użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Środki Ochrony Roślin » Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #102215 (odpowiedź na #102207) ] sob, 22 czerwiec 2013 16:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadxxx jest aktualnie niedostępny sadxxx
Początkujący
topsin + merpan ok ale plus Ca(NO3)2 Już nie koniecznie. Na pewno topsin z wapnovitem nie idzie w parze a wapnowit to gównie wapń i azot
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #104657 (odpowiedź na #102215) ] śro, 24 lipiec 2013 20:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dawid35123 jest aktualnie niedostępny dawid35123
Początkujący
Mozna mieszac mythos+siarczan magnezu+kristalon pomaranczowy?
Co o tym sadzicie?
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120032 (odpowiedź na #104657) ] śro, 26 marzec 2014 20:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tomar jest aktualnie niedostępny Tomar
Początkujący
Interesują mnie takie mieszaniny:
Merpan 80 + Zato
Merpan 80 + Fastac
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120035 (odpowiedź na #120032) ] śro, 26 marzec 2014 20:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mario7 jest aktualnie niedostępny mario7
Zaawansowany
Witam. Czy można mieszać Champion 50 WP lub Cuproflow z którymś z tych środków:
CALYPSO 480 SC
DECIS 2,5 EC
DECIS MEGA 50 EW
KARATE ZEON 050 CS
SHERPA 100 EC
KHOISAN 25 EC

Pozdrawiam.

Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120051 (odpowiedź na #3279) ] śro, 26 marzec 2014 21:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gardner jest aktualnie niedostępny gardner
Zaawansowany
merpan i zato tak
marpen i fastak też
Mario7 nie ma =m doświadczenia z mieszaniem z miedzia
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120067 (odpowiedź na #3279) ] czw, 27 marzec 2014 06:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Miedź + Karate Zeon - możliwe łączenie (było w starej tabeli mieszania, testowałem na własnej skórze)
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120077 (odpowiedź na #120067) ] czw, 27 marzec 2014 08:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Slawek a dokladnie ktory srodek mieszales z karate.
Pozdrawiam

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120121 (odpowiedź na #3279) ] czw, 27 marzec 2014 18:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Środki na bazie wodorotlenku miedziowego - Mag/Champion.
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120123 (odpowiedź na #120121) ] czw, 27 marzec 2014 19:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ogromne dzięki.

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120129 (odpowiedź na #3279) ] czw, 27 marzec 2014 19:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Postanowiłem zamieścić taki wątek , jeżeli ktoś będzie miał ochotę to podzieli się z innymi sadownikami sprawdzonymi mieszankami co pozwoli nam efektywniej dbać o nasze sady i zaoszczędzi czasu.

[Uaktualnione dnia: pią, 28 marzec 2014 19:08]

Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120141 (odpowiedź na #120129) ] czw, 27 marzec 2014 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Pomysł na wymianę takich obserwacji i spostrzeżeń uważam za ciekawy, ale ma on pewną, potężną wadę... Bo cóż może zauważyć sadownik u siebie w wiadrze lub w zbiorniku opryskiwacza... Tylko to, czy preparaty nie pogryzły się / różne oleiste, różnokolorowe plamy, jakieś kłaczki, osad, maż czy rodzaj błota gromadzącego się na dnie / i to, czy powstałe w wyniku reakcji chemicznej jakieś nowe substancje nie powodują poparzeń liści czy ordzawień owoców... Bo to, czy zmieszane 3 a nawet 4 substancje zachowują w pełni swój oryginalny skład chemiczny co jest warunkiem ich skuteczności, zbadać można chyba tylko w specjalistycznym laboratorium...Dlatego uważam, że trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do informacji w rodzaju " ja mieszam i wszystko jest ok "...A jaka jest gwarancja, że ten Kaptan / lub inna, nieprawdopodobnie skomplikowana chemicznie substancja / zmieszany np. z jakimś nawozem wapniowym, to jeszcze Kaptan ?... I sytuacja podobna jest trochę do zapisywanych nam przez lekarza leków... Pal licho jeśli ma się tylko jedną chorobę, bo wtedy tych leków tak dużo nie ma...Ale jeśli ma się tych chorób kilka ?... Na szczęście załączana do każdego leku ulotka przeważnie informuje co z czym można mieszać... Ale trzeba też przyzanać, że jak chodzi o sadownicze środki chemiczne, z tymi informacjami na temat możliwości ich mieszania jest coraz gorzej...Podobno dlatego, że stosowne badania są tak drogie, że nawet potężnych koncernów chemicznych na nie nie stać...Na koniec dodam jeszcze tylko, że znam wielu poważnych sadowników, którzy nie mieszają... I to nie tyle ze względu na ryzyko poparzeń ile z obawy na spadek skuteczności głównego składnika mieszaniny... Świadomość, że dwa / lub więcej / składniki mieszaniny mogą ze sobą reagować , jest dość powszechna... I dlatego w przeszłości, gdy ktoś decydował się na taki ryzykowny i niesprawdzony manewr, zalecało się mu aby ostatecznie mieszać dosłownie w ostatniej chwili i od razu do sadu... Tu rodzi się jednak pytanie, czy to co nie zdążyło przereagować z sobą w wiadrze lub opryskiwaczu, nie przereaguje na liściu ?... A teraz zobaczmy, co z czym kto miesza i z jakim skutkiem ? Smile ... Pozdrawiam !
Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120145 (odpowiedź na #120129) ] czw, 27 marzec 2014 21:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
Pierwsza kombinacja nie ma sensu BASFOLIAR ACTIV zawiera już bor jest bardzo dobrym nawozem w tej i późniejszej fazie wzrostu
dróga kombinacja nawozów z Intermagu jest zła nie wolno tych nawozów razem łączyć bo sie nie mieszają natomiast oddzielnie są dobrymi nawozami tylko Fostar za powoli działa bo nie ma fosforynu Smile
Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120148 (odpowiedź na #120145) ] czw, 27 marzec 2014 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Piszesz darku że nawozów z drugiej kombinacji nie wolno ze sobą mieszać...A co z wymienionym w tej kombinacji Kaptanem ?...Więc w razie zmieszania, Kaptan to jeszcze czy już tylko jakieś niegrożne śmieci ?... Kto to wie ?... Smile ...Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: czw, 27 marzec 2014 21:19]

Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120151 (odpowiedź na #120148) ] czw, 27 marzec 2014 21:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A można zażartować ?... Więc zażartuję... Bo to, że wódki z winem albo piwem mieszać nie wolno, to każdy wie... I ja też !... Laughing ...Pozdrawiam...
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120153 (odpowiedź na #120151) ] czw, 27 marzec 2014 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Bardzo trafne spostrzezenia Melolontchy , tak naprawde nie znamy do konca jak sie zachowaja dane srodki razem polaczone.
Darek jesli chodzi o drugi zestaw to otrzymalem go od pracownika Intermagu , i teraz mam zagwostke.

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120157 (odpowiedź na #120153) ] czw, 27 marzec 2014 21:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Brak treści wiadomości

[Uaktualnione dnia: pią, 28 marzec 2014 12:17]

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120160 (odpowiedź na #120157) ] czw, 27 marzec 2014 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Przepraszam że się tak wtrącam choć nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ale przyszła mi do głowy jedna myśl... Intuicja podpowiada mi, że jednak szczególną uwagę należy zwrócić / i być ostrożnym / na wapno w tym zwłaszcza na chlorek wapna... Bo to substancja dość agresywna, prawie żrąca, która zresztą powoduje w pewnych okolicznościach poparzenia liści...Tyle... Smile

[Uaktualnione dnia: czw, 27 marzec 2014 21:57]

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120161 (odpowiedź na #120160) ] czw, 27 marzec 2014 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Każda uwaga jest ważna , i trzeba brać ją pod uwagę , stosowałem te mieszanki i inne , ale teraz się zastanawiam nad ich sensem , czy zamiast pomóc nie zaszkodziły

Teraz mam wątpliwości co do mieszania

SYLITU Z BASFOLIAR AKTIV

[Uaktualnione dnia: czw, 27 marzec 2014 22:01]

Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120164 (odpowiedź na #120129) ] czw, 27 marzec 2014 22:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jeżeli łączy sie nawozy w pełnych dawkach i jeden zawiera mikro elementy i drugi to albo to będzie za duże stężenie dla roślinko albo dla kiszeni
np 4.Decis 2,5 EC +Mikrokomplex +Plonvit Kali
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120165 (odpowiedź na #120123) ] czw, 27 marzec 2014 22:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
W tabelach nie ma że można mieszać Mag z Karate i Champion czy na pewno ta mieszanka jest skuteczna.

Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120169 (odpowiedź na #120164) ] czw, 27 marzec 2014 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ale gdy się zbiera dorodne owoce to w kieszeni pieniążków przybywa.

Tak na poważnie to plonvit kali dodałem ze względu na potas.

Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120172 (odpowiedź na #120129) ] czw, 27 marzec 2014 22:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adams88 jest aktualnie niedostępny Adams88
Początkujący
Witam a czy po wykonanym zabiegu siarka np. Thiowit Jet mozna wykonac zabieg olejem parafinowym??
Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120174 (odpowiedź na #120129) ] czw, 27 marzec 2014 22:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
barteksp jest aktualnie niedostępny barteksp
Początkujący
a co z miedzianem i saletra potasowa?
Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120180 (odpowiedź na #120174) ] pią, 28 marzec 2014 00:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jerzy45 jest aktualnie niedostępny jerzy45
Maniak
Z mej strony moge jedynie in minus pogratulować koledze mario7 odwagi i iście zacięcia chemicznego. Nie wiem i nawet sobie nie moge wyobrazić, co się wytworzy w zbiorniku z tej zbieraniny różnorodnych substancji. Próbuj. Jednak musisz się zaopatrzyć najpierw w prosty koc azbestowy, by się nim okryć w razie wybuchu.
Gratuluje in minus koledze, że stosuje środek nie dopuszczony do ochrony jabłoni. Gratuluje koledze - oczywiście in minus użycia IBE i to bez środka kontaktowego. Mam tylko nadzieje, że to tylko wariacje kolegi mario7 nad wynalezienie złotego środka... Na co ? A kto to wie. Próbuj. Świat należy do odważnych.
Ktoś powiedział - nawet w Paryżu z owsa nie zrobią złota...

___pozdrawiam_____

Powyższy tekst jest wyłącznie moją opinią, z którą się zgadzam i utożsamiam.
Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120183 (odpowiedź na #120172) ] pią, 28 marzec 2014 06:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adams88 jest aktualnie niedostępny Adams88
Początkujący
Adams88 napisał(a) dnia czw, 27 marzec 2014 10:36

Witam a czy po wykonanym zabiegu siarka np. Thiowit Jet mozna wykonac zabieg olejem parafinowym??

Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120189 (odpowiedź na #120183) ] pią, 28 marzec 2014 10:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pit2008 jest aktualnie niedostępny pit2008
Stały bywalec
Witam.Kol.Jerzy45 uprzedził ale też odniosłem wrażenie ,że silikon do tego dorzucić i bomba gotowa. Twisted Evil
Odp: Sprawdzone mieszanki nawozów dolistnych z środkami ochrony roślin [wiadomość #120191 (odpowiedź na #120189) ] pią, 28 marzec 2014 10:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Było pytanie o Syllit... Z tego co pamiętam ze starych programów ochrony, preparat ten bardzo żle się mieszał... To znaczy albo był zakaz, albo brak informacji... Odnosiłem wrażenie że głównym powodem był jego kwaśny posmak, który wyczuwało się w ustach już w momencie sypania... Co innego Kaptan, który stwarzał znacznie większe możliwości mieszania...P.S. A dla zobrazowania czym mogą grozić takie eksperymenty z mieszaniem różnych przypadkowych substancji, napiszę co mnie przytrafiło się kiedyś w dzieciństwie... Wlałem do słoika stary kwas akumulatorowy, do którego zacząłem wrzucać co tylko wpadło mi do ręki... Parę gwożdzi, trochę miedzi, ołowiu, piasku i soli kuchennej a nawet nadmanganianu potasu... W pewnym momencie wydzielił się jakiś taki gaz, że ledwie zdążyłem uciec...Na szczęście, wybuchu nie było... Very Happy Pozdrawiam !...

[Uaktualnione dnia: pią, 28 marzec 2014 21:40]

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120192 (odpowiedź na #120191) ] pią, 28 marzec 2014 11:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Witam.
Jezeli ktos podaje takie mieszanki , albo nie ma doswidczenia , albo daje to od tak sobie.
Wiekszosc mieszanek wzialem z tego forum w zeszlym roku i jakos nikt tego nie negowal , moze najwyzsza pora uczulic sadownikow na takie mieszanki i skutki dzialania albo brak jakiego kolwiek dzialania tylko strate pieniedzy jezeli ktos ma doswiadczenie to powinien odrazu sie wypowiedziec ,niektore mieszanki sa od doradcow widocznie chodzi im tylko o sprzedaz

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120198 (odpowiedź na #120192) ] pią, 28 marzec 2014 15:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Coś zaczynało śmierdzieć !! Twisted Evil Znikły kombinacje przeróżnych środków. Ja, jako niedoświadczony chemik chciałem chociaż pobieżnie zapoznać się ze skutkami... A tu popatrz. Albo było bum, albo kryptoreklama... Cool
Jeśli tak jest, to należy usunąć ten wątek, gdyż nie ma się do czego już odnieść. Twisted Evil
mario7 - żyjesz jeszcze ??

[Uaktualnione dnia: pią, 28 marzec 2014 15:10]

___pozdrawiam_____

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120212 (odpowiedź na #120198) ] pią, 28 marzec 2014 19:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lpjakobczyk jest aktualnie niedostępny lpjakobczyk
Początkujący
a co sądzicie o mieszance miedzian + saletra potasowa + cynk
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120213 (odpowiedź na #120198) ] pią, 28 marzec 2014 19:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Żyje. Też jestem tego zdania aby watek zamknąć , w zeszłym roku stosowałem te mieszanki w tym na pewno ich nie zastosuje.

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120214 (odpowiedź na #120129) ] pią, 28 marzec 2014 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
wiesz na pewno ten jerzyk 45 to mnie zaraz skrytykuje ale nie sądze że to robiłeś bo za ztakał byś sobie dysze
a nawozy z intermagu są na prawde dobre ale jak ludzie bedą tak robić- mieszać jak ty to szkoda gadać

[Uaktualnione dnia: pią, 28 marzec 2014 19:34]

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120222 (odpowiedź na #120129) ] pią, 28 marzec 2014 20:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kwiczol1213 jest aktualnie niedostępny kwiczol1213
Początkujący
Witam wszystkich bo jestem tu nowy.
Jeżeli chodzi o mieszanie śr. czy nawozów to każdy kto jest słaby z chemii to powinien wsiąść tablice Mendelejewa jak idzie do sklepu albo komórkę z internetem .
Panie jerzy45 a panu proponuje książkę do nauki chemii 8 klasy podstawowej z starego systemu .
Pozdrawiam wszystkich.
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120226 (odpowiedź na #120222) ] pią, 28 marzec 2014 20:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
kwiczol1213 A czegóż to dowiem się z książki o chemii z 8 klasy ? To, że przy mieszaniu kilku przeróżnych nawozów, środków ochrony, pierwiastków...itp. ma powstać coś skutecznego ?? Nie rozumiem. Można jeszcze dodać cukru, jak to robi pingwin Kowalski... Very Happy
mario7 w tzw. "oszczędność czasu i pieniędzy" moim zdaniem się zagalopował. Takie mieszaniny, jaki zaproponował nie są bezpiecznymi mieszaninami. Już łączenie dwóch różnych substancji może doprowadzić do katastrofy... Przed laty był taki środek - Saprol... Zrobiłem prostą mieszanke... To, co z tego eksperymentu powstało było zmorą przez lata, bo gówno, które powstało przez lata osadzało mi się w końcówkach i trzeba było wielkiego samozaparcia w kupowaniu nowych... Trwało to z 5 lat. Śmieszne ?? Tak, ale prawdziwe. Cool
darek A czemu mam Cię krytykować, jak mądrze gadasz ?? Smile

___pozdrawiam_____

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120244 (odpowiedź na #120129) ] sob, 29 marzec 2014 06:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Sądzę, że można by wykombinować z tysiąc różnych mieszanin które TEORETYCZNIE można by było stosować w sadach. Oczywiście każda mieszanina ma obniżyć pracochłonność i koszty stosowania. Tego jakie da skutki, w sensie chemicznym i biologicznym, w większości wypadków, PRZEWIDZIEĆ SIĘ NIE DA. Wzajemne oddziaływanie poszczególnych składników może powodować stymulowanie bądź blokowanie działanie czego GOŁYM OKIEM NIE WIDAĆ! Nie pomoże tu wiedza nie tylko z podstawówki ale nawet ze studiów rolniczych. Każdy, oczywiście może robić /demokracja/ na swoją odpowiedzialność i własny użytek ale nie można tego polecać bo nikt nie bierze odpowiedzialności za to co napisze.
Moim zdaniem należy korzystać z TABEL MIESZANIA ZAMIESZCZANYCH W TERMINARZACH OCHRONY ROŚLIN. Tam są uwzględnione WYNIKI BADAŃ!!!
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120250 (odpowiedź na #120165) ] sob, 29 marzec 2014 08:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Pryskaj smiało dobra mieszanka ja robiłem Nordox 1kg i fastac 0,25 na hektar
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120251 (odpowiedź na #120250) ] sob, 29 marzec 2014 08:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Delan miesza się z : Miedzian,Discus,Zato, Mythos,Nimrod,Score, siarkol, sylit, Topsin natomiast z insekcydami to tak: z actara,Nurelle, calypso,fastc i inne pyrytroidy, talstar,omite,orus,dimilin,z wszystkimi fosforoorganicznymi. to moje doświadczenia i wszystko było ok reszte poszukać w programach. A jak się ma sytuacja do Merpanu 80 niech się ktoś podzieli

[Uaktualnione dnia: sob, 29 marzec 2014 08:11]

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120275 (odpowiedź na #120244) ] sob, 29 marzec 2014 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Zgadza się artemido Smile Jest tylko jedno ale... Stosując tabele mieszania w swym sadzie jesteś z prawem na bakier... Przecież nie wolno mieszać !! I jak z tego wybrniesz ?
Dzisiaj mieli chyba swoje święto ateiści - obiło mi się tylko o uszy, a jutro ma iść kontrmanifestacja. Czy ktoś, kto uczestniczy w tej manifestacji może ze spokojnym sumieniem kłamać i fałszować dane... Jeśli może, to czy idąc do spowiedzi należy mówić o piciu alkoholu, kradzieży z firmy śrubki, cofaniu liczników, kombinowanie z tachografami...
Jak mieć ciastko i zjeść ciastko...?? Mad
mario7 skasował przykładowe mieszaniny i teraz możemy podyskutować tylko o ...niczym. Twisted Evil

___pozdrawiam_____

Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120301 (odpowiedź na #120275) ] nie, 30 marzec 2014 09:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artemida jest aktualnie niedostępny artemida
Maniak
Ja nie będę wybierał, ja nie mam sadu. Jeżeli ktoś chce - niech sobie miesza propolis z sodą oczyszczoną i stosuje na parcha...co mi do tego.
Odp: Wasze opinie i doświadczenia związane z mieszaniem środków ochrony w sadach [wiadomość #120322 (odpowiedź na #120301) ] nie, 30 marzec 2014 14:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Maniak
artemida napisał(a) dnia nie, 30 marzec 2014 09:12

Ja nie będę wybierał, ja nie mam sadu. Jeżeli ktoś chce - niech sobie miesza propolis z sodą oczyszczoną i stosuje na parcha...co mi do tego.

Laughing Very Happy artemido wiesz doskonale ( zapewne...), że nie znajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności !! Cool Będąc jednak osobą nie związaną bezpośrednio z sadownictwem jesteś uczestnikiem aktywnym w tym procederze "łamania" prawa... Jesteś więc i Ty umoczony, bo na Twoją niekorzyść przemawia fakt, że wiedziałeś, a nie zareagowałeś... Laughing Twisted Evil

[Uaktualnione dnia: nie, 30 marzec 2014 14:41]

___pozdrawiam_____

Poprzedni wątek:Adiuwant Prolonger Agrigent
Następny wątek:kaptan plus czy shavit
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]