użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Ceny owoców jagodowych » Cena porzeczki czarnej 2014
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133101 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 10:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
no to prawda ale trzymanie tez pewnie generuje spore koszty takze to nie bedzie tak jak mowisz doslownie. Poza tym firma to pracownicy itp. Takze odlicz tez koszty tak dla scislosci.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133106 (odpowiedź na #133101) ] śro, 16 lipiec 2014 10:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Paulx jest aktualnie niedostępny Paulx
Początkujący
Oj malruk malruk. Michal sie z ciebie smieje a ty nie widzisz ironii.
Nawet tego nie rozumiesz?
Ile masz tej porzeczki?

Koniecznie napisz kiedy bedziesz likwidowal calosc, jak ludzie twojego pokroju zaczna to robic bedzie to sygnql ze trzeba powrocic do uprawy porzeczki

[Uaktualnione dnia: śro, 16 lipiec 2014 10:19]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133107 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 10:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
malo mnie ta ironia interesuje. Jesli mozesz to czytaj wyraznie i nie przekrecaj nicka. C do porzeczki to mam nie duzo ale teraz sadze na jesien i na przyszla tez. Niedawno troche zlikwidowalem bo byla stara narazie nie zamierzam. Chetnie bym posadzil duzo wiecej ale jestem ograniczony obszarem a takze mala iloscia sadzonki jaka mam. Nawet nie wiesz jak ciesza mnie informacje ze ktos zamierza albo juz zlikwidowal porzeczke. O to wlasnie chodzi kolego...
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133108 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 10:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kazimierz jest aktualnie niedostępny Kazimierz
Maniak
Tak jak pisze magii że kombajny pójdą w odstawkę i znacznie potanieją.Wtedy zaczną więcej kupować ukraińcy i produkcja przeniesie się na wschód.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133116 (odpowiedź na #133108) ] śro, 16 lipiec 2014 12:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Malruk znowu nie zrozumiales, tym razem mnie, nie chodzi o to czy ciebie obchodzi ta ironoa czy nie, ale ze jak zwykle nie pojmujesz prostych rzeczy, i jej nawet noe dostrzegles.

Twoje iq to raczej nie sa jakies wyżyny

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133121 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 13:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jasno i wyraznie ci odpowiedzialem. O co tobie chodzi? Pisze wyraznie ze masowe likwidacje sa na reke tym ktorzy beda teraz sadzic. Tak naprawde te refleksje maja niewielki sens bo kazdy robi jak uwaza i nic nikomu do tego. Ja chce sadzic to posadze a ty jak chcesz to likwiduj. Tak nawiasem ile porzeczki planujesz zlikwidowac w tym roku?

P.S. Dobrze ze twoje iq jest wysokie i ciesze sie ze dostapilem tej laski by moc z toba konwersowac.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133128 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 13:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
BenMisio jest aktualnie niedostępny BenMisio
Nowy
Marluk jak jesteś na tyle mądry i wszech wiedzący może zostań ministrem Rolnictwa na pewno byś był lepszy niż Pan Sawicki chociaż kto wie może w rzeczywistości jesteś małym chłopcem a rodzice mają porzeczkę a ty siedzisz przed komputerem i tylko piszesz swoje mądrości z internetu A i jeszcze ci powiem że już mnie irytujesz i nie wiem czy innych ludzi na forum także

Cena Bachorza w Kisten 0,4 zł.

Pozdrawiam

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133131 (odpowiedź na #133121) ] śro, 16 lipiec 2014 13:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
marluk napisał(a) dnia śro, 16 lipiec 2014 01:02

jasno i wyraznie ci odpowiedzialem. O co tobie chodzi? Pisze wyraznie ze masowe likwidacje sa na reke tym ktorzy beda teraz sadzic. Tak naprawde te refleksje maja niewielki sens bo kazdy robi jak uwaza i nic nikomu do tego. Ja chce sadzic to posadze a ty jak chcesz to likwiduj. Tak nawiasem ile porzeczki planujesz zlikwidowac w tym roku

Drogi malruku... ty kompletnie nie rozumiesz co sie do ciebie pisze... cY pytalem o twoje zdanie na jakis temat? Gdzie ostatnio napisalem ze likwiduje czy sadze?
Upal nie pozwala tobie myslec? Wszystko sie tobie miesza i jak zapetlony z uporem maniaka piszesz 100 razy "sadze sadze sadze"
Jak z takim zapalem masz zamiar sadzic to bedzie tego pewnie z 50 ha Grin

Z tego co pamietam to masz 1.5 ha porzeczki ktora dostales od taty 2 lata temu, udanej przygody z uprawa Grin

[Uaktualnione dnia: śro, 16 lipiec 2014 13:54]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133134 (odpowiedź na #133131) ] śro, 16 lipiec 2014 14:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Ludzie zamknijmy ten temat raz na zawsze i kropka nie ma sensu się obrzucać bluzgami jest to jedyny temat nie na temat tego nie daje się już czytać przestańcie pisać i się przekonywać który ma rację i jaka cena będzie za rok. A za rok proponuję ten temat zacząć przed samym skupem Smile
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133136 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 14:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
nie no dobry ubaw z ciebie. Spytalem cie ile zamierzasz zlikwidowac porzeczki? Czy to oznacza ze zarzucam ci ze napisales ze likwidujesz? Nie. Po prostu cie pytam. Czytaj uwaznie. Poza tym udajesz madrego i wkladasz w usta cos czego nie powiedzialem. Nie musisz mnie pytac o zdanie zebym mogl je tu wyrazac a czy do bedzie 5 czy 50ha to moja sprawa. Z reszta po co ciagnac ten watek? To nieistotne ile posadze. Chodzi o to ze masa ludzi bedzie likwidowac wiec to dobry moment na sadzenie. Tylko o to mi chodzilo
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133140 (odpowiedź na #133136) ] śro, 16 lipiec 2014 14:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
W kazdej wiadomosci do mnie i nie tylko piszesz ze sadzisz, chociaz o to ani razu nie pytalem. Nawet gdybym pytal to raz wystarczy. Mam bic brawo? Grin bo chyba na to czekasz...

Tylko zeby tata nie zabral tobie pola i nie wyrzucil z domu za te twoje dobrze umotywowane biznesy Grin

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133141 (odpowiedź na #133136) ] śro, 16 lipiec 2014 14:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lacoste80 jest aktualnie niedostępny lacoste80
Zaawansowany
Dido zajrzyj do wątku o cenie wiśni.Tam też jest jazda na całego,ale w sumie co się dziwić.Jak by była przyzwoita cena to by nie było pierdolomento tylko każdy by w polu siedział.
PS.Kolego Marluk jaką odmianę będziesz sadził?
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133151 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 16:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
trolu Paulx koncze z toba dyskusje bo szkoda czasu. Idz prowokowac gdzie indziej. Ja chce rozmawiac o porzeczce.

Lacoste, tisel i sofijewska.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133157 (odpowiedź na #133100) ] śro, 16 lipiec 2014 17:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darokolo jest aktualnie niedostępny darokolo
Początkujący
30 stron i nikt nie pisze biezacej ceny,okolice opola lub 0,34
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133158 (odpowiedź na #133157) ] śro, 16 lipiec 2014 18:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lacoste80 jest aktualnie niedostępny lacoste80
Zaawansowany
U mnie jest problem ze sprzedażą odmiany Tisel przynajmniej w tym roku
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133162 (odpowiedź na #133158) ] śro, 16 lipiec 2014 19:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Czeresniaki jest aktualnie niedostępny Czeresniaki
Nowy
Jak każdy kto chce sensownie ulokować pieniądze i ocenić inwestycję analizuję sytuację pod różnymi kątami i próbuję przewidzieć jak będą wyglądały ceny w przyszłości.
(Sawicki miał 100% racji mówiąc że o sprzedaży trzeba myśleć w momencie sadzenia, o czym czasami zapominamy)

dodam kolejny wątek.

Ukraina jest na 2 miejscu po Polsce w rankingu największych producentów czarnej porzeczki, w 2013 wyprodukowała 35 tys ton porzeczki, czyli jedną trzecią naszej produkcji. Cena 2013 wynosiła tam ok 25 hrywien za kg czyli ok 6.5 zł. Średnia płaca na Ukrainie to 1400 zł, w polsce 4000zł czyli o ok 290% więcej. Czyli te 6.5 zł na ukrainie równa się ok 19zł w Polsce!!
Ostro tam naganiają na nasadzenia, chcą zrobić w jajo tamtych producentów jak zrobili nas w Polsce, i im się to uda.

Po takiej zachęcie zaczną tam masowo produkować, i nawet wielkie karczowanie porzeczki w Polsce może już nie podnieść ceny.

źródła:
www.kspcp.pl/tendencje-w-uprawie-jagodowych-na-ukrainie
www.ekonomia.rp.pl/artykul/1063060.html

czyli mamy tak:
1. gigantyczna sprzedaż kombajnów joanna weremczuka w 2013 - nie wyrabiali się z produkcją
2. nasadzenia = nadprodukcja w Polsce
3. Ogromny bodziec do nasadzeń na Ukrainie, która już dosyć mocno siedzi w temacie porzeczki. Generalnie wygląda to tak jakby chcieli przenieść tam produkcję. cena o wartości pieniądza w Pl na poziomie 19 zł za kg mówi sam za siebie.
4. Brak analizowania sytuacji przez sadowników i nastawienie ludzi na przeczekanie i sugerowanie się sytuacją sprzed 10 lat. Nawet na forum widać zapaleńców którzy będą sadzić, pomimo tego że jest to inwestycja taka, jak otworzenie budki z lodami na Syberii.
5. W miarę stabilne zapotrzebowanie na porzeczkę = nadmiar będzie powodował dołowanie ceny.

Czy ktoś wie czy jest jakiś powód do utrzymywania plantacji przy takich warunkach zewnętrznych?

Tylko proszę bez "wydaje mi się", "czuję", "zobaczysz", "a 10 lat temu", "licze, że..", "spodziewam się" - dla takiego rozumowania nie ma miejsca w biznesie, no chyba że w roli "dawcy"
To być może są argumenty, ale do wykorzystania podczas tłumaczenia żonie dramatycznej sytuacji, ale na pewno nie podstawa do decyzji.

Ze wszystkich źródeł wynika że cena podniesie się, ale po 7-10 sezonach, kiedy najwięksi optymiści stracą nadzieję i usuną porzeczkę, myślę żę do poziomu 50% obecnego areału.

może ktoś dobrze argumentując zmieni moje zdanie.

[Uaktualnione dnia: śro, 16 lipiec 2014 19:25]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133167 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 20:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wiosna jest aktualnie niedostępny Wiosna
Zaawansowany
Chełm 0,5 Cool nie za bardzo łapie ile macie tych porzeczek ze zamiast zbierac pitolicie tu bez sensu o sadzeniu jak i tak to wpływu na cene miec nie bedzie....
pozdrawiam koniec sezonu w przyszlym tygodniu
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133198 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 22:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kielbasa jest aktualnie niedostępny kielbasa
Początkujący
Dla marluka: właśnie ściąłem 3,5 ha porzeczki z 10 hektarowej plantacji, czyli 35% całości, w tym roku zasadzę tylko 0,35 ha, bo tyle mi potrzeba do zakończenia kwatery.
Resztę sieję zboże. Czyli sadźcie, bo prawie 35% plantacji zlikwidowane hehe
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133199 (odpowiedź na #121783) ] śro, 16 lipiec 2014 23:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TOMIK1 jest aktualnie niedostępny TOMIK1
Stały bywalec
Tak może trochę z innej beczki. Rok temu "najemnicy" za kombajny brali za zbiór 35-40 gr /kg i zarzekali się że to jest po kosztach i że w ogóle taniej się nie da bo za darmo nie będą robić. A w tym roku biorą 15-20 gr i opłaciło się.
okolice Radomia cena porzeczki na skupie 0,3zł/kg. mieli już nie skupować ale łaskę zrobili że jeszcze trochę kupią

[Uaktualnione dnia: śro, 16 lipiec 2014 23:04]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133203 (odpowiedź na #133199) ] śro, 16 lipiec 2014 23:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
currant jest aktualnie niedostępny currant
Początkujący
olice Zamoscia 0,35-tak czytam to forum i widze ze ci najwieksi krzykacze co mieli nie sprzedawac i pozostawic na krzaku juz dawno zakonczyli zbior,i tu musze zgodzic sie z fragim , który pisał od samego poczatku ze cena nie pojdzie w gore a nawet bedzie spadala co ma odbicie własnie teraz.U mnie juz koncza przyjmowac i kto ma pozna odmiane to chcac nie chcac zostanie na krzaku. Bardzo dziwie sie tym ktorzy maja zaczynac ten interes, bo z tego co widze zaklady w tym roku dały do zrozumienia, i przygotowały w pewnym stopniu producentów do cen minimalnych a nawet spadkowych i moim zdaniem nasadzenia sa,,zabójstwem" w chwili obecnej ale to tylko moje prywatne zdanie nikomu nic nie sugerujace.Kto ma mlode plantacje(3-4)letnie bedzie jeszcze trzymal liczac ze cos drgnie, natomiast kto ma stare to wcale sie nie dziwie , ze konczy ten interees i ma racje ze tak robi .Z tego co mówia w okolicach (a do przejscia granicznego jest na rzut beretem )w najblizszych latach to własnie Ukraina nas wykonczy
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133206 (odpowiedź na #133162) ] czw, 17 lipiec 2014 00:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
lacoste80 napisał(a) dnia śro, 16 lipiec 2014 06:06

U mnie jest problem ze sprzedażą odmiany Tisel przynajmniej w tym roku

to prawda, ale tak jak mowisz w tym roku jest problem ogolnie ze sprzedaza porzeczki.
Czeresniaki napisał(a) dnia śro, 16 lipiec 2014 07:05

(Sawicki miał 100% racji mówiąc że o sprzedaży trzeba myśleć w momencie sadzenia, o czym czasami zapominamy)

Ze wszystkich źródeł wynika że cena podniesie się, ale po 7-10 sezonach, kiedy najwięksi optymiści stracą nadzieję i usuną porzeczkę, myślę żę do poziomu 50% obecnego areału.

może ktoś dobrze argumentując zmieni moje zdanie.

dokladnie tak. masz racje. ale moment kiedy najwieksi optymisci usuna porzeczke bedzie szybciej, wystarczy przyszly rok i jeszcze koeljny i na bank masz 50%. dalczego? znamy mentalnosc ludzi, zwlaszcza na wsi. sa strasznie niecierpliwi, lubia skakac z kwiatka na kwiatek i pchac sie w to co sie oplaca. zalozmy ze za rok czy dwa truskawka bedzie w cenie a porzeczka po 30gr to masa ludzi posadzi truskawke. nie dam ci na to dowodu ale ty znasz ludzi na wsi i ja znam i wiesz dobrze ze tak robia. zawsze sadza to co na topie. a poza tym wcale nie trzeba likwidowac porzeczki zeby byla mniejsza podaz - wystarczy zaniedbac.
kielbasa napisał(a) dnia śro, 16 lipiec 2014 10:57

Dla marluka: właśnie ściąłem 3,5 ha porzeczki z 10 hektarowej plantacji, czyli 35% całości, w tym roku zasadzę tylko 0,35 ha, bo tyle mi potrzeba do zakończenia kwatery.
Resztę sieję zboże. Czyli sadźcie, bo prawie 35% plantacji zlikwidowane hehe

bardzo mnie to cieszy ze tak robisz ale chyba nie prowadziles kalkulacji oplacalnosci zboza a szkoda bo moglbys sie rozczarowac, no chyba ze masz 1-2 klase gleby, to co innego...

[Uaktualnione dnia: czw, 17 lipiec 2014 00:31]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133211 (odpowiedź na #133206) ] czw, 17 lipiec 2014 01:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Czeresniaki jest aktualnie niedostępny Czeresniaki
Nowy
malruk, ja mam obawy dlatego że większość ludzi ma podobne do twoich i zacementowane poglądy(a to przez precedens sprzed 10 lat, i odmienne otoczenie rynkowe), a to brzmi jak koncert życzeń a nie rzeczywistość.

50% upraw porzeczki to całkiem sporo(chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak dużo), i nawet nie wiadomo czy to wystarczy(a jeżeli to będzie to trwało BARDZO długo) w obliczu szybko wzrastającej produkcji na Ukrainie

zmniejszenie powierzchni upraw to na razie sfera przypuszczeń, a nie faktów - jak 50% upraw faktycznie zniknie, wtedy stanie się to jakimś czynnikiem, na razie nie ma to większego znaczenia, bo te uprawy istnieją.

zastanawia mnie że używasz zwrotu "na bank" w kwestii tak niepewnej, chyba jesteś hazardzistą.

Wygląda to tak, że podejmujesz decyzję na podstawie faktu który "wydaje się" tobie że zaistnieje, bo "przeczuwasz" że ludzie postąpią w przewidziany przez Ciebie sposób, ja niestety nie bazuję na uczuciach w kwestii finansów. Tym bardziej że z tego co się orientuję to do głębokiego pesymizmu brakuję jakieś 5-10 lat. Wtedy można "przypuszczać". Na razie mamy w Polsce ARMIE kombajnów wyprodukowanych w 2013 roku, które po coś zostały kupione.

czy są jakieś argumenty za dalszą uprawą porzeczki?
być może pominąłem jakiś aspekt tego zagadnienia.

[Uaktualnione dnia: czw, 17 lipiec 2014 17:57]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133218 (odpowiedź na #121783) ] czw, 17 lipiec 2014 07:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hereford jest aktualnie niedostępny Hereford
Zaawansowany
Kilbasa - daj znać jak zarobiłeś na zbożu bhaaahaaaa Twisted Evil
Chłopie czereśniaki a czy wiesz jaką armie kombajnow wyprodukowali dla zboża? Co to ma za znaczenie?

[Uaktualnione dnia: czw, 17 lipiec 2014 07:40]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133224 (odpowiedź na #121783) ] czw, 17 lipiec 2014 09:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ultracyd jest aktualnie niedostępny ultracyd
Zaawansowany
Idąc tym tropem /kombajnów/ dochodzimy do wniosku że aby przeżyć wraz z rodziną na swoim gospodarstwie należy jednak dywersyfikować produkcję. No nic zapewnienia decydentów o stabilizacji, o specjalizacji produkcji czy monokulturach. A wtedy wspomniany wcześniej kombajn będzie pracował o połowę krócej, na korzyść kombajnu zbożowego, czy innych maszyn uprawowych.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133243 (odpowiedź na #133218) ] czw, 17 lipiec 2014 13:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Hereford napisał(a) dnia czw, 17 lipiec 2014 07:38

Chłopie czereśniaki a czy wiesz jaką armie kombajnow wyprodukowali dla zboża? Co to ma za znaczenie?

Nastepny malruk...
Naprawde trzeba tobie tlumaczyc znaczenie rekordowej sprzedazy kombajnow i roznice miedzy pszenica i porzeczka w polsce jezeli chodzi o wplyw na globalna nadprdukcje i ceny?
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133245 (odpowiedź na #121783) ] czw, 17 lipiec 2014 14:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
Myslę że wszystko co miało być powiedziane zostało uczynione . Koniec sezonu ,koniec tematu,u niektórych koniec porzeczki (rozdrabniacz) Rolling Eyes . Tak więc prośba do moderatora o zamknięcie tematu.Wszyscy po sezonie na pewno zadowoleni i chyba nie ma co roztrząsać dalej tematu .

Pozdrawiam.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133247 (odpowiedź na #133245) ] czw, 17 lipiec 2014 14:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
fruity81 napisał(a) dnia czw, 17 lipiec 2014 02:10

Myslę że wszystko co miało być powiedziane zostało uczynione . Koniec sezonu ,koniec tematu,u niektórych koniec porzeczki (rozdrabniacz) Rolling Eyes . Tak więc prośba do moderatora o zamknięcie tematu.Wszyscy po sezonie na pewno zadowoleni i chyba nie ma co roztrząsać dalej tematu .

Pozdrawiam.

A u niektórych co mieli pózna odmiane pozostało wiele na krzakach, zbyt wczesne zakonczenie tego sezonu i okresu przerobowego porzeczki-a zadowolenie jest ok Mad
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133268 (odpowiedź na #133247) ] czw, 17 lipiec 2014 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
fruity81 jest aktualnie niedostępny fruity81
Maniak
currant napisał(a) dnia czw, 17 lipiec 2014 02:55

fruity81 napisał(a) dnia czw, 17 lipiec 2014 02:10

Pozdrawiam.

A u niektórych co mieli pózna odmiane pozostało wiele na krzakach, zbyt wczesne zakonczenie tego sezonu i okresu przerobowego porzeczki-a zadowolenie jest ok Mad

Jak masz dużo i motywację do zbioru to po 0,30 wezmą nawet i za tydzień .No problem...
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133270 (odpowiedź na #133243) ] czw, 17 lipiec 2014 21:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Paulx napisał(a) dnia czw, 17 lipiec 2014 01:10

Hereford napisał(a) dnia czw, 17 lipiec 2014 07:38

Nastepny malruk...
Naprawde trzeba tobie tlumaczyc znaczenie rekordowej sprzedazy kombajnow i roznice miedzy pszenica i porzeczka w polsce jezeli chodzi o wplyw na globalna nadprdukcje i ceny?

Tak trzeba mi tłumaczyć różnicę w uprawie .
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133277 (odpowiedź na #133218) ] czw, 17 lipiec 2014 22:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kielbasa jest aktualnie niedostępny kielbasa
Początkujący
Hereford wiem, że nie wiele zarobię na zbożu ale zmienię uprawę. Nie mam 1 czy 2 klasy akurat na tym polu jest 3 i 4. Nie sieję zboża żeby zarobić, ale przygotować pole na kolejne nasadzenia. Odchwaszczenie (w zbożu łatwo usunąć uciążliwe chwasty dwuliścienne), wapnowanie, i tak przez 2-3 lata, później rok z "zielonym nawozem" i jest gotowe na sadzenie ... porzeczek.
A tak mi się przypomniało kiedyś właśnie w stanowisku po porzeczkach siałem pszenicę, nie dałem ani grama nawozu. Opryskałem tylko od chwastów. Miała 33% glutenu. Sprzedawałem w młynie. Jak zawiozłem, to właściciel mówi: Panie dawaj jeszcze. Wtedy chętnie bym dał, ale skąd jej wziąć?

A co do ceny porzeczek to jeszcze biorą, lubelskie, powiat krasnostawski, Żółkiewka: 0,35 zł
Jutro kończę sezon bo mam jeszcze czerwoną do zbioru na jutro, ale to nie ten wątek Wink

[Uaktualnione dnia: czw, 17 lipiec 2014 22:37]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133280 (odpowiedź na #133277) ] czw, 17 lipiec 2014 23:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin1980 jest aktualnie niedostępny marcin1980
Początkujący
Skoro sporo osób odbiega od tematu..... to i ja napiszę coś po za nim.

Proponuję założyć już temat: Cena porzeczki czarnej 2015.
Już najwyższy czas!!!

W obecnym temacie 95% to BZDURY, które nie dotyczą tego tematu. Gdyby moderator wziął się do pracy to może byłby jakiś efekt. Jak chcecie sobie ponarzekać to załóżcie osobny temat.

Dla umiejących czytać miedzy wierszami Smile :
pow. skierniewicki ostatnia cena na skupie 0,35g/h; skup zakończył się wczoraj
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133293 (odpowiedź na #121783) ] pią, 18 lipiec 2014 08:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
NOOO to powiedz że likwidujesz aby przełamać płodozmian dla porzeczki Very Happy to wszystko wyjaśnia
Co do tematu w "koło" ceny porzeczki to ja osobiście uważam że to jest bardzo ważne co dzieje się w koło tematu . Ten który chce to zawsze wyłapie consensus a reszta może zastanowi innych nad sensownością nasadzeń .
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133303 (odpowiedź na #121783) ] pią, 18 lipiec 2014 09:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Mam kilkanaście ha porzeczki czarnej ... wystawiłem kombajn na jeden dzień ... tak dla tych którzy stale biorą na przetwory do domu ... umłóciłem trochę za dużo dla nich, więc zawiozłem na giełdę. ok. poszło po 4 zł , ale szkoda czasu i zachodu. /małe opakowania 5kg/.
Smutne jest to, że kolega który też jest rolnikiem i uprawia jakieś tam borówki maliny paprykę wrzosy i inne ozdobne rośliny, a brał zawsze 200-300kg na wina i inne przetwory powiedział mi że 1 zł za kilogram to dla niego za dużo, bo przetwórnie płacą podobno 60gr /optymista ;-)/ ... Pomyślałem sobie tak : skoro razem bawiliśmy się w piaskownicy to dam mu tą porzeczkę po cenie paliwa do kombajnowania i dniówki ludzi, jest słaby rok niech ma.
A tu ZONK.
Teraz a`propos ceny porzeczek ... powiem jak ja to widzę :
krzywa sinosuidalna wahań cenowych porzeczki czarnej będzie bardziej płaska niż komukolwiek się wydaje. Nie będzie żadnego dużego wzrostu za 3 czy cztery lata. Max to 2,5./jak zmarznie kwiat/. Kiedyś ludzie byli zmuszeni wynajmować ludzi bądź kombajny ... teraz mają własne. Potencjał produkcji i zbioru jest tak silny, że nie da się uzyskać "super ceny". Nawet jak część plantacji będzie zaniedbana, bądź wyleci całkiem.
Moim skromnym zdaniem potrzeba takiej stabilizacji jaka jest przy produkcji buraka cukrowego. Rynek jest w miarę ustabilizowany, są limity produkcji zapewniające jakąś tam dochodowość. Nie twierdzę, że to cudowne rozwiązanie - ale niestety działa.
Produkcja owoców miękkich - to tak naprawdę jazda na dzikim koniu.
przychodzi dzień dojrzałości zbiorczej i muszisz to zdjąć z krzaczka, a nie mając chłodni jesteś skazany na "odbiór z pola" .
pozdrawiam.
Robert

[Uaktualnione dnia: pią, 18 lipiec 2014 09:56]

Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133310 (odpowiedź na #121783) ] pią, 18 lipiec 2014 11:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Oczywiście mój przedmówca ma rację. Ale moim zdaniem 3-4 lata głębokiego kryzysu mogą odbić się na cenie ale max do 2-3 zł. Odmiany dzisiejsze dają 2-3 razy tyle co odmiany stare, no i ilość kombajnów. Wystarczy dowiedzieć się ile Joann 3 i 4 poszło, ile Jarków z Jagody, a ilu jest prywaciarzy którzy nocą w garażu składają. Chodzi o to że rok 2011 był bombowy, ale przy wysokich plonach i dużym areale nawet cena 1,5 większości się opłacała. Dopiero kilka lat ceny 30-40 gr sprawi, że biznes upadnie. Usuwanie starych 7*8*9 letnich plantacji nic nie da, nawet jak to będzie 100 ha bo te plantacje i tak wcześniej czy później szły by pod kosę. Coś może się ruszyć jak ludzie zaczną 1*2*3 letnie plantacje usuwać a o tym w tym roku nie ma mowy ponieważ ludzi liczą, że już taki rok jak ten drugi raz się nie powtórzy.
Są sposoby aby ustabilizować cenę, ale większość plantatorów nie chce nawet myśleć o takich rozwiązaniach, ponieważ chcieliśmy wolnego rynku, mamy wolny rynek a on ma swoje prawa.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133317 (odpowiedź na #133310) ] pią, 18 lipiec 2014 14:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
placquote title=Fragii napisał(a) dnia pią, 18 lipiec 2014 11:41]Oczywiście mój przedmówca ma rację. Ale moim zdaniem 3-4 lata głębokiego kryzysu mogą odbić się na cenie ale max do 2-3 zł. Odmiany dzisiejsze dają 2-3 razy tyle co odmiany stare, no i ilość kombajnów. Wystarczy dowiedzieć się ile Joann 3 i 4 poszło, ile Jarków z Jagody, a ilu jest prywaciarzy którzy nocą w garażu składają. Chodzi o to że rok 2011 był bombowy, ale przy wysokich plonach i dużym areale nawet cena 1,5 większości się opłacała. Dopiero kilka lat ceny 30-40 gr sprawi, że biznes upadnie. Usuwanie starych 7*8*9 letnich plantacji nic nie da, nawet jak to będzie 100 ha bo te plantacje i tak wcześniej czy później szły by pod kosę. Coś może się ruszyć jak ludzie zaczną 1*2*3 letnie plantacje usuwać a o tym w tym roku nie ma mowy ponieważ ludzi liczą, że już taki rok jak ten drugi raz się nie powtórzy.
Są sposoby aby ustabilizować cenę, ale większość plantatorów nie chce nawet myśleć o takich rozwiązaniach, ponieważ chcieliśmy wolnego rynku, mamy wolny rynek a on ma swoje prawa. [/quote]
Nie wiem co masz na mysli piszac ,ze sa sposoby, jesli tozeby nie zbierac po takiej niskiej cenie to moze sie sprawdzic w przyszlym roku.Dlaczego tak sadze? gdyz ludzie w tym sezonie jak i na wiosne wloza minimalne koszty w swoje plantacje.W tym roku kazdy dbal, nawoził,pielegnowal i niestety musiał zebrac aby chociaz minimalnie zwrócic poniesione koszty.Czesc osob tak jak u sasiada okolo 15 h. zostało sciete dlaczego? byc moze widzi inna oalnosc
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133346 (odpowiedź na #121783) ] pią, 18 lipiec 2014 23:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nardo jest aktualnie niedostępny Nardo
Początkujący
Witajcie.

W opolu lubelskim Ceny cos w gore? Jak tam kisteny?
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133349 (odpowiedź na #121783) ] sob, 19 lipiec 2014 00:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Robert jest aktualnie niedostępny Robert
Początkujący
Połczyn chłodnia ... szukajcie
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133369 (odpowiedź na #121783) ] sob, 19 lipiec 2014 17:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
BenMisio jest aktualnie niedostępny BenMisio
Nowy
Zapraszamy wszystkich na strajk miejscowosc kozki gmina sarnaki blokada drogi nr 19
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133393 (odpowiedź na #133369) ] sob, 19 lipiec 2014 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stefan74 jest aktualnie niedostępny stefan74
Zaawansowany
Musztarda po obiedzie tylko kierowcy uzyja i drogi lokalne, tak jak to bylo na wiosne po blokadzie hodowcow swin w Łosicach.
Odp: Cena porzeczki czarnej 2014 [wiadomość #133398 (odpowiedź na #121783) ] nie, 20 lipiec 2014 00:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
darokolo jest aktualnie niedostępny darokolo
Początkujący
kluczkowice wczoraj 0,40 dzis 0,50
Poprzedni wątek:Ceny agrestu 2014r
Następny wątek:Cena jeżyny 2014
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]