmian. Miałem mozliwość kupna takiej wagowej ale wybrałem A3.Najlepszym rozwiazaniem jest wagowa elektroniczna ale to przepaść cenowa!!!!!!!!!!!

VW 1303
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #1858 (odpowiedź na #1851) ] sob, 10 luty 2007 19:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Dzieki za opinie .Ja własnie sie wacham, po rozmowie z facetem ktury rematuje sortownice tez sie przychylam do greefy 3 .powiedzial ze bardzo trudno jest ustawic sortowanie co pół centymetra na wagówce.
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #1866 (odpowiedź na #1844) ] nie, 11 luty 2007 17:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Proponowal bym zebys w tej sprawie skontaktowal sie z uzytkownikiem MABU2. Duzo na ten temat wie. Jaka cene Ci powiedzial za ta sortownice "facet ktory remontuje"?
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #1891 (odpowiedź na #1866) ] pon, 12 luty 2007 09:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam
Jeli mozesz to podaj mi namiar do tego faceta. Z checia posłucham kogos kto sie na tym zna.
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #1916 (odpowiedź na #1844) ] pon, 12 luty 2007 19:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Kontakt bedziesz mial tu: http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/publisher/ArticleVie w/action/view/frmArticleID/754/
Sortownice elektroniczna [wiadomość #2105 (odpowiedź na #1844) ] czw, 22 luty 2007 21:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadownik58 jest aktualnie niedostępny sadownik58
Zaawansowany
Interesuję mnie sortownica elektroniczna dwuścieżkowa z wodnym rozładunkiem. Na naszym rynku takie sortownice proponują głównie firmy Stas ( "Aweta"), Grefa ("MSE 2000") i Van Wamel ("Perfect"). Zastawiam się co wybrać: nową czy używaną maszynę. Jakie są różnice między poszczególnymi maszynami? Czy używana maszyna będzie w pełni funkcjonalna przez dłuższy czas? Jednym słówem interesuje mnie wszystko co będzie pomocne przy wyborze.
Nową maszynę kupowałbym przez SPO. O ile wiem używane maszyny nie będą mogły być finansowane przez ARiMR.
Odp: Sortownice elektroniczna [wiadomość #2111 (odpowiedź na #2105) ] pią, 23 luty 2007 11:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
Jeśli chcesz na dopłaty z Unii to używanej sortownicy już nie kupisz bo do 5 lat nic używanego nie znajdziesz, a tym bardziej nie znajdziesz rozładunku wodnego!!! Ja Wybieram Perfecta, ale to Ty wybierasz porównaj wszystkie za i przeciw i niech Unia płaci!!!Pozdrawiam Maniek
Odp: Sortownice elektroniczna [wiadomość #2113 (odpowiedź na #2105) ] pią, 23 luty 2007 14:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Czy Twój wybór jest związany tylko z ceną , czy coś więcej?
Odp: Sortownice elektroniczna [wiadomość #2289 (odpowiedź na #2105) ] czw, 01 marzec 2007 21:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Może trochę inne pytanie. Co będzie lepiej się sprawdzać , sortowanie wg wielkości czy wg. wagi.
Kalibrownica optyczna ułatwia sortowanie wg. wielkości , a wagowa elektroniczna ułatwia szykowanie partii owoców o konkretnej wadze np. 3 kg.
W sortownicy wagowej elektronicznej można wykorzystać most wagowy do rejestracji każdej partii owoców , co umożliwia precyzyjne kontrolowanie wyniku sortowania np. masy owoców w danym przedziale jakościowym.
Czy przy sortowaniu wagowym można precyzyjnie sortować na wielkość na podstawie wagi owocu?
Odp: Sortownice elektroniczna [wiadomość #2467 (odpowiedź na #2105) ] pią, 09 marzec 2007 23:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
z tego co wyszukałem w projekcie ustawy, zakup maszyny uzywanej bedzie się wliczał do kosztów kwalifikowanych pod paroma warunkami m.in ma to być maszyna nie starsza niż 5 letnia
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8559 (odpowiedź na #1844) ] wto, 18 wrzesień 2007 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michu jest aktualnie niedostępny michu
Stały bywalec
A czy macie jakieś problemy z uszkadzaniem się owoców na A3/UP przy sortowaniu. Mam również pytanie jeżeli chodzi o rozładunek ze skrzyniopalet. Jeżeli nie jest to wodny rozładunek , to czy owoce się nie kaleczą. Przymierzam się do zakupu takiego zestawu, ale mam obawy co do nieuszkadzania owoców.
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8563 (odpowiedź na #1844) ] wto, 18 wrzesień 2007 19:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Witam. Mam A3 i podczas sortowania praktycznie nie ma uszkodzeń owoców.Czasami cos można zauważyć na Lobie.Ale to może jakiś niewielki promil uszkodzeń.Myśle ,że koniecznością jest zakup wywrotnicy z dolnym wysypem owoców bo to napewno minimalizuje ryzyko uszkodzeń.A wodny rozładunek to napewno ciekawe i praktyczne rozwiązanie ale czy do takiego zestawu warto?

VW 1303
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8570 (odpowiedź na #1844) ] wto, 18 wrzesień 2007 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Oczywiście nie przymierzam się do wodnego rozładunku, tylko mam obawy co do wywrotnic zwykłych ,a raczej skutków wywracania pozostających na jabłkach. Co masz na myśli mówiąc o sposobie dolnym?
Chodzi o skrzyniopalety z otwieranym bokiem?
Proszę o komentarze osób , które korzystają z wywrotnic?
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8571 (odpowiedź na #1844) ] wto, 18 wrzesień 2007 20:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Trochę wprowadziłem Cie w błąd a mianowicie nie ma to być rozładunek dolny tylko górny.Jeśli chcesz prześlij mi maila na PW to wyślę CI kilka zdjęć i napiszę jaka to jest różnica.MArek

VW 1303
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8574 (odpowiedź na #8570) ] wto, 18 wrzesień 2007 21:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MABU2 jest aktualnie niedostępny MABU2
Nowy
Jeżeli masz zamiar, kupic wywrotnice to tylko z górnym wysypem,nie uszkadza owoców nie rozmaśla zgniłków.
Jeżeli masz skrzyniopalety o różnej wysokości (powyżej 5 cm) to warto pomyśleć o takim typie wywrotnicy, który automatycznie dostosowuje się do wysokości skrzyni-nie będziesz tracił czasu na regulację. Wywrot powinien mieć miękka poduszkę dociskowa i fotokomórke- w większości to standard.Jeżeli masz jakieś pytania służe pomocą.
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8601 (odpowiedź na #1844) ] czw, 20 wrzesień 2007 15:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
bardzo dziekuję za Wasze uwagi. Pozwolę sobie jeszcze z nich korzystać Razz teraz zbiory więc trochę bieganiny. Trochę informacji już zabrałem od sprzedawców sortownic. Na razie mam krótkie pytanie czy jak ktoś sprzedaje Greefa3 to to zawsze samo.
Oczywiście mam na myśli samą część sorującą , a nie dodatki.
Odp: Jaką sortownice wybrac? Greefa3 czy wagówki [wiadomość #8719 (odpowiedź na #8603) ] pon, 24 wrzesień 2007 19:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adek1 jest aktualnie niedostępny adek1
Początkujący
a ile dałeś za ta sortownię?
Odp: Sortownice elektroniczna [wiadomość #14070 (odpowiedź na #2289) ] wto, 29 kwiecień 2008 11:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
domel82 jest aktualnie niedostępny domel82
Nowy
sadownik58 napisał(a) dnia czw, 01 marzec 2007 09:41

Może trochę inne pytanie. Co będzie lepiej się sprawdzać , sortowanie wg wielkości czy wg. wagi.
Kalibrownica optyczna ułatwia sortowanie wg. wielkości , a wagowa elektroniczna ułatwia szykowanie partii owoców o konkretnej wadze np. 3 kg.
W sortownicy wagowej elektronicznej można wykorzystać most wagowy do rejestracji każdej partii owoców , co umożliwia precyzyjne kontrolowanie wyniku sortowania np. masy owoców w danym przedziale jakościowym.
Czy przy sortowaniu wagowym można precyzyjnie sortować na wielkość na podstawie wagi owocu?

Witaj
W przypadku MSE 2000 sortowanie optyczne wg. wielkości nie ma sensu albo raczej niezbyt dobrze jest dopracowane.Sortowanie wg. wagi jest bardziej precyzyjne i sterując jedynie odchyłką można sortować różne odmiany. Sortując optycznie glostera później elstara musisz robić duże zmiany wielkości w programie sterującym nawet 3,5 mm dla jednego sortu .
Natomiast ustawiając przedział wagowy dla danego rozmiaru jest to dokładniejszy sposób i nie wymaga tyle poprawek przy następnych partiach towaru.
Optycznie MSE sortuje fajnie tylko kolor(np. żółty Golden , zielony Golden) oraz rumieniec (czyli wybarwienie).
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #33219 (odpowiedź na #1844) ] czw, 26 listopad 2009 19:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adek1 jest aktualnie niedostępny adek1
Początkujący
czyli mówisz ze wagowa jest lepsza tak twierdzisz?
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #33791 (odpowiedź na #1844) ] sob, 19 grudzień 2009 13:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszk123 jest aktualnie niedostępny tomaszk123
Maniak
Koledzy proszę mi przedstawić różnicę jakie są w sortownicach Greefa serii a3, a4, co oznacza UP itp. czy są to znaczące różnice konstrukcyjne, czy też nie.

[Uaktualnione dnia: sob, 19 grudzień 2009 13:43]

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #33794 (odpowiedź na #33791) ] sob, 19 grudzień 2009 16:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Greefa a2
6 wyjsc plus niesort,(baza ta sama co w a3)jedynie tasma doprowadzająca szerokosc 15cm dlugosc 1.8m
Boki tasmy przewaznie drewniane.

Greefa a3
Standardowo 6 wyjsc plus niesort, szerokosc tasmy doprowadzajacej 30cm.
Najstarsze modele mialy boki tasmy wykonane z drewna dlugosc od 2m w zwyz.
Od ok 1967 roku tasma metalowa dlugosc 2m w zwyz.
W 1990 model przeszedl lifting (a3 up) Boki tasmy doprowadzajacej wykonane z aluminium, motoreduktor napedzający baczka, zrezygnowano z paskow klinowych, tasma wykonana na jednym płutnie łatwo ulegajaca zerwaniu, dlugosc od 3m wzwyz.
Generalnie maszyna wciąż jest ta sama nie ma żadnych różnic w sortowaniu owoców pomiedzy 50 letnia a3 (oczywiscie w dobrym stanie technicznym łożyska i ogumienie) a nowa a3 up.Wydajnosc(przepustowosc a2,a3 ,a3up taka sama do 1,5t/h)
Greefa a4
9 wyjsc plus niesort, szerokosc tasmy 40 cm dlugosc od 3 m w zwyz.
Maszyna daje możliwosc sortowania jablek na dwoch obiegach(o ile posiada pierscien na kole
) przez co mozna uzyskac podwojna wydajność, praktycznie nikt tego nie stosuje, nie ma gdzie ustawic potrzebnej ilosci osob, chyba ,ze sie zastosuje tasmociagi odbiorcze.
Na jednym obiegu wydajnosc do 1.5/h czyli to samo co reszta kreciolów

A3 pomidorowa

5 wyjsc plus niesort, brak tasmy doprowadzajacej pomidory wchodzily bezposrednio z podajnika.

Pozdrawiam
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #33796 (odpowiedź na #1844) ] sob, 19 grudzień 2009 18:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Dzięki Mabu za wyczerpującą odpowiedż.

A jeśli chodzi o jakość sortowania jabłek które są lepsze właśnie te ,,bączki,, czy taśmowe a może szczelinówki. Patrząc na oferty na Allegro najwięcej jest ,,bączków,, -Ty sam kilka sprzedajesz. Taśmowe są mniej spotykane czy może sa mniej praktyczne??
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #33798 (odpowiedź na #33796) ] sob, 19 grudzień 2009 19:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Tasmówki przeznaczone sa do sortowania gruszek, mozna na nich tez sortowac jablka nie powoduja uszkodzen owoców, wymiana tasm filcowych to koszt ok 500 euro. Wymiana gum w a3 25 euro mozna na nich sortowac gruszki po zalożeniu na kolo szczotki i gum w otulinie jednak sortowanie jest duzo gorsze niz na tasmowkach.
Tasmowki wymagaja wiecej miejca. A co do ilosci ofert to jest ich mniej poniewaz w Polsce jest "parcie" na baczka sasiad ma baczka to i ja chce miec baczka. W Belgii i Holandii propocje nasadzen gruszek i jablek sa do siebie zblizone dlatego w wiekszosci gospodarsw byly lub sa uzywane tasmowki.
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #36157 (odpowiedź na #1844) ] czw, 18 luty 2010 12:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
koledzy uzywa może ktoś sortownice produkowana w Skierniewicach tzw. ,,kacze dzioby" ??? jak się sprawuje? warto myśleć o jej zakupie czy lepiej zainwestować w ,,baczka"??

[Uaktualnione dnia: czw, 18 luty 2010 12:44]

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #37526 (odpowiedź na #1844) ] czw, 25 marzec 2010 19:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
Mam pytanie do użytkowników sortownicy Greefa A3 jaką ona ma wydajność? Ile można zrobić np. przez godzinę lub cały dzień pracy(11godzin) lub ile czasu potrzeba na wyszykowanie całego TIRa jabłek od 7cm? lub 7cm i 8cm? Confused
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #37537 (odpowiedź na #1844) ] czw, 25 marzec 2010 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Wprawdzie nie użytkuje, ale obiło mi się o uszy, że wydajność sortowania to do 1,5tony/h
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #37546 (odpowiedź na #37526) ] pią, 26 marzec 2010 10:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Radzio2 jest aktualnie niedostępny Radzio2
Początkujący
Witam
Wszystko zależy od ilości osób obsługujących ale średnio przy 4 osobach można przyjąć 1t/h.

Pozdrawiam
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #48252 (odpowiedź na #1844) ] pon, 29 listopad 2010 20:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
atari666 jest aktualnie niedostępny atari666
Początkujący
Witam
Jeżeli ktoś będzie kupował Greefe A3 to ja proponuje dołożyć troszkę i kupić Greefa A4 różnica jest w bączku. Poprostu jest większy i do tego kupić rolki + wywrotnica z lejkiem i 3,4 osoby do pracy Smile Mnie wszystko wyniosło coś około 11000-12000 zł ale to było ze 5-6 lat temu

[Uaktualnione dnia: pon, 29 listopad 2010 20:17]

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #49122 (odpowiedź na #1844) ] pon, 20 grudzień 2010 13:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ligol415 jest aktualnie niedostępny Ligol415
Początkujący
witam. w tym naborze styczniowym chce zlozyc wniosek na modernizacje gospodarstw rolnych i kupic sortownice tylko nie wiem jaka? prosze o jakies male porady z tym zwiazane jakie sa najbardziej sprawdzalne i dobrze sie uzytkuje???
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #71981 (odpowiedź na #1844) ] czw, 23 luty 2012 00:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witoldo88 jest aktualnie niedostępny witoldo88
Początkujący
mam pytanie do użytkowników sortownic wagowych, czy w ciągu jednego dnia da się zrobić tira jabłek na wagówce 2-rzędowej??
Jaką sortownice byście polecili? Z używanych sortownic na allegro moża spotkać greefe albo tesso, co byście polecili?
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #71985 (odpowiedź na #71981) ] czw, 23 luty 2012 08:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
witoldo88 napisał(a) dnia czw, 23 luty 2012 12:48

mam pytanie do użytkowników sortownic wagowych, czy w ciągu jednego dnia da się zrobić tira jabłek na wagówce 2-rzędowej??
Jaką sortownice byście polecili? Z używanych sortownic na allegro moża spotkać greefe albo tesso, co byście polecili?

Przy ładnym zdrowym jabłku rwanym od 7cm+ pracując od 7-19 (godzinna przerwa) i szybkiej ekipie odbierającej (6-7 osobowej) jest taka możliwość, ale to już "hardcor" rączki obie muszą chodzić Smile
Wydajność greefy 2-ścieżkowej to ok 1,5-2 t/h wszystko zależy od operatora i szybkiej wywrotnicy miejsca na pakowni dostępności kartonów/skrzyniopalet itp. do sprawnej pracy koniecznie sortownica musi być wyposażona w automatyczne stoły odbiorcze z fotokomórkami, w standardzie mamy tzw. szuflady na które wypada jabłko z nimi dużo wolniej idzie praca.
Mi bardziej się podoba greefa, prosta konstrukcja dostępność części może trochę głośna ale to chyba plus ludzie na gadają tylko pracują Smile)

[Uaktualnione dnia: czw, 23 luty 2012 08:58]

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #72145 (odpowiedź na #1844) ] pią, 24 luty 2012 19:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witoldo88 jest aktualnie niedostępny witoldo88
Początkujący
cowboy bardzo dziekuje za odpowiedź, proszę jeszcze innych uzytkowników o pomoc (radę) uważam że każda wskazówka jest cenna i z góry dziękuję
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #72864 (odpowiedź na #72145) ] pon, 05 marzec 2012 20:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
leusos jest aktualnie niedostępny leusos
Początkujący
Witam bardzo serdecznie przymierzam się do zakupu używanej sortownicy wagowej Tesso lub Greefa i mam pytanie na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie kupić bubla. Jak dotąd używałem zwykłej A4 więc jestem trochę zielony jeżeli chodzi o sortownice wagowe.
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #72877 (odpowiedź na #72864) ] wto, 06 marzec 2012 00:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec

leusos napisał(a) dnia pon, 05 marzec 2012 08:46

Witam bardzo serdecznie przymierzam się do zakupu używanej sortownicy wagowej Tesso lub Greefa i mam pytanie na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie kupić bubla. Jak dotąd używałem zwykłej A4 więc jestem trochę zielony jeżeli chodzi o sortownice wagowe.

Zwróć uwagę na kubki w których przenoszone jest jabłko czasami są uszkodzone (pęknięcia itp)
Wszystkie taśmy na wyjsciach powinny być w dobrym stanie bo inaczej w niedługim czasie czeka Cię wymiana.
Po szczotkach możesz poznać czy maszyna jest mocno wyeksploatowana (włosie szczotki powinno być delikatne w dotyku)
W greefie między pierwszą szczotka a drugą są gumowe krążki, które pod wpływem soku z jabłek i słońca potrafią zmienić się w twardy plastik, który wykrusza się.

[Uaktualnione dnia: wto, 06 marzec 2012 00:25]

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #89708 (odpowiedź na #72877) ] pią, 21 grudzień 2012 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
discus jest aktualnie niedostępny discus
Zaawansowany
Użytkownicy maszyn sortujących, Co będzie bardziej praktyczne i funkcjonalne w użytkowaniu : podajnik rolkowy tzw.stół selekcyjny czy może zwykły podajnik dwu taśmowy?? Jedno z urządzeń zainstalowane będzie pomiędzy wywrotnicą a taśmą i singulatorem.
Głównym zadaniem będzie maksymalne zakumulowanie jabłek podczas wymiany skrzyniopalet.
Podajnik dwutaśmowy:
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/3797/0/

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #89717 (odpowiedź na #1844) ] sob, 22 grudzień 2012 08:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
W zasadzie podajnik dwu taśmowy służy do "wyjmowania" owoców ze skrzyniopalety. Nie ma wtedy tzw. lejka przy wywrotnicy, tylko podajnik. Jest to lepsze rozwiązanie od lejka, gdyż powstaje mniej uszkodzeń. Ale używając go jako stołu selekcyjnego to nie bardzo. Na rolkach owoc się kręci więc jest większa szansa na wyłapanie uszkodzonych owoców. Pozdrawiam
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #89719 (odpowiedź na #89717) ] sob, 22 grudzień 2012 09:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Maciek85 napisał(a) dnia sob, 22 grudzień 2012 08:41

W zasadzie podajnik dwu taśmowy służy do "wyjmowania" owoców ze skrzyniopalety. Nie ma wtedy tzw. lejka przy wywrotnicy, tylko podajnik. Jest to lepsze rozwiązanie od lejka, gdyż powstaje mniej uszkodzeń. Ale używając go jako stołu selekcyjnego to nie bardzo. Na rolkach owoc się kręci więc jest większa szansa na wyłapanie uszkodzonych owoców. Pozdrawiam

Discus chyba do tego celu używasz singulatora ?

A Maciek85 mial na myśli takie rozwiązanie :

http://www.youtube.com/watch?v=1R9icTtXYms

[Uaktualnione dnia: sob, 22 grudzień 2012 10:16]

Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #89750 (odpowiedź na #89719) ] sob, 22 grudzień 2012 20:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
discus jest aktualnie niedostępny discus
Zaawansowany
Takie rozwiązanie jak na tym filmiku myślę u siebie zastosować.Chodzi o równomierne i ciągłe(brak przestojów) zaopatrywanie sortownicy nawet, podczas wymiany skrzyniopalet.Sortuję na maszynie 2 rzędowej mechanicznej i nie mogę w ciągu tych 10 czy 11 godzin zrobić całego samochody(19500kg.)Maksymalnie to 15 ton przy obsadzie 5 osobowej.Szukam rozwiązania zwiększającego wydajność.
Odp: Jaką sortownice wybrac ? tematy połączone [wiadomość #89762 (odpowiedź na #89750) ] sob, 22 grudzień 2012 23:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Stały bywalec
discus napisał(a) dnia sob, 22 grudzień 2012 08:33

Takie rozwiązanie jak na tym filmiku myślę u siebie zastosować.Chodzi o równomierne i ciągłe(brak przestojów) zaopatrywanie sortownicy nawet, podczas wymiany skrzyniopalet.Sortuję na maszynie 2 rzędowej mechanicznej i nie mogę w ciągu tych 10 czy 11 godzin zrobić całego samochody(19500kg.)Maksymalnie to 15 ton przy obsadzie 5 osobowej.Szukam rozwiązania zwiększającego wydajność.

Jaką masz wywrotnicę? Być może jest za wolna i w trakcie wymiany skrzyniopalety tracisz dużo czasu.
Jeśli masz dużo miejsca na sortowni możesz zastosować wywrotnicę z rolkami, w ten sposób nie tracisz czasu na wyjęcie pustej i wstawienie pełnej, podmianka odbywa się bez udziału paleciaka/widlaka tylko ręcznie (poprostu pchasz palety po rolkach)

http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/3798/0/

Poprzedni wątek:Sanki sadownicze
Następny wątek:maszyny przeciwmrozowe
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]